Як працює карбюратор бензопили

0

Як працює карбюратор бензопили

Карбюратор бензопили: принцип роботи, пристрій і особливості

Ще не так давно бензопила вважалася справжньою розкішшю, так як коштувала дорого і використовувалася тільки професіоналами. Сьогодні цей інструмент може придбати кожен. На ринку з’явилися побутові моделі, які мають незначну вагу і обмежений набір функцій.

Сучасна бензопила працює за рахунок одноциліндрового двотактного карбюраторного двигуна. Раніше моделі подібного обладнання оснащувалися контактним запалюванням. Сьогодні майже всі виробники впроваджують електронне запалювання. Завдяки цьому немає необхідності регулювати проміжок між контактами і постійно їх чистити.

Для чого потрібен карбюратор

Для роботи двигуна паливно-повітряна суміш з’єднується в карбюраторі. Спеціальна заслінка дозволяє вручну її збагатити для вирішення певних завдань, наприклад, для роботи з твердою деревиною. Від того, яке технічний стан карбюратора і його справність, залежить працездатність двигуна і продуктивність самого інструменту.

Пристрій

Перед початком експлуатації необхідно розглянути пристрій і принцип роботи карбюратора бензопили. Майже у всіх моделях використовуються деталі, що мають ідентичну конструкцію. Виняток становлять карбюратори китайського обладнання. У них може не виявитися деяких запчастин, а ряд вузлів виконаний з дешевих матеріалів. Серед основних складових карбюратора слід виділити:

 • Корпус.
 • Дифузор.
 • Розпилювач.
 • Жиклери.
 • Поплавкову камеру.

Що стосується корпусу, то він виконується з алюмінію, щоб полегшити конструкцію. Також він володіє суцільнолитий формою. Усередині є дифузор, імпульсний канал, вхідний штуцер, гвинт холостого ходу, головний гвинт, а також заслінка. Остання необхідна для регулювання подачі повітря.

Присутні в корпусі і інші елементи. Розглядаючи будову та принцип роботи карбюратора для бензопили «Партнер», ви зможете помітити, що описуваний елемент пристрою має ще й дифузор, який знаходиться біля вхідного отвору. Спеціальні клапани – це жиклери. Вони служать для регулювання кількості палива.

принцип функціонування

Перед тим як починати регулювання карбюратора, необхідно розібратися з принципом його роботи. Коли відбувається запуск двигуна, повітряна заслінка в нижній частині корпусу відкривається. У камері поплавця і повітряному каналі виникає розрідження. Воно викликається ходом поршня. Це сприяє тому, що потік повітря всмоктується через дифузор.

Принцип роботи карбюратора бензопили «Хускварна» точно такий же. У цього інструменту інтенсивність всмоктування повітря коригується становищем повітряної заслінки. Через вхідний штуцер з бака бензин надходить в камеру поплавця. За допомогою жиклерів здійснюється регулювання швидкості проходження палива в дифузор. Там воно змішується з повітрям. Підготовлений склад виявляється в впускних каналах. Звідти він прямує в камеру згоряння циліндра.

Що ще потрібно знати

Принцип роботи карбюратора бензопили «Штиль» такий же, як і у вищеописаної моделі. Додатково можна відзначити, що голка відповідає за вбризгіваніе палива в поплавкову камеру. Чим більше пального після змішування з повітрям надходить до двигуна, тим вище буде оборот мотора.

Незалежно від моделі бензопили і виробника, сучасні інструменти зазвичай обладнуються карбюраторами, які мають ідентичну конструкцією. Працюють вони, відповідно, по одному і тому ж принципу. Головна відмінність полягає лише в розташуванні вузлів в пристрої карбюратора і матеріалах запчастин.

Особливості роботи бензопили, що вказують на необхідність регулювання карбюратора

Принцип роботи карбюратора бензопили «Партнер» вам тепер відомий. Це допомагає зрозуміти, як здійснювати регулювання. Вона необхідна, коли в роботі інструменту з’являються деякі складності. Стандартна нова бензопила має заводські настройки, згідно з якими здійснюється подача палива. Однак для правильної обкатки слід обмежити максимальні оберти мотора.

У цій справі допоможуть регулювальні гвинти. Вони розташовуються на корпусі карбюратора. Точна настройка подачі горючої суміші здійснюється після обкатки. Налаштування карбюратор підлягає і при сильній вібрації. На це вказують деякі проблеми при експлуатації. Якщо двигун внутрішнього згоряння відразу ж глухне або погано заводиться, то цей вузол вимагає налагодження.

Іноді трапляється й так, що мотор хоч і заводиться, але обороти розвиває неохоче або глухне. Вивчивши принцип роботи карбюратора бензопили «Штиль 180», ви почнете розуміти, що в процесі роботи може зноситися поршнева група. У цьому випадку регулювання карбюратора, можливо, допоможе, але стане лише тимчасовим заходом.

Які ще можуть бути несправності

При експлуатації пристрою буде помітно, що двигун не працює на холостих обертах або відзначається підвищена витрата бензину. Через це агрегат видає багато диму, глушник забруднюється, а свічки покриваються нагаром. Все це сприяє зниженню потужності двигуна. Ваші дії повинні полягати в налаштуванні карбюратора.

Підготовка до регулювання

Коли вам стане відомий принцип роботи карбюратора бензопили, ви зможете здійснити його регулювання. Для правильного налаштування потрібно технічний паспорт, де ви зможете ознайомитися з кутами повороту регулювальних гвинтів. Вам обов’язково знадобиться викрутка. Можна взяти спеціальну, призначену для регулювання, або звичайну.

Інструмент встановлюється на плоску поверхню. Це може бути стіл. Обладнання повинно бути розташоване так, щоб пильна шина була направлена ​​в протилежну сторону. Мотор попередньо слід заглушити. За допомогою викрутки або ключа потрібно відкрутити кріплення, яке тримає кришку кожуха корпусу. Його необхідно зняти, що дозволить дістатися до карбюратора.

Тепер можна витягти повітряний фільтр, який закриває потрібний вам вузол. Іноді зверху встановлюється амортизує вставка з поролону. Її теж слід прибрати. Тепер можна зайнятися самої налаштуванням. Гвинти слід обертати акуратно, щоб не зламати їх. Першими зазвичай регулюються гвинти L і H, які відкручуються на півтора обороту.

особливості настройки

Виконати правильно цю процедуру можна лише при дотриманні певних умов. Наприклад, фільтр очищення не повинен бути забруднений (це стосується повітряного і бензинового). Клапани і жиклери повинні бути чистими, а мембрани – без пошкоджень. Необхідно впевнитися ще і в тому, що голчастий клапан справний. Також важливо, щоб в камеру поплавця надходив необхідний обсяг палива.

Поради фахівця

Принцип роботи карбюратора китайської бензопили був описаний вище. В процесі експлуатації обладнання ви зможете зрозуміти, коли воно вимагає налагодження. Перед початком цих робіт потрібно прогріти двигун на мінімальних або холостих обертах протягом 15 хвилин. Використовуючи регулятор L, ви повинні домогтися того, щоб на холостому ходу було приблизно 2000 оборотів в хвилину. Важливо звернути увагу на те, як двигун їх набирає. Розгін повинен відбуватися досить швидко при впливі на важіль акселератора.

Якщо ви помітили провал оборотів, гвинт необхідно трохи викрутити, щоб усунути це явище, так як воно викликається недостатнім збагаченням палива. Принцип роботи карбюратора бензопили «Партнер 350» дозволить вам зрозуміти, як здійснювати настройку цього вузла. Наприклад, коли буде відрегульована подача суміші на низьких оборотах, необхідно закрутити гвинт Т. Робити це потрібно до тих пір, поки ви не помітите обертання ланцюга. Гвинт після цього викручується наполовину або третина.

Важливо стежити за підбиттям механізму зчеплення. На холостих обертах пила не повинна обертатися. Це є нормою. За допомогою гвинта Н можна компенсувати підвищені або занижені обороти, які можуть бути викликані зміною палива, вологістю навколишнього повітря або зміною концентрації масла.

Верхня настройка може злетіти, коли неправильно відрегульовані низькі обороти. Принципи роботи карбюратора бензопили дозволять вам зрозуміти, що гвинт Н краще взагалі не чіпати, якщо у вас немає достатнього досвіду. Коли настройка буде здійснюватися некомпетентною людиною, існує ризик, що на високих оборотах в камеру згоряння надійде збіднена суміш. Така робота двигуна під навантаженням може стати причиною швидкого зносу поршневої системи. Все це призведе до збою в системі запалювання.

Регулювання високих обертів двигуна

Налаштувати карбюратор можна за простою схемою. Робиться це шляхом викручування або закручування гвинта Н. Робити це необхідно до тих пір, поки на максимальних обертах двигун не розвине приблизно 15000 оборотів в хвилину. Вимірювання слід здійснювати тахометром.

Знаючи принцип роботи карбюратора бензопили, ви будете інформовані, що під навантаженням частота іскрового заряду може зменшуватися приблизно на 15%. Частоту слід вимірювати осциллографом. Це значення може варіюватися від 230 до 250 Гц. Для дотримання заходів безпеки налаштовувати двигун внутрішнього згоряння необхідно на трохи занижених обертах.

Якщо перед вами китайська бензопила, її карбюратор налаштовується за тим же принципом. На корпусі є отвори, в які необхідно вставити плоску викрутку для регулювання обертів. Як тільки ви ознайомитеся з принципом роботи карбюратора бензопили такого типу, вам стане відомо, що кожен отвір має своє позначення. Наприклад, біля верхнього ви зможете побачити букву Т, тоді як біля нижніх – букви L і H.

висновок

Бензопила стала незамінним інструментом в приватному домоволодінні. Її безперебійне функціонування є важливим фактором для ефективної роботи. Якісне виконання завдань залежить від того, наскільки ефективно виконує свої функції карбюратор. Щоб розбиратися в цьому питанні, необхідно ознайомитися з принципом роботи цього вузла, а також знати, як правильно його відрегулювати.

Але спочатку бензопила поставляється з заводськими настройками. Якщо у вас немає достатньої кількості досвіду в питанні регулювання, краще звернутися в сервісний центр. Що особливо стосується того періоду, коли бензопила ще на гарантії. Адже якщо ви станете розбирати корпус в цей період, то це може привести до зняття гарантії.

карбюратор бензопили

карбюратор бензопили – це елемент, який відповідає за змішування повітряно-паливної суміші. Від стану і справності цього важливого вузла залежить не тільки стабільність двигуна, але і швидкість роботи всієї бензопили. У зв’язку з цим кожен власник садового інструменту повинен вивчити конструкцію карбюратора, а також ознайомитися з правилами його обслуговування і ремонту.

Пристрій карбюратора бензопили

Більшість сучасних бензопил оснащені майже однаковими карбюраторами. Вони практично нічим не відрізняються один від одного, і працюють за схожим принципом. Єдина різниця між камерами різних виробників полягає в матеріалі, з якого вони виготовляються. У дорогих бензопилах американського, шведського та німецького виробництва камери виготовляються з надійних сплавів, на які наносяться захисні покриття. Дешеві китайські і корейські бензопили обладнуються вузлами, виготовленими з дешевих матеріалів.

Кожен карбюратор складається з наступних елементів:

 • алюмінієвого корпусу з цільної конструкцією. Усередині корпусу розташований вхідний штуцер, головний гвинт, імпульсний канал, болт для регулювання двигуна при роботі на холостому ходу;
 • дросельна заслінка – вона відповідає за регулювання кількості повітря, необхідного для збагачення паливної суміші;
 • дифузор – розташований поруч з вхідним отвором камери;
 • розпилювач – призначений для подачі паливної суміші безпосередньо в камеру карбюратора;
 • поплавкові камера – в ній перебувати поплавок, який спрацьовує в разі недостатньої кількості пального;
 • жиклери – представляють собою клапани, які відповідають за регулювання кількостей пального.

Ця схема карбюратора бензопили максимально проста і ефективна. У деяких моделях садових інструментів вона може бути доповнена додатковими патрубками, сальниками або фільтрами.

Принцип роботи карбюратор бензопили досить простий. У момент запуску двигуна відкривається повітряна заслінка, розташована внизу корпусу. При цьому в поплавковою і повітряної камерах утворюється розрідження, викликане рухом поршня. В результаті цього спрацьовує штатний дифузор, який починає всмоктувати повітря. Кількість забирає повітря залежить від ступеня відкриття заслінки. При спрацьовуванні поршня через вхідний штуцер в камеру починає надходити паливо. Його кількість і швидкість протікання залежать від положення жиклерів.

Надалі пальне в повітряній камері починає змішуватися з повітрям. Після цього готова повітряно-паливна суміш проходить через впускні клапани, звідки направляється в камеру згоряння двигуна пили.

Регулювання карбюратора бензопили – що потрібно знати новачку?

Спочатку все регулювальні болти знаходяться в заводських положеннях – це гарантує всмоктування оптимальної кількості пального і повітря. Проте, через тривалу експлуатацію пили в складних умовах, заводські настройки її карбюратора можуть порушитися. Навіть незначний зсув одного з болтів на 1/5 обороту призведе до серйозного порушення в роботі двигуна пили. У зв’язку з цим оператор повинен постійно стежити за тим, щоб регулювальні болти знаходилися в оптимальних, встановлених на заводі-виробнику, положеннях.

Якщо з якихось причин робота вузла була порушена, то його потрібно заново налаштувати. Для цього в пристрої вузла передбачені 3 регулювальних болта. Перший з них позначений буквою H – він потрібен для настройки двигуна бензопили при роботі на максимальних обертах. Другий гвинт з маркуванням L використовується для регулювання мотора під час його роботи на низьких оборотах. Третій гвинт може мати маркування T, S або LA. Його завдання полягає в налагодженні ДВС при роботі в режимі холостих обертів.

Налаштування карбюратора бензопили обов’язково повинна проводитися при повністю справному двигуні. Безпосередньо перед регулюванням потрібно оглянути повітряний фільтр, і, при необхідності, очистити його або замінити.

Як правильно відрегулювати карбюратор на бензопили?

Для настройки вузла слід встановити інструмент на тверду рівну поверхню. Регулювати карбюратор бензопили найкраще в місці, захищеному від пилу і вологи.

Процес настройки вузла повинен виглядати наступним чином:

 1. Спочатку потрібно відвернути кріпильні болти і зняти захисний корпус пилки. Це дасть можливо оглянути карбюратор і, при необхідності, очистити його;
 2. Далі буде потрібно витягти штатний повітряний фільтр інструменту. Якщо пила комплектується додаткової поролоновою вставкою, то її також потрібно зняти;
 3. Після цього буде потрібно викрутка, якій потрібно закрутити болти з маркуванням H і L за годинниковою стрілкою до упору. Робити це потрібно дуже акуратно, щоб не зламати болти;
 4. Потім обидва гвинта слід відвернути на 1,5 обороту в зворотному напрямку;
 5. Далі потрібно запустити мотор бензопили і дати йому попрацювати протягом приблизно 7 хвилин;
 6. Як тільки циліндр мотора нагріється, потрібно почати повертати болт L до моменту, поки ДВС не стане працювати на максимальних обертах. Відразу ж після цього болт потрібно повернути на 1/4 обороту в зворотному напрямку;
 7. Потім потрібно налаштувати роботу мотора на високих оборотах. Для цього до двигуна потрібно підключити електронний тахометр, і почати повертати болт H до моменту, поки показники на табло приладу не співпадуть з вказівками по рекомендованих максимальних обертах в інструкції до пилки;
 8. В кінці залишиться налаштувати роботу ДВС пилки на холостих обертах. Для цього буде потрібно повільно покрутити болт T проти стрілки годинника до моменту, поки мотор не стане працювати стабільно і без провалів. Якщо мотор почав глухнути, то болт T слід повернути у напрямку стрілки годинника.

Щоб налаштувати карбюратор на бензопили, слід максимально точно працювати з регулювальними болтами. Надмірне закручування гвинтів призведе до підвищеного навантаження на двигун і інші важливі вузли садового інструменту.

Чим промивати карбюратор бензопили?

Для очищення вузла від сильних забруднень краще всього використовувати засіб, який поставляється в продаж в балонах під тиском. У комплекті з очищувачем є дозатор і довга тонка трубка, яка дає можливість розпорошити засіб в будь-яких важкодоступних місцях.

Потрібно пам’ятати, що чистка карбюратора на бензопили виконується з використанням легкозаймистих хімічних засобів. Працювати з ними потрібно в спеціальній захисній масці і тільки в добре провітрюваних приміщеннях.

Щоб почистити карбюратор на бензопили, вузол буде потрібно частково розібрати. Дросельну заслінку, регулювальні гвинти, корпус та інші деталі карбюратора потрібно промити засобом з балона і відкласти до повного висихання. Як тільки всі елементи висохнуть, вузол можна зібрати і встановити назад на бензопилу.

Бензин не надходить в карбюратор бензопили

Якщо пальне не надходить в штатну камеру, то це може говорити відразу про декілька поломки. В першу чергу потрібно перевірити повітряний і паливний фільтр. При тривалій експлуатації пилки ці елементи поглинають велику кількість пилу, яка в подальшому перешкоджає просочуванню чистого повітря і пального. Слабозагрязненного фільтр можна почистити бензином, але якщо деталь засмічена великою кількістю пилу, то її потрібно замінити.

Ще одна причина несправності полягає в голці. Цією деталі властиво залипання, особливо, в бензопилах китайського виробництва. Щоб усунути несправність, в більшості випадків буде достатньо просто поворушити голку.

Якщо паливо не надходить в камеру, то власнику пилки слід оглянути сальники інструменту. Після декількох місяців використання інструменту ці деталі втрачають свою герметичність. Згодом вони починають пропускати бензин, в результаті чого інструмент перестає заводитися. Ремонт виконується шляхом заміни сальників.

При запуску пилки важливу роль відіграє сапун. Він знаходитися біля кришки бензобака пили, і виконує відразу 2 завдання – підтримує оптимальний тиск повітря, і не дає витікати пальному. Щоб перевірити сапун, потрібно відключити трубку для подачі палива і подивитися, наскільки інтенсивно витікає бензин. Якщо він взагалі не випливає, значить, штатний сапун забитий сміттям і брудом. У цьому випадку буде потрібно очистити елемент і встановити його на місце.

Якщо пальне не надходить в камеру, то потрібно перевірити паливну магістраль. Найчастіше для комплектації інструменту бюджетного класу використовується китайський шланг, який з часом втрачає герметичність. У такому випадку потрібно замінити магістраль, приділивши особливу увагу герметичності стиків каналу.

Чому бензопила стріляє в карбюратор?

Якщо під час запуску і експлуатації інструменту його власник чує звуки, що нагадують постріли, то це говорить про несправності вузла, в якому змішується паливо. Причиною цього, швидше за все, служать такі несправності карбюратора бензопили:

 • перетягнуте запалювання – в цьому випадку пальне не прогорає, що призводить до специфічних різким пострілів;
 • подача в карбюратор суміші з низькою концентрацією бензину – щоб виправити проблему, потрібно налаштувати жиклери.

Якщо стріляє звук виходить з боку глушника, то проблема полягає в перенасичення паливної суміші бензином. Якщо в паливі занадто мало повітря, то воно буде горіти не тільки в камері, але і в глушнику. Свідченням цього буде служити велика кількість нагару на внутрішніх стінках глушника.

Налаштування карбюратора бензопили. Або як не платити ремонтникам!

Володіння бензопилою багато в чому полегшує життя навіть любителю, а в деяких професіях цей інструмент фактично незамінний. Однак, як будь-який відносно складний пристрій, бензопила вимагає періодичного обслуговування. Через несвоєчасне або не найбільш якісного техобслуговування, а також в результаті впливу як планових, так і надмірних навантажень можуть з’являтися різного роду несправності. Для професіоналів перебої або нестабільна робота пилки знижує ефективність роботи або може послужити причиною зіпсованого робочого дня. Однією з досить часто зустрічаються несправностей є неправильна настройка карбюратора бензопили, яка збивається через невдалих спроб регулювання або усунення регулювальних гвинтів з інших причин.

Симптоми несправностей і поломки, при яких потрібно налаштування карбюратора.

Про необхідність регулювання карбюратора свідчать наступні ознаки і несправності:

 • двигун заводиться з натугою і практично миттєво глухне;
 • витрата бензину надмірно великий, вихлоп дуже густий, горюча суміш в циліндрі повністю не згорає;
 • збиті заводські настройки карбюратора бензопили (внаслідок вібрацій або невдалих спроб регулювання);
 • несправності Повітроочисні системи, що призвели до потрапляння частинок сміття в розподіляє паливну суміш механізм;
 • значний знос поршневої групи – настройка карбюратора в цьому випадку виступає як тимчасовий захід.

Зрозуміло, що при попаданні бруду в паливну систему однієї налаштуванням проблему не вирішити – потрібна її промивання. У разі ж зношеності поршневий потрібен капітальний ремонт. Однак у всіх цих випадках також проводиться і настройка карбюратора.

Призначення, конструкція і принцип дії карбюратора.

Карбюратор потрібен для підготовки паливо-повітряної суміші для харчування двигуна. Якщо пропорції в цій суміші неправильні, порушується робота мотора. При недотриманні пропорції в бік збільшення кількості палива суміш називають перенасиченої, якщо ж палива, навпаки, мало – бідною. На роботі двигуна і те, і інше позначається не кращим чином.

У різних моделях бензопил карбюратори відрізняються по конструкції, проте за принципом дії вони схожі. Потік повітря з високою швидкістю переміщається по повітряному каналу. Заслінка, що перекриває канал, дозволяє змінювати швидкість повітряного струменя. Паливо через розпилювач подається в канал, де змішується з вступником повітрям, утворюючи топливовоздушную суміш. Отримана суміш надходить в двигун.

Тиск в камері поплавця, де перед змішуванням знаходиться паливо, практично дорівнює атмосферному. Але в повітряному каналі створюється розрідження, завдяки чому пальне втягується в потік повітря. Чим більше відкривається заслінка, тим швидше рухається повітря, і кількість палива також збільшується – частота обертів двигуна зростає. Так спрощено можна уявити принцип дії карбюратора.

Для ефективної, рівною роботи інструменту, отримання максимальної віддачі і при цьому економного споживання палива потрібно налаштування карбюратора бензопили. Перед регулюванням необхідно перевірити паливний і повітряний фільтри – вони повинні бути чистими. На більшості бензопил настройка здійснюється трьома гвинтами: холостого ходу, високих обертів, низьких оборотів. Про правильному налаштуванні карбюратора свідчать такі ознаки:

 1. Що ланцюг не рухається на холостому ходу.
 2. Двигун розганяється плавно і швидко.
 3. Звук працюючого мотора рівний, схожий на звучання чотиритактного двигуна.

До регулюванню карбюратора потрібно ставитися з усією можливою акуратністю, адже помилки в настройках можуть привести до вельми серйозних наслідків, аж до виникнення несправності двигуна. Якщо немає стовідсоткової впевненості в своїх силах, необхідно звернутися в сервісний центр.

Регулювання карбюратора пили Хускварна.

Для режиму обкатки, щоб деталі отримували мастило в достатній кількості, настройка карбюратора бензопили Хускварна зроблена таким чином, щоб максимальна частота обертів була на 600-700 об / хв. нижче робочої. Якщо немає можливості встановити робочу максимальну частоту по тахометрі, змінювати попередні налаштування гвинтом H не варто. Перевищувати значення максимальної кількості оборотів виробником заборонено. Якщо після завершення регулювання, при роботі двигуна на холостих обертах ланцюг пилки рухається, слід поворотом гвинта T проти годинникової стрілки змусити її повністю зупинитися.

Для точного регулювання пила повинна бути прогріта не менше 10 хвилин, встановлена ​​на рівну поверхню. Шина повинна бути спрямована в протилежний бік від людини, яка проводить настройку. На початковому етапі слід виявити найбільше значення частоти холостого ходу. Для цього гвинт L плавно повертають спочатку зліва направо, потім навпаки. Коли досвідченим шляхом знайдені максимальні оберти, слід вивернути гвинт L проти годинникової стрілки на значення від 1/8 до чверті повного обороту.

Холостий хід налаштовується жиклер, маркованих буквою T. Його необхідно повертати зліва направо до тих пір, поки ланцюг почне рух. Потім плавно подати в зворотному напрямку, поки обертання ланцюга не припиниться. Гвинт H вважається встановленим правильно, якщо шум роботи пилки при повному газі без навантаження залишається невеликим. Якщо вихлоп занадто димний і пила сильно шумить – суміш занадто багата. Потрібно повернути жиклер H за годинниковою стрілкою до установки правильного звучання. Як правильно налаштовувати карбюратор, можна подивитися на відео нижче.

Бензопили Партнер і Штиль, їх регулювання.

У бензопилах Штиль і Партнер регулювальними гвинтами H і L виставляється пропорція повітря і бензину в суміші. При ослабленні гвинтів суміш збагачується, підвищуються обертів. Загвинчування призводить до збіднення суміші і, відповідно, зниження оборотів двигуна.

Налаштування карбюратора бензопили Партнер на холостий хід здійснюється гвинтом T (Штиль маркує це регулювання буквами LA). Базова налагодження інструменту робиться на заводі під час кінцевих випробувань. У більшості випадків карбюратор відрегульований на подачу трохи більше збагаченої суміші, ніж оптимально-розрахункова. Налаштування, встановлені заводом-виробником, обов’язково потрібно зберегти в перші кілька годин експлуатації, в період обкатки. Після цього може здійснюватися більш тонке регулювання, хоча це не обов’язково, пила буде нормально працювати і на базових налаштуваннях.

Для тонкого регулювання карбюратора потрібно тахометр, крім того, знадобиться технічна документація, щоб проводити роботи в суворій відповідності до вимог виробника. Кращим рішенням буде довірити ювелірну настройку паливної апаратури фахівцям.

Якщо все ж вирішено регулювати самостійно, починати слід з гвинта L, після чого переходять до жиклерів H, після чого виставляють холостий хід шляхом обертання гвинта T (або LA – якщо це пила Штиль).

Плавним поворотом гвинта L в обох напрямках шукається положення, при якому частота обертання на холостому ходу буде максимальною. Після того, як ця точка знайдена, потрібно вивернути гвинт L на 1/4 обороту. Якщо при цьому ланцюг продовжує рухатися при працюючому на холостих обертах мотор, гвинт T (LA) повільно вигвинчується до моменту зупинки ланцюга.

Після настройки гвинтом H максимальних обертів значення їх частоти перевіряється по тахометрі. Якщо частота обертання на максимумі не відповідають значенням, які вказані в документації, регулювання повторюють. Якщо на максимальних обертах суміш виявляється занадто багатою, з глушника йде занадто багато диму, при бідній суміші пила видає верещали звук і двигун надмірно гріється. Регулювання закінчується установкою холостого ходу – правильним вважають становище, якщо мотор працює рівно на мінімумі оборотів і ланцюг при цьому варто. Установку холостого ходу можна подивитися на відео, представленому далі.

Налаштування карбюратора китайської бензопили

Практично у будь-який китайської бензопили регулювання такі ж, як і у фірмових аналогів. Присутні ті ж гвинти L, H і T. Іноді зустрічаються пилки, у яких підлягає регулюванню тільки холостий хід. Однак, за відгуками власників і працівників сервісу, далеко не у кожної бензопили відрегулювати карбюратор вдається без проблем. Навіть у досвідчених ремонтників деякі моделі можуть забрати пристойну кількість часу, перш ніж вийде отримати прийнятний результат.

Стандартним для карбюраторів «китайців» вважається позиція гвинта L, при якій він на півтора обороту ослаблений від повністю затиснутого положення. Для гвинта H – один оборот від того ж стану. На багатьох відео гвинт L називають регулюванням якості суміші, а гвинт H – її кількості. Холостий хід регулюється таким же чином, як описано вище, на прогрітому двигуні.

Як працює карбюратор бензопили докладний опис

Багато хто знає, як працює карбюратор двотактного двигуна на таких інструментах, як бензопили, мотокоси і бензогенератори. Однак ці пізнання тільки узагальнені, і коли виникає необхідність ремонту або регулювання карбюратора, відразу ж з’являється купа питань, відповіді на які можна знайти самому, якщо зрозуміти досконально, на чому ж грунтується принцип роботи карбюратора бензопили. Саме в цьому і належить розібратися, як працює карбюратор бензопили різних марок.

Чому карбюратор бензопили називають мембранним

Перед тим, як приступати до розгляду принципу роботи карбюратора бензопили, потрібно розібратися, чому ж їх називають мембранними. Мембраннік (мембранний карбюратор) – це вдосконалена модель, яка здатна працювати в будь-якому положенні. Це дуже важливо, так як бензопила, як і бензокоси, експлуатуються не в одному положенні. Тому мембранні карбюратори здатні працювати в будь-якому положенні, що є їх головною відмінністю від пристроїв застарілої конструкції або старого зразка.

Якщо в карбюраторі нового зразка застосовується мембрана, то в моделях старого зразка, які застосовуються на такий бензопили, як Дружба, є поплавкові камера. Саме в камері поплавця відбувається скупчення бензину відповідного обсягу. Коли поплавок опускається вниз після витрачання бензину (камера спустошується), то разом з поплавком відбувається переміщення голки, яка відкриває отвір подачі палива в камеру поплавця.

При цьому нормальна робота карбюратора старого зразка забезпечується при одному простому умови – він повинен знаходитися у відповідному положенні. При переміщенні пристрою в сторону на 90 градусів і більше, відбудеться переміщення поплавця, і тому голка буде перекривати отвори для подачі палива. Саме тому бензопили старого зразка призначені тільки для експлуатації в одному положенні. Сам агрегат знаходиться в одному положенні, а в залежності від виду виконуваних робіт (спилювання дерева або розпил колоди) відбувається регулювання положення шини.

Знаючи, як працює бензопила Дружба, можна приступити до розгляду принципу роботи карбюратора сучасних агрегатів, в яких відсутній механізм переміщення шини (зміни кута її положення).

З чого складається карбюратор бензопили

Розглянуті агрегати сучасних бензопил відрізняються по конструкції від пристроїв старого зразка. Причому ця відмінність полягає не тільки в конструкції, але і в принципі дії. Але про все по порядку. Для початку дізнаємося основні вузли механізму, а потім розберемося з принципом функціонування бензопильної карбюратора.

Конструктивно карбюратор бензопили можна розділити на три частини:

 1. Камера подсоса палива з бензобака. Ця камера пов’язана не тільки з бензобаком за допомогою паливопроводу, але ще і з конструкцією кривошипно-шатунного механізму. Ця частина складається з двох штуцерів, мембрани для закачування палива, двох клапанів, фільтра і транспортувального каналу
 2. Камера скупчування паливної суміші і надходження її до каналів холостого ходу, середніх оборотів і максимальних обертів. Ця камера складається з голки або голчастого клапана, мембрани для відкриття голки, камери скупчення палива, регулювальних гвинтів, заслінки максимальних обертів, а також каналів ХХ і середніх оборотів, які завжди відкриті
 3. Робоча зона – це основна область, в якій відбувається змішування повітря з паливом і надходження цієї суміші в камеру згоряння. До основних робочих елементів робочої зони відносяться заслінки (повітряна і дросельна), а також дифузор, в якому і відбувається змішування палива і повітря

Як же працює карбюратор на бензопили – розбираємося з подачею палива в пристрій

Отже, даний пристрій на сучасній бензопиле має простий принцип роботи, який ґрунтується на розрідженні. Напевно, при ремонті бензопили не раз кожен пильщик задавав собі питання, чому на агрегаті відсутній паливний насос. На такому невеликому агрегаті просто ніде встановлювати насос, і його функцію подачі палива виконує сам карбюратор. Щоб розібратися, як працює карбюратор бензопили, розглянемо для початку особливості подачі палива в механізм.

Як же відбувається подача палива в сучасних бензопилах з мембранними карбюраторами? В сучасних бензопилах подача палива в карбюратор відбувається через спеціальну мембрану, яка на схемі нижче позначена під цифрою 4.

На схемі ця мембрана позначена у вигляді пунктирного овалу. Її переміщення відбувається за рахунок розрідження тиску. Виникає цілком слушне запитання про те, звідки ж виникає це розрідження. Розглянемо в деталях, для чого будемо спиратися на схему нижче.

Штуцер під номером 1 з’єднаний з бензобаком, який розташований нижче рівня розташування карбюратора. Паливо по закону фізики не зможе надходити в карбюратор за такою схемою. Саме для цього в конструкції розглянутого пристрою є штуцер 2 (він також може бути представлений у вигляді отвору, що залежить від моделі інструмента, однак принцип роботи карбюратора бензопили ідентичний). Через штуцер 2 відбувається надходження в карбюратор тиску, паркан якого відбувається через канал з камери КШМ (кривошипно-шатунного механізму). На схемі показано чорною лінією.

З камери КШМ в камеру карбюратора через штуцер 2 відбувається почергове подача повітря під тиском, циклічність якого залежить від швидкості обертання колінчастого вала інструменту. Саме тому перед стартом бензопили потрібно спочатку без запалювання зробити кілька рухів стартером (який приводить в рух колінвал), щоб закачати бензин в камеру згоряння, а вже після цього здійснювати запуск.

При створенні розрідження тиску мембраною 4, відбувається почергове відкриття і закриття клапана 3. Паливо надходить по камері карбюратора, і направляється до впускного клапана під номером 5. Клапан 5 відкривається в залежності від створюваного тиску, але вже не мембраною, а самим паливом. Далі паливо надходить через фільтруючий елемент під номером 6, і переміщається вже в очищеному вигляді до голки. Подальша схема роботи карбюратора бензопили описана в наступному розділі.

Принцип функціонування карбюратора на двотактному двигуні бензопили

Продовжуємо розбиратися покроково з принципом роботи карбюратора двотактних двигунів бензопил. Такі знання будуть корисні не тільки для новачків, але і для тих, хто бажає самостійно відремонтувати, відрегулювати або налаштувати карбюратор. Знати принцип роботи потрібно і для того, щоб розуміти, чому виникають ті чи інші дефекти в роботі інструменту.

Отже, паливо проходить через фільтруючий елемент, і досягає голки, яка на схемі нижче позначена під номером 11.

Тепер належить розібратися з принципом роботи другої мембрани карбюратора, яка показана на схемі під номером 13. Під мембраною знаходиться захисна пластина з отвором, через яке надходить повітря. На схемі нижче показано рух повітря.

Під номером 14 на схемі показано паливо в камері карбюратора. Однак воно в цю камеру не потрапить, поки не відкриється голка 11 (не змістити вниз). Для переміщення голки і застосовується мембрана 13, яка з’єднана з голкою через коромисло. Пружинний механізм біля коромисла призначений для повернення мембрани 13 в початкове положення.

Варто відзначити, що мембрана виконана з гнучкого матеріалу, тому під впливом штока від коромисла вона прогинається. Щоб відкрити голку, мембрана повинна зміститися вгору, впливаючи тим самим на шток, і через коромисло відбуватиметься рух голки в нижнє положення, що спричинить за собою надходження палива в камеру.

Щоб зрозуміти, з якої причини відбувається прогинання або переміщення мембрани 13, за рахунок якої відбувається відкриття голки для надходження палива в камеру, знадобиться ще з’ясувати особливості надходження повітря в механізм.

Як працює карбюратор бензопили – особливості надходження повітря

Принцип роботи карбюратора бензопили включає в себе також подачу повітряної суміші в пристрій. Як ви розумієте, в камеру згоряння надходить не чисте паливо (масло з бензином), а паливна суміш – масло з бензином з бака і повітря, який попередньо проходить через фільтруючий елемент.

Отже, повітря проходить через фільтр, і надходить в пристрій через мембрану під номером 7.

Повітряна заслінка 7 при холодному запуску практично повністю закрита, як показано на схемі. Через неї відбувається незначне надходження повітря в систему. Повітря надходить в дифузор 16. Під номером 12 позначені канали або жиклери холостого ходу і середніх оборотів. Ці канали є взаємозалежними, тобто канал середніх оборотів є перехідним з холостого ходу. Ці канали постійно відкриті, тому паливо у відповідному дозуванні надходить в дифузор, де і змішується з повітрям, прямуючи до циліндра.

Під номером 15 позначений канал максимальних обертів, який складається з клапана з гумовим підставою. Через цей клапан відбувається подача палива в одному напрямку – в камеру дифузора. Далі в систему вступає дросельна заслінка 8, переміщення якої залежить від сили натискання на газ агрегату. При запуску клапан 8 вертикальному положенні, тому бензопила працює тільки на паливної суміші, що надходить з каналу ХХ. Кількість повітря при цьому незначне, так як заслінка 7 також відкрита на кілька міліметрів. При натисканні на курок інструменту відбувається відхилення заслінки на 10-15 градусів, в результаті чого здійснюється подача паливної суміші з каналу середніх оборотів 12 на схемі вище.

Коли пильщик приступає до пиляння деревини, то підвищується кількість оборотів до максимальних, тому заслінка переміщається на кут до 90 градусів від початкового положення. Відбувається збільшення кількості палива, що сприяє прискоренню спалювання паливної суміші.

Щоб заповнилася камера 14 паливною сумішшю з бензину з маслом, яке надходить через канал, закритий голкою, потрібно створити розрідження, за рахунок якого мембрана 13 притягнеться всередину, тим самим впливаючи на шток. Розрідження в камері 14 створюється під час смикання ручки стартера, коли переміщується колінчастий вал інструменту. Поршень переміщається вгору і вниз при «шморганіі» або «тирканья» ручки стартера, що стимулює виробництво тиску всередині камери 14. В результаті камера заповнюється паливом, яке і надходить через відповідні канали в дифузор, змішуючись з повітрям, і прямуючи в циліндр.

Після того, як двигун агрегату буде запущений, поршень почне переміщатися під впливом згоряє суміші, тому розрідження в камері формується постійно, що власне і провокує прогинання пластинки 13, що впливає на голчастий клапан, через який надходить паливо в основну камеру карбюратора бензопили.

Власне це і є принцип роботи карбюратора бензопили мембранного типу, функціонування якого ніяк не залежить від кута його розташування. Знаючи конструкцію і принцип дії агрегату, можна приступати до його налаштуванні, прочищення і регулюванню.

Принцип роботи карбюратора бензопили – призначення регуляторів

Повертаючись до нашої схеми, варто згадати про те, для чого ж потрібні регулювальні гвинти.

На схемі показано, що гвинт з правого боку 10 призначений для виставлення холостого ходу і середніх оборотів. Гвинтом 17 з лівого боку здійснюється настройка подачі палива на високих оборотах. Подробиці регулювання карбюратора описані в іншому матеріалі даного сайту.

Керуючись інструкцією по регулюванню карбюратора бензопили, не складе великих труднощів провести відповідні маніпуляції правильно. Якщо хочете налаштувати бензопилу максимально точно, то знадобиться скористатися спеціальний тахометр. Купити тахометр для бензопили можна в магазині інструментів або через інтернет, тим більше що його ціна не така висока, як варто ремонт карбюратора бензопили.

Детальний покроковий опис як працює карбюратор бензопили, докладно описано в відео матеріалі.

Leave A Reply

Your email address will not be published.