Як зробити сівалку своїми руками

0

Як зробити сівалку своїми руками

Ручна сівалка для дрібного насіння своїми руками

Напевно, будь-який городник рано чи пізно замислюється про те, як полегшити свою працю на присадибній ділянці. Різні дрібниці, нудна, однотипна робота займають багато часу і сил. До одного з таких видів робіт як раз і відноситься посадка культур, що мають дуже дрібне насіння.

Не секрет, що редис, морква і т. П. Необхідно садити на деякій відстані один від одного, щоб восени зібрати гідний урожай. А через дрібного насіння цих культур доводиться загущать посів, а після сходів, проріджувати його, тобто витрачати більшу кількість насіння по весні тільки для того, щоб потім просто вирвати до 80% майбутнього врожаю.

Способи рівномірного посіву насіння

На які тільки хитрощі не йдуть дачники, щоб хоч трохи скоротити витрату насіння і забезпечити більш-менш рівномірний посів культур. Давайте розглянемо деякі з них.

 1. Змішування насіння з піском. Цей спосіб передбачає, що «розбавлення» насіння чистим річковим піском забезпечить їх менша витрата. Метод не завжди виправдовує себе, т. К. Необхідно стежити, щоб насіння перемішалися рівномірно, в іншому випадку, на грядці будуть все ті ж загущені посадки з явними «лисинами» там, де в землю потрапив тільки чистий пісок.
 2. Наклеювання насіння на тонкі смужки туалетного паперу. Цей спосіб передбачає проведення досить копіткої роботи, яка також не завжди може бути виправдана. Якщо ви на 100% впевнені, що схожість ваших насіння досить висока, то можна сміливо їм скористатися. А якщо ні? Всі ваші праці підуть нанівець.
 3. Використання ручних сівалок для насіння. Напевно, найбільш зручний спосіб посадки, що не вимагає проведення якихось підготовок заздалегідь і значно економить як насіння, так і витрати часових ресурсів. Проблема лише в тому, що наявні в продажу сівалки не дуже ефективні – зазвичай це примітивні конуси з засувками, через які насіння висипається нерівномірно.

Набагато простіше все-таки витратити взимку деяку частину часу і виготовити ручну сівалку своїми руками.

види сівалок

Всі ручні сівалки діляться на кілька видів:

Городні (овочеві ручні сівалки) призначені для висіву сільськогосподарських культур на присадибних ділянках.

Тукові – застосовуються при розкидання мінерального добрива, а також вапна.

Зерно-злакові – призначені в основному для висадки зернових на сільськогосподарських полях великої площі.

Також сівалка може бути однорядною і многорядной. З назви зрозуміло, що такі сівалки при посіві «розкидають» насіння в один або кілька рядів одночасно.

Призначення ручної сівалки

Основні вимоги, які пред’являються до будь-якої сівалки, будь це магазинна або виготовлена ​​своїми руками:

 • рівномірний розподіл насіння по всій довжині ряду;
 • зниження витрати посівного матеріалу;
 • висівка насіння на задану глибину;
 • щадна висадка без пошкодження посівного матеріалу.

Нижче розглянемо приклади таких сівалок, які можна зробити самостійно.

Універсальна ручна сівалка

Являє собою коробочку з рухомою вставкою, куди насипаються насіння. Залежно від площі передбачуваних посадок і кількості необхідних насіння, це може бути сірникову коробку, шкільний пенал, коробочка з-під якоїсь іграшки і т. Д. На дні цієї коробочки просверливается або проколюється отвір необхідного діаметра (приблизно, за розмірами насіння) .

При посадці необхідно лише нахиляти ручну сівалку в різні боки, щоб насіння потрапляли в отвір. Це, так скажемо, найбільш примітивний приклад ручної сівалки.

Її можна злегка вдосконалювати, помістивши між стінками рухомий вставки і основного контейнера пружинку або пружну гумку і просвердливши вже два отвори у верхній і нижній частині контейнера. Верхній отвір в цьому випадку має бути трохи більше, а нижня – збігатися з діаметром насіння. При цьому отвори в нормальному положенні між собою збігатися не повинні. В цьому випадку в верхній контейнер ви можете насипати будь-яку кількість насіння: натиснувши на нього і поєднавши отвори, ви перемістіть в нижній відсік невелика кількість для посадки. Вся процедура посіву буде складатися з нехитрих дій: нахилити – натиснути – зрушити – нахилити – натиснути.

Під таку ручну точну сівалку можна не тільки пристосувати якісь підручні засоби, але зробити її з оргскла, полістиролу, навіть фанери (фанеру в цьому випадку необхідний гарненько «зачистити», щоб насіння не чіплялися за нерівні краї і без проблем випадали назовні). Але краще, якщо верх все-таки буде прозорим, щоб стежити за кількістю насіння.

Таку ручну сівалку можна зробити і не одну, а кілька з різним розміром отворів для різних культур.

Ручна сівалка для моркви

Ще один приклад ручної сівалки для дрібного насіння, наприклад, моркви. Для її виготовлення буде потрібно:

 1. Шматочок електромонтажного короба.
 2. Мікромоторчік з ексцентриком.
 3. Батарейка.
 4. Кнопка.

Встановіть послідовно на короб моторчик, батарейку і кнопку, замкнувши між собою. Працює вона досить просто. Натиснувши на кнопку, наводимо в дію моторчик, який працює від звичайної батарейки. Моторчик крутить ексцентрик, який потоками повітря розкидає дрібне насіння по поверхні грунту. Після невеликого тренування можна домогтися гарної рівномірності посіву від цієї ручної сівалки.

Ручна сівалка для великої кількості насіння

Прекрасно підійде для посіву газонної трави, хоча якщо зробити її невеликих розмірів, то буде служити і як ручна сівалка точного висіву будь-яких культур. Для її виготовлення буде потрібно:

 • короб для насіння;
 • вал з виїмками для насіння;
 • колеса.

Принцип дії такої сівалки полягає в тому, що, коли вал обертається колесами, з короба в виїмку на ньому потрапляє насіннячко і при обертанні вони, по черзі проходячи під коробом, потрапляють в грунт. Відстань між посадками буде визначатися відстанню між виїмками на валу.

Виготовити таку сівалку можна з листового заліза, спаявши між собою необхідні деталі. Відстань між коробом і втулкою має бути мінімальним, що буде перешкоджати випаданню великої кількості насіння. Виїмки для дрібного насіння досить зробити по 0,4 мм, для більших – 0,6 мм.

Слід сказати, що виготовити таку ручну сівалку своїми руками не зовсім просто, необхідно володіти не тільки матеріалами, а й певними знаннями. Щоб домогтися найбільшої ефективності, за основу можна взяти сівалку промислового виробництва і по її схемі виготовити самостійний варіант.

Ручна сівалка для буряка

Розглянемо ще один спосіб виготовлення ручної сівалки для більших насіння, наприклад, буряка.

Виготовлення такого «помічника» вимагатиме від вас мінімум знань. Отже, нам буде потрібно:

 • пластикова прозора баночка, наприклад, з-під рибних консервів;
 • болт, який буде служити валом і обертати контейнер з насінням (пластикову банку);
 • пластикова трубочка, по довжині відповідна глибині банки;
 • металева трубка трохи вже діаметра пластикової трубочки;
 • шайби, щоб зафіксувати контейнер;
 • металева пластинка для виготовлення дверцята, яка буде закривати отвір, через яке засипаються насіння (підійде бляшанка від консервної банки);
 • алюмінієвий дріт;
 • держак необхідної довжини.

виготовлення

 • Точно посередині пластикової банки наскрізь просвердлите отвір, збоку зробіть ще одне для засипки насіння прямокутної або трикутної форми.
 • З бляшанки зробіть кришку, яка закриє другий отвір. Слідкуйте, щоб вона щільно прилягала до банку і насіння через неї не висипалися. Найкраще закріпити її знизу, а верхню частину залишити рухомий. Щоб засипати насіння, вам потрібно буде тільки зрушити цю кришечку.
 • Металеву трубку вставити в пластикову і помістити в центр банки, зробивши своєрідний вал, на якому буде обертатися баночка з насінням.
 • Закріпити ці трубки болтом, підклавши з двох сторін шайби, щоб контейнер вільно обертався.
 • Розпеченим цвяхом робимо по бічній частині банки отвори необхідного діаметра на потрібній відстані. Зрозуміло, що ці розміри будуть залежати від того, які культури ви будете з її допомогою сіяти.
 • Сівалка готова, залишилося прикрутити її до дерев’яного черешки. Для більшої ефективності та автоматизації, її можна помістити попереду на сапу. У цьому випадку після посіву ви сапкою відразу будете засипати насіння землею.

Переваги та недоліки саморобних ручних сівалок

Зрозуміло, що головним достоїнством можна вважати те, що просту сівалку можна зробити дуже легко з підручних матеріалів з мінімальними грошовими витратами, а часом і зовсім без них.

Але прості ручні сівалки призначені для посіву тільки одного виду культур, точніше для одного розміру насіння. Зробити універсальну ручну сівалку, яка підходила б для всіх розмірів, досить складно і вимагає певних знань і навичок роботи з металом або пластиком.

Магазинні сівалки в основному всі однотипні, відрізняються лише способом подачі насіння, розміри отворів практично однакові. Самостійно можна зробити пристосування з різними діаметрами, які підходять для всіх типів городніх культур, і майже повністю автоматизувати процес посіву.

Ручна сівалка

Сівалка ручна – зручний і простий посівної агрегат, який використовується дрібними фермерами, власниками дачних і присадибних ділянок. Що має прості настройки і застосовується для посіву овочевих і трав’яних культур вона може бути, як придбана в спеціалізованому магазині, так і виготовлена ​​самостійно.

опис

Складається найпростіша однорядна ручна сівалка точного висіву з наступних частин:

 • Воронкоподібного бункера для насіння місткістю до 1 літра (1-1,5 кг);
 • 2-х опорних приводних металевих коліс з грунтозацепами, з виступами висотою 1-3 см;
 • Висіваючою втулки (барабана) з отворами діаметром 3-5 мм, розташованої на одному валу з приводними колесами;
 • Сошника клиноподібної форми;
 • Кріплення для держака у вигляді трубки, прикручують в передній частині насіннєвого бункера.

Крім такої простої конструкції, зустрічається так само і інша, більш звершень і надійна. Однорядна модель такої сівалки складається з:

 • Прямокутної рами;
 • Насіннєвого бункера об’ємом до 2 літрів із щільно закривається кришкою;
 • Висівного апарату – втулки, встановленої на валу із зірочкою для ланцюгової передачі. При цьому величини отворів на втулці коливаються від 3-4 до 16-18 мм;
 • Сошника з встановленим позаду нього загортачем для засипання борозенки з укладеними в неї насінням;
 • Переднього приводного колеса;
 • Приводний ланцюга, встановленої на зірочках переднього колеса і посівного апарату;
 • Широкого заднього прикочуючими колеса зі скобою для очищення його від бруду і налиплого вологого грунту;
 • Маркера для регулювання ширини міжряддя;
 • Роздвоєною рукояті з регулюванням довжини.

Такими сівалками проводять посів таких овочевих культур, як:

Також за допомогою таких сівалок можна висівати рядками трави-медоноси: люцерну, буркун.

Важливо!Для посіву нестандартних насіння багато практичні городники купують втулки без будь-яких вилучень і роблять в них отвори відповідного діаметру самостійно.

Серед описаних вище типів ручних сівалок перші використовуються для посіву невеликих грядок мелкосеменних культур в теплицях і парниках, в той час як більш продуктивні другі застосовуються для висіву крупнонасінних овочевих культур у відкритому грунті.

Принцип роботи

Працює сівалка механічна точного висіву найбільш простого типу наступним чином:

 • На приводний вал встановлюється Висіваюча втулка з отворами під певну культуру
 • У бункер засипаються насіння;
 • За допомогою маркера (для сівалок другого типу, описаного вище) встановлюється ширина міжрядь
 • Сівалка встановлюється на початку першого ряду засівати ділянки;
 • Плавним і без ривків рухом сівалка приводиться в рух;
 • Процес висіву насіння прихований від людського ока відбувається наступним чином: кожне зернятко щільно лягає в отвір у втулці, потім при її обертанні падає в зроблену загортачем борозенку, засипається.
 • При наявності ззаду сівалки прикочуючими колеса, встановленого рівно по центру висівають ряду, грунт над насінням ретельно ущільнюється. Це покращує контакт насіннєвого матеріалу з грунтом, прискорює його проростання, поглинання паростком і його кореневою системою поживних речовин і вологи
 • При роботі з таким агрегатом сіяч повинен періодично перевіряти кількості насіння в бункері, при необхідності заповнюючи його новими.
 • Після завершення сівби насіння, що залишилося висипають з бункера, знімають і чистять висіваючу втулку, леміш, загортач, опорні колеса. Приводний ланцюг і зірочки періодично змащують спеціальним мастилом

Важливо! При роботі сівалки необхідно перевіряти сошник, який може забити трава або вологий грунт. Якщо таку операцію не виробляти, можуть з’явитися пропуски – незасіяні місця, які можна буде виявити тільки при появі сходів.

При роботі сівалки необхідно перевіряти сошник

Характеристики

Сівалка точного висіву ручна має наступні характеристики:

 • Кількість висівних апаратів (рядів) – у сучасних моделей воно коливається від 1 до 5-7;
 • Тип висівного апарату – втулковий або щітковий;

Важливо! Щітковий висіваючий апарат складається з барабана із щітками і каліброваного диска, встановленого зовні бункера. Принцип його роботи наступний: при обертанні барабана із щітками насіння заповнюють простір між ними і виштовхуються в певний отвір в калібрувальному диску, встановлене навпаки вихідного віконця висівного апарату.

 • Вид загортачем – на більшість ручних висівних апаратів встановлені пластинчасті загортачем;
 • Вид сошника – клиноподібний (Наральникові);
 • Ширина захоплення – в багаторядних (2-х і більше рядових сівалок) дана характеристика в середньому становить 7-8 см. У однорядних агрегатах ширина міжряддя регулюється за допомогою зміни довжини маркера і може становити до 50-60 см;
 • Глибина висіву насіння – від 1 до 5 см;
 • Місткість (об’єм) насіннєвого бункера – насіннєвий бункер різних агрегатів може вміщати від 0,4-0,5 до 2 л насіннєвого матеріалу;
 • Тип передачі обертання від приводного колеса (коліс) до висівних апаратів – прямий (висіваючі апарати розташовані на одній осі з приводним колесами) або ланцюгової (висіваючий апарат пов’язаний з приводним колесом за допомогою двох зірочок і ланцюга);
 • Рекомендована швидкість руху сівалки – 3-4 км / год;
 • Продуктивність – від 2-3 до 10-12 соток / ч.

Важливо! При наборі в пошуку даного агрегату сервіс часто в пошуковій підказкою видає такий варіант, як «секісвалні сівалка». Перехід по даній підказкою користі ніякої користувачеві не принесе, тому що належить до сфери знайомств, еротичних відео, – і фотоматеріалів для дорослих.

Сівалка точного висіву ручна

регулювання

У ручних сеялках для насіння перед посівом відбувається настройка:

 • Норми висіву;
 • Глибини закладення насіння;
 • Ширини міжрядь.

Дані настройки дуже важливі для якісного посіву.

норма висіву

Точність норми висіву на різних видах висівних апаратів регулюється по-своєму:

 • У втулкових висівних апаратах норма висіву регулюється підбором втулки з відповідними отворами і кроком між ними;

Важливо! Для того щоб зробити втулку з нестандартними отворами і кроком, можна купити заготовку і, по заданих параметрах разметив її, зробити виїмки (отвори під насіння) необхідного діаметра.

 • У щіткових висівних апаратах норма висіву насіння регулюється за допомогою каліброваного диска з отворами. Норма висіву регулюється установкою навпаки вихідного віконця висівного апарату відповідного отвору на калібрувальному диску.

глибина загортання

Глибина загортання насіння налаштовується в сеялках з ланцюговим приводом висівного апарату. Процес регулювання відбувається наступним чином:

 • Сівалка встановлюється на рівну площадку;
 • Під заднє колесо для накочування підкладають дощечку товщиною, рівній планованої глибині посіву;
 • За допомогою регулювальних болтів сошник опускають аж до торкання підлоги. При цьому торкнутися підлоги повинен не кінчик сошника, а вся його нижня площину.

Ширина міжрядь

Ширина міжрядь регулюється за допомогою зміни відстані між висіваючими апаратами або подовженням маркера. Останній варіант більш зручний і дозволяє робити великі міжряддя при посіві, наприклад, такої культури, як кукурудза.

Виробники

Серед виробників ручних сівалок найбільш відомі такі бренди, як:

Сівалка ручна своїми руками

Виготовити саморобну сівалку точного висіву своїми руками можна за такою технологією:

 • З жерсті робиться насіннєвий бункер необхідного обсягу з кришкою;
 • У нижній частині бункера роблять отвір під вал висівного апарату;
 • Зовні бункера з двох сторін приварюються два підшипника. Приварюють їх таким чином, щоб центр їх внутрішнього діаметру збігався з центром отвору для вала висівного апарату.
 • До металевої осі завдовжки на 4-5 см більше, ніж Висіваюча котушка, приварюється зірочка. З іншого боку вала робиться отвір під стопор – шплінт.
 • До нижньої частини бункера кріпиться семяпроводние короб з сошником від старої пневматичної сівалки;
 • З куточка або пластин вариться прямокутна рама з двома поперечинами. Короткі торцеві сторони при цьому не приварюються.
 • До рами приварюється зручна дворога ручка з регулюванням довжини;
 • У передній частині рами монтується колесо від велосипеда – розкладачки з зірочкою;
 • У задній частині рами кріпиться широке металеве колесо;
 • Бункер з семяпроводние коробом і сошником приварюється до поперечок рами;
 • З круглого перетину заготовок ебоніту або щільного пластику виготовляються висіваючі втулки з отворами під різні культури. По центру отриманої втулки сверлится отвір такого ж діаметру, що і ведений вал із зірочкою.
 • Втулка вставляється в горловину бункера, через неї пропускається вал із зірочкою, який зупинятися шплинтом зовні;
 • На зірочки вала висівного апарату і приводного колеса одягається ланцюг;
 • Перед початком робіт ланцюг і зірочки змащуються спеціальним мастилом.

Важливо!Зробити містку і зручну сівалку можна з окремої секції старої кукурудзяної або овочевий сівалки. Для цього необхідно зробити в задній частині ручку і встановити в передній частині секції колесо із зірочкою і зв’язати ланцюгом з валом висівного пристрою. Через свого великого ваги така сівалка не зручна для дівчини, фізично слабкого підлітка, старого. При цьому її надійність і довговічність будуть в рази вище, ніж у інших саморобних аналогів.

Ручна сівалка для овочевих культур і дрібного насіння (трави і газонних сумішей) – зручне пристосування, яке значно полегшить посівну компанію як на невеликій ділянці або в теплиці, так і на ділянках середніх розмірів, де немає під’їздів для тракторів. Користуватися такою сівалкою може будь-який з домашніх – навіть підліток. У ній немає небезпечних рухомих частин, її налаштування проста і не вимагає багато часу. Вигідна така техніка в економічному плані – кожен вирощений з її використанням овоч матиме менші трудовитрати і собівартість, у порівнянні з ручним посівом.

Саморобна ручна сівалка: нюанси точного і простого висіву

Кожен дачник і городник знає, наскільки важливо правильно зробити посадку овочевих культур. Процес цей трудомісткий, досить витратний і за часом, і за коштами. Адже необхідно не тільки рівномірно розподіляти посадочні насіння в борозенках, але і в подальшому проріджувати вручну сходи, формуючи посіви. Значно спростити працю допоможе спеціальна сівалка, яка навіть в ручному режимі буде справжньою підмогою в посадковому справі. У статті будуть розглянуті нюанси роботи посадочних конструкцій, принцип ручної збірки найпростіших механізмів, особливості роботи і створення ручних машин більш точного висіву.

Вимоги до інструменту

Цілком робочу конструкцію виготовляють з підручних засобів: різного вторсировини, жерстяних банок, пластикових пляшок. Більш складні конструкції з металевих листів доцільно використовувати тільки при промислових масштабах вирощування овочевих культур.

Наочним прикладом найпростішої конструкції для посадки вважається сівалка для моркви.

До власноруч зробленим механізмам для посадки овочів застосовують певні аспекти :

 1. Закладка в грунт посівного матеріалу повинна бути в певній кількості (на 1 погонний метр) і на необхідну глибину.
 2. Насіння повинні розподілятися рівномірно, без пропусків і без пошкоджень.
 3. Механізм забезпечує прямолінійність посадових рядів, ширину міжрядь.
 4. Після кожної закладки борозенки повинні заповнюватися пухким грунтом.

Посів дрібних насіння краще робити за допомогою міні-сівалок. Такі пристосування підходять для вирощування моркви, цибулі-севка, салатної зелені, тобто тих культур, у яких досить дрібні розміри посадкового матеріалу.

особливості застосування

Основний принцип роботи найпростішого посівного механізму полягає в обмеженні висипання насіння назовні. Використовується для цієї процедури відкритий короб з подвійним хорошим дном. В утворене простір вставляється рухома пластинка.

У дно короба (верхнє) з отворами трохи більше розміру посадкового матеріалу засипають зерна або насіння, в нижньому ярусі механізму отвори побільше, вони збігаються з верхнім. Задовго середню проміжну пластинку, дірочки в днищах не повідомляються, значить, зерна не висипаються. Якщо засувку зрушити, сіяч знову запрацює. Щоб уникнути загущення посівів, не варто засипати в конструкцію відразу велику кількість насіння, перекочуючи їх за механізмом.

Багато овочівники оснащують пружиною пересувається (середню) пластину, що полегшує експлуатаційний процес.

Використовувати механізм для посадки дуже просто. Намічається на грядці борозна. Ставлять на неї саморобну сівалку, просувають пристрій вперед. Починає обертатися резервуар – зерно або насіння рівномірно висипаються. Потім за допомогою імпровізованої сапи посадки засипаються рихлим грунтом.

Насіння фіксуються в сівалці за допомогою прозорого пластикового резервуара. Всю конструкцію легко переобладнати під будь-яку овочеву культуру, наприклад, в сівалці для редиски отвори в резервуарі необхідно зробити менше за розміром, ніж в механізмі для посадки кукурудзи. Підручні деталі виготовити дуже легко, використовуючи прості матеріали. Для економною і якісної посадки різних овочевих культур необхідно зробити для сівалки приблизно 3-4 резервуара з різними за розміром отворами.

Виготовлення своїми руками

Застосовуючи механізм для посадки дрібного насіння, посів можна прискорити в 10 разів. Як приклад найпростішого ручного пристрою розглянемо сівалку для моркви.

Для її виготовлення будуть потрібні такі матеріали :

 1. Пластиковий або металевий вал. Можна використовувати частину від товстостінної труби.
 2. Колесо, виготовлене з бляшаної банки (підійде і невелика велосипедне).
 3. Бункер, зроблений з пластикової пляшки, контейнера, ємкості від шампуню.
 4. Стопорні кільця, призначені для колеса.
 5. Поролон.
 6. Транспортна скоба (1 шт.).
 7. Дерев’яна ручка.
 8. Гвинт «М 4» (від 4 до 8 шт.).
 9. Обмежувальні кільця / хомути (від 2 до 4 шт.).
 10. Гайка «М 4» (від 4 до 8 шт.).

Для якісного складання знадобляться інструменти: викрутка, свердла з різним діаметром, ножиці, дриль, ніж.

Процес виготовлення ручної найпростішої сівалки проходить в кілька етапів :

 1. Готується вал. В середині труби з пластика висвердлюють різні по діаметру виїмки (для великих і дрібних насіння). Трубу наскрізь НЕ просвердлюють.
 2. З жерстяних банок робляться колеса. Щоб забезпечити краще зчеплення, на колеса в кілька рядів надягають гумові кільця. В середині за допомогою ножиць вирізається отвір, рівне діаметру вала.
 3. Вирізається з пластикової ємності бункер. Відрізається нижня частина, на протилежних стінках робляться отвори під посівної вал. Пляшку при цьому ставлять вниз шийкою.
 4. Бункер надаватися на вал. Укладається поролон, приклеюється до пляшковим стінок, щоб при подальшому обертанні зчищати надлишок насіння. Тобто коли буде поворот поролоновою щітки, вал повинен видавати невеликі осередки, в кожній з яких буде по одному або по два насіння.
 5. Транспортна скоба закріплюється на валу з колесами і фіксується гвинтами.
 6. Бункер акуратно кріпиться через металеву пластинку до скоби. У момент обертання валу він не повинен рухатися.
 7. Встановлюється ручка з дерева.

Проста конструкція значно знизить трудовитрати . Таким способом робиться ручна сівалка своїми руками. Основний недолік цього механізму – обмеженість висіву (тільки в 1 ряд) і посів лише однієї овочевої культури через різного розміру насіння. Усунути проблему можна використанням декількох змінних банок, у яких пророблені різні отвори.

Набагато складніше самостійно зроблене пристрій для посіву, за допомогою якого можна працювати з насінням різних культур. Основний робочий механізм в універсальній конструкції – це висіваючий вал, який представляє собою алюмінієву трубку з діаметром в 30 мм. У ній висвердлюють в три ряди різного розміру отвору. Кожна лінія робиться під одну культуру.

Механізм точного висіву

Важливе завдання використання посівних конструкцій – це забезпечення рівномірних посадок . Для закладки насіння в грунт на строго певній відстані застосовують ручні сівалки точного висіву, своїми руками ці механізми нескладно зробити, як і вищеописані найпростіші пристосування.

конструкція

Складається пристрій з одного або декількох контейнерів з насінням, рами на колесах, ручки управління. Для самостійного виготовлення такого агрегату необхідний буде токарний інструмент або дриль, щоб свердлити металеві листи, товщина яких становить приблизно 1 або 2 мм, а діаметр – близько 5-8 мм.

При плануванні з’єднання сівалки з мотоблоком краще використовувати замість заклепок більш стійкі до вібрацій жорсткі болти . Передні колеса призначені для формування борозен на грядках, куди потрапляють насіння з бункера. За допомогою задніх коліс робиться засипка одержані лунок пухким грунтом.

Основа конструкції точного висіву складається з прямокутного металевого каркаса. По гранях кріпляться контейнери, куди завантажуються насіння. Блоки, необхідні для обороту валу, рекомендується купувати окремо, так як самостійно їх зробити без спеціальних навичок та інструментів дуже важко. Наприклад, відмінно підійдуть контейнери, які застосовуються в звичайних ручних сеялках або спільно з мотоблоками.

Сівалку точного висіву призводять в дію за допомогою оборотних коліс, які також регулюють висоту підйому головки, призначену для потрапляння насіння в грунт . Кожен контейнер повинен кріпитися окремо. Колеса з’єднуються на пружинистому і жорсткій основі.

Посівний блок являє собою контейнер, в який поміщаються насіння. Коли сівалку волочать по грунту, приводиться в дію механічне колесо з лопатями, розміщене також в ємності. В кінці контейнера є вузька щілина, куди поміщається всього лише одна одиниця посадкового матеріалу, тому засів виходить рівномірним і дуже економним. Розмір отвору при цьому можна змінити, підлаштувати під насіння різного калібру.

Принцип дії

При роботі з ручною сівалкою точного висіву спочатку роблять збірку, переводять ручку в робоче положення, надягають на вісь заднє колесо. При необхідності регулюється розмітник. Залежно від висіває культури, встановлюється в бункер диск певного розміру. Регулюється глибина Мелеха під калібр насіння.

Це пристрій формує необхідну глибину лунок. Коли сівалку пускають у хід, починає крутитися переднє колесо конструкції, за допомогою пасової передачі обертальний рух передається на диск, який захоплюється з бункера насіння.

За допомогою розмітника формують рівні посадові ряди. Часто рекомендують для більш рівномірного розподілу проводити перший посів за певним контуру.

Виготовлення своїми руками

Ємність-бункер повинен бути зроблений із пластику. Так простіше візуально контролювати кількість насипаних насіння. Беруть наступні комплектуючі:

 1. Болт, який буде використовуватися в якості осі, де буде обертатися заповнена насінням ємність.
 2. Пластикова труба, рівна за своєю довжиною розмірами (в глибину) бункера. Сталева труба такої ж довжини.
 3. Алюмінієвий дріт.
 4. Шайби для кріплення труби.

Збірка є поетапний процес. Наведемо алгоритм :

 1. У центрі обраної пластикової банки необхідно просвердлити наскрізний отвір. Знімається кришка, в боковій стінці робиться додатковий отвір у вигляді прямокутника (наскрізне). Через нього буде заповнюватися бункер насінням.
 2. У центр банки встановлюємо пластикову трубу, щоб не висипався посівний матеріал. У неї встановлюється сталева труба, вкручується болт з гайкою. Обертальний механізм готовий.
 3. Збоку бункера робиться розмітка точок під отвори на відстані в 30 мм. Потім їх проколюють розпеченим цвяхом. Насіння повинні проходити в отвори.
 4. Роблять ручку. У дерев’яному держаку на кінці свердлять наскрізний отвір. Використовуючи болт і гайку, кріплять ручку до сівалки.
 5. Щоб автоматизувати процес, роблять пристрій з сталевого листа для засипки посадочних лунок з насінням.
 6. Заготівля кріпиться до ручки вище бункера з посівним матеріалом.

Пристрій готовий. Перед початком посівних робіт рекомендують підготувати ділянку, прорихлити затверділий грунт.

Асортимент сучасних сівалок

Якщо самостійне виготовлення посадкового агрегату викликає труднощі, рекомендують купувати відразу готові конструкції. Асортимент на ринку досить великий. Американська модель точного висіву «1001 – В» оснащена 6 змінними дисками. З такою сівалкою можна висаджувати 28 видів овочевих культур. За допомогою регулювального гвинта можна змінювати глибину посадок.

Сівалки «Ньютехагро» відносяться до однорядним типам. Призначені для посівів буряка, моркви, цибулевих культур, капусти . Але такі конструкції дорогі.

Але бувають і більш дешеві аналоги – точні сівалки «СОР – 1/1». Вони також однорядні, можуть оснащуватися втулкові або щітковим висівна агрегатом, маркер рядів становить 0,5 м. Цього цілком достатньо для середнього городу.

Використання ручної сівалки дозволяє значно знизити трудовитрати, підвищує швидкість посадкового процесу, спрощує технологію, значно підвищує якість посівів, а значить, і отримання відмінних урожаїв в майбутньому.

САМОРОБКІН ДРУГ

Універсальна овочева сівалка своїми руками

Шановні відвідувачі сайту « Самоделкин один » сьогодні ми з вами розглянемо покрокові фото збірки, а так же креслення саморобної універсальної овочевої сівалки. Процес складання як завжди бюджетний і не потребують будь-яких серйозних витрат, все зроблено з підручного матеріалу. І так поїхали .. Кожен дачник-городник чудово знає, як незручно буває робити весняні або ж осінні посіви насіння моркви, цибулі, гороху, часто після посіву доводиться витрачати час на проріджування сходів, тому як насіння були розподілені нерівномірно. Ручний висів насіння моркви-це нелегкий і копіткий труд, доводиться зігнувшись над грядкою порпатися довгий час, знову ж спина затікає в такому положенні. Вирішити кардинально дану проблему можна і навіть потрібно .. робимо універсальну овочеву сівалку.

Пристрій і принцип дії ручного сівалки досить простий, агрегат складається з рами, висівного валу, ведучих коліс і конусного бункера з кришкою (бажано прозорою, щоб візуально контролювати кількість насіння в бункері) Принцип роботи полягає в наступному .. ВАЛ він же висіваючий апарат має 3 ряди отворів різного діаметра (під розміри насіння різних культур) обертання здійснюється провідними колесами сівалки закріпленими на валу. Отвори вала пересуваються і фіксуються на відміну від тієї культури яку ви зібралися сіяти. Бункер має конусну форму, що звужується в нижній частині це необхідно для того щоб насіння самопливом подавалися в висіваючий апарат і далі через отвори на валу в сошник, а потім в землю. Глибина загортання насіння становить 2.5 см.

І так давайте розглянемо креслення саморобної сівалки.

Сівалка в розрізі.
1) рифа металева (обруч на ступиці колеса) 2) леміш 3) стопорний болт 4) щіточка 5) бункер 6) рама сівалки 7) капроновое колесо 8) вал 9) кронштейн ручки 10) кришка 11) засувка. Бункер для насіння зроблений з покрівельного оцинкованого металу. Леміш з нержавіючої сталі товщиною 0.8 мм. Вал з отворами. Бункер з прозорою кришкою і засувкою. Рама з кронштейном і сошником. Увага!З лівого боку на валу просвердлені 8 отворів (поглиблень в валу НЕ наскрізні.) Діаметр 4.5 мм і глибина 3 мм, для висіву моркви, салату, петрушки. Середній ряд отворів для висіву цибулі, має 16 заглиблень, діаметр 5.5 і глибина 4 мм. Крайній правий ряд отворів для висіву гороху і буряка складає 5 осередків діаметром 8,2 і глибиною 5 мм Завдяки саморобної сеялке ви зможете полегшити посів насіння на своєму городі.

Leave A Reply

Your email address will not be published.