бульдозер Б10М

0

бульдозер Б10МБульдозер Б10М представляє собою модернізований трактор сімейства Т10 (Т-170). Техніка є продуктом Челябінського тракторного заводу (ЧТЗ). Робота над поліпшенням і удосконаленням Б10М велася послідовно і планомірно. В результаті бульдозер отримав ряд передових технічних рішень:

 1. точки кріплення гідроциліндрів винесли вперед, що зменшило зусилля при підйомі або заглибленні відвалу, підвищило швидкість його переміщення і точність;
 2. були використані довгоходові гідроциліндри, що скоротили робочий тиск в гідросистемі на 40%. Це позитивно позначилося на ресурсі роботи техніки;
 3. з’явилася балансирная балка підвіски, яка в поєднанні з точками кріплення гідроциліндрів і довгоходові гідроциліндрами, дозволила використовувати вагу Б10М при бульдозірованіі максимально ефективно;
 4. змінилася конструкція полусферического відвалу, що на 20% підвищило продуктивність машини на грунтах, що відносяться до I-III категорій щільності;
 5. змінилася компоновка моторного відсіку. Перетворення забезпечили вільний доступ до силовій установці бульдозера і полегшили його технічне обслуговування.

Модель Б10М використовується для розробки грунтів I-III категорії, на яких не проводилося попереднього розпушування, грунтів IV категорії з попередніми розпушуванням, мерзлих грунтів і тріщинуватих скельних порід.

Бульдозер невибагливий і працює в різних погодних і температурних умовах. Перепади від +40 до -50 градусів для нього не страшні.

Чи не заважають техніці велика висота (до 3000 м над рівнем моря), надмірна вологість і запиленість.

Б10М відноситься до 10-му тягового класу і оснащується трансмісією гідромеханічного типу.

Бульдозер в разі наявності у нього лебедочного установки тягового типу може застосовуватися при транспортуванні і заготівлі лісу, ліквідації наслідків від аварій і стихійних лих і в будівництві.

Модель відрізняють висока маневреність і хороша прохідність, що дозволяє застосовувати її в різних роботах.

Відео

бульдозер Б10М

Челябінський тракторний завод також випускає версію Б10МБ, що представляє собою перероблену модифікацію класичного Б10М. У конструкції техніки з’явилося кілька рішень, які підвищили надійність вітчизняних вузлів і поліпшили умови праці водія. В бульдозері були винесені осі гойдання ходових візків і встановлені планетарні бортові редуктори.

Технічні характеристики

Бульдозер Б10М оснащується 190-сильним мотором з показником витрати палива 162 (220) г / кВт на годину (г / к.с. В годину). Час роботи техніки вимагає близько 28,5 л пального, а паливний бак вміщує до 320 л. Максимальна швидкість руху моделі становить 10,38 км / год.
Довжина Б10М дорівнює 4290 мм, висота – 3180 мм, ширина – 2480 мм. Інші характеристики бульдозера:

 • дорожній просвіт – 435 мм;
 • колія – ​​1880 мм;
 • база трактора – 2880 мм;
 • маса – 15330 кг;
 • питомий тиск на грунт – 0,055 МПа.

двигун

Бульдозер Б10М комплектується 2 варіантами силової установки.
У моделях, базою для яких служить трактор Т10М.0000, встановлюється 4-циліндровий 4-тактний рядний двигун марки «Д-180». Його пуск здійснюється за допомогою пускового двигуна або електростартера. Основні параметри мотора «Д-180»:

 • робочий об’єм – 14,18 л;
 • номінальна потужність – 132 (180) кВт (к.с.).
 • частота обертання – 1250 мм;
 • діаметр циліндра – 150 мм.

Для моделей, заснованих на тракторі Т10М.6000, використовується 6-циліндровий V-подібний двигун «ЯМЗ-236Н-3» ( «ЯМЗ-238»), що випускається Ярославським моторним заводом «Автодизель», що перевершує «Д-180» по потужносним характеристикам . Пуск даного двигуна здійснюється виключно за допомогою електростартера. Характеристики агрегату «ЯМЗ-236Н-3»:

 • робочий об’єм – 11,15 л;
 • номінальна потужність – 139,7 (190) кВт (к.с.);
 • частота обертання – 1800 об / хв;
 • діаметр циліндра – 130 мм.

В обох випадках очисник повітря Б10М складається з 2 ступенів очищення: відцентрової системи і паперових фільтроелементів.

Пристрій

бульдозер Б10М

Трансмісія Б10М включає в себе гідромеханічну передачу, яка підтримує автоматичне регулювання швидкості з урахуванням діючих зовнішніх навантажень. Серед інших особливостей даного елемента слід виділити швидкий реверс і перемикання передач без втрати потоку потужності. До головних переваг передачі гідромеханічного типу слід віднести скорочення навантажень. Коробка передач моделі включає 3 передні і 3 задні передачі з гідропереключеніем реверсу і передач.

Завдяки використанню ущільнень Duo Cone, що сприяють підтриманню роботи ковзанок без підтікання масла, і передових опорних ковзанок з новими підшипниками ковзання ресурс ходової системи техніки вдалося істотно збільшити.

фото

бульдозер Б10Мбульдозер Б10Мбульдозер Б10Мбульдозер Б10Мбульдозер Б10Мбульдозер Б10Мбульдозер Б10М

Деякі модифікації Б10М отримали мокрий міст (все гальмують і поворотні технічні з’єднання працюють в масляній рідини). Подібний спосіб помітно збільшив експлуатаційний період, зробивши бульдозер більш маневреним і надійним. Також для Б10М передбачена можливість установки відвальних пристроїв різної категорії, що робить техніку більш універсальною. Так, півсферичний відвал ефективний при впровадженні в грунт, поворотний відвал – при профілюванні та розчищення доріг, сферичний відвал – при роботі з великими обсягами сипучих матеріалів, прямий відвал – при транспортуванні грунтовій маси і плануванні місцевості.

Б10М обладнаний кабіною з обігрівачем-вентилятором ZENIN-8000, які застосовують тепло охолоджуючої рідини, сонцезахисної шторкою, регульованим підресореним сидінням, подвійними склопакетами і добре читається панеллю приладів, що дозволяє оператору швидко виконувати необхідні завдання. Кабіна бульдозера відрізняється сучасним інтер’єром. Також Б10М оснащується захисної рамою ROPS / FOPS, що запобігає отримання травм оператором при падінні різних елементів на кабіну.

Скільки коштує бульдозер Б10М

Ціна Б10М визначається комплектацією транспорту. Стандартна версія бульдозера обійдеться в 3 мільйони рублів. При установці додаткового обладнання вартість може зрости до 5 мільйонів рублів, через що популярністю користується оренда даної техніки.

аналоги

Аналогом Б10М є китайський бульдозер Shantui sd16, що відноситься до того ж класу

https://traktorbook.com/buldozer-b10m/

Бульдозер Б10М: технічні характеристики, габарити, витрата палива, вага, фото, відео

бульдозер Б10МФото бульдозера Б10М

Жодна велика будівельна компанія не проміняла техніку спеціального призначення на лом, лопату і дешеву робочу силу з метою економії. Такі види робіт, як копання ям і розчищення територій краще виконувати за допомогою тракторів або бульдозерів. Це класика жанру, тому розглянемо популярний і відомий Б10М.

Щоб дізнатися, які має бульдозер Б10М технічні характеристики, розглянемо його більш докладно.

призначення

Дану модель випустив тракторний завод в Челябінську.

Розрахований бульдозер ЧТЗ Б10М на виконання роботи з грунтами I-III категорій без початкового розпушення, IV категорії – з розпушуванням, для роботи з гірськими кам’яними породами, з промерзла грунтом до 5 градусів нижче нуля.

Техніка є незамінним помічником, тому що може працювати у високому температурному діапазоні – від +45 до -50 градусів, при висоті 3000 м над рівнем моря і в умовах тропіків.

бульдозер Б10Мбульдозер Б10Мбульдозер Б10Мбульдозер Б10М

Пристрій

Бульдозер Б10М став краще свого попередника, через змінену паливної системи і більш потужного мотора.

бульдозер Б10МТрактор ДТ 75 і ДТ 54, їх переваги.

Читайте тут про трактор Булат 120.

двигун

бульдозер Б10МДвигун бульдозера Б10М став потужнішим, ніж у Б170. При цьому скоротився витрата палива. Запуск мотора можна здійснювати двома варіантами: електростартерний системою або спеціальним пусковим механізмом.

Техніка працює на різних видах палива: на дизелі, гасі або конденсаті. Зразкова витрата палива у бульдозера Б10М 28,5 л / год.

Трансмісія

У тракторі ЧТЗ два види трансмісії. В одному випадку коробка передач механічна, реверсивна, розрахована на вісім передач. Поворотний пристрій управляється за допомогою гідросервера. А в іншому – гідромеханічна КПП, вид планетарний, три швидкості.

управління

Для швидкого і плавного входження в поворот конструкція складається з бортових фрикційних, які знаходяться в постійно закритому стані. Диски з металокераміки. Гальма стрічкового типу, зносостійкі.

Ходова система

Візок з трехточечной підвіскою, з підресореною балансирной балкою. Гусениці шарнірні, ущільнені.

https://spectechzone.com/tekhnika/stroitelnaya/buldozery/10385.html

Технічні характеристики, фото і відео бульдозера ЧТЗ Б10М і його модифікацій

бульдозер Б10М

Починаючи будь-яке будівництво, насамперед виробляють розчищення території. Для цього найзручніше скористатися бульдозером, що представляє собою трактор із закріпленим попереду широким відвалом з металу. Цим відвалом він легко переміщує грунт, розрівнюючи поверхню будівельного майданчика. Герой сьогоднішнього огляду – популярний і доступний за ціною бульдозер Б10М.

Машина ця відноситься до десятого тягового класу і випускається на ЧТЗ (Челябінському тракторному заводі).

Вона створена на базі тракторів Т10М цього ж виробника і може оснащуватися простою і надійною механічною або більш продуктивної гідромеханічною трансмісією.

Кілька модифікацій (в тому числі болотоходний) дозволяють зробити агрегат максимально функціональним. До слова, ця модель стала результатом доопрацювання

Агрегат досить комфортний у використанні, так як у нього істотно знижена вібрація. Це досягається завдяки установці силової частини на амортизаційну систему.

У разі гідравлічної трансмісією управління відбувається плавно і м’яко, а реверс здійснюється навіть під час руху. Передачі перемикаються одним легким рухом, а важелі чи не вібрують.

А деталі мастила трансмісії і гідроприводу управління сумісні з аналогічними елементами трактора Т10М, що дуже зручно.

Башмаки гусениць бульдозера зроблені з особливо міцної сталі і тримаються на спеціальних болтах.

Сегменти коліс вельми довговічні і легко замінюються, а в підшипниках ковзання опорного катка провідні деталі зроблені з бронзи. Відзначимо ще ущільнення Duo Cone самоподжимной типу, прімененное5 в кутках і колесах, яке збільшує ресурс роботи машини.

Ходова частина оснащена жорсткої балансування балкою на ресорах.

Фото бульдозера Б10М
бульдозер Б10М

призначення

Підприємства нафтової, газової, гірської, лісової промисловості, будівельники і меліоратори застосовують подібну спецтехніку.

Машина без розпушування справляється з різними типами грунтів аж до третьої категорії: піском, гравієм, суглинком будь-якої щільності і легкої глиною.

Якщо ж поверхня ґрунту розпушена, то бульдозера під силу робота і з грунтом четвертої категорії. Це важка глина, промерзла земля різного складу (торф, пісок, супісок, суглинок, глина).

І для видалення великих снігових завалів досить практично використовувати агрегат Б10М. Відзначимо, що він може успішно працювати при холоді в мінус 50 градусів і на спеці плюс 40 градусів.

Йому не зашкодять ні зайва волога, ні пил у великій кількості, що містяться в повітрі. Те ж саме можна сказати про високогірних умовах, які не стануть на заваді роботі бульдозера. Три тисячі метрів над рівнем моря – його межа витривалості.

Прекрасно працює машина і в субтропічному кліматі, задушливому і вологому.

Пристрій

Поліпшивши попередню модель бульдозера (Б-10), розробники досягли своєї мети. Вони в першу чергу потрудилися над паливною системою і двигуном.

двигун

Чотирициліндровий рядний мотор марки Д180 має чималу потужністю – 180 кінських сил. Однак пального він споживає менше, ніж попередня модель. Запускатися він може або за допомогою ЕССП (електростартерний системи), або за допомогою спеціального пускового двигуна П-23У.

Моторний відсік бульдозера ЧТЗ організований вельми ергономічно, так що мотор цілком доступний. Особливо просто дістатися до його передньої частини, що дозволяє полегшити його обслуговування і ремонт.

Трансмісія

Існує два варіанти трансмісії:

 • Трансмісія механічного типу передбачає коробку передач з вісьмома швидкостями і управління поворотним механізмом за допомогою гідросервера.
 • У машині з трансмісією гідромеханічного типу коробка передач планетарна, реверсивна. Швидкостей перемикання – три (вперед і назад).

управління

Для повороту бульдозера використовуються бортові фрикціони з дисками з металокераміки. Вони постійно замкнуті. Міцні та надійні гальма мають сервіроване управління.

кабіна оператора

У даній моделі зручна герметична кабіна, якій не страшні злива і сніг. Переднє і заднє подвійне скло розділені і оснащені захисними решітками, завдяки чому можна працювати навіть в дуже суворих погодних умовах.

Опалення зроблено на основі апарату «Зеніт 8000», воно досить потужне. Відзначимо систему захисту ROPS-FOPS, яка рятує машину від перекидання, а водія – від падіння важких предметів зверху.

Зручне крісло «Пілот» робить роботу на бульдозері вельми комфортною.

Кабіна бульдозера Б10М
бульдозер Б10М

гідравліка

Застосування гідравлічних циліндрів довгого ходу дозволило знизити тиск в системі на 40 відсотків. Крім того, підвищився ресурс роботи. Завдяки наявності гідравлічного трансформатора стало можливим регулювати крутний момент і швидкість обертання валу автоматично, безступінчатим способом.

Технічні характеристики

У таблиці технічні характеристики бульдозера ЧТЗ Б10М:

Характеристики показники Од. виміру
Тип двигуна Д-180
Потужність двигуна 132 кВт
Частота обертів 1250 об / хв
Коефіцієнт крутного моменту від 25 %
Ширина черевика гусениці 0,5 м
Просвіт (при твердому грунті) 0,435 м
заправна ємність 300 л
витрата пального 28,5 л / год
Тиск рідини в гідросистемі 20 МПа
Вага (базового трактора) 15,475 т
Вага (з відвалом, розпушувачем і повним заправленням) 19,57 т
Довжина (з відвалом і причепом) 5,673 м
Довжина (з відвалом і розпушувачем) 6,867 м

модифікації

Бульдозер може комплектуватися декількома видами відвалів – прямим (тип В), сферичним (тип К), полусферическим (тип Е і Е1), поворотним (тип Д). Сферична форма хороша для роботи з сипучими матеріалами (вугіллям, торфом, снігом), напівсферична – більш ємна і зручна, ніж пряма. Відвали поворотного типу застосовуються при проведенні дорожніх і планувальних робіт.

Ще бульдозери розрізняються по числу зубців розпушувача (один або три), видами причіплювати обладнання. Окремо може поставлятися лебідка ЛТ25.

Крім того, існує болотоходний модель (спеціально для слабкого ґрунту). Далі розглянемо основні модифікації (до слова, всього їх близько 80 штук).

Б-10М.0101-1Е

Модель оснащена відвалом напівсферичної форми з гідравлічним циліндром перекосу, що збільшує на одну п’яту продуктивність агрегату. У таблиці – основні параметри.

Технічні характеристики:

Характеристики показники Од. виміру
Тип трансмісії механічна
Тип причіпного пристрою ЖПУ (жорстко-причіпний)
Тип бульдозерного обладнання відвал типу Е
Система пуску двигуна П-23У
Число опорних катків з кожного боку 6 шт.
Продуктивність насоса НШ-100 28,5 л / хв
Тиск на грунт (питомий) 0,054 МПа
Тягове зусилля (максимум) 151,8 кН
Вага (з відвалом і ЖПУ) 18,425 т

Фото бульдозера Б10М.0101-ЕН
бульдозер Б10М

Б-10М.0111-1Е

Відмінність цієї моделі від попередньої – пятікатковая візок. Устаткування використовується таке ж (ЖПУ і відвал напівсферичної форми).

Технічні характеристики в таблиці:

Характеристики показники Од. виміру
Тип трансмісії механічна
Тип причіпного пристрою ЖПУ (жорстко-причіпний)
Тип бульдозерного обладнання відвал типу Е
Число опорних катків з кожного боку 5 шт.

Фото бульдозера Б10М.0111-1Е
бульдозер Б10М

Б-10М.0101-ЕН

На даному бульдозері, крім полусферического відвалу, є розпушувач з одним зубом.

Характеристики показники Од. виміру
Тип трансмісії механічна
Тип бульдозерного обладнання відвал типу Е
Тип навісного обладнання розпушувач типу Н
Вага (з відвалом і розпушувачем) 19,905 т

Б10М.0001-ЕН

У даній моделі, як і у попередньої, присутні відвал напівсферичної форми і розпушувач з одним зубом. Але трансмісія тут гидромеханическая.

Характеристики показники
Тип трансмісії гидромеханическая
Тип бульдозерного обладнання відвал типу Е
Тип навісного обладнання розпушувач типу Н

Б10М.0111-ЕН

Механічна трансмісія, пятікатковая візок, відвал напівсферичної форми і розпушувач з одним зубом – відмінності цієї моделі.

Б10М.0111-ЕР

Буква «Р» означає, що розпушувач використовується не з одним, а з трьома зубами. Крім того, дана модифікація передбачає використання будь-якого типу відвалу. параметри:

Характеристики показники Од. виміру
Тип трансмісії механічна
Тип бульдозерного обладнання відвали типу Е, К, В, Д
Тип навісного обладнання розпушувач типу Р
Число катків з одного боку 6 шт.

Бульдозер Б10М.0111-ЕН
бульдозер Б10М

Відповідно, модель Б10М.0001-ЕР має гідромеханічну трансмісію і шестікатковую візок, а Б10М.0111-ЕР – механічну трансмісію і п’ять ковзанок з кожного боку.

Наостанок розповімо про болотоходний моделі, яка незамінна на підталому і болотному грунті. Її особливості – семикаткове візок, прямий відвал, причіп маятникового типу.

Характеристики показники Од. виміру
Тип трансмісії механічна
Тип причіпного пристрою МПУ (маятниковий)
Тип бульдозерного обладнання прямий широкий відвал
Число опорних катків з кожного боку 7 шт.
Число підтримуючих катків 2 шт.
Ширина гусеничного черевика 0,92 м
Виробник насоса НШ-100 28,5 л / хв
Тиск на грунт (питомий) 0,031 МПа

На відео бульдозер ЧТЗ Б10М:

http://allspectech.com/stroitelnaya/buldozery/na-gusenichnom-hodu/chtz-b10m.html

Б10М | бульдозер Б10

бульдозер Б10М

Б10М  – гусеничний бульдозер виробництва ЧТЗ . Бульдозер Б10М – це бульдозер промислового і загального призначення. Тяговий клас бульдозера Б10М – 10. Бульдозер Б10М – це більш вдосконалена і модернізована версія трактора Т-170 . На бульдозер Б10М встановлений турбо-дизель Д-180 потужністю 180 к.с., однозубий розпушувач і відвал.

Комплектація:

 • Турбо-дизель Д-180 ;
 • SU-відвал;
 • Однозубий розпушувач;

Технічні характеристики Б10М

Б10М оснащений чотиритактним турбо-дизельним двигуном Д-180 потужністю 180 к.с. виробництва ТОВ «ЧТЗ-Уралтрак» . Встановлений двигун Д-180 має наступні характеристики:

Характеристика двигуна Д-180
Тип двигуна Чотиритактний дизельний, з турбонаддувом
Експлуатаційна потужність, кВт (к.с.) 132 (180)
Запас крутного моменту,% 25
Питома витрата палива при експлуатаційній потужності, г / кВт (г / л.с.ч) 218 (160)
кількість циліндрів 4
Робочий об’єм, л 14,48
Діаметр циліндра, мм 150
Система охолодження рідинна
Система змазки комбінована з повнопотоковий фільтром зі змінними паперовими елементами
система пуску електростартерний

бульдозерне обладнання

Бульдозер Б10М поставляється з напівсферичним відвалом з обсягом призми волочіння 4,75м³.

Характеристика бульдозерного обладнання
Тип відвалу напівсферичний
Зміна кута різання і кута поперечного перекосу відвала Гвинтовим і гідравлічним розкосами
Обсяг призми волочіння, м³ 4,75
Ширина відвалу, м 3,31
Висота при вугіллі різання 55 ° 1,31
Максимальний підйом, м 1,02
Максимальне заглиблення, м 0,44
Максимальний перекіс, м 0,63 (10 °)
Регулювання кута різання 10 °
маса, кг 2313

розрихлювальне обладнання

Розрихлювальне обладнання бульдозера Б10М є розрихлювальне агрегат, із закріпленою на ній стійкою розпушувача і наконечника розпушувача (ікло). Розпушувач застосовується при розпушуванні твердих порід і дорожніх покриттів, а також може бути використано для розробки мерзлих ґрунтів.

Характеристика розпушувальними обладнання
Тип однозубий
Максимальна кількість зубів 1
Кількість положень зубів (по вертикалі) 3
Максимальне заглиблення, мм 650
Кут розпушування:
– з коротким наконечником 45 °
– з довгим наконечником 30 °
маса, кг тисячу п’ятсот п’ятьдесят п’ять

габаритні розміри

Параметри габаритних розмірів бульдозера Б10М представлені такими характеристиками.

Характеристики розмірів Б10М
Довжина з відвалом і розпушувачем, мм 6720
Довжина, мм 4325
Ширина, мм 2480
Висота, мм 3250
Колія, мм 1880
База, мм 2880

маса

Загальна маса бульдозера Б10М в стандартній комплектації (півсферичний відвал, однозубий розпушувач, з повною заправкою) – 19 570 кг.

Ціна Б10М

Ціна на бульдозер Б10М залежить від комплектації і за запитом.

бульдозер Б10М
бульдозер Б10М
бульдозер Б10М
бульдозер Б10М

http://prommh.com/b10m-buldozer-b-10/

бульдозер Б10М

Після того як конструкторами Челябінського тракторного заводу був модернізований трактор Т10, на підприємстві став випускатися новий бульдозер Б10М.

Завдяки використанню сучасних технічних рішень, інженерами була проведена планомірна робота по значному вдосконаленню старої моделі.

Отримана техніка призначена для роботи на твердих породах грунту, де попередньо не проводилося розпушування грунту.

Характеристики модернізованого трактора

Модернізована техніка відмінно себе зарекомендувала при обробці скельних порід і промерзлих грунтів. Вона здатна без проблем працювати при температурі від 40 тепла до 50 градусів морозу.

Також трактор непогано себе веде при підвищеній вологості і великий запиленості. Для рідкого грунту існують болотні аналоги, ширина гусениць яких значно збільшена.

Основні технічні характеристики бульдозера Б10 наступні:

 •  витрата солярки – 27 л / год;
 •  потужність мотора – 182 л / с;
 •  спосіб запуску – електростартер;
 •  причіп – маятниковий.

Ходова частина трактора складається з шести опорних катків. Для збільшення ресурсу роботи двигуна використовуються гідроциліндри з довгим ходом, які знижують тиск всередині системи на 42%. В бульдозері Б10 місця фіксації гідроциліндрів виведені далеко вперед.

Це дає можливість значно знизити зусилля вчасно заглиблення, а також підйому відвалу.
Збалансована подвесочного балка дозволяє трактору максимально ефективно використовувати свою вагу. Завдяки вдосконаленню моторного відсіку, в тракторі Б10М забезпечений прямий доступ до агрегату спереду.

Це дозволяє легко здійснювати ремонт і обслуговування технікі.Налічіе полусферического відвалу підвищує продуктивність агрегату на 22%.

бульдозер Б10М

Основні параметри техніки

В якості трансмісії встановлена ​​трьохшвидкісна коробка. Вона гидромеханическая, що має гідротрансформатор з одним ступенем. Бортовий редуктор оснащений двома ступенями.

На другому рівні встановлена ​​плаваюча циліндрична шестерня. Кабіна розміщується на трехточечной підвісці з балансування поперечиною. Кожна гусениця натягнута на ущільнені шарніри.

Параметри техніки наступне:

 •  ширина кожної гусениці – 520 мм;
 •  відстань між гусеницями – 1882 мм;
 •  кліренс – 437 мм;
 •  кількість натяжних ковзанок – 2 шт.

Тягова лебідка дозволяє використовувати трактор Б10М в різних роботах: в будівництві, лісозаготівельних і вантажних перевезеннях. Агрегат часто використовується під час аварійно-рятувальних і відновлювальних заходів.

Для роботи на Крайній Півночі кабіна оснащена потрійними склопакетами, мають посилене уплотненіе.Дополнітельно на техніку можна встановити автономний обігрівач. Це дозволить підтримувати потрібну температуру в кабіні тоді, коли двигун не буде працювати.

Кабіна має приємний інтер’єр. Всі органи управління розташовані під рукою у оператора. Сидіння легко регулюється, що дозволяє його підлаштувати під людини будь-якої комплекції. Сонцезахисна шторка значно полегшує роботу водія в безхмарну погоду.

Всі показання приладів добре зчитуються.

бульдозер Б10М

Гідромеханічна коробка виконує функцію автоматичного регулювання швидкості. Перемикання виконується без зниження потужності бульдозера. При включенні швидкостей відсутні будь-які динамічні ривки. Опорні черевики трактора зроблені з високоміцного металу.

Оскільки будь-яке будівництво починається з розчищення території, будівельники завжди використовують бульдозер, на якому спереду закріплений широкий відвал з металу. Завдяки йому техніка легко пересуває грунт, вирівнюючи будівельний майданчик. Встановлені на ЧТЗ Б10М амортизатори значно знижують вібрацію техніки.

Гідравлічна трансмісія дозволяє управляти машиною плавно, без будь-яких ривків.

специфіка управління

Реверс можна виконувати навіть по ходу руху. Передачі перемикаються легким рухом пальців. Важелі при цьому зовсім не вібрують. Провідні деталі опорного катка, що працює на підшипниках ковзання, зроблені з бронзи.

Дана спецтехніка застосовується в нафтовій, газовій, будівельній та лісової промисловості. Бульдозер легко справляється з грунтами всіх категорійі великими сніговими завалами. У поворотах трактора бере участь бортові фрикціони на дисках з металокераміки.

Завдяки герметичності кабіни водія не страшні ні злива, ні сильний снігопад. Техніка комплектується наступними видами відвалів:

 •  здається простою,
 •  сферичними;
 •  напівсферичними;
 •  поворотними.

Для роботи з легким грунтом найкраще підходить сферична форма отвала.Она дозволяє переміщати велику кількість сипучих мас, наприклад, вугілля або піску. Поворотні відвали використовуються в дорожніх або планувальних роботах, а також при засипці котлованів і різних ям. Прямий відвал застосовується в планувальних роботах для розробки і переміщення грунту.

бульдозер Б10М

ціни

Новий трактор Б10М коштує 3,5 млн. Руб. Бульдозер випуску 2007 року можна купити всього за 1 мільйон рублів. Хоча була у використанні техніка менш комфортна, але в роботі вона цілком надійна.

Від старого прототипу Т-170 нова розробка отримала всі позитивні характеристики. Завдяки цьому експлуатаційні якості машини стали значно краще.

Для підвищення робочих показників сучасна модель може оснащуватися спеціальним розпушувачем грунту.

Однак, недоліком тут є те, що пристрій може розпушувати промерзлий грунт тільки при морозі не більше 5 градусів.

Для конкретних умов експлуатації бульдозери випускаються в різних модифікаціях.

Якщо порівнювати технічну трансмісію з гідромеханічної, то перша легше ремонтується, а друга забезпечує комфортні умови праці оператора і більш високу продуктивність.

Тут водієві не потрібно застосовувати багато зусиль під час керування трактором, а також додатковим навісним обладнанням.

Бульдозер Б10М – машина, створена для справи, з комфортом для водія.

https://traktoramira.ru/traktora/buldozery/buldozer-b10m.html

Бульдозери Б10М П, Б10МБ П болотохід і їх модифікації від Челябінського Заводу Промислових тракторів р Челябінськ

Технічне оснащення

 • Технічний опис трактора Т10ПМ з бульдозерним і розпушувальні обладнанням
 • Дана модифікація – результат послідовної і планомірної роботи фахівців заводу «ЧЗПТ» щодо вдосконалення продукції, що випускається, є подальшою модернізацією тракторів типу Т10 (Т-170) десятого тягового класу.
 • Основні технічні нововведення конструкції:
 • двигун
 • Дизельний двигун ЯМЗ-238ГМ2-2 призначений для циклічно змінного або стаціонарного режиму роботи і технологічно аналогічний ЯМЗ-238М2, відрізняється від останнього незначними деталями і настройками паливної апаратури.

Чотиритактний. Рідинного охолодження. Без турбонаддува. Стартерний запуск. Вісім циліндрів, розташування циліндрів V-подібне, кут розвалу 90 °.
Діаметр циліндра і хід поршня: 130 мм х 140 мм, робочий об’єм двигуна 14,86 л
                                                  Експлуатаційна потужність: 132 кВт (180 к.с.) при 1700 об / хв.


Повнопотоковий система очищення масла з одним змінним паперовим фільтроелемент і відцентровим фільтром. Рідинно-масляний теплообмінник для охолодження масла двигуна.

Даний двигун володіємо мінімальним питомим витратою палива серед аналогів, що при 60% навантаженні становить 16-18 Л. Ч.

Як змінити вигляд моторного відсіку забезпечило вільний доступ до двигуна в передній його частині, що спрощує і полегшує технічне обслуговування; капоти трактора на газових ліфтах.

Коробка передач

Механічна (7-СП). Є класичною трансмісією для гусеничних тракторів. Як правило, даної трансмісією обладнуються машини з тягою до 15 тонн. Відрізняється простотою, легкістю в ремонті і високою надійністю.

 1. 8-ми швидкісна, кількість передач вперед / назад -4/4, нормального і прискореного діапазонів.
 2. Чотирьохвальні з шестернями постійного зачеплення.
 3. Випускається в варіантах пристосованих під установку валу відбору потужності і ходозменшувача.

У механічної трансмісії кращі техніко-економічні показники – ККД трансмісії ~ 85%. Витрати на ПММ нижче на 15%, чому у «гідромеханіки» (ГМТ). Економія палива в рік до 20 тн солярки.  

 • передача бортова
 • Передача бортова – двоступеневий редуктор з циліндричними прямозубих шестернями.
 • Для полегшення легкості заміни в польових умовах провідна зірочка сегментного типу виконана п’ятьма секторами, які кріпляться болтами.
 • Ходова частина
 • Напівжорстка, триточкова підвіска, з поперечної балансирной балкою і мікроподрессоріваніем; Винесена вісь прокачування візків із зони бортових редукторів (кріпиться до рами трактора) виключає передачу навантажень на бортові редуктори при роботі бульдозерного обладнання.
 • Опорні, що підтримують катки і направляючі колеса з одноразової мастилом на весь термін служби з самоподжимной ущільненнями. 
 • Число опорних катків на втулках (з кожного боку) – 6 шт.

* Число опорних катків на втулках для болотоходний модифікації (з кожного боку) – 7 шт.
Число підтримуючих катків (з кожного боку) – 2 шт.

Гусениці: збірні з одним грунтозацепов і ущільненням для утримання рідкого мастила в шарнірі. Натяг гусениці легко регулюється шприцом з змазкою.

Число черевиків (з кожного боку) – 42 мм.

* Число черевиків для болотоходний модифікації (з кожного боку) – 45 мм.
Висота грунтозацепов – 65 мм.


 1. Ширина черевика – 500 мм.
 2. * Ширина черевика для болотоходний модифікації – 900 мм.
  Тиск на грунт –
  0,054 мПа (* 0,03 мПа для болотоходний модифікації)
 3. Сегментні провідні кільця.
 4. Сегмент  ведучого колеса-це окрема складова частина провідної «зірочки» трактора.
 5. Сегменти виготовлені з високоміцної сталі з термоулучшеніем і загартуванням робочих поверхонь, що забезпечує їх високу довговічність (термін служби збільшується на 50-100% в порівнянні з суцільнолитими провідними колесами). 
 6. Спрощує заміну випадково або природно пошкодженого ланки прямо на місці! Без демонтажу гусеничного        
 7. полотна і опорної балки з катками ходової. 
 8. Гідравлічна система
 9. Роздільно-агрегатна гідравлічна система включає:
 10. ·         Шестерні тандемний насос GP -100 G -32 M -3, продуктивністю 180 л / хв при 1700 об / хв двигуна.
 11. ·         Секційний гідравлічний розподільник РГС-25 .
 12. ·         Максимальний тиск спрацьовування запобіжного клапана 20 МПа (200 кгс / см2).
 13. ·         Ємність гідравлічного бака – 150 л.
 14. ·         Зручність в обслуговуванні гідросистеми, розташування гідравлічного бака на задній частині трактора за кабіною (аналогічно імпортним аналогам)
 15. заправні ємності

Паливний бак -350 л.
Система охолодження – 60 л.
Двигун – 30 л (Лукойл «Авангард»)                 
 Коробка передач, конічна передача – 50 л. (ТМ5)     
                                                  Бортовий редуктор (з кожного боку) – 2х12 л


                                                  Гідросистема навісного обладнання –

150 л. (ВМГЗ)                                   

 • управління
 • Джойстикового гідравлічне управління поворотами і всім навісним обладнанням трактора ~ на 50% підвищує точність і зручність в роботі.

Зручне і зрозуміле управління машиною. Поліпшення умов праці.

Розташування з лева і з права від оператора трактора в консолях.

Бортові фрикціони – багатодискові сухі муфти з керуванням від механізму поворотів через гідравлічний сервопривід. Гальма сухі стрічкові.

 1.  Робоче місце
 2. Каркасна шестигранна кабіна, встановлена ​​на віброізольованого платформі.
 3. Кабіна має підвищену оглядовістю по горизонталі на 360 ° і вертикалі на 120 °, володіє всіма вимогами систем безпеки.
 4. Кожна кабіна комплектується подвійним склопакетом і стандартної настроюється по температурі грубкою працює через систему охолодження двигуна.

 Каркасна шестигранна кабіна з поліпшеними шумо-тепло-вібро-ізоляційними властивостями. У кабіні тихо і комфортно. Склоочисники «двірники» каркасного типу на бічних, передньому і задньому склі.

Встановлюється комфортне крісло типу «Пілот» з ременями безпеки, регульоване по висоті, нахилу, руху вперед / назад тобто підлаштовуватися під індивідуальні особливості тракториста за зростом і вагою.

 Встановлюються радіомагнітола з динаміками, вбудовані ящики для укладання особистих речей оператора і технічної документації на бульдозер.

Щиток приладів виконаний у вигляді герметичної монопанелі зі стрілочними і цифровими покажчиками, а так само лампочнимі сигналізаторами роботи машини. Є штатне місце для установки кондиціонера. У верхній частині кабіни є вентиляційно-евакуаційний люк.

Оснащення кабіни рамою безпеки «ROPS- FOPS » – призначеної для захисту здоров’я і життя оператора при перекиданні бульдозера (попередження зминання кабіни).

Також за бажанням замовника, кабіна може доукомплектовуватись кондиціонером або додатковим автономним обігрівачем.

Капот і облицювання

 Металевий капот виконаний у вигляді окремої капсули для зниження шуму в кабіні. Великі відкидні бічні і передні стулки капота оснащені газовими ліфтами.

В цілому наявність розгорнутих бічних дверцят моторного відсіку і капота на газових ліфтах, дає безперешкодний, просторий доступ до подкапотной системі бульдозера і значно скорочує термін виконання та обсяг робіт з технічного обслуговування двигуна, радіаторів охолодження гідравлічної системи бульдозера, заміні фільтрів і масел, проходження планових ТО . 

маса трактора

Трактор серійний Т10ПМ – 16300 кг. (без навісного обладнання)

Трактор болотоходний модифікації Т10ПМБ – 18000 кг. (без навісного обладнання)
Трактор з навісним обладнанням (відвал, розпушувач, фаркоп і т.д.) –   від 18850 до 21500 кг.

ТОВ «Челябінський ЗАВОД ПРОМИСЛОВИХ ТРАКТОРІВ» Г. ЧЕЛЯБИНСК

 Олександр Володимирович Коваль тел. +7 (351) 248-16-74, сот. +7 906 8923913

Можливість установки додаткових опцій.

За бажанням замовника можлива установка додаткових опцій:
«Північний пакет», «Південний пакет», забарвлення машини в будь-який колір і т.д.

 • Найкоротші терміни виготовлення (14 робочих днів після передоплати).
 • Передпродажна підготовка.
 • Гарантійний термін: складає 12 місяців з дня відвантаження при гарантійної напрацювання не більше 1500 моторних годин з дня введення в експлуатацію.

https://chzpt.tiu.ru/n170413-buldozer-b10m.html

Leave A Reply

Your email address will not be published.