Китайський дизельний двигун для мотоблока вибір обкатка і ремонт

0

Китайський дизельний двигун для мотоблока вибір обкатка і ремонт

Китайський дизельний двигун для мотоблока, вибір, обкатка і ремонт

На сьогоднішній день більшість продукції, що продається на світовому ринку, належить китайському виробникові. При виборі мотоблока, чи варто дивитися на китайський агрегат, або все-таки європейський?

Китайські дизельні мотоблоки які краще?

Вибираючи китайські дизельні мотоблоки потрібно вивчити характеристики і показники двигуна, адже це серце будь-якої техніки. Зазвичай двигуни на мотоблоки виробляють відомі світові марки, і являють собою чотиритактні моделі, потужністю від 4 до 9 кВт (від 5 до 11 к.с.), а об’єм паливного бака складає 2-10 л. Потужності двигуна повинно вистачати для вільного пересування мотоблока, незважаючи на опір.


Якщо вирішили купувати китайський дизельний мотоблок, слід звернути увагу на тип роботи трансмісії: з рідинним або сухим тертям. Перший варіант добре підходить до механічної передачі, тому що максимально знижує її знос. З іншого боку вимагає постійну мастило всіх робочих поверхонь.


Принципової різниці в конструкції мотоблоків китайського і європейського виробництва не існує. Під час їх виробництва застосовують однакові кінематичні зв’язку, що підвищує рівень стандартизації і уніфікації обладнання, що продається на ринку. Таким чином відбувається зменшення варіантів комплектуючих садової техніки, що спрощує можливий ремонт, сервіс і заміну запчастин. Тому при придбанні обладнання звертайте увагу на його універсальність функціонування і експлуатації.


Головне достоїнство дизельних мотоблоків, виготовлених в Китаї, є цінова доступність і великий вибір. Якщо дбайливо експлуатувати техніку, враховуючи нюанси використання, то відмінність між китайською, європейської і російської маркою майже стирається.

Як вибрати дизельний двигун для мотоблока

У більшості сучасних двигунів для мотоблоків, робота йде по чотиритактному циклу. Це є безперечною перевагою, тому що такі мотори набагато неприхотливее і економічніше двотактних. Останнім часом популярності набувають і дизельні двигуни. Наприклад, дизельний двигун КМ186F – може розвинути потужність 9 л.с., використовуючи робочий об’єм 0,4 л. А примусове повітряне охолодження дозволяє експлуатувати мотор протягом довгого часу.

Також можна виділити китайську модель Lifan160F, який відрізняється хорошою потужністю в 4,3 кВт. Причому робочий об’єм складає всього 0,118 л. Також зазначено, що моторесурс двигуна становить 3000 мотогодин, що є непоганим показником.


Вибираючи двигун потрібно пам’ятати, що від потужності залежить його довговічність. Наприклад, якщо використовувати на однаковому ґрунті мотоблоки потужністю 3 л.с. і 9 к.с., то в першому випадку мотоблок отримає більше потенційних проблем, ніж у другому.

Справа в тому, що слабший дизельний двигун для мотоблок, а буде завжди працювати в режимі підвищених оборотів і великих навантажень на редуктор. Тому раніше настане його знос, в порівнянні з більш потужним двигуном.


При виборі двигуна для мотоблока, спочатку сплануйте умови роботи і її тривалість, щоб визначити потужність і комплектацію агрегату. Це дозволить заощадити на покупці мотора, і уникнути придбання непотрібних функцій.

Ремонт дизельного мотоблока своїми руками

Виникаючі несправності мотоблока, умовно поділяються на дві категорії: поломки двигуна і неполадки інших механізмів і вузлів. У більшості випадків господарі цих багатофункціональних машин стикаються з першим видом проблем.

Перед тим, як почати ремонт мотоблока своїми руками, обов’язково потрібно вивчити схему вашого мотоблока.
Розглянемо, що потрібно робити, якщо не запускається дизельний двигун. Часто зустрічаються неполадки або умови, які не дозволяють заводитися дизельних двигунів, описані в таблиці.

Як обкатати дизельний мотоблок, інструкція

При покупці мотоблока, перевіряємо його на: наявність масла в картері (кількість і марка), включення всіх передач, як працює світ, повну комплектацію, який звук мотора, чи однакові колеса, чи працюють разблокіратором, чи відповідають тяги управління (можуть бути не тієї довжини і різні), і т.д. Після цього привозимо мотоблок додому.


Доливаємо до потрібного рівня масло, тієї марки, що заливав продавець. Якщо ж це масло нам не підходить, повністю міняємо його на інше. Можливе використання мінерального дизельного масла спеціально для обкатки.
В радіатор заливаємо антифриз.

 1. Затягуємо болти кріплення рами до КПП.
 2. Знімаємо і розбираємо шків зчеплення. Додаємо мастило в підшипники.
 3. Знімаємо і розбираємо натяжна ролик вентилятора. Додаємо мастило в підшипники.
 4. Регулюємо ручки під свій зріст. Закріплюємо на цій висоті.
 5. Регулюємо гальмо і зчеплення.
 6. Натягуємо ремені і виставляємо співвісність шківів.
 7. У разблокіратором регулюємо довжину тяг. Також при заведеному моторі регулюємо довжину тяг газу.
 8. Виставляємо колеса однаково.
 9. У опорної підставки регулюємо тягу.
 10. Простягаємо кабель до вимикача фори і приєднуємо.

Після підготовки мотоблока переходимо до обкатці

Заводимо мотоблок і даємо йому попрацювати 5 хвилин на холостих. Даємо охолонути, і заново заводимо ще на 15 хвилин. Даємо охолонути і збільшуємо час до 20-30 хвилин. Даємо охолонути. Встановивши причіп, починаємо рух не підвищуючи оберти двигуна вище середніх. При цьому стежимо за температурою, тиском масла, середніми оборотами і вихлопами з труби.

Часто давайте остигати двигуну. У перервах ще раз перевірте всі болти, кріплення, настройки мотоблока.

Головне правило при обкатці мотоблока – не перегрів двигун, не підвищуйте обороти вище середніх.


Після обкатки потрібно злити все масло, і повністю промити двигун, і залити нове масло. Починаючи роботу фрезу відразу не встановлювати.

Правильна збірка активної грунтофрези дизельного мотоблока

Розглянемо складання активної грунтофрези на прикладі моделі Garden Scout GS81D (E) -GS101D (Е) -12DE.

 1. Встановлюємо ножі в спеціальні кріплення на ступиці. При обертанні ніж повинен заглиблюватися в грунт заточеною стороною. Маточини маємо пильовиками один навпроти одного. Першим встановлюємо ніж, що знаходиться близько до пильовики. Вигнута частина ножа повинна бути спрямована до редуктора, а його загострена частина – по руху фрези.
 2. Інші ножі встановлюємо по аналогії з першим. Після чого готуємо редуктор. Встановлюємо упор на нижню частину редуктора і кріпимо болтами.
 3. Між приводний шестернею і упором, по центру редуктора встановлюємо гвинт натягу ланцюга.
 4. Далі встановлюємо маточини з ножами на редуктор. Фіксуючий болт, який знаходиться на ступиці, повинен збігатися з отвором шлицевого вала редуктора.
 5. У маточини встановлюємо шпильки і вкручувати в вал редуктора.
 6. Встановлюємо кожух на редуктор, і прикріплюємо болтами.
  Важлива частина фрезу – колесо, яке регулює глибину культивації і зміцнює сидіння-адаптер. На кріпильну балку фрези встановлюється вилка колеса. Регулятор висоти колеса встановлюється зверху на вилці.
 7. Балка адаптера закріплюється на вилку, і між ними натягується регулювальна пружина. Вона не дозволяє вільно обертатися вилці з колесом, повертаючи її в робоче положення.

Григорій Корабльов, власник і керівник компанії «Мобіл К», представляє новий культиватор Sterwins, вироблений для мережі магазинів «Леруа Мерлен»

Інструкція АБО ПРОДАВЕЦЬ?

Якщо ви прийшли в магазин з метою купити мотоблок або культиватор (втім, для генератора або газонокосарки це теж актуально), то врахуйте, що продавець – далеко не завжди кваліфікований фахівець. На жаль, він ще й не завжди сумлінну. Багато магазинів прикладають значні зусилля, щоб підвищити кваліфікацію своїх співробітників, але чи завжди це досягає мети? Наприклад, ось свіжий випадок – гіпермаркет «Леруа Мерлен» зовсім недавно проводив велику навчання своїх продавців з відділів садової техніки. Наша редакція теж була присутня на цьому заході (наш репортаж опублікований за цим посиланням). Учасників було більше сотні, вони з’їхалися з усієї країни, і ми можемо підтвердити – ці люди дійсно глибоко розбиралися в питаннях, справжні фахівці, вони в змозі допомогти вам вибрати саме той культиватор, який найкраще відповідає вашим потребам. Але … приїхали тільки ті, хто захотів взяти участь, про це нам сказали організатори. А яка ймовірність, що ви в магазині нарвётесь на такого фахівця, а не на його наступника, якому всі ваші питання і проблеми до лампочки, який нікуди не їздив? А якщо ви прийдете в магазин, який взагалі не навчає своїх продавців? Ви ризикуєте своїми особистими грошима і часом, вони ж швидше постараються повісити всю провину на вас. Перше, що скажуть: «Ви не читали інструкцію». І будуть взагалі-то мають рацію, тому що інструкції пишуть фахівці набагато більш високого рівня, ніж продавці. І дотримання інструкції є необхідною умовою для збереження гарантії. Саме інструкції, а не рекомендацій продавця! про це нам сказали організатори. А яка ймовірність, що ви в магазині нарвётесь на такого фахівця, а не на його наступника, якому всі ваші питання і проблеми до лампочки, який нікуди не їздив? А якщо ви прийдете в магазин, який взагалі не навчає своїх продавців? Ви ризикуєте своїми особистими грошима і часом, вони ж швидше постараються повісити всю провину на вас. Перше, що скажуть: «Ви не читали інструкцію». І будуть взагалі-то мають рацію, тому що інструкції пишуть фахівці набагато більш високого рівня, ніж продавці. І дотримання інструкції є необхідною умовою для збереження гарантії. Саме інструкції, а не рекомендацій продавця! про це нам сказали організатори. А яка ймовірність, що ви в магазині нарвётесь на такого фахівця, а не на його наступника, якому всі ваші питання і проблеми до лампочки, який нікуди не їздив? А якщо ви прийдете в магазин, який взагалі не навчає своїх продавців? Ви ризикуєте своїми особистими грошима і часом, вони ж швидше постараються повісити всю провину на вас. Перше, що скажуть: «Ви не читали інструкцію». І будуть взагалі-то мають рацію, тому що інструкції пишуть фахівці набагато більш високого рівня, ніж продавці. І дотримання інструкції є необхідною умовою для збереження гарантії. Саме інструкції, а не рекомендацій продавця! який нікуди не їздив? А якщо ви прийдете в магазин, який взагалі не навчає своїх продавців? Ви ризикуєте своїми особистими грошима і часом, вони ж швидше постараються повісити всю провину на вас. Перше, що скажуть: «Ви не читали інструкцію». І будуть взагалі-то мають рацію, тому що інструкції пишуть фахівці набагато більш високого рівня, ніж продавці. І дотримання інструкції є необхідною умовою для збереження гарантії. Саме інструкції, а не рекомендацій продавця! який нікуди не їздив? А якщо ви прийдете в магазин, який взагалі не навчає своїх продавців? Ви ризикуєте своїми особистими грошима і часом, вони ж швидше постараються повісити всю провину на вас. Перше, що скажуть: «Ви не читали інструкцію». І будуть взагалі-то мають рацію, тому що інструкції пишуть фахівці набагато більш високого рівня, ніж продавці. І дотримання інструкції є необхідною умовою для збереження гарантії. Саме інструкції, а не рекомендацій продавця! І дотримання інструкції є необхідною умовою для збереження гарантії. Саме інструкції, а не рекомендацій продавця! І дотримання інструкції є необхідною умовою для збереження гарантії. Саме інструкції, а не рекомендацій продавця!

Рекомендація ВЛАСНИКАМ БІЗНЕСУ

Якщо ж ви – власник бізнесу, або керівник напрямку, то настійно рекомендуємо оперативно зібрати всіх продавців і з’ясувати, чи не дають вони настільки ж маячні рекомендації. І що вони взагалі радять у відповідь на питання, чи потрібна обкатка двигуна мотоблока або культиватора? Якщо потрібна, то як саме треба обкатувати, на їхню думку? Адже всього один продавець з неправильними «порадами» за день може обслужити десяток-другий покупців, але кожен з них потім прийде до вас з негативним відгуком і претензіями. Навіть якщо ви докладете всіх зусиль, щоб допомогти вирішити їхні проблеми, то навряд чи зможете уникнути жирного плями на репутації і магазину, і виробника техніки – при великому потоці розгніваних клієнтів негативу буде море.

Чисто теоретично можна відмовити всім або майже всім, під тим соусом, що треба було інструкцію читати, а не брудні продавця вислуховувати. Але все-таки надійніше (і в кінцевому рахунку вигідніше) подбати про те, щоб співробітники знали, як грамотно відповідати на цей простий і часто задається питання. Отже …

⇒ ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Виробництво мотоблоків і культиваторів. Репортаж із заводу «Червоний Жовтень – Нева» в Санкт-Петербурзі

ЩО ТАКЕ обкатку?

У загальному випадку обкаткою називають роботу двигуна без навантаження, для того, щоб рухомі деталі «притерлися» один до одного. Але це було актуально в колишні часи, коли точність виготовлення деталей була низькою, і без такої обкатки двигун, якому відразу дали навантаження, дійсно міг заклинити. Зараз же бензинові і дизельні двигуни роблять на сучасних роботизованих обробних центрах, допуски тепер зовсім інші, вживані матеріали теж. В тому сенсі, який раніше вкладали в термін «обкатка», вона тепер не потрібна. Більш того, шкідлива – тривала робота сучасного двигуна на холостому ходу без навантаження неминуче знизить його ресурс.

Може бути, кому-то ми відкриємо таємницю, але навіть китайські двигуни зараз випускають на високотехнологічних лініях. Їх виробники заявляють про необхідність обкатки, але це зовсім не те, що нарадили нашому другові.

Ми вирішили, що найнадійніше рішення – поставити запитання самим виробникам двигунів, і дати їм можливість викласти свої рекомендації. І ми звернулися в декілька компаній, що представляють різні бренди.

Обкатка двигуна Briggs & Stratton (Бріггс енд Страттон)

Віктор Данилов, кандидат технічних наук, регіональний менеджер з технічного сервісу представництва Briggs & Stratton в Росії і країнах СНД (www.briggsandstratton.com/eu/ru/)

1) Обкатка потрібно, коли точність виготовлення деталей низька. Наприклад, в «добрі старі часи» у деяких виробників була навіть холодна обкатка двигуна (без запуску).

Briggs & Stratton забезпечує високу точність виготовлення деталей двигунів.

2) На холостому ходу процес обкатки не ефективний.

Тому Briggs & Stratton не дає своїм клієнтам (користувачам) рекомендації по обкатці (див. Будь-яке «Керівництво по експлуатації двигуна B & S»). Є тільки рекомендація замінити масло через 5-8 годин роботи двигуна. Це і є період обкатки.

Більш того, у «Бріггса» останнім часом з’явилися двигуни, у яких взагалі не треба міняти масло протягом всього терміну експлуатації. Це серія двигунів EXI. Така можливість забезпечена, в тому числі, високою точністю виготовлення деталей.

Двигуни Briggs & Stratton серії EXI, в яких не треба міняти масло. Інформацію дивіться за цим посиланням.

Обкатка двигуна Honda (Хонда)

Артем Бахтін, заступник генерального директора компанії «Двигуни загального призначення» (офіційного дистриб’ютора двигунів Honda) (www.gpe.ru)

Кожен двигун загального призначення Honda повністю готовий до повноцінної експлуатації, як тільки він зійшов з конвеєра. Компанія Honda не рекомендує проводити будь-яку спеціальну «обкатку» своїх двигунів загального призначення до початку експлуатації на обладнанні. Даний факт не впливає на можливість проведення гарантійного ремонту в майбутньому.

Деякі виробники обладнання можуть рекомендувати свій режим «обкатки», але, як правило, це пов’язано з конструктивними особливостями самого обладнання, на якому встановлений двигун. У будь-якому випадку «обкатка» обладнання повинна відбуватися в межах рекомендованої операційної швидкості обертання колінчастого вала двигуна.

Для двигунів загального призначення Хонда не рекомендується тривала робота на холостому ходу. В окремих випадках це може призводити до накопичення палива в масляному картері і значного зниження мастильних властивостей моторного масла.

Головними умовами довговічною роботи двигуна є: експлуатація його в рекомендованому діапазоні операційної швидкості, дотримання допустимих навантажень на двигун, дотримання періодичності обслуговування і «прискорена» перша заміна масла (через 5-20 мотогодин від початку експлуатації, залежить від моделі вашого двигуна).

Перед початком експлуатації будь-якого обладнання уважно ознайомтеся з інструкцією по експлуатації, наданої виробником!

Обкатка двигуна Subaru (Субару)

Японська корпорація Fuji Heavy Industries Ltd. (FHI) недавно закрила свій бізнес з виробництва чотиритактних двигунів Subaru для малої садової техніки. Ми повідомляли про це раніше (https://master-forum.ru/fuji-heavy-industries-ltd-pereorientiruetsya-na-proizvodstvo-avtomobilej-subaru/). Так що ймовірність купити мотоблок або культиватор з мотором «Субару» зараз невелика. Тому ми не стали звертатися з питаннями в компанії, які раніше поставляли ці двигуни або техніку з ними, а відкрили інструкцію користувача на мотор Subaru EP16 / 17. Рекомендація, явно пов’язана з першим запуском, тільки одна – поміняти масло в двигуні через 20 годин роботи. Усе! Всі інші рекомендації відносяться до кожного запуску і цілком звичні: регулярно перевіряти рівень масла стежити за станом повітряного фільтра, свічки запалювання, паливної системи, не допускати забруднення ребер циліндра, щоб не спровокувати перегрів. Робимо висновок – будь-якої спеціальної обкатки двигуни «Субару» не вимагають.

Типові поломки садової техніки: причини і характерні ознаки. Чому сервіс може відмовити в гарантії? Інформація опублікована за цим посиланням.

Обкатка двигуна Lifan (Ліфан)

На це питання нам відповіли в сервісному центрі компанії «Ліфан-мото» – є офіційним представником заводу Lifan в Росії (http://lifan-moto.ru/).

Будь-яку обкатку необхідно починати з перевірки рівня масла в двигуні. Питання сам по собі начебто просте, але наша багаторічна практика показує, що досить часто недбайливі дачники намагаються запускати двигун без залитого в нього масла. Інженери компанії «Ліфан» передбачили подібний варіант розвитку подій і обладнали всі двигуни датчиками, що блокують запуск двигуна в разі, якщо рівень масла в ньому знаходиться нижче позначки «мінімум». Сама обкатка двигуна за правилами повинна проводитися при середньому навантаженні на мотоблок. Ще раз підкреслюємо – первинна обкатка двигуна ні в якому разі не повинна проводитися на холостих обертах двигуна! Тільки при середній або малому навантаженні на мотоблок! Необхідно це тому, що в режимі холостого ходу змазування внутрішніх частин поршневої групи двигуна недостатньо,

Обкатка вважається закінченою, якщо мотоблок пропрацював при середньому навантаженні 5-8 годин. Після чого необхідно замінити масло в двигуні на свіже. Все, тепер ваш вірний помічник – мотоблок – готовий до роботи. Працюйте, як то кажуть, на здоров’я.

Як встановити новий двигун Lifan на культиватор «Кріт»? Інформація опублікована за цим посиланням.

Як обкатувати китайські двигуни?

Якогось «загального» представництва китайських виробників в Росії, природно, немає, і ми звернулися з цим питанням до компанії, яка давно і щільно співпрацює з багатьма брендами всіх рівнів, від «Бріггса» і «Хонди» до менш відомих у нас « китайців ». Мова йде про «Мобіл К». Власний завод «Мобіл К» в місті Гагарін Смоленської області випускає не тільки навісне обладнання, а й лінійку культиваторів і мотоблоків. Причому не тільки під власними торговими марками. Мотоблок Lander ( «Орач») робиться саме тут, але тут же випускають і машини для «Леруа Мерлен» під їх власним брендом Sterwins. «Мобіл К» ставить різні двигуни, включаючи ті, що замовляє в Китаї під власною маркою «Мобіл К» (їх роблять на заводі Lianlong). Досвід у «Мобіл К» величезний, і їхня думка дуже значимо.

Григорій Корабльов, власник і керівник компанії «Мобіл К» (http://mobilk.ru/)

На мотоблоки та мотокультиватори встановлюються чотиритактні двигуни з повітряним охолодженням.

Змащення тертьових частин двигуна здійснюється за рахунок масла, яке розбризкується спеціальним пристроєм (коромислом) в картері двигуна і перетворюється в масляний туман. На холостих і малих оборотах розбризкування незначне, що при тривалій роботі двигунах на таких оборотах може привести до масляного голодування і задирам (пошкоджень) клонували, шатуна, циліндра, поршня і в цілому виходу двигуна з ладу. Тому рекомендується працювати на оборотах не нижчі за середні.

Для притирання деталей на новому двигуні рекомендується проводити обкатку в такий спосіб:

 1. 10 хвилин роботи без навантаження на частоті обертання приблизно 2500 об / хв. ( «Середній газ» або трохи вище);
 2. 10 хвилин без навантаження на частоті обертання 3000 об / хв. (Трохи нижче «повного газу»);
 3. 10 хвилин без навантаження на частоті обертання 3600 об / хв. ( «Повний газ»);
 4. 30 хвилин роботи з малим навантаженням на повному газу (культивування з невеликим заглибленням фрез);
 5. 30 хвилин роботи із середнім навантаженням на повному газу (культивування із середнім заглибленням фрез).

На цьому обкатка закінчена.

Для довідки: холостий хід – це 1200 об / хв.

РЕЗЮМЕ

Думки трохи відрізняються, але з них нескладно виділити загальні моменти. Перше – обкатка якщо і потрібно, то ні в якому разі не на холостих обертах, та ще й протягом тривалого часу. Друге – необхідно стежити за рівнем масла, це найголовніше.

Окремо додамо, що вибір масла для культиватора, мотоблока, газонокосарки або генератора не так вже простий. Звичайні автомобільні масла не підходять, як би вас не запевняли в зворотному. Необхідно використовувати спеціальні масла для 4-тактних двигунів повітряного охолодження. Чому? Читайте в нашій наступній статті.

Китайський дизельний двигун для мотоблока вибір обкатка і ремонт

Обкатка мотоблока – поради від виробників

Перші години роботи з новим мотоблоком визначені як період обкатки. У цей період не слід використовувати двигун на високих оборотах, а також не використовувати мотоблок на тривалих і важких роботах.

Після закінчення періоду обкатки слід вибирати оптимальний режим роботи двигуна, який розрахований на навантаження в кожному випадку виду робіт з мотоблоком. Невиправдано високі обороти двигуна знижують його моторесурс, що особливо проявляється при відсутності навантаження на трансмісію.

Як правильно зробити обкатку нового мотоблока спробуємо дізнатися з інструкцій по експлуатації та посібників користувача від провідних виробників мотоблоків в Росії. Наводимо вибірку з пунктів обкатка мотоблока. Всі інструкції ви можете знайти на нашому сайті.

Обкатка мотоблока МКМ-3 Lander (Орач)
Перші 20 годин експлуатації МКМ-3 є періодом підробітки деталей двигуна і трансмісії, тому перевантаження МКМ-3 в цей період не припустима.
Культивацію грунту в період обкатки проводити на глибину не більше 12 см за один прохід культиваторами без додаткових секцій.
Режим обкатки двигуна:
без навантаження – 2500 об / хв – 10 хв
без навантаження – 3000 об / хв – 10 хв
без навантаження – 3600 об / хв – 10 хв
навантаження в 30% – 3600 об / хв – 10 хв
навантаження в 60% – 3600 об / хв – 10 хв

Обкатка мотоблока Нева МБ 23

Тривала і надійна робота мотоблока забезпечується при правильній експлуатації, своєчасному проведенні технічного обслуговування і правильної його експлуатації в початковий період.

Перші 20 ч. Експлуатації мотоблока є періодом підробітки деталей двигуна і трансмісії.

Перевантаження мотоблока в цей період неприпустимо.

Культивацію грунту в період обкатки робите з 4-ма фрезами за декілька заходів і на глибину не більше 10 см за один прохід.

Не перевантажуйте мотоблок при роботі на важких і кам’янистих грунтах при роботі з основними змінними знаряддями.

При використанні мотоблока як транспортного засобу, маса вантажу, що перевозиться повинна бути не більше 200 кг. (150 кг для МБ 2 з двигуном SUBARU EX-17 і ін.)

Щодня перевіряйте рівень масла в двигуні, при необхідності долийте масло до верхнього рівня. Перевірте і підтягніть з’єднання.

Проведіть першу заміну масла в двигуні (згідно Керівництву / Інструкції з експлуатації на двигун).

Перевірте і при необхідності відрегулюйте натяг приводного ременя, роботу механізму розчеплення лівого колеса.

Обкатка мотоблока Ока з дігателя Ліфан (Lifan) і ін.

Звертаємо вашу увагу, що перші 30 годин експлуатації мотоблока є періодом підробітки, не допускається перевантажень мотоблока в цей період.

Обробіток ґрунту проводите в 2-3 прийоми на глибину до 10 см за 1 прохід.

Важіль дросельної заслінки використовуйте не більше ніж на 2/3 його ходу.

Не перевантажуйте мотоблок тривалої (понад 2 години) роботою на глинистих ґрунтах.

Не починайте працювати на мотоблоки, не перевіривши рівень масла в картері двигуна і в редукторі мотоблока.

Не дотримання викладених вище пунктів може привести до руйнування шатунно-поршневої групи, заклинювання двигуна і підвищеного зносу редуктора мотоблока.

Обкатка дизельного мотоблока (Приклад з інструкції Zirka LX 1090D . Мотоблок моделі LX 1090D є агрегат приводного і тягне типу, на даних мотоблоки встановлюються дизельні двигуни моделей 180, R180, 185, 185N, 190, 190N)

Обкатка мотоблока Білорус О8Н-09Н

Новий мотоблок перед початком експлуатації повинен бути обкатаний протягом 50 год. В процесі обкатки деталі мотоблока прірабативаются, що сприяє збільшенню ресурсу роботи всіх вузлів і деталей. Обкатку обов’язково проводите під неповним навантаженням на легких транспортних роботах.

Обкатка нового двигуна для мотоблока – витяг з інструкції від Мотор Січ

Новий двигун не можна відразу експлуатувати з повним навантаженням. У початковий період експлуатації двигун повинен пройти попередню обкатку, яка необхідна для підробітки тертьових деталей.

Робота двигуна на повній потужності без попередньої обкатки може викликати швидкий знос поверхонь тертя деталей, привести до заклинювання, задирам і поломок. Тому новий двигун в початковий період його експлуатації вимагає до себе підвищеної уваги і особливо ретельного догляду.

Тривалість обкатки двигуна повинна бути не менше 60 годин.

В період обкатки двигуна виконуйте наступні правила:

– застосовуйте тільки рекомендовані сорти палива і масла;

– Не навантажуйте не прогрітий двигун, прогрів робите на середній частоті обертання. Відкриття дросельної заслінки (дроселя, крім двигуна «Мотор Оч 05853-03» (МС-10П-03)) під навантаженням після прогріву двигуна не повинно перевищувати 3/4 повного кута повороту (величини підйому дроселя) (3/4 повного ходу важеля управління частотою обертання двигуна).

Після закінчення обкатки двигуна усуньте помічені несправності і зробіть:

а) перевірку надійності кріплення і, при необхідності, підтягування всіх болтів і гайок моментами згідно з таблицею 3.3;

б) роботи по пунктам 8 та 9 технічного обслуговування №1, таблиця 3.2;

в) огляд свічки і, при необхідності, очищення її від нагару;

г) видалення в кришці корпусу (4), відповідно до малюнком 5.2, карбюратора К65Т (двигун «Мотор С1ч 05853-03» (МС-10П-03)) обмежувача підйому дроселя (2).

Обкатка двигуна для мотоблока ЗиД 4.5, УМЗ-5А, УМЗ-6А, УМЗ-5Б

Інструкції з експлуатації старого зразка дуже докладно описували різні моменти технічного обслуговування двигуна і мотоблоків. Наведемо приклад:

Приробітку нового мотоблока Агат

УВАГА! Перші 25 годин роботи є періодом підробітки. У цей період не допускається робота мотоблока на великих потужностях і його перевантаження. Обробіток ґрунту проводите за 2-3 прийоми на глибину до 10 см за один прохід. Важіль дросельної заслінки в цей період використовуйте не більше ніж на 3/4 його ходу. Не допускайте протягом тривалого часу (понад 10 хв.) Роботу мотоблока в режимі холостого ходу.

Важливо звернути увагу на період після обкатки, точніше на перше технічне обслуговування. Поки мотоблок і двигун нові необхідно частіше міняти масло в двигуні і в редукторі, стежити за його рівнем.

Як правильно обкатати мотоблок?

Мотоблоки – дуже цінна в особистому господарстві техніка. Поводитися з нею треба вміло і відповідально. Однак помилки можуть бути допущені ще на самому початку експлуатації. Про те, як правильно обкатати новий мотоблок, ви дізнаєтеся з цієї статті.

Початок роботи

Без обкатки мотоблока категорично не можна починати використовувати його повноцінно. Ті, хто чинить інакше, майже неминуче стикаються з масою деформацій і поломок. Також блок може працювати нестабільно, якщо його попередньо не обкатати. А що найгірше, імовірний передчасний вихід апарату з ладу. Це прямий шлях до дорогого ремонту або навіть до заміни проблемного пристрою.

Важливо розуміти, що підготовка до роботи – не менше відповідальний захід, ніж сама експлуатація. Якщо обкатати мотоблок намагаються з порушенням правил, неграмотно, то він ламається майже в 100% випадків. Тоді необхідний ремонт виявляється ще дорожче. Важливо врахувати, що якщо проводився капітальний ремонт, обкатувати апарат і його двигун доведеться знову. Без цього годі й думати про те, що мотоблок буде працювати справно тривалий час.

особливості процедури

Перший крок – скрупульозна перевірка кожного кріплення, кожного болта. Бак на 100% наповнюють бензином або іншим необхідним пальним, моторним маслом. Неодмінно слід подбати і про підготовку охолоджуючої рідини в необхідному обсязі. Пройти обкатку – не означає тільки «притертися» один до одного частини двигуна, «спрацювати» їх між собою. Також потрібно уважно перевірити справність гальм і рульових апаратів.

Неможливо обкатати мотоблок нормально, якщо кермо поставлений не за правилами. Після закінчення обкатки слід негайно оглянути кожну деталь. Це вимагає часу, тому варто ретельно спланувати всі роботи, щоб ніщо не завадило процесу. Технічний огляд включає:

вивчення стану кожного сальника і підшипника;

протирання їх маслом;

негайну заміну пошкоджених і деформованих деталей;

перевірку пружин вилок і керуючих елементів.

Що ще потрібно знати?

Нанесення мастила і заливку охолоджувача слід робити самостійно. Довіряти співробітникам магазинів і постачальникам садової техніки не можна. Якщо вони допустять якусь помилку, наслідки виявляться непоправними. При обкатці як абсолютно нової, так і відремонтованої капітально техніки запуск без заливки масла і охолоджувача гарантовано «вбиває» найнадійніші мотори. Як завжди, не можна обійтися без читання інструкції – там розписують такі тонкощі, знайти які в інших джерелах навряд чи вийде.

Основні моменти, які повинні цікавити фермера – час обкатних маніпуляцій і допустима завантаження мотоблока при них . Зазвичай культиватор навантажують на 50% від максимальних значень. Тобто, якщо він розрахований на оранку цілини на 50 см углиб (це під силу тільки найпотужнішим моделям), не допускається під час обкатки розорювання більш ніж на 30 см. Щоб скоротити витрати на придбання запчастин для обкатувати мотоблоків і швидше знаходити їх, краще відразу вибирати пристрої відомих марок з розвиненою сервісною мережею. Обмеження по навантаженню поширюється, звичайно, і на граничну масу возимого вантажу.

Перевірка наявності масла проводиться не тільки візуальним способом. Набагато надійніше відкрутити гвинт або зняти кришку (в залежності від моделі) і подивитися, чи тече технічна рідина назовні. Якщо вона не потекла, значить, потрібно заливати повний резервуар. Закінчивши підготовку, заводять мотор. На якийсь час змушують його працювати на половинній навантаженні. Для більшості модифікацій цей час становить 8 годин.

Незважаючи на формальне закінчення обкатки, навантажувати особистий культиватор в повному обсязі можна тільки через 20 або навіть 30 годин експлуатації. Важливо пам’ятати про це. Не менш значущий момент – сама грамотна обкатка дасть хороший результат лише за умови плавного переходу до бездоганної експлуатації мотоблока. Той же рівень масла в двигуні і редукторі слід оцінювати перед будь-яким пуском, навіть якщо доведеться попрацювати 10-15 хвилин. Також варто уважно контролювати кількість пального в баках. Економія на якості ПММ неприпустима – вона швидко обертається ще більшими втратами.

Коли мотор запущений, спочатку він повинен попрацювати на середніх оборотах. Лише після прогріву можна починати працювати повноцінно. Однак і при штатній експлуатації після обкатки завантаження на 100% без вагомої потреби небажана. Якщо можна перевезти партію вантажу за 2 або 3 прийоми, так і слід зробити. Аналогічно підходять досвідчені люди і до розорювання земельних ділянок, збору врожаю та т. Д.

Підхід до різних моделей

Обкатати «Неву» і «Пахаря» можна за 20 годин. Для мотоблока «Ока» з китайським мотором цей термін становить 30 годин. Вередливими всього блоки «Зірка» – їх обкатують не менше 50 годин. Під час цієї процедури не рекомендується занурювати плуг або фрезу, встановлені на «Зірці», більш ніж на 10 см в землю. Важливо пам’ятати: змащувати всі мотоблоки можна тільки бездоганно чистим маслом, уважно стежачи, щоб воно не забруднювалося і під час заливки.

Коли обкатують мотоблок з мотором від фірми Briggs & Stratton, неодмінно слід замінювати моторне масло раз в 5-8 годин. Якщо встановлений двигун Honda, не можна допускати довгої холостий роботи. Інакше скупчення масла в картері позбавить мастило корисних властивостей. Subaru вимагає:

відслідковувати стан повітряних фільтрів;

оцінювати якість свічок і паливо проводів;

уникати сильного забруднення ребер циліндрів.

Про те, як правильно обкатати мотоблок, дивіться у відео нижче.

Leave A Reply

Your email address will not be published.