Автокран на базі ЗІЛ 130

0

Автокран на базі ЗІЛ 130

Автокран на базі ЗІЛ 130Автокран на базі ЗІЛ 130Автокран на базі ЗІЛ 130Автокран на базі ЗІЛ 130Автокран на базі ЗІЛ 130Автокран на базі ЗІЛ 130Автокран на базі ЗІЛ 130Автокран на базі ЗІЛ 130Автокран на базі ЗІЛ 130

Продовжуємо не поспішаючи поповнювати колекцію «Автомобіль на службі», на цей раз це автомобільний кран АК-75В на шасі ЗІЛ-130. Підноситься ніби як новинка, хоча може його просто довго не було в наявності в інтернет магазині.

До речі, з цією моделлю крана, «Автомобіль в деталях» зробив невелику революцію в плані упаковок своїх наборів. По крайней мере, попередні мої чотири набори були упаковані в тонкі і гнучкі картонні коробки.

Цей же конструктор тепер упакований дещо краще колишнього, картон жорсткий і багатошаровий, а сама коробка виконана так само, як зазвичай запечатують материнські плати та інші комп’ютерні залізяки (фото нижче).

Під фотоапаратом декали погано видно, бо біле практично на білому. А ось на коробці вони досить добре показані.

 1. Власне все потрохи цього конструктора, для збірки крана.
 2. Так само в комплекті йдуть мотузочки для імітації тросів крана, ну і інша дрібнота, осі, півосі, гвинти, саморізи, двірники, відбивач для дзеркал.
 3. Відео з невеликим оглядом вмісту даного конструктора.
 4. Як завжди, з ходовою починаємо неспішно збирати модель цього крана.

Грунтуем те, що в наслідку будемо фарбувати.

Як я вже писав раніше, ходову у цих конструкторів я взагалі не фарбую, тому грунтом покриваю тільки основні елементи, такі як, металеві кабіни та інше навісне обладнання моделей, яке з часом може випадково пошаркать на полиці. Грунт використовую самий звичайний цегельний або білий, з магазину автозапчастин, аерозоль в балончиках. В даному випадку, це універсальний білий алкідний грунт Kerry.

Після просушування грунту, фарбуємо кабіну в блакитний колір, а радіаторну решітку в білий. Тут уже використовував акрилову глянсову фарбу Tamiya.

Блакитний отриманий шляхом змішування синього і білого, пропорції взяті зі стелі, тому точне співвідношення цих фарб назвати зараз не зможу.

Думаю отримання блакитного кольору, не повинно викликати особливих труднощів, бо змішати два кольори можна і з закритими очима 🙂

 • Встановлюємо кабіну на раму, вклеиваем скла, наклеюємо декали.

У самому кінці, наклеюємо на кабіну дзеркала, фари, ліхтарі. На жаль, після всіх цих маніпуляцій з декалями, ліхтарями, блакитний глянець на кабіні в деяких місцях пропав, мабуть не повністю просушив фарбу. Тому на завершальному етапі, довелося покрити кабіну глянсовим лаком Revell.

Цей лак хороший тим, що наносити його можна звичайною кистю і при цьому на поверхні практично не залишається слідів від кисті, бо ревеловскій лак має особливість розтікатися і розрівнюватися на поверхні моделі.

Можливо цією властивістю володіють всі лаки для моделізму, але поки толком не довелося випробувати їх, так як на даний момент обходжуся лаком Revell.

 1. З Зілка ніби як закінчили, переходимо до складання кранової установки.

Після складання і установки стріли на поворотну платформу, знову таки грунтуем всю цю конструкцію. Бічні кришки для бобін з трос не приклеєні (фото нижче), а встановлені тимчасово, щоб прогрунтувати їх за місцем, разом з кранової установкою.

Так як виробник злегка ступив, зробивши написи на декаль білими. Довелося відмовитися від чисто жовтого кольору кранової установки і злегка прітемніть його декількома краплями червоної фарби. Щоб отримати щось середнє між жовтим і помаранчевим. Все це для того, щоб написи читалися трохи легше.

На фотке нижче видно пофарбовані червоним, захисні кожухи на стрілу крана і половинки гака. Якщо надумаєте наносити на них білі смуги (зебру), то робіть це на даному етапі, поки всі ці елементи легко доступні і не встановлені на свої місця. В іншому випадку, доведеться трохи повозитися з малярським скотчем, прикриваючи кран від випадкових забарвлень.

Спиртовим маркером малюємо гумовий ущільнювач на склі кабіни крана. Після чого приміряємо їх в віконний проріз кабіни і якщо нічого не заважає, вклеиваем їх остаточно на свої місця.

 • Встановлюємо крановую платформу на раму.

Акуратно наметовому трос (нитку) на бобіни, щоб витки лягали рівно один до одного. Після чого, фіксуємо краю клеєм, щоб трос не розкручувався з котушок при установці їх на свої місця.

До речі, перш ніж укладати цю нитку на шківи і ролики крана, обов’язково позбудьтеся від всіх задирок на них.

Так як ця нитка досить легко чіпляється за такі дрібні скалки і в результаті нитка частково розплітається або утворюються некрасиві петлі.

 1. Встановлюємо котушки на платформу і остаточно збираємо їх корпус.

З Огризка ізоляції від проводу, робимо чалку на бампер крана, за яку згодом буде чіплятися гак крана. Можна було тупо накрутити вузликів на бампері, але вирішив зробити цю стропу трохи пристойніше, з акуратними петельками на кінцях.

Після чого, вішаємо цю міні чалку на гачки ЗІЛа, чіпляємо до неї гак крана. Потім пропускаємо трос через шківи стріли і натягуємо його. Після того як натягнули трос, фіксуємо його кінець на стрілі крана, краплею клею.

 • На фотке нижче, видно де фіксується у мене кінець троса на стрілі крана.
 • Після натяжки і фіксації троса, ще раз перевіряємо щоб він лежав на шківах, після чого збираємо гак крана остаточно.

Протилежний кінець троса підйому стріли, фіксується у мене на маленькому шківі, біля противаги. Під яким заздалегідь був просвердлений отвір для петельки троса.

Сумніваюся що вся ця протяжка тросів у мене зроблена правильно, але так як розробник цього конструктора полінувався складати інструкцію по правильній протяжке тросів крана.

А у себе під вікном я щось не вгледів точно такого ж справжнього крана, з якого можна було б підглянути схему розводки. Те довелося протягувати їх навмання, дивлячись на фотки справжніх кранів в мережі, на яких не завжди все добре видно.

На фотке нижче накидав в 3ds MAX простеньку схемку з укладання троса на шківи крана. По крайней мере, так я це зробив на своїй моделі крана. Як я вже писав вище, поняття не маю, наскільки правильна така розводка троса, бо бігати по Москві і шукати ці крани, щось не дуже то й хотілося.

А якщо ще врахувати можливість існування різних модифікацій установок АК-75, то варіант намотування троса навмання, починає здаватися більш легким і доступним. Тому сподіваюся що фахівці своєї справи одпишуть в коментарях, після чого, відредагую цей графік або видалю.

Пізніше додам анімацію (відео) з цими котушками, на випадок якщо по фото не зрозуміло куди тягнути той чи інший трос.

 1. Крихітний відеоролик з укладеними тросами на шківах крана, в якому через паузу добре можна розгледіти куди який трос тягнути.

Власне то про що я писав трохи вище, за допомогою саморобного трафарету, наносимо зебру на небезпечні елементи крана.

Довелося мотати всюди скотч, бо заздалегідь нанести ці смуги я щось не додумався 🙂Сам трафарет зроблений з нарізаних смужок таміевского скотча, плюс такого трафарету в тому, що його не потрібно тримати біля деталі, так як після приклеювання його на фарбується деталь, він в згодом і сам прекрасно на ній тримається.

 • Ну і як завжди, кілька кадрів крана при денному освітленні.
 • Відеоролик з готовою моделлю крана АК-75В – ЗІЛ-130.

Написати повідомлення автору
Nikolay Golovin – – – – – – – –
12.12.2015

При копіюванні матеріалів з сайту, активна зворотнє посилання на сайт www.mihaniko.ru обов’язкове.

Nikolay Golovin / mh@mihaniko.ru

Мій хостинг-провайдер BeGet.ru

12 04 2012

http://www.mihaniko.ru/Index/Kran_AK_75V.html

Автокран ЛАЗ-690 на базі АК-32

У 1950 році керівництвом Львівського автобусного заводу було прийнято рішення про виробництво автокранів.

Таке рішення було не зовсім добровільним: Раднарком СРСР видала припис про початок розробки заводом серійної моделі автокрана з виходом на обсяги виробництва в кількості 3000 одиниць на рік. При цьому, власних напрацювань у Лозівському КБ не було.

Час минав, роботи з проектування просувалися повільно, а керівництво вимагало звітів. Тому тільки в 1951 році лазівцям зуміли зібрати перші екземпляри автокранів АК-32.

Автокран на базі ЗІЛ 130

Автокран ЛАЗ-690 на шасі ЗІС-150

Весь цимес полягає в тому, що дітище лазівців виявилося не чим іншим, як незначною модернізацією автокрана К-32, який і без того виготовлявся багатьма заводами по всьому СРСР.

Більш того, для потреб КБ спеціально пригнали з Дніпропетровська діючу модель для ретельного вивчення. Вантажопідйомність агрегату становила 3 ​​тонни, а в якості шасі для нього послужив автомобіль ЗІС-150. Тобто

2 роки пішло тільки на те, щоб зібрати на власних потужностях модель, яка вже успішно випускалася іншими. Одне з популярних пояснень цьому – від ЛАЗу ніхто не вимагав розробки автокрана з нуля.

Досить було налагодити серійне виробництво такої техніки, а якою вона буде – авторської розробки або копії вже наявних, нікого не хвилювало – для потреб промисловості був важливіший сам факт наявності подібних агрегатів.

Автокран на базі ЗІЛ 130

Основне призначення моделі – виробництво різних вантажно-розвантажувальних і монтажних робіт, підйом і перенесення невеликих бетонних блоків, контейнерів з цеглою, укладання в траншеї водопровідних і каналізаційних труб. Тобто потрібен був своєрідний невеличкий «здоровань» для самих типових нескладних завдань, при цьому, максимально надійний і мобільний.

Автокран на базі ЗІЛ 130

Незважаючи на удаваний простий в розробці, власне КБ не сиділо склавши руки. Під керівництвом головного конструктора ЛАЗу В.В. Осепчугова була проведена глибока уніфікація моделі АК-32.

Ретельний розрахунок і підбір нових профілів і марок матеріалів, використовуваних у виробництві, дозволив значно знизити вагу автокрана.

В результаті модель «схудла» більш ніж на 500 кг і отримала власну назву – ЛАЗ-690 .

Автокран на базі ЗІЛ 130

Автокран ЛАЗ-690 на шасі ЗІЛ-164А №39073. Фото 1965 р

Серійний випуск ЛАЗ-690 почався з 1955 року, спочатку на шасі ЗІС-150, пізніше перейшли на ЗІЛ-164 і ЗІЛ-164А. Однією з відмінних рис ЛАЗ-690 від АК-32 є винос кріплення запасного колеса за кабіну кранівника, які також можна умовно розділити на два типи – більш пізні в обов’язковому порядку оснащувалися фарою зовнішнього освітлення на даху.

Автокран на базі ЗІЛ 130

Автокран ЛАЗ-690 на базі ЗІЛ-164А

З 1965 року виробництво ЛАЗ-690 було освоєно на Дрогобицький автокрановий завод (тільки на базі ЗІЛ-164А) під тією ж маркою. На його території був навіть встановлений один з примірників ЛАЗ-690 на постаменті в якості пам’ятника.

Автокран ЛАЗ-690А – одна з темних конячок Львівського КБ, про яку відомо не багато.

Почалася історія його створення в 1956 році з того, що в якості бази для кранової установки був обраний передовий автомобіль ЗІЛ-130.

Експеримент виявився не найвдалішим, морально застаріла на той час конструкція крана виявилася занадто неефективною і виглядала як «стара латка на новому мішку».

Автокран на базі ЗІЛ 130

Автокран ЛАЗ-690А на шасі ЗІЛ-130

Надалі модель піддалася модернізації в плані збільшення вантажопідйомності до 4 тонн і випускалася серійно на Дрогобицький автокрановий завод під маркою К-46. Можна також згадати і про зовсім вже загадкової моделі ЛАЗ-690Б – дослідного екземпляра тритонник від Дрогобицького автокранового, але вже на базі ГАЗ-53А.

Також представляє інтерес автокран 4056 – дослідний зразок моделі від Львівського заводу автонавантажувачів (ЛЗА), випущений як розробка власного КБ в 1960 році і подальше його вдосконалення до моделі 4065 в 1964. На жаль, обидві ці версії автокранів не пішли до серійний випуск і існували лише в єдиному екземплярі.

Таблиця характеристик автокранів АК-32 і ЛАЗ-690

Основні технічні дані Марка крана
АК-32 ЛАЗ-690
роки випуску 1947-1954 з 1955
Габаритні розміри в похідному положенні (мм):
  • довжина 8750 8750
  • ширина 2300 2300
  • висота 3650 3400
Вага в спорядженому стані без вантажу (кг) 7300 6800
Розподіл ваги по колесах без вантажу (кг):
  • на передні колеса 2200 2200
  • на задні колеса 5100 4600
Швидкість підйому вантажу (м / хв) 2,1-12 2,1-12
Швидкість обертання поворотної рами (об / хв) 0,74-4,0 0,6-3,1
Найбільший виліт зовнішніх опор (мм) 2910 3090
Найменший виліт стріли від осі обертання (мм) 2500 2500
Найбільший виліт стріли (мм) 5500 5500
Найменша відстань від грунту до гака при вильоті 5500 (мм) 4700 5000
Найбільша відстань від грунту до гака при вильоті 2500 (мм) 6600 6600
Рекомендована швидкість з вантажем 250 кг, що висить попереду (км / год) 5 5
Рекомендована максимальна швидкість (км / год) 45 45
Витрата палива на шосе (л / 100 км) 29 29
Витрата палива при роботі крана (л / год) 8,5 8,5

Автокран на базі ЗІЛ 130

Схема автокрана ЛАЗ-690

Будемо вдячні за будь-яке доповнення (фото, замітки в періодиці, креслення і т.д.) про історію створення автокрана ЛАЗ-690, особливості його експлуатації і т.д.

Вадим Михайлович

2017-06-25 17:11:38

Для свого часу модель ЛАЗ-690 був більш ніж вдалим! Саме її для потреб своєї промисловості випускав Китай. Ще в 1949 році Сталін і Мао Цзедун підписали угоду про ліцензійному випуску ЗІС-150. Модель китайського крана отримала назву Q51 , а шасі Jiefang . І в 1956 році з конвеєра автомобільного заводу «FAW» зійшов перший автокран Q51 зі збільшеною до 5 тонн вантажопідйомністю. Автокран на базі ЗІЛ 130І все це за радянською ліцензією, і за основу був прийнятий не АК-32 або К-32, а саме львівський ЛАЗ-690, оскільки проектна документація саме з Лозівському КБ була передана кітайцам.І в піднебесній ці моделі ще довго служили. Наприклад, на фото нижче Q51 брав участь у порятунку та ліквідації наслідків землетрусу 1976 року в Таншане.Автокран на базі ЗІЛ 130

[Відповісти] [Скасувати відповідь]

MaxOn

2017-07-09 19:17:22

Підкажіть, будь ласка, як можна дізнатися, який саме тип скління двері кабіни кранівника є заводським? Справа в тому, що переглянувши деякі фото, зауважив, що форма і розмір скла на двері кранівника розрізняються. На деяких фото ця різниця дуже суттєва. Створюється враження, що на багатьох фото просто видно результат самодіяльності.

[Відповісти] [Скасувати відповідь]

Вадим Михайлович

2017-07-10 12:37:15

Ніяк. Оскільки майже всі типи скління на старих фото є або заводськими або результатом діяльності майстрів АТП. ГОСТ для дверей кранівник не розроблявся, ні про яке стандарті мови бути не може. У цьому випадку немає скління правильного або неправильного. Досить згадати, що ЛАЗ-690 випускався крім львівського ще декількома заводами, навскидку: Дніпропетровським, Челябинским, Дрогобицьким. Більш ніж упевнений, проектна документація у них була різною. Хоча б тому, що для кожної моделі характерна така річ, як модернізація (наскільки глибока, в даному випадку – неважливо) в процесі експлуатації, виявлення і усунення недоліків конструкції і т.д.Каждий завод міг вносити в цю документацію зміни, спрямовані на поліпшення характеристик або полегшення експлуатації / обслуговування транспортного засобу. Про зміни, які вносилися в конструкцію в майстернях АТП, на балансі яких перебували автокрани – взагалі страшно говорити, тут варто брати до уваги все: від наявності відповідних матеріалів в боксі на момент ремонту, до «хотелок» кранівника і настрою майстра. А у майстрів, зазвичай у другій половині дня після пропущеної чвертку, світогляд і бачення прекрасного могло докорінно відрізнятися від задумів львівського КБ.А ще кумедна ситуація існує з упізнанням моделей. АК-32 і ЛАЗ-690 – це, як не дивно, різні автокрани. Зате існує велика кількість перехідних моделей з найбільшими неймовірними відмінностями (гвинтові або відкидні опори, різні форми обрешітки для посилення стріли, навіть кабіни у деяких робилися дерев’яними). І дуже багато з цього розмаїття було відображене на фото.

Визначтеся, для якої мети вам потрібен «заводський» тип скління? Якщо для створення масштабної моделі «правильної» збірки – шукайте проектну документацію або архівні заводські фото серійної продукції. Якщо ж для повторення моделі з фотографії – робіть максимально схожу як на фото і отримаєте реально існувала модель!

[Відповісти] [Скасувати відповідь]

Влад

2017-07-12 19:40:49

Ну да, фото серійної продукції на зразок такої

[Відповісти] [Скасувати відповідь]

Admin

2017-07-12 21:38:20

Знатне фото. Якщо не помиляюся, це із заводської багатотиражки. Ех …, його б в гідній якості і великому дозволі …

А ще краще негативом розжитися

[Відповісти] [Скасувати відповідь]

Вадим Михайлович

2017-07-13 21:25:30

Якось у вас все рівненько, в одну лінію, акуратненько, нудно … А чи не бажаєте легкого лампового бардаку в кольорі?

Майданчик готової продукції ЛАЗ. Орієнтовно середина 60-х.

[Відповісти] [Скасувати відповідь]

Валерій

2017-07-21 19:43:03

Підкину вузькотематичні серійності.

Складальна лінія автокранів ЛАЗ-690

[Відповісти] [Скасувати відповідь]

Вадим Михайлович

2017-07-23 23:56:17

Це приблизно те, про що я і глаголив. Побільше б таких смакоти

[Відповісти] [Скасувати відповідь]

Анатолій

2017-07-11 13:17:29

Канонiчний ЛАЗ-690 можна споглядати в картині «Королева бензоколонки» Автокран миготить кілька разів епізодами. Правда, повне засклення кабіни видно не у всіх кадрах, але, може бути, для вашого випадку буде досить.

До речі, пропозиція для адміністрації, може є сенс зробити окрему гілку, присвячену продукції ЛАЗ у кінематографі?

[Відповісти] [Скасувати відповідь]

Admin

2017-07-11 21:53:10

З цим поки проблема. Матеріалів в кінематографі СРСР, де з’являються Лозівському творіння – важко навіть порахувати. Практично в кожній картині можна помітити автобуси, і вибір був не особливо великий: ЛіАЗ, ПАЗики або наші ЛАЗи. Як це все систематизувати і за яким принципом відбирати? Це явно контент не для однієї сторінки. Можливо, буде створюватися розділ сайт, але поки такого навіть в планах немає, оскільки в пріоритеті підготовка матеріалів для освітлення всіх Лозівському моделей.

А з приводу «Королеви бензоколонки» – так це взагалі показова енциклопедія радянського автопрому, випущеного до 1960 року. Той же ЛАЗ-690 там настільки «вилизаний», що йому саме місце на полиці в якості моделі, а не на курній будмайданчику

UPD 2017-09-04: додали в колекцію емблем АТП досить якісну і достовірну отрисовку цього бортового номера.

[Відповісти] [Скасувати відповідь]

Валерій

2017-08-03 18:56:31

Повністю згоден. Нещодавно переглядав. Абсолютно лампова комедія. З огляду на, що фільм вийшов в прокат в 1962, а в Дрогобичі виробництво автокранів налагодили лише до 1965 року, можна точно стверджувати, що виготовлений він був на ЛАЗі. До речі, це одна з останніх модифікацій ЛАЗ-690 з прожектором на кабіні кранівника.

Ну і звичайно на Румянцеву не втомлююся дивитися

[Відповісти] [Скасувати відповідь]

Вадим Михайлович

2017-08-12 12:46:20

Додам парочку автокранів ЛАЗ-690 на шасі ЗіЛ-130 (вже від Дрогобицького автокранового заводу), застуканих за роботою:

 • Admin UPD 2017-08-14: це фото у великій якості можна забрати звідси.
 • Саме так потрібно було фотографувати всю техніку СРСР, коли вона в процесі роботи, виконує завдання для яких створювалася, а не просто бездіяльно стоїть.

ЛАЗ-690 у м Междуреченськ на заміну під’їзної козирка тисячі дев’ятсот вісімдесят одна год.ЛАЗ-690 в Латвійській РСР м Резекне на монтажі теплотраси. Одна з ранніх версій, оскільки немає фари на кабіні кранівника.

[Відповісти] [Скасувати відповідь]

Вадим Михайлович

2017-09-05 16:44:31

Ще один близнюк ЛАЗ-690 – найімовірніше автокран АК-5 на шасі ЗІЛ-164. Є підозра, що це творіння Вологодського заводу, оскільки Балашихинский виробляв модель АК-5Г (модифікація з грейферной лебідкою з фрикційним механізмом) c одноосьовим причепом. Обидва крана однакової конструкції, сильно схожі, забезпечувалися тільки виносними опорами. Вантажопідйомність 5 тонн, хоча на гаку вказана цифра 3.

[Відповісти] [Скасувати відповідь]

Вадим Михайлович

2017-09-18 16:27:35

Древнє фото із заводської багатотиражки з видом готової продукції – серійних ЛАЗ-690.

Можливо, коли-небудь знайдеться негатив чи оригінальне фото цього кадру

[Відповісти] [Скасувати відповідь]

Вадим Михайлович

2018-02-14 15:11:16

Нещодавно натрапив на скан проспекту автокрана ЛАЗ-690, випущений Міністерством автомобільної промисловості СРСР в 1956 році для демонстрації моделі на ВДНГ. На жаль, є тільки лицьова сторона проспекту. Сам проспект двосторонній. Зрозуміло, що нічого нового, крім ТТХ моделі і її короткого опису, на розвороті ми не побачимо, але, все ж, хотілося б …

[Відповісти] [Скасувати відповідь]

Вадим Михайлович

2018-07-21 10:38:59

Додам ще одного корінного львів’янина – ЛАЗ-690 з бортовим номером №15479 на навантаженні сільгосптехніки.

Рання модель з першим типом кабіни кранівника і без ліхтаря.

[Відповісти] [Скасувати відповідь]

Іде завантаження…

http://LAZ-legend.ru/spectehnika/avtokran-laz-690.html

Характеристики та оснащення автокранів на базі вантажного автомобіля ЗІЛ 130

В даний час, коли виникає необхідність здійснити будівельно-монтажні роботи або зробити вантаження-розвантаження будь-яких матеріалів, широко користуються стріловидними самохідними автокранами ЗІЛ.

До основних переваг цих механізмів слід віднести те, що у них автономний привід, вони здатні швидкого міняти місце розташування, переміщаючись від об’єкта до об’єкта, у них у великій кількості різноманітне змінне обладнання.

Такі крани можна класифікувати за типом їх ходового пристрою і приводу, або за типом використовуваного стрілового обладнання. З урахуванням типу ходового обладнання їх можна згрупувати на автокрани, крани на пневмоходу і змонтовані на спеціальних шасі.

Автокрани ЗІЛ – основні характеристики і оснащення

Автокрани ЗІЛ випускаються різної вантажопідйомності, яка має діапазон від 1 до 16 тонн. Їх монтують на базі дво- або тривісні шасі вантажних автомобілів, які випускаються серійно. Всі механізми на таких кранах отримують привід виключно від двигуна автомобіля.

Сам привід буває механічним (переважно малі типорозміри), гідравлічним та електричним.

Коли на автокрані використовується принцип дизель-електричного приводу, то для кожного механізму повинен бути індивідуальний електродвигун, який отримує енергію від трифазного генератора, а цей генератор обертається двигуном автомобіля.

Автокран на базі ЗІЛ 130

Для автомобільних кранів обов’язковим є оснащення їх пристроями, які забезпечують безпечну експлуатацію – ці пристрої повинні обмежувати вантажопідйомність і висоту підйому гака, показувати кут нахилу стріли, вказувати крен і вага підйому. На базі стандартного «сто тридцятого» було створено ціле сімейство спецтехніки, в тому числі і автокрани. Так автокран ЗІЛ набув широкого поширення під емблемою крана КС-2561Е. Цей механізму був вантажопідйомністю 6,3 т, привід – механічний.

Автокран на базі ЗІЛ 130

Автокран даного типу був обладнаний стабілізатором і відкидними виносними опорами, які встановлюються за допомогою автомобільних гідродомкратів. Поворотний пристрій у крана роликове.

Основна стріла крана НЕ висувна, решітчаста. Але в комплекті поставлялися дві змінні стріли, обидві подовжені, але в однієї ще був гусек.

За конструкцією автокран ЗІЛ 130 вважається стріловим вантажопідйомним краном.

Маневрений і економічний автокран ЗІЛ

У міру вдосконалення конструкції автомобіля ЗІЛ-130, вдосконалення отримували наступні модифікації подібного робочого автотранспортного засобу. З появою шасі ЗІЛ 133ГЯ автокран були створено моделі КС-3575А, а на шасі ЗІЛ-133Г1 розробили кран КС 3575. Обидва види транспорту мають вантажопідйомність до 10 т.

Такі моделі самохідних кранів мають однакове шасі, але вони відрізняються встановленими двигунами – дизельний тип двигуна встановлений на першому виді автомобіля, а бензиновий на другому. Автокрани даних моделей мають гідравлічний привід.

У них великі можливості прохідності, вони успішно можуть бути використані навіть в умовах вузьких вуличок.

Транспортна швидкість крана досягає майже сімдесяти п’яти кілометрів на годину. У них максимум висоти підйому досягає п’ятнадцять метрів, а глибина опускання – майже вісім метрів.

Автокрани ЗІЛ класифікуються, як вантажопідйомні механізми циклічної дії, призначені для переміщення (в просторі) вантажу, який утримується вантажозахватним органом.

Хоча виробництво зазначених типів кранів давно припинено, але вони до сих пір ще зустрічаються в робочому стані і справно виконують всі функції, для яких вони призначені.

Автокран на базі ЗІЛ 130Автокран на базі ЗІЛ 130Автокран на базі ЗІЛ 130

Посилання на promplace.ru обов’язкове

https://promplace.ru/harakteristiki-i-osnashenie-avtokranov-na-baze-gruzovogo-avtomobilya-zil-130-1088.htm

Автокран ЗІЛ-130

Автокран на базі ЗІЛ 130

Історія

Для початку варто відзначити, що виробництво машин почалося ще в середині 50-х років минулого століття на заводі Лихачова.

За майже п’ятдесят років існування радянської марки було випущено безліч різних моделей і варіантів модифікацій ЗИЛ 130, які отримали широке застосування в багатьох господарських сферах.

У 70-х роках автомобіль навіть був удостоєний нагороди «Державний знак якості», за яку боролися багато відомих машинобудівні заводи.

Розглядаючи безпосередньо автокран ЗІЛ 130, необхідно сказати, що його розробки почалися на початку 60-х років, а перша модель отримала назву КС 2571А.

За оцінками керівництва заводу саме кран цієї серії був найбільш популярним будівельним пристосуванням не тільки в Радянському Союзі, а й у багатьох країнах на пострадянському просторі.

Виробництво спецтехніки завершилося приблизно на початку дев’яностих років після розпаду СРСР через брак фінансування, але навіть старі моделі автокрана продовжували користуватися великою популярністю серед будівельників.

На базі автомобіля ЗІЛ 130 було створено чимало додаткових пристроїв, які призначалися як для будівельних робіт, так і для пожежної, медичної та сільськогосподарської сфери. Що стосується автокрана, то він також має кілька модернізованих варіантів.

Технічні характеристики

Автокран на базі ЗІЛ 130

Привід механізмів автокрана здійснюється від двигуна автомобіля. Виділяють три види приводів:

 • механічний;
 • електричний;
 • гідравлічний.

Механізація обладнання проводиться переважно через гідравлічний привід. На різних кранах застосовують гідродомкрати і гідропривід в базовому виконанні. Сама система крана є опорно-поворотний пристрій на роликовому ходу. Існує кілька основних моделей автокранів на базі ЗІЛ-130:

 • КС2561-К;
 • КС2561-К1;
 • КС2561-Е.

Техніка різниться вантажопідйомністю і використовуваним приводом для кранового обладнання. Остання модель застаріла в моральному і технічному плані, так як працювала від механічного приводу. Сьогодні на ринку в ходу версії з літерою «К» і гідравлічним пристроєм. Вантажопідйомність техніки становить 6,3 тонни.

Серед інших будівельних машин автокран на базі ЗІЛ-130 вигідно відрізняє транспортна швидкість, що досягає майже 70 км / год. Максимальна висота підйому стріли може досягати 15 метрів, а висота опускання – восьми метрів. Основним призначенням техніки є переміщення вантажу з його попередніми захопленням вантажним обладнанням крана.

робоче обладнання

Автокран на базі ЗІЛ 130

Основні технічні дані

 • базовий автомобіль – ЗІЛ-130;
 • потужність базового шасі – 110 кВт;
 • основне стреловое обладнання в стандартній комплектації – висувна стріла, невисувними стріла;
 • змінне стрілове обладнання в стандартній комплектації – подовжена стріла, подовжена стріла з гуськом;
 • довжина основної стріли – 8000 мм;
 • мінімальний виліт основної стріли – 3300 мм;
 • максимальний виліт основної стріли – 7000 мм;
 • вантажопідйомність при найменшому вильоті стріли на виносних опорах – 6,3 т;
 • вантажопідйомність при найбільшому вильоті стріли на виносних опорах – 1,9 т;
 • вантажопідйомність при найменшому вильоті стріли без виносних опор – 1 т;
 • вантажопідйомність при найбільшому вильоті стріли без виносних опор – 0,3 т;
 • вантажопідйомність в транспортному положенні під час руху – 1,6 т;
 • мінімальна швидкість підйому / опускання вантажу – 0,4 метра в хвилину;
 • максимальна швидкість підйому / опускання вантажу – 13 метрів в хвилину;
 • частота обертання – 0,1-2,5 об / хв;
 • зміна вильоту стріли – 11 метрів в хвилину.

габаритні розміри

 • довжина в транспортному положенні з висувною стрілою – 8500 мм;
 • довжина в транспортному положенні з невисувними стрілою – 10 600 мм;
 • ширина – 2500 мм;
 • висота – 3600 мм;
 • експлуатаційна маса – 9,25-9,53 тонни в залежності від моделі.

Ціна

Так як модель КС є сильно застарілої і давно не виробляється вітчизняними заводами, на сьогоднішній день існує варіант покупки тільки уживаного автокрана. В середньому ціна агрегату КС-2751А-1 на вторинному ринку не буде перевищувати 250 тис. Рублів.

Варто відзначити, що за таку вартість ви зможете придбати автокран ЗІЛ 130 в отличном состоянии, який не матиме серйозних пошкоджень або інших дефектів, пов’язаних з тривалою експлуатацією. Купити аналогічну техніку, пошарпану часом, можна за 150-200 тис.

, Але в такому випадку варто провести ретельну перевірку всіх технічних характеристик.

Автокран на базі ЗІЛ 130

Отже, прийшов час підвести невеликий підсумок. Незважаючи на те, що радянський кран не випускається більше двадцяти років, серію КС все ще можна зустріти на багатьох виробництвах, що зайвий раз доводить її ефективність і надійність. У разі пошкодження ремонт агрегату не займе багато часу, а ціна запчастин однозначно приємно здивує будь-якого власника.

Навіть зараз автокран ЗІЛ 130 багато в чому перевершує деякі сучасні моделі і якісно працює навіть в найнесприятливіших умовах.

Не дарма радянська техніка вважається однією з найбільш витривалих в світі, і легендарний вантажівка ЗІЛ 130 з додатковою силовою установкою є яскравим тому підтвердженням. Ціна = якість – два слова, якими можна описати автокран ЗІЛ 130!

https://spectekhnika.info/avtokran-zil-130/

Автокран на базі ЗІЛ 130

Радянська техніка відрізняється не тільки якісною збіркою і високою ефективністю, але і універсальністю застосування, завдяки чому автомобілі могли використовуватися в багатьох сферах виробництва. У цій статті ми розглянемо автокран ЗІЛ 130, розроблений на базі популярної моделі радянського вантажного автомобіля.

Автокран на базі ЗІЛ 130Завод імені Лихачова випускав автокран ЗІЛ 130 в чотирьох модифікаціях

Історія і модифікації

Для початку варто відзначити, що виробництво машин почалося ще в середині 50-х років минулого століття на заводі Лихачова.

За майже п’ятдесят років існування радянської марки було випущено безліч різних моделей і варіантів модифікацій ЗИЛ 130, які отримали широке застосування в багатьох господарських сферах.

У 70-х роках автомобіль навіть був удостоєний нагороди «Державний знак якості», за яку боролися багато відомих машинобудівні заводи.

Розглядаючи безпосередньо автокран ЗІЛ 130, необхідно сказати, що його розробки почалися на початку 60-х років, а перша модель отримала назву КС 2571А.

За оцінками керівництва заводу саме кран цієї серії був найбільш популярним будівельним пристосуванням не тільки в Радянському Союзі, а й у багатьох країнах на пострадянському просторі.

Виробництво спецтехніки завершилося приблизно на початку дев’яностих років після розпаду СРСР через брак фінансування, але навіть старі моделі автокрана продовжували користуватися великою популярністю серед будівельників.

На базі автомобіля ЗІЛ 130 було створено чимало додаткових пристроїв, які призначалися як для будівельних робіт, так і для пожежної, медичної та сільськогосподарської сфери. Що стосується автокрана, то він також має кілька модернізованих варіантів.

Давайте розглянемо їх докладніше:

 1. Найбільш популярною серією вважається КС-2571, куди входять моделі КС-2571А на базі ЗіЛ-433362 і КС-2571А-1, основою якого став ЗіЛ-431412.
 2. Модель КС-2571Б була випущена на базі ЗіЛ-433362 з додатковою силовою установкою. Варто зазначити, що цей автокран був розроблений на Ставропольському автомобільному заводі і є останнім краном серії КС.

Призначення і функції

Перш за все, будівельна техніка прекрасно пересувається по бездоріжжю і долає важкопрохідні місцевості.

Особливо часто автокран ЗІЛ 130 використовували для перевезення важких вантажів в погану погоду, коли звичайні автомобілі не могли виконати поставлені завдання.

Всі машини, на яких базується автокран, оснащені восьмициліндровим мотором з потужністю 110 к.с. в залежності від моделі.

Одним з основних переваг агрегату є адаптація під російські реалії, завдяки чому автомобіль легко маневрує між будівельними спорудами і комфортно пересувається по дорогах.

Призначення кранів КС насправді набагато ширше і він використовується не тільки в будівельній сфері, а й, наприклад, пожежними службами.

На сьогоднішній день МНС деяких країн продовжують експлуатувати радянські агрегати , відзначаючи їх витривалість і ефективність.

Автокран на базі ЗІЛ 130Автокран ефективно працює при низьких температурних показниках

Порівнюючи КС-2571 з іншими аналогічними моделями того часу, варто відзначити високий показник середньої вантажопідйомності, який становить шість тонн. Жоден середньотоннажний вантажівка не міг похвалитися подібними результатами продуктивності, поступаючись агрегату, як по потужності, так і за іншими характеристиками.

Важливою перевагою автокрана можна виділити всі базові можливості ЗІЛ 130 , які додатково розширюються завдяки спеціальним установкам. Тобто, купуючи кран, ви отримуєте одночасно якісний вантажний автомобіль, призначений для експлуатації в різних сферах.

Що стосується сфери застосування, то серію КС цілком можна використовувати в міських умовах і у віддалених труднодосягаемимі місцевостях. Автокран невибагливий в ремонті і не вимагає постійного технічного обслуговування, а при правильному зверненні прослужить не один десяток років.

Технічні характеристики

Для початку варто відзначити двигун автомобіля, який, незважаючи на значні габарити, все одно може пересуватися з пристойною швидкістю. Залежно від моделі максимальний показник швидкості досягає 70 км / год при максимальному завантаженні.

Як і всі аналогічні моделі, автокран ЗІЛ 130 оснащений восьми циліндровим двигуном, що працює на бензині А-76. Гранична висота опускання стріли дорівнює вісім метрів, а висота підйому майже п’ятнадцять.

Додатково агрегат має спеціальне кранове обладнання, за допомогою якого проводиться захоплення вантажу і його переміщення на необхідну висоту.

Важливо запам’ятати: ранні моделі ЗІЛ 130 мають механічний привід і зовсім не підходить для сучасних умов, але більш нові машини оснащені гідравлічним пристроєм і поліпшеними показниками вантажопідйомності.

Всього існують три типи приводів двигуна, якими обладнаний автокран ЗІЛ 130: механічний, гідравлічний і електричний. Як ви зрозуміли, найбільш якісним і витривалим є гідравлічний привід, зустрічається в наступних серіях: КС2561-К; КС2561-К1; КС2561-Е.

Автокран на базі ЗІЛ 130Автокран практично не вимагає ремонту і додаткового обслуговування

Головним робочим пристроєм автомобіля вважається стріла висувного або НЕ висувна виду, що працює за рахунок пневмоцилиндров і спеціального стрелового каната. Регулювати потужність обладнання можна за допомогою вбудованого редуктора або звичайної коробки передач.

Давайте тепер розглянемо основні внутрішні технічні характеристики крана. Максимальна довжина випускається стріли становить одинадцять метрів, а мінімальна 7,3 м. У той же час виліт стріли дорівнює від 1,9 до 10,2 метра.

Що стосується потужності двигуна, наприклад, на моделі КС 2571А, то вона становить 110 кВт. Все автокрани КС розроблені на базі ЗІЛ 130 і мають схожі габарити: довжину дев’ять метрів, ширину два з половиною метра і висоту трохи більше трьох метрів.

Загальна маса агрегату не перевищує 11 тонн.

Автокран ЗІЛ 130: особливості

Залежно від висоти стріли вантажівка має різні показники середньої вантажопідйомності. В середньому тоннажність агрегату при висоті 2-8 метра становить від двох до шести тонн, а при 6-14 метрах від 0,2 до 3 тонн.

Власне, алгоритм розрахунку середньої вантажопідйомності вкрай простий: чим нижче висота, тим вище тоннажність.

Додатковою перевагою є можливість збільшення показника середньої вантажопідйомності на деяких моделях, наприклад, КС-2571-А.

Багато експертів особливо хвалять маневреність автокрана, якій можуть позаздрити навіть сучасні західні марки.

Технічні можливості кранів КС дозволяють вільно переміщатися по завантажених дорогах і в стислих міських умовах, де існують високі ризики зіткнення з житловими будинками.

Незважаючи на високий показник швидкості, автокран ЗІЛ 130 може перевозити габаритні вантажі на довгі відстані і паралельно виконувати деякі інші функції.

Завдяки тому, що вантажний агрегат розроблявся в період інтенсивного технологічного розвитку, в його основу лягли деякі механізми, які до сих пір вважаються справжнім проривом радянського виробництва.

У конструкцію автомобіля закладено нове на той час шасі і спеціальна стрілова установка.

Ергономічне управління розташоване найбільш зручним чином, дозволяючи тримати все перемикачі та прилади в межах досяжності однієї руки.

Автокран на базі ЗІЛ 130Одним з найпопулярніших і витривалих автокранів вважається модель КС-2751А-1

Що стосується зовнішніх характеристик автокрана, то все колеса захищені якісними шинами з додатковими глибокими протекторами.

Візуально автокран ЗІЛ 130 являє собою звичайний вантажний автомобіль з особливою силовий будівельної установкою.

Кабіна водія простора і зручна, оснащена якісною системою кондиціонування та опалення, дозволяючи працювати при будь-яких погодних умовах.

Ціна

Так як модель КС є сильно застарілої і давно не виробляється вітчизняними заводами, на сьогоднішній день існує варіант покупки тільки уживаного автокрана. В середньому ціна агрегату КС-2751А-1 на вторинному ринку не буде перевищувати 250 тис. Рублів.

Варто відзначити, що за таку вартість ви зможете придбати автокран ЗІЛ 130 в отличном состоянии, який не матиме серйозних пошкоджень або інших дефектів, пов’язаних з тривалою експлуатацією. Купити аналогічну техніку, пошарпану часом, можна за 150-200 тис.

, Але в такому випадку варто провести ретельну перевірку всіх технічних характеристик.

Отже, прийшов час підвести невеликий підсумок. Незважаючи на те, що радянський кран не випускається більше двадцяти років, серію КС все ще можна зустріти на багатьох виробництвах, що зайвий раз доводить її ефективність і надійність. У разі пошкодження ремонт агрегату не займе багато часу, а ціна запчастин однозначно приємно здивує будь-якого власника.

Навіть зараз автокран ЗІЛ 130 багато в чому перевершує деякі сучасні моделі і якісно працює навіть в найнесприятливіших умовах.

Не дарма радянська техніка вважається однією з найбільш витривалих в світі, і легендарний вантажівка ЗІЛ 130 з додатковою силовою установкою є яскравим тому підтвердженням. Ціна = якість – два слова, якими можна описати автокран ЗІЛ 130! 

https://traktoramira.ru/stroitelnaya-tehnika/stroitelnye-krany/avtokran-na-baze-zil-130.html

Автокран КС 2571А

КС 2571А – малогабаритний автокран, розроблений в 1960-их роках. Дана модель вважалася найбільш затребуваною спецтехнікою за часів СРСР, а також на пострадянському просторі.

Не дивлячись на завершення виробництва на початку 1990-их років, цей автокран продовжував користуватися попитом – багато в чому завдяки своїй простій і невибагливої ​​конструкції, високою ремонтопридатності і дешевим запчастинах.

З цієї точки зору спецтехніка КС 2571А не розгубила своїх переваг, і до сих пір користується стійким попитом на підтриманому ринку. У роки виробництва машина була незамінною, і широко використовувалася в монтажно-будівельних роботах.

Техніка відмінно себе зарекомендувала в важкодоступних місцях, де потрібно переносити і перевозити великогабаритні вантажі на великі відстані.

Відео

Опис і призначення

КС 2571А – кранова установка, в основі якої лежить радянський середньотоннажний вантажівка ЗІЛ-130 з потужним восьмициліндровим двигуном. Техніка чудово адаптована до вітчизняних умов, вона досить компактна і маневрена по вантажним мірками.

Не дивлячись на відносно застарілу конструкцію, даний апарат в деяких країнах до цих пір використовується в службах МНС – наприклад, при пожежах та завалах. КС 2571А є незамінним засобом і в будівельній сфері. Максимальна вантажопідйомність автокрана перевищує 6 тонн, що є рекордним показником серед среднетоннажних моделей того часу.

У цій моделі втілені найпередовіші розробки і технології радянського часу, з яких почався активний розвиток російської спецтехніки.

модифікації

Завод імені Лихачова виробляв однойменний автокран в чотирьох модифікаціях. Так, крім КС 2571А, на базі ЗІЛ-130 випускалися моделі КС2561-К, а також КС2561-К1 і КС 2561-Е.

Вони відрізнялися певним набором функціональних можливостей, а в конструктивному плані це був все той же ЗІЛ-130 1960-их років. Найбільш технічно досконалими моделями були автокрани з індексом «К» в назві.

КС 2571А – глибоко модернізований автокран, що увібрав в себе кращі гідності попередників, а також отримав деякі нововведення.

Технічні характеристики КС 2571А

 • База – ЗІЛ-130
 • Потужність двигуна – 110 кВт
 • Стреловое обладнання: телескопічного типу, з жорсткою підвіскою
 • Параметри стріли (виліт) – від 1,9 до 10,2 м
 • Довжина стріли – від 7,3 до 11 метрів
 • Вантажопідйомність на виносних опорах – від 0,8 до 6,3 тонни
 • Вантажопідйомність без виносних опор – від 0,2 до 2 тонн
 • Швидкість підйому / опускання вантажу – 13 м / хв
 • Максимальна швидкість – 75 км / год
 • Габарити, мм: Довжина – 9,1, Ширина – 2,5, висота – 3,2 метра
 • Маса – 10,68 тонни.

Автокран на базі ЗІЛ 130

Вантажовисотні характеристики

 • Вантажопідйомність при висоті стріли 2-8 метра – від 2,1 до 6,3 тонни
 • Вантажопідйомність при висоті стріли 4-10 метрів – від 1,4 до 8,3 тонни
 • Вантажопідйомність при висоті стріли 2-12 метрів – від 0,8 до 4 тонн
 • Вантажопідйомність при висоті стріли 6-14 метрів – від 0,2 до 2,8 тонн.

Особливості будови та експлуатації

Техніка має всі переваги автомобіля ЗІЛ-130. Залежно від комплектації автокран поставляється з певним приводом – механічним, електричним або гідравлічним. Для механізації устаткування передбачений гідравлічний привід, який представляє собою опорно-поворотний механізм на роликовому ходу.

Як видно в технічних специфікаціях, вантажопідйомність у КС-2571-А можна міняти, а при необхідності задіяти максимальне навантаження і найбільшу висоту стріли. При цьому чим нижче висота, тим вище вантажопідйомність.

Звернемо увагу, що не дивлячись на більш масивні габарити і важка вага, автокран вийшов маневреним і тяговітим. Його максимальна швидкість становить 75 км / год, що є феноменальним показником в класі навіть за сьогоднішніми мірками.

Цієї швидкості досить для швидкого переміщення між об’єктами, і в обмежених міських умовах. Техніка здатна переміщати вантаж на великі відстані. Роль основного робочого обладнання в автокрані КС-2 571-А виконує стріла, висоту якої можна налаштовувати за допомогою пневмоциліндрів.

При цьому повернення стріли в вихідне (втягнуте) положення здійснюється за допомогою стрілового каната. Звернемо увагу, що пневмоцилиндр працює за рахунок крутного моменту, що передається двигуном через механічну трансмісію.

Передавальні числа коробки передач налаштовані таким чином, щоб протистояти колосальним навантаженням. За додатковий крутний момент відповідає вал відбору потужності, який також працює з ДВС і КПП.

КС-2571А-1 оснащений спеціальними пристосуваннями, які можна по праву вважати ноу-хау радянського часу. У післявоєнні роки в СРСР активно розвивався технічний прогрес, і однойменний автокран потрапив якраз у цю епоху. У машині закладена передова конструкція, яка стала актуальною протягом декількох десятиліть.

Кранова установка включає в себе шасі і стреловое обладнання. В автомобілі відсутня будь-яка інноваційна електроніка, що тільки йде на користь робочому процесу. Зручність управління забезпечує ідеальна ергономіка розташування всіх приладів і перемикачів, а також велике рульове колесо з вираженою зворотним зв’язком.

У кабіні оператора завжди тепло і затишно завдяки опалювальної установки та системи вентиляції.

Автокран Кс-2751А-1 укомплектований великими позашляховими шинами з глибоким протектором. Сюди додамо ще більші ходи підвісок і міцні амортизатори, а також потужний восьмициліндровий двигун з високою часткою крутного моменту.

Все це забезпечує стабільність і плавність ходу на будь-якій дорозі – від асфальту до серйозного бездоріжжя. Потужності і можливостей даного автокрана цілком вистачить для того, щоб проїхати в самих важкодоступних місцях – наприклад там, де не проїде звичайна легковик.

Таким чином, не дивно, що КС-2751А-1 затребуваний не тільки при монтажно-будівельних роботах, а й при пошуку і розробці нафтових і газових родовищ.

Ціни в Росії

Середня вартість підтриманого КС-2751А-1 на російському ринку складає 250 тисяч рублів. Стільки коштує екземпляр в хорошому стані. Машина, яка потребує відновлення, коштує близько 200 тисяч рублів.

http://kranbook.ru/avtokran-ks-2571a/

Leave A Reply

Your email address will not be published.