Навантажувач на задню навіску

0

Навантажувач на задню навіску

Навантажувач на задню навіску МТЗ

Тракторна техніка МТЗ отримала повсюдне поширення завдяки чудовим технічним характеристикам. Для розширення її функціональних можливостей можна виготовити навантажувач на задню навіску, що дозволить значно полегшити проведення вантажно-розвантажувальних робіт, уникнувши витрат на придбання спеціального агрегату.

види навантажувачів

Бажаючи з’ясувати, як виготовити навантажувач на задню навіску МТЗ своїми руками, доцільно більш детально ознайомитися з різновидами подібного роду обладнання, що застосовуються в господарстві. Навантажувачі різних типів дозволяють істотно автоматизувати процеси завантаження / розвантаження, що робить їх ефективним інструментом при необхідності частої перевезення вантажів.

Для маніпуляцій з вантажем може використовуватися найширший спектр навісного обладнання, серед якого слід згадати:

 • ківш, який виконує роль фронтального навантажувача при роботі з сипучими матеріалами або грунтами;
 • вила, які використовуються при роботі з поодинокими об’єктами;
 • захоплення щелепного типу – застосовується на лісозаготівлях, а також для роботи з сипучими типами вантажів;
 • Стогомети – має обмежену сферу застосування, підходить для завантаження сіна;
 • установка-маніпулятор, здатна переміщати великі одиночні об’єкти;
 • КУН, дає можливість роботи з численними змінними елементами;
 • вантажна стріла з телескопічним механізмом – незамінний інструмент при необхідності переміщення об’єктів на значну висоту.

Розбираючись, як зробити навантажувач на задню навіску, слід згадати, що подібні пристрої також розрізняються за типом приводу на механічні, електричні і гідравлічні моделі. З огляду на конструктивні особливості тракторної техніки МТЗ, а також принцип роботи подібного роду маніпуляторів, необхідно відзначити, що для задньої навіски найчастіше використовуються маніпулятори, а також ковші.

Порядок виготовлення навантажувача

Саморобний навантажувач на задню навіску трактора споруджується в кілька основних етапів, першим з яких є підготовка необхідних матеріалів, інструментів і креслень. Їх перелік може варіюватися, залежить від типу, а також обраної моделі навантажувача.

Матеріали для роботи

Найпопулярнішим варіантом навантажувача для установки на задню частину трактора видається стріла-маніпулятор. Уважно вивчивши креслення подібного пристосування, можна зробити висновок, що для його виготовлення майстру будуть потрібні наступні елементи:

 • металевий профіль і листи, розмірні параметри яких залежать від габаритів установки, передбачуваного навантаження;
 • елементи кріплення;
 • шарніри;
 • три гідроциліндра, які можна демонтувати зі старих механізмів.

У процесі складання майстру потрібно стандартний набір інструментів, болгарка, а також зварювальний апарат.

Порядок дій

Для того щоб успішно виготовити подібного роду пристосування, потрібно дотримуватися найпростішого алгоритму дій. Перш за все необхідно сконструювати основу прямокутної форми з профільованих труб або скориставшись куточками.

Далі потрібно скористатися наступною інструкцією:

 1. У центрі основи розмістити ще один прямокутник, який буде використаний для монтажу гідроциліндра. З цією метою зверху елемента буде потрібно закріпити розпірку з 4-ма шарнірами для кріплення циліндра і супутніх механізмів.
 2. Виготовити стрілу, скориставшись 2-мя профільованими заготовками, з’єднаними між собою під нахилом 30 градусів, а також зафіксувати її кінець на підставі елемента, неподалік від гідроциліндра.
 3. Змонтувати в середині даного елемента циліндричний шарнір, а також рухомий закріплені частини стріли. Між ними повинні розташовуватися малі циліндри, а також перекладина для кріплення ковша.
 4. З листового металу і труб зробити ківш з ребрами жорсткості і закріпити його на стрілі.

Необхідно відзначити, що значна довжина стріли може привести до перекидання трактора при виконанні робіт з великими вантажами. Щоб уникнути подібних проблем, необхідно змонтувати в передній частині трактора спеціальний противагу, який по своїй масі повинен відповідати маніпулятору.

Замість ковша аналогічним методом можуть бути виготовлені і інші види вантажної техніки, в залежності від побажань майстри.

Приступати до самостійного спорудження агрегату має сенс тільки в тих випадках, коли є в наявності все необхідне обладнання. Адже при відсутності тих чи інших елементів, може бути значно простіше і дешевше придбати готовий навісний навантажувач.

установка навантажувача

Монтаж саморобного навантажувача нічим не відрізняється від аналогічної процедури для покупних моделей подібного обладнання, однак для надійного кріплення може знадобитися адаптувати конструкцію пристосування. Головною вимогою є міцність кріпильних елементів, яка повинна дозволять здійснювати роботи без загрози обриву ковша.

висновок

При бажанні і наявності всіх необхідних комплектуючих можна виготовити навантажувач на задню навіску МТЗ самостійно. При цьому його параметри і розміри безпосередньо залежать від передбачуваного навантаження, що дозволяє спорудити оптимальний інструмент для вирішення будь-яких завдань.

Саморобні навантажувач НА ТРАКТОР. Сторінка 2 з 3

Ви тут

навантажувач на задню навіску трактора і його еволюція

 • Блог користувача TUGARIN
 • 29540 переглядів

Привіт, мужики. У початковому сенсі цієї теми, і було виготовити навантажувач на задню навіску, не розумію по чому у вас, виникає питання, про ПКУ. . Так безсумнівно їм і управляти зручніше і все вже на заводі зробили, але !. в приватному використанні, навантажувач на задній навішування, по моєму, краще. не так вже й багато роботи щоб постійно трактор тримати під ПКУ. А так причепив, відчепив при необхідності.

Відступаючи від теми, а навіщо відчіплювати ПКУ, досить відчепити знімне знаряддя і встановити крани і муфти на гідравліку, буде працювати з чим завгодно. Робота є завжди, якщо знайшлася копійка на ПКУ, які не на стільки він габарити і важкий, щоб його відчіплювати.

Що вчора було ще рано, завтра може бути вже пізно!

Міш я не на секунду не сумніваюся що будь-який навантажувач на перед краще заднього навісного але ми маємо те що маємо Ну буде можливість купити металфахт куплю але такої можливості в найближчим часом не буде хто ж його знає як все складеться .Вона сьогодні накладна прийшла з 1 січня молоко 17центов і ще виявляється в тому році треба було договору оренди в лад надавати. до цього не треба було .Та знаю інші і в тому не надавали і не чого .а я потрапив тепер зняли з мене квоти на без акцизну солярку .Тем більш у мене кронштейн під лопату спереду .і є бажання поставити другий розподільник є від СК5 і від капустосажалкі думаю другий простіше .прідумал на кронштейн лопати приробити ще кронштейн і піку на перед. що б трактор хоч трохи слухався керма в поле .Зараз так ліньки йти працювати просто в лом.

НАЙКРАЩЕ – ВОРОГ ХОРОШОГО

Коль, навіть і не сумніваюся і сперечатися не стану. У мене теж багато чого немає і використовую підручні засоби. У нас теж було -25 сьогодні, це для нас не характерно, але нічого не замерзло, сіно завіз заздалегідь і під гній місце є, але пару днів і треба заводитися і вивозити і завозити, а працювати теж не хочеться.

Що вчора було ще рано, завтра може бути вже пізно!

І ми вас іноді.

Коли НЕ кіпешуете даремно!

Що вчора було ще рано, завтра може бути вже пізно!

Чо-то вважав 17 ЄЦ на наші 12 руб десь. Зовсім фігня при вашою ціною на ДТ.
Я продаю по 33 і то вважається я ціни збиваю.
Е-енергія у вас скільки?

Що вчора було ще рано, завтра може бути вже пізно!

При споживанні від 200 до 600 кВт / год годиться тариф «Вигідний 200+». Вартість 1 кВт / год – 0,1635 євро, але 1 євро в місяць потрібно заплатити за використання цього тарифу.

У мене таке споживання приблизно, може трохи більше.
Це як в крб на вашу курсу?

Що вчора було ще рано, завтра може бути вже пізно!

Коротше більш ніж в 2 рази! А щодо газу є інфа? Втч по балонного.

Що вчора було ще рано, завтра може бути вже пізно!

Чи не знайшла інформації по вартості. не звертала уваги.

А запитай у Колі, що у вас за ціна.

Що вчора було ще рано, завтра може бути вже пізно!

Виходить від 3 до 4 разів дорожче.
У нас такий балон 530р. У машину залити 17-18 р / л.

Що вчора було ще рано, завтра може бути вже пізно!

НАЙКРАЩЕ – ВОРОГ ХОРОШОГО

НАЙКРАЩЕ – ВОРОГ ХОРОШОГО

в даному варіанті паралельною піки по відношенню до землі керую гідроциліндром замість центральної тяги .Це поганий варіант краще буде якщо його поставити на верху біля головної стійки .соответственно і копір.еслі повторіть як у мене то дивіться спочатку втягувати треба гц який замість центральної тяги потім піднімаєте навішення інакше можна відламати кріплення центральної тяги

НАЙКРАЩЕ – ВОРОГ ХОРОШОГО

штир -піку не можна кріпити намертво треба щоб він бовтався ті з боку трактора штир повинен сидіти з мінімальним зазором ті можна приварити шайбу а з іншого боку піку повинна бовтатися в верх в низ трохи менше 1 см якщо різаком різати будете то намагайтеся вирізати так що б піку була паралельна трактора і не бовталася в право вліво а в верх в низ мала хід ті під’їжджаєте до рулону трохи встромили і пріопустіть раму трохи вниз і наїхали на рулон

НАЙКРАЩЕ – ВОРОГ ХОРОШОГО

штир -піку не можна кріпити намертво треба щоб він бовтався ті з боку трактора

Що вчора було ще рано, завтра може бути вже пізно!

тоді піка не штовхає рулон а як би сама знаходить більш м’яке місце і йде рівно не залежно від трактора коротше довго мучився поки шамо не вийшло

НАЙКРАЩЕ – ВОРОГ ХОРОШОГО

ще піку можна робити з будь-якої залізяки 50ммФ але заточувати треба на довжину 30 см за формою звичайної швейної голки піввісь зила зроблена зі сталі Х40 ця сталь не калітся тому її цементують і тоді Калятою кінець піки бовтається см 10 -20

НАЙКРАЩЕ – ВОРОГ ХОРОШОГО

32-30, а можна спробувати, жигулівські.

Ну такий розмір буде слабенький, навіть на форумі в обговореннях де то знаходив. Підлозі від москвича лежать, але вони взагалі що то на 27 якщо пам’ять не зраджує.

не плутайте Божий дар з яічнецей Ваша залізяка 40Ф зігнеться набагато раніше ніж жігулёвскоя або москвічёвская піввісь справа в тому що вони цементувати і загартовані (термічно оброблені) по всій довжині і зігнути її не відпустить проблема а якщо Вам не вистачає довжини виточите піки по діаметру шліцьовій і приваріть до кінців піввісь скока треба. (не прагнете до метрової довжині то що Ви бачили на фото трактор більшого класу тяги ніж мтз) шліци нема за заварюйте .навоз і так зійде
навіщо я це Вам кажу не знаю? спробуйте її точити. якщо не подобається подовжувати спереду подовжити ззаду приваріть до фланців шматки шпильок
сенс такої що і 30Ф на метро не зігнеться -навозом. зуби гніт в основному в наступних випадках
якщо в купі кинутий шматок троса з вузлами .уголок яка інша залізяка .кусок дошки то теж може погнути навіть 40Ф .якщо під купою або в ній каміння є ну такі більше футбольного м’яча -камушек не великий але він затиснутий гноєм .якщо під купою каміння їх теж вивертає і вони можуть потрапляти між зубів з цього прогнуті зуби надійніше прямих. якщо скажемо купа лежить на дернині скажімо рік і знизу глина і один зуб скажемо трохи відігнутий в низ коли Ви штовхаєте вперед купу цей палець потихеньку все глибше і глибше йде в низ і відгинається все одно який він товщини тому як до моменту підйому він вже гнутий в цьому варіанті ніж тоще і дліньше тим гірше ну і ще такий варіант про ношене навозовохраніліще стирчить арматура теж гніт

Самостійна установка навантажувача на задню навіску трактора

Для проведення робіт у великих фермерських чи особистих господарствах не обійтися без автоматизації процесів. Навантажувачі дозволяють полегшити проведення робіт із землеустрою, прибирання території від непотрібного сміття, навантаження врожаю, перевезення різних вантажів. Промисловістю налагоджено випуск кількох моделей таких пристроїв, але, при нестачі коштів на їх придбання, навантажувач на задню навіску трактора можна виготовити самостійно.

Які навантажувачі застосовуються в підсобних господарствах?

Підприємствами випускаються серійні моделі, які представляють собою багатофункціональний навісне обладнання. Часто в якості основи для агрегату використовується багатофункціональний трактор МТЗ, який найбільш поширений в сільському господарстві, має передню і задню навіски з механізмами відбору потужності і гідравлікою, що забезпечує злагоджену роботу навісних пристроїв.

Трактор може бути оснащений:

 • ковшем (фронтальним навантажувачем), застосовуваним при роботі з грунтом і при переміщенні сипучих матеріалів;
 • вилами , що дозволяють робити різні операції зі штучними вантажами;
 • щелепними захопленнями , які використовуються в лісопереробки і для навантаження сипучих вантажів;
 • Стогомети для роботи з сіном;
 • Грабельна гратами для збору сінажу;
 • маніпуляторнимі установками , необхідними при переміщенні одиночних вантажів;
 • навісним пристроєм КУН , що дозволяє працювати з різними змінними механізмами;
 • телескопічною вантажною стрілою.

Залежно від того, який привід використовується в роботі механізмів, навантажувачі класифікуються на: електромеханічні, механічні або гідравлічні агрегати.

Навісне обладнання на трактор, в залежності від завдань, може бути встановлено на передню або задню навіску. Маніпулятори частіше монтуються на задній навішування, а Стогомети, вила чи фронтальний навантажувач – на передній. Варіант установки багато в чому визначається експлуатаційними характеристиками і технічними можливостями, якими володіє конкретний трактор.

Характерні риси навантажувачів, встановлених на задні навішування

Навантажувач на задню навіску складається з наступних конструктивних елементів:

 • розсувного підйомного пристрою з кареткою;
 • робочої стріли, оснащеної механізмами кріплення робочого інструмента;
 • робочих елементів: щелепних захоплень, ковшів, вил, відвалів, транспортного обладнання та ін.

Як працює обладнання (цикл):

 1. Трактор переміщається до необхідної точки, опускаються робочі інструменти.
 2. Робочі елементи навантажувача впроваджуються в вантаж, проводиться його захоплення.
 3. Устаткування піднімається, вантаж транспортується до точки вивантаження.
 4. Виконується перекидання або опускання вантажу.

Першим етапом виробництва обладнання на трактор є підготовка необхідних креслень. Можна спростити завдання, взявши наявний у вільному доступі типовий документ. У специфікації фігурують необхідні деталі, із зазначенням їх розмірів. Використовуючи її, проводиться розрахунок потрібного для виготовлення саморобного навантажувача матеріалу, а також металевих кріпильних виробів.

Вироблений відповідно до креслення і технологією навантажувач на міні-трактор стане відмінним помічником в роботі.

Матеріали та інструменти, необхідні для роботи

В процесі виготовлення не обійтися без зварювального апарату, болгарки, підручних інструментів.

Навіть для виготовлення найпростішої моделі навішування на трактор слід мати:

 • металеві профілі та листи, товщина яких залежить від габаритів і навантаження на обладнання;
 • шарнірні з’єднання;
 • три гідравлічних циліндра (можна взяти від старої техніки): великий – для підйому стріли, два маленьких – для здійснення нахилу ковша.

Технологія виробництва навісного обладнання на трактор

Спочатку необхідно підготувати основу. Вона являє собою прямокутник, який утворюють труби квадратного перетину або куточки. У центрі основи фіксується ще один прямокутник, куди буде проведена установка великого гідроциліндра. На верхній грані закріплюється розпірка і чотири шарніри (для циліндрів і механізму стріли).

Стріла виготовляється з двох металевих профілів, з’єднаних під кутом 30 градусів. До неї (зверху) фіксуються закінчення основи і кріплення гідроциліндра.

В середині стріли встановлюється циліндричний шарнір. Сюди ж монтуються рухомо закріплені відрізки, що з’єднують між собою маленькі циліндри і поперечину, необхідну для кріплення основи ковша.

З одного великого і чотирьох меншого розміру сталевих прямокутних пластин виготовляється ківш, один з листів приварюється під кутом.

Якщо стріла має довжину більше двох метрів, велика ймовірність того, що трактор може перекинутися. Для усунення можливої ​​проблеми передня частина спецтехніки обладнується противагою.

Недоліки саморобних пристроїв

Виробляючи саморобний навантажувач, можна зіткнутися з деякими проблемами. Необхідність в придбанні яких бракує деталей або матеріалів може викликати значне збільшення вартості пристрою. Якість виготовленого пристрою безпосередньо залежить від кваліфікації майстра, від грамотного розрахунку параметрів виробу і його окремих частин.

У багатьох випадках дешевше і надійніше придбати був у вжитку навантажувач на задню навіску трактора.

Відео по темі: Саморобний навантажувач на міні-трактор

Дуже часто фермери стикаються з проблемою, коли необхідно купити навантажувач, проте покупка може стати в досить велику суму. Якщо в господарстві є достатньо інструментів, а також досить багато металу, можна самостійно виготовити навантажувач на задню навіску трактора.

Саморобні навантажувачі на навішення МТЗ

Як приклад, можна взяти трактор МТЗ, так як він є одним з найбільш поширеною техніки у фермерському господарстві, а також має свою гідравлічну систему і можливість встановлювати навісне обладнання ззаду. Також незважаючи на те, що фронтальним навантажувачем можна перевозити значно більші вантажі, ніж навісним ззаду, його змонтувати набагато важче. З цієї причини розглянемо саме навісний навантажувач на задній навіс трактора.

Отже, які ж переваги у саморобного навантажувача:

 • Якщо в господарстві є потрібний інструмент або його покупка передбачалася, а також є необхідний метал, який просто лежить без діла, то можна дуже непогано заощадити;
 • Можна самому підібрати довжину і висоту розвантаження майбутнього виробу.

Недоліки або які проблеми можуть виникнути:

 • Якщо інструменту і металу все ж немає, то доцільніше буде придбати новий або Б / У навантажувач, так як самостійне виготовлення може виявитися не тільки можна порівняти за вартістю, але і значно її перевищити;
 • Такий навантажувач вийде слабкіше заводських;

необхідні матеріали

Інструментів і матеріалів для саморобного навантажувача на задню навіску МТЗ знадобиться невелика кількість, проте головним фактором є вміння поводитися з усім необхідним інструментом.

Інструменти:

 • Головним інструментом буде зварювальний апарат. Дуже важливо вміти ним користуватися, так як від цього буде залежати міцність, надійність і довговічність всієї конструкції, а також безпеку тракториста.
 • Необхідний точний інструмент для різання металу. В даному случає підійде болгарка, газовий різак тощо. Головне, щоб розріз вийшов точним і рівним.
 • Далі просто потрібні різноманітні інструменти, які зазвичай є на всіх фермах: це і розвідні ключі, і кувалда, і молотки тощо.

деталі:

 • Необхідно придбати або зняти з невикористаної техніки 3 гідравлічних циліндра: один великий, який буде піднімати стрілу з ковшем і два маленьких для зміни кута нахилу самого ковша. Потужність циліндрів вибирається залежно від того, яка буде довжина стріли і з якою вагою необхідно працювати.
 • Необхідно дістати металеві профілі та пластини, з яких і буде складатися подальша конструкція. Їх товщина також підбирається під поставлені для навантажувача завдання.
 • Потрібні циліндричні шарнірні з’єднання, проте їх підбором необхідно зайнятися тільки після складання креслення всієї конструкції. Це необхідно не тільки для того, щоб дістати потрібну кількість, але, і щоб знати навантаження, з якою вони повинні впоратися надалі.
 • Для початку необхідно підготувати креслення всієї конструкції, а вже потім нарізку металу, зварювання і складання. Це необхідно не тільки для того, щоб максимально ефективно і економічно використовувати матеріал, але і для кращого розуміння майбутньої конструкції і досягнення максимальної міцності. Про конструкції нижче.

Покрокова інструкція

Дотримуючись інструкції, зі створенням своїми руками навантажувача на навішення МТЗ проблем не виникне:

Для початку необхідно виготовити каркас основи саморобного навантажувача на трактор. Він являє собою прямокутник, у якого нижня частина виходить за межі, так як вона повинна встановлюватися на задній навіс трактора. По центру даної рами також є прямокутний каркас, який виконаний з двох пластин і приварений до верхньої і нижньої межі. До цього каркаса буде кріпитися великий гідравлічний циліндр в нижній частині, а у верхній розпірка, яка кріпиться до задньої частини і утримується в нерухомому стані весь каркас. На верхній грані повинні бути чотири шарнірних з’єднання: два по центру для верхніх циліндрів і два крайніх для стріли. Висота основи визначається за потребами.Креслення рами підйому саморобного навантажувача

1 – стійка; 2 – гідроциліндр підйому стріли; 3 – опора; 4 – рама підйому; 5 – гідроциліндр перекидання ковша; 6 – ковш; 7, 11 – тяга; 8, 10 – кронштейн; 9 – покажчик; 12 і 13 – рукава високого тиску; 14 – кронштейн; 15, 17 – важіль; 16 – фіксатор; 18 – боковина.

 • Стріла являє собою збірну конструкцію. З боку кріплення з основою це головна і найдовша частина, яка представляє приблизно 70% від загальної довжина. До неї під кутом в 30 градусів кріпиться продовження, яке повинно дивитися вгору. Таким чином, виходить форма схожа на бумеранг. Має вийти два вигнутих профілю, які між собою з’єднані в трьох місцях – на кінцях і по центру. Також ближче до центральної частини, але з боку основи (приблизно 25% від загальної довжини) приварюється каркас, до якого приєднується другий кінець головного циліндра.
 • Центральна частина стріли виконується у вигляді шарнірного циліндричного з’єднання, так як до нього кріпиться важіль управління ковшем. Він являє собою два коліна (вигин в 40 градусів), до яких з одного боку кріпляться два малих циліндра, а з іншого боку перекладина для подальшого з’єднання безпосередньо з ковшем. Всі описані деталі з’єднуються на шарнірах, а два коліна мають один загальний.Чертаж стійки для фіксації навісного обладнання

  1 – боковина; 2, 3, 4 – кронштейн; 5 – уловлювачі; 6, 10 – важіль; 7 – фіксатор; 8 – шток; 9 – пружина; 11 – засувка; 12 – вісь.

 • Тепер справа тільки за ковшем. Його можна або придбати, або виготовити самому за кресленнями готових. Також замість ковша можна використовувати навантажувач для піддонів або тюків.
 • Якщо стріла має винос більше двох метрів, може знадобиться додатково погіршити передню частину. Для цього необхідно буде наварити на раму кошик для піску, бетонних блоків або металевих вантажів.

 

На відео саморобний навантажувач на трактор в роботі:

Leave A Reply

Your email address will not be published.