Особливості насадки болгарки для бензопили

0

Особливості насадки болгарка для бензопили

Болгарка з бензопили: насадки, саморобки, переробки. Поради та рекомендації

опис

Народні умільці здавна славилися своїми золотими руками і геніальними ідеями, які згодом могли перетворити на життя не тільки вони самі, але багато інших господарські майстра. Прикладом такої переробки може служити болгарка з бензопили.

Болгарка може стати в нагоді в будь-якому господарстві, тому як періодично потрібне проведення шліфувальних робіт і різання. Але якщо її немає, а є пила, що працює на бензині, то можна створити саморобну болгарку, яка буде працювати не гірше виробничої.

Переваги саморобної болгарки:

 1. Незалежність в роботі і від електричної мережі.
 2. Висока продуктивність у порівнянні з електричними аналогами.
 3. Істотна економія в порівнянні з придбанням нового апарату.
 4. Чи не складність робіт, що проводяться по переробці.

Для чого вдаються до саморобного варіанту?

Подібні саморобні апарати робляться, перш за все, для економії коштів. В даний час ринок садового інструменту переповнений різними пропозиціями, але ціна на таку продукцію буває часом дуже високою і не кожен може дозволити собі подібну покупку.

Ще однією причиною, по якій умільці вдаються до подібного роду переробкам – бажання мати у себе вдома багатофункціональний апарат, здатний допомогти в різних роботах. До того ж такий варіант значно економить місце в гаражі або сараї. Адже для розміщення декількох інструментом потрібно виділення додаткової площі.

Недоліки саморобної болгарки:

 1. Тверді частинки під час роботи можуть потрапляти в повітряний фільтр, а це негативно позначається на роботі пилки і призводить до перегріву. Фільтр бензопили адаптований до тирсою і деревного пилу, а частки від металу діють більш агресивно, тому і завдають більше незручностей.
 2. Не виключається отримання травм під час роботи з саморобною болгаркою.

Яка бензопила підійде для переробки?

Перш ніж приступити до вибору бензопили, потрібно розібратися, якими достоїнствами володіє цей інструмент і чому саме його вибирають в якості базового.

 1. Наявність двигуна відмінною продуктивності і потужності.
 2. Компактність мотора.
 3. Мотор не треба допрацьовувати, він повністю підходить до використання.
 4. Використовувати агрегат можна в будь-яких умовах, навіть в підвищеної складності.
 5. Особливість конструкції дозволяє використовувати пилку в різних положеннях.
 6. Муфта зчеплення розташована особливим чином, захищаючи головні вузли інструменту від пошкоджень.
 7. Зручний вихідний вал дає можливість прикріплювати додаткові пристрої.

При виборі пилки слід орієнтуватися на наступні параметри:

 • потужність;
 • Простота конструкції і дешева вартість запасних частин;
 • Не варто використовувати дорогі інструменти, найкраще взяти вже був у вжитку.

Виходячи з вищевикладеного, найбільш придатними є бензопили Урал, Штиль або пила Дружба.

заводські насадки

В даний час можна придбати вже готову заводську насадку на бензопилу, яка дозволить зробити інструмент багатофункціональним. З установкою подібного пристосування проблем не виникає, якщо діяти за інструкцією і підібрати її відповідно до моделі наявної бензопили. Варто звернути увагу, що заводські насадки не бувають універсальними, а виробники не завжди вказують весь перелік відповідних пив, тому легко помилитися при виборі.

Завдяки універсальності бензопили її спектр застосування можна значно розширити і використовувати не тільки за прямим призначенням, але і в якості насоса, бура або навіть мотора для невеликого човна. Асортимент насадок представлений наступними моделями:

 • Бензоріз, призначений для розпилювання металевих виробів і навіть каменя. Ціна варіюється від 1700-1850 рублів.
 • Дебаркер – з його допомогою виробляється очищення колод від сучків, гілок і кори, а також виготовлення паза і чашки. Подібне пристосування для здирання кори коштує близько 1400 рублів, а поліпшена модифікація починається від 15000 рублів. Для шкуренія колод – 1600-1990 рублів.
 • Лебідка, яка допомагає витягувати човни з води, невеликий транспорт з бруду, а також перетягувати різні матеріали. На додаток поставляється блок, який збільшує потужність пили, а також сприяє зміні траєкторії руху. Ціна варіюється від 3000 до 4000 рублів.
 • Водяна помпа.
 • Косарка для покосу бур’яну, газонів і зернових культур. Цінова політика роторної насадки від 2200 до 2500 рублів. Випуск проводиться найчастіше для пив фірми Штиль.
 • Мотобур, використовується для свердління ям і ополонок. Вартість такого пристосування коливається від 2500 до 5200 рублів.
 • Болгарка. Ціна в межах 2200 – 2760 рублів.
 • Човновий двигун для невеликих човнів з висотою не більше 38 см. Вартість варіюється від 1200 до 2200 рублів.
 • Невелика пилорама для розпилювання деревини і здійснення заготовок.

саморобні варіанти

Для того, щоб зробити болгарку своїми руками потрібно запастися необхідними комплектуючими. Найпростішим і економічно вигідним варіантом є покупка готового заводського комплекту. Але перед придбанням потрібно обов’язково звіритися – чи підходить він до наявної у вас пилі. Комплект складається:

 • Барабан або провідний шків;
 • Захисний кожух;
 • Ремінна оснащення;
 • Ключ або шпильки;
 • Детальна інструкція, де наведені всі креслення і схеми для правильного кріплення насадки.

Всі креслення і схеми, що наводяться в інструкції, що додається, легко читаються і зрозумілі навіть непідготовленому майстру.

Нижче представлений креслення болгарки з бензопили

Послідовність робіт по кріпленню насадки до болгарки:

 1. Вивчення інструкції.
 2. Злити масло в пилі.
 3. Зняти з бензопили шину і барабан зчеплення;
 4. Провести кріплення шківа на головну зірку;
 5. Закріпити інструмент шпильками, які поставляються в комплекті. Якщо вони відсутні, то використовувати можна звичайні шпильки для кріплення шина на бензопили.

Поради та рекомендації

Слід уважно слідувати інструкції, якщо у вас насадка НЕ ​​саморобна, а купівельна. Але для використання переробок теж існують певні правила безпеки при використанні. Нижче наведені основні рекомендації по використанню болгарки:

 1. Обов’язково має бути присутня захист очей і рук.
 2. Не слід встановлювати відрізний диск великого діаметра на малопотужну пилу. Це може привести до передчасного виходу з ладу двигуна.
 3. Не можна використовувати болгарку без захисного кожуха.
 4. Обов’язково провести контроль натягнутості шківа.

Для виготовлення переробки з бензопили бажано використовувати матеріали тільки хорошої якості. Не виключайте застосування захисного кожуха. Він може послужити гарантією безпеки. Шліфувальні кола бажано використовувати з діаметром 115 мм. Їх перевага в тому, що вони витримують високу швидкість обертання, на відміну від кіл з великим розміром.

Відео огляди

Нижче представлений відео огляд, де демонструється насадка для бензопили

Відгуки власників

Відгуки власників свідчать про те, що використання насадок для бензопили дуже ефективно і дозволяє заощадити гроші. Повноцінний апарат коштує набагато дорожче, ніж комплект болгарки.

Олександр Михайлович:

Отримати два інструменти в одному – це чудова ідея. Здійснити її мені допоміг друг, який відмінно розбирається в ремонті подібного обладнання. Використовували всі необхідні деталі з болгарки і отримали багатофункціональний пристрій. Працює відмінно, але я зрозумів, що краще ставити невеликий диск на 115 мм, ефективніше робота виходить.

Переваги: ​​не дороге, багатофункціональний пристрій.

Недоліки: необхідно використовувати з обережністю, так як це саморобний пристрій.

Насадка для бензопили: особливості, види, виробники та відгуки

Бензопилу можна застосовувати не тільки для заготівлі дров – це універсальний інструмент. Якщо улюблений апарат лежить без діла, то за допомогою насадок для бензопили його можна перетворити в мобільну «болгарку» або садовий інструмент. І це далеко не всі можливості. Що це за пристосування і яких видів вони бувають? Розглянемо в нашій сьогоднішній статті.

особливості бензопил

Вони мають досить потужний по відношенню до ваги і при цьому компактний двигун, який може експлуатуватися в тяжких умовах. Мембранні карбюратори разом з герметичною системою подачі паливної суміші дають можливість працювати з інструментом в будь-яких положеннях. Конструкція зчеплення відцентрового типу надійно захищає вузли від зайвих навантажень і пошкоджень. І нарешті, головна перевага бензопил – автономність і мобільність.

«Болгарка»

Насадка «болгарка» на бензопилу – це найпопулярніше пристосування. Воно являє собою насадку, яка монтується на пилку і перетворює її в бензоріз і УШМ. Пристосування працює за допомогою ременя і шківа. Останній потрібно встановити на валу ведучої зірочки.

Даний інструмент надійно кріпиться до корпусу бензопили на шпильки. Залежно від фірми-виробника, діаметр кола, з яким передбачається працювати насадки, може відрізнятися. Так, на виробі від «Іжтехмаш» максимально можливий діаметр становить 180 міліметрів.

Насадка «болгарка» на бензопилу УШМ-1 відмінно впорається з абразивної обробкою і різкою різних виробів. Це можуть бути природні або штучні матеріали, всі види керамічної плитки. Також вона впорається з зачисткою зварних швів. Насадка УШМ-1 може експлуатуватися зі стандартними, а також алмазними абразивними кругами. Максимальний діаметр становить 200 міліметрів, а розмір отвору – 22 міліметра.

обмеження використання

Де можна використовувати описане вище пристосування? На думку майстрів, найбільш вдало підходить насадка «болгарка» на бензопилу «Штіль». Що стосується моделей, то це «Штиль-180» і «Штиль-250». Це обумовлено особливостями і характеристиками цих інструментів. На початку роботи, при залученні відцентрової муфти кількість обертів становить 4500 в хвилину. При такій швидкості робота шпинделя максимально стійка. Далі обороти збільшують до 7000-8000 в хвилину.

Виробники радять при роботі з такою «болгаркою» використовувати тільки 75 відсотків потужності бензопили і не застосовувати інструмент без запобіжного кожуха. Дана насадка має і деякі обмеження. Так, в процесі різання необхідно подбати про фільтр, який би утримував дрібну сталеву або кам’яну пил (вона буде утворюватися в процесі роботи з «болгаркою»). З огляду на цю обставину, слід ретельно підходити до підбору абразивних кіл.

Ефективні повітряні фільтри при роботі з подібними пристроями визнають всі майстри. Штатні фільтри, якими комплектуються сучасні бензопили, не в силах впоратися з дрібними частинками і стружкою.

Існує два види очисних елементів. Для китайських бензопил виробники встановлюють прості одноступінчаті фільтри. Як відзначають відгуки, їх не варто брати. Вони дуже швидко забиваються і приходять в непридатність. На бензопили більш високих цінових категорій (наприклад, «Штиль» або «Хускварна») виробник встановлює дво-, а іноді і триступінчаті фільтри. Вони можуть утримувати частинки різних розмірів.

Тому працювати з цією насадкою краще завжди на моделях з трьома очисними фільтрами. Їх важко пошкодити металевою стружкою. Що стосується підбору дисків, то не всі вони розраховані на роботу в умовах високих навантажень. Про це заявляють самі виробники бензопил. Абразивний круг може зруйнуватися при обертанні від впливу відцентрової сили.

Дана насадка для бензопили – це корисний інструмент, який можна експлуатувати в домашньому господарстві. Ціни цілком доступні. Для пили «Хускварна» виріб можна придбати за ціною від півтора до двох тисяч рублів, а для моделей «Штиль» – близько двох з половиною тисяч рублів.

«Кородер»

Що це таке? Дане пристосування буде корисно всім, хто займається переробкою та заготівлею деревини. Головна функція насадки – видалення кори з дерева. Відгуки кажуть, що даний апарат добре справляється з суками і іншими нерівностями на стовбурах. Найбільше цей інструмент корисний при будівництві будинків з дерева. Всі переваги насадки на бензопилу «Штіль-180» відчуваються в процесі роботи з нею.

Виробляються насадки з різними характеристиками. Так, ширина захвату може бути 80 або 100 міліметрів. Ріжучі деталі при необхідності можна заточувати, або купити нові у виробника.

Монтаж простий. Пристрій встановлюється на шпильки, але вони повинні бути трохи довше штатних. Ці шпильки можна знайти в комплекті з насадкою. Інструмент приводиться в дію від шківа, встановленого замість штатної провідною зірки.

Мотор для човна

Насадки для бензопили значно розширюють функціональні можливості цього інструменту. Як тільки не використовують пилку! За допомогою цього пристосування можна перетворити її в двигун для невеликого човна. Звичайно, повноцінний мотор вдіяти не вийде зважаючи на технічні характеристик. Але для поїздок по озерам або спокійному річках з невеликою швидкістю цілком можливо.

В якості робочого елемента застосовується гвинт. Він може мати дві або три лопаті. Зусилля на гвинт йде через редуктор і подовжувач від шківа. Пристрій встановлюється замість провідної зірки.

Технічні характеристики човнового мотора з бензопили

Передавальне відношення редуктора 2: 1. Паспортна потужність складає 1500 Вт. Максимальна швидкість пересування 20 кілометрів на годину. Що стосується споживання палива, то бензопили потрібно до одного літра на годину. Кількість лопатей на гвинті – дві, при цьому діаметр гвинта становить 150 міліметрів. Вага пристосування невеликий – всього п’ять кілограм.

Виробники рекомендують встановлювати насадки на бензопилу «Штіль» та «Хускварна» з огляду на їх стабільних технічних характеристик. Недорогу китайську продукцію краще для цих завдань не використовувати.

Бензопила як бура

За допомогою простої і зручної насадки можна вирішувати масу різних завдань, наприклад, отримати бур для різання отворів в товщі льоду. Це пристосування популярно серед рибалок і в рибницьких господарствах. Бензопилою з такою насадкою роблять лунки в товщі льоду і пробивають отвори для подачі повітря в водойму. Ефективність цього пристосування не один раз підтверджена на практиці.

Відмінні експлуатаційні якості має мотобур МБ-2. Насадка приводиться в дію від шківа через понижуючий редуктор. Він знижує обороти обертання валу до 150 в хвилину. Дана модель відрізняється від аналогічних бурів швидкістю монтажу на бензопилу. Відгуки кажуть, що установка займе не більше 10 хвилин.

Але мотобур потрібен в домашньому господарстві не тільки взимку. Нерідко з його допомогою можна вирішити різні завдання на ділянці в будь-який час року. Практика показує, що за допомогою насадки для бензопили можна пробурити в землі лунки під стовпчики для огорожі. Щоб було зручніше працювати з пристосуванням, виробники випускають спеціальні подовжувачі.

Зверніть увагу: фахівці не рекомендують застосовувати насадку для роботи з важкими грунтами або грунтами, насиченими камінням.

лебідка

Це ще одне корисне пристосування, яке розширить стандартні функціональні особливості бензопили. Зусилля тяги безпосередньо залежить від характеристик самої пилки. Максимальне зусилля може доходити до двох тонн. Зусилля тяги складає близько півтори тисячі кілограм. Довжина комплектного троса становить 30 метрів. Розміри пристрою невеликі. Рекомендується встановлювати дану насадку на бензопилу «Штіль» або подібні за технічними характеристиками. Недорога китайська техніка не видає необхідної потужності.

За допомогою такої лебідки можна витягнути застряглий в грязі автомобіль, підняти машину на евакуатор, підняти човен на причіп автомобіля. Використовуючи лебідку, можна переміщати повалені дерева і переміщати вантажі в просторі.

Насадка для заточки бензопили

Ріжучу ланцюг можна заточити напилком. Але це не завжди можливо. Та й не кожен ланцюг можна добре заточити таким чином. Якщо пилкою працювали з піском або гравійної грунтом, то для заточки буде потрібно спеціальний верстат. Компанія «Штиль» випускає спеціальні насадки, що дозволяють якісно заточити ланцюг.

Що це таке? Насадка для заточки ланцюгів бензопил являє собою пристрій, що встановлюється безпосередньо на направляючу шину. Робоча частина схожа на лучкову пилу, але замість полотна в насадці – круглий напилок. За допомогою таких насадок можна не тільки ув’язнити, але і поправити ланцюг під один розмір.

Характеристики та особливості вибору насадок-болгарок для бензопили

Насадка-болгарка розширює функціональність і працездатність бензинової пилки. Вона є одним з типів додаткового і необхідного устаткування, адже за допомогою такої насадки можна не тільки розпиляти дерева, а й виконати інші різні господарські завдання. Перевагою пристосування є простота її монтажу і легкість використання.

Достоїнства і недоліки

Углошлифовальную насадку-болгарку можна виготовити з різних ручних бензинових і електричних інструментів. Але найпростішим і зручним є спосіб із застосуванням ланцюгової пилки.

Переваги пристрою:

 • вони автономні, тобто бензиновий апарат не буде залежати від електричного живлення, як електроболгаркі, яким, навпаки, потрібні електричні розетки та подовжувачі;
 • насадка може мати дуже високу потужність;
 • її легко спроектувати і зібрати, головне – мати необхідні креслення і інструменти, які можна недорого придбати в господарському магазині;
 • ціна саморобного обладнання буде дешевше вартості оригіналу.

До недоліків насадок домашнього виробництва належать такі моменти:

 • вони занадто чутливі до металевого пилу: у бензопил починають засмічуватись і виходити з ладу фільтри, при цьому може зіпсуватися двигун: спочатку він глухне, а потім не зможе тримати обороти і зноситься;
 • шліфувальні диски можуть постійно розриватися і розлітатися на всі боки, а це дуже небезпечно для самого працівника і оточуючих його людей.

Щоб пристрій було більш безпечним, потрібно дотримуватись деяких правил:

 • обмежити число обертів двигуна бензинової пилки;
 • користуватися треба дисками, які розраховані на підвищену швидкість обертання;
 • проводити роботи треба, тільки використовуючи захищений кожух;
 • конструкція повинна мати інерційний гальмо;
 • користуватися потрібно моделями, які мають функцію захисту від зворотного удару.

Насадка-болгарка УШМ призначена для різу таких матеріалів, як метал і камінь. Завдяки армованим і алмазним відрізних кругів ця насадка може очищати зварні шви. Звичайний розмір насадки – 182 × 2,6 × 23.

Насадка УШМ має:

 • шків, який може зноситися або поламатися, тому потрібно стежити за пристроєм і в разі необхідності поміняти на ній шківи;
 • для того щоб насадка служила, у неї повинен бути присутнім адаптивний ключик, що складається з металевої пластинки, що має отвір і 2 сталевих штифта;
 • спеціальний клиновий ремінь може передавати крутний момент від двигуна до відрізного кола (ремінь – витратний матеріал);
 • для таких насадок, як УШМ 1 і НК – 100, потрібні запасні підшипники, тому що самі підшипники – це витратний елемент.

Клиноременева передача забезпечує обертів відрізних кругів. Шпиндель встановлюється на дворядні радіальні кулькові підшипники. Щоб закріпити коло на шпиндель, треба використовувати шайбу і гаички. Насадку-болгарку для УШМ потрібно встановлювати замість шин.

Насадки, за допомогою яких можна різати різні матеріали, також застосовуються для того, щоб виконати безліч операцій. Кожен вид має унікальні властивості і конструкцію. Щоб розпиляти чорновий матеріал, застосовують відрізні насадки. Це пристосування має форму диска, в якому є ріжучий край. Зазвичай буває суцільна ріжуча частина, але зустрічається і сегментована.

Щоб розпиляти різні матеріали з деревини або гіпсокартону, застосовують для пилок насадки. Їх особливістю є те, що в ріжучої частини знаходяться спеціальні зубці. Вони можуть бути різної форми. Насадка також має пильний коло для виконання рівних різів на простих і ламінованих дошках. Для шліфування заготовок, що мають металеву, бетонну і дерев’яну основу, застосовують обдирне насадку-болгарку. За допомогою такої насадки можна легко очистити площину від старого шару фарби. Щоб усунути ґрунтовку, також можна використовувати шліфувальні круги.

Зачисні пристосування складаються з кола. Краї кола складаються з металевого дроту. Часто такі кола використовують для того, щоб видалити іржу і інші забруднення з металевої ділянки. У більшості випадків такі насадки потрібні, щоб підготувати труби до фарбування. Якщо потрібна висока точність в роботах, то використовувати потрібно шліфувальну насадку з оправою. Полірувальні насадки використовуються, щоб вирівнювати поверхні. Найбільше вони потрібні після шліфування. У цих насадок є категорії дисків. Диск може бути повстяним, фетровим або мати наждакові кола. Щоб їх зафіксувати на пристрій, застосовується липучка. Завдяки цій властивості можна буде швидко змінювати насадки.

Також необхідно згадати про насадку-болгарку для китайських бензинових пив 45,53 куб. см. Вона підійде до бензиновим пил таких китайських фірм, як «Карвер», «Форза», «Чемпіон», «Форвард», «Брейт» та інші. Насадка підходить, щоб зрізати метал, камінь, шліфувати і зачищати поверхні. І при цьому не потрібно використовувати електричні болгарки. Така насадка буде необхідної при роботах в місцях, де немає електромережі.

Щоб підготувати насадку до роботи, потрібно:

 • зняти ланцюги і шини;
 • прибрати зірочку і встановити шків;
 • встановити ремінь і закріпити бічною кришкою;
 • натягнути ремінь.

Насадка має технічні особливості:

 • шліфувальний і відрізний кола з розмірами від 182 мм;
 • посадка має розмір 23 або 24 мм;
 • чашка зчеплення з діаметром – 69 мм;
 • вага самої насадки – 1,4 кг.

Як вибрати?

Перш ніж вибирати насадку для пристрою, потрібно ознайомитися з технічною документацією. Також важливо знати, що не всі насадки є універсальними – кожна насадка підбирається під конкретну модель бензинової пилки. Документи містять лише неповний перелік моделей пристрою, і це сильно ускладнює вибір правильного рішення.

Потрібно прибрати зчеплення з бензинової пилки, потім взяти колінчастий вал і зіставити його діаметр з діаметром посадкового отвори на шківі. При виборі головне, щоб тип зірочки бензинового пристрою збігався зі шківом насадки. Якщо не буде збігу, то шків не можна буде вмонтувати замість зчеплення.

Також потрібно розрізняти типи бензопил. У професійних пристроях є зчеплення із зірочкою, яку можна буде поміняти. Саме для таких бензопил і призначені особливі шківи. Так як якість професійних бензинових пив буде найкращим, їх ціна на ринку буде високою. Для таких бензопил, як Тайга, Partner і інші, використовують насадку-болгарку, коли потрібно зробити гладкий рез по дереву і металу. Перед тим як починати роботу, потрібно уважно оглянути установку самої насадки.

У насадочного шківа є кілька видів.

 • Штиль 180. Представлений у вигляді чашки, яка встановлюється замість зчеплення.
 • Шків, який не має чашки. Він встановлюється на головну зірочку бензинового апарату і не вимагає знять зчеплень. Такий шків продається окремо (як запасний елемент). Також він є універсальним, і його можна використовувати в китайських бензинових пилах Partner, Тайга і ін.

тонкощі установки

Перш ніж встановлювати пристосування на бензопилу, необхідно ознайомитися з правилами.

 • Спочатку потрібно очистити бензинове пристрій.
 • Потрібно зняти такі елементи, як бічна кришка, шина і ланцюг.
 • Так як бічна кришка може містити в собі накопичені дрібні частинки деревини, необхідно використовувати стиснене повітря і продути апарат.
 • Потрібно використовувати невелику мотузку з вузликами, щоб відкрутити свічку, призупинити хід поршня і колінчастого вала. Після цього можна відкручувати зчеплення.
 • Потрібно відкрутити штиль. З колінчастого вала необхідно зняти чашку зчеплення і або замінити її, або вмонтувати на неї шків.
 • Збірку треба проводити в зворотному напрямку. Необхідно монтувати насадку-болгарку на штатну шину. Насадка встановлюється на 2 гвинтика кріплення. Бічну кришку потрібно прикрити і затягнути її гвинтами.
 • Шток регулювального гвинтика повинен збігатися з отвором в насадці. Якщо він не співпаде, не можна буде затягти ремінь. Якщо все збіглося, можна натягувати ремінь.

Як зробити своїми руками?

Щоб самим зробити насадку-болгарку, необхідний такий заводський комплект, в якому є такі елементи:

 • шків – дві штуки;
 • ремінь;
 • вал, який має скріплення для дисків;
 • стара шина;
 • кожух для захисту.

Якщо слідувати спеціальним кресленнями, то можна зробити насадку навіть в домашніх умовах.

 • Необхідно прочитати всі правила інструкції.
 • На самій пилі звільнити бак від масла.
 • Потрібно зняти шину і барабан зчеплення.
 • У приводного вала треба зробити оснастку шківа.
 • Ремінний механізм з’єднується з осьовим центральним диском для спилювання. За допомогою цього зміниться частота обертів основного вала.
 • Закріпити насадки потрібно за допомогою таких деталей, як шпильки. Якщо їх не було в комплектах, то можна скористатися звичайними шпильками, які закріплювали бензопильної шину.
 • Необхідно перевірити на міцність паз для зміцнення, так як саме від паза залежить, чи буде з’єднуватися додатковий апарат до бензопили.

Можна застосувати швидкий спосіб: не використовуючи шини або будь-якого іншого подовжувача, треба до зчеплення приєднати перехідник для кріплення відрізного диска.

Звернути увагу слід ще на ряд моментів.

 • Якщо ремінь встановиться поверх штатної чашки зчеплення, то пристрій буде погано функціонувати, так як ремінь може постійно вибиватися з ладу. Щоб цього не сталося, потрібно замінити зчеплення на шків.
 • Якщо при включенні двигуна диск бензопили буде обертатися, то це означає, що зчеплення перестало працювати. А без нього користуватися інструментом буде некомфортно і небезпечно.

Отже, насадка-болгарка є необхідною частиною для бензопили. За допомогою неї поліпшується якість і функціональність роботи. Це пристрій в різних ситуаціях є дуже корисним і зручним.

У наступному відео вас чекають установка і робота насадки-болгарки для бензопили.

Перетворюємо бензопилу в болгарку за допомогою спеціальної насадки

Бензопила – інструмент, що володіє великим функціоналом, за умови використання додаткового обладнання. Наприклад, з неї можна зробити відрізний інструмент, витративши на це мінімальну кількість часу і коштів. У цій статті розглянемо, як з бензопили зробити болгарку.

Готова насадка – болгарка для бензопили

Сьогодні, насадку на бензопилу, в тому числі і типу «болгарка», без проблем можна купити в будь-якому магазині бензоинструмента. З установкою теж не виникає проблем, т. К. Разом з нею поставляється докладна інструкція, ознайомившись з якою можна своїми руками встановити болгарку на бензопилу, за винятком тих випадків, коли насадка обрана неправильно.

Важливо: насадка – болгарка не універсальна, її потрібно вибирати під конкретну модель бензопили. Виробники насадок не вказують в документах повний перелік моделей бензопил, для яких вона призначена, що ускладнює правильний вибір.

Як вибрати болгарку на бензопилу

При виборі насадки для вашого інструменту, в першу чергу, необхідно ознайомитися з її технічною документацією. Якщо в списку бензопил, для яких вона призначена, ваша модель не вказана, це ще не означає, що на неї не можна встановити насадку УШМ.

Для перевірки сумісності, необхідно порівняти діаметр колінчастого вала бензопили з діаметром посадкового отвори на шківі з комплекту насадки (буде потрібно зняти зчеплення з бензопили).

Порада. Інформацію щодо зняття зчеплення з бензопили, можна знайти на нашому сайті скориставшись пошуком.

Ведучий шків насадки може мати кілька видів, докладніше про види поговоримо трохи пізніше. При виборі, необхідно, щоб вид провідної зірочки бензопили і шківа насадки збігалися, в іншому випадку встановити шків замість зчеплення не представляється можливим.

Види шківів насадки – болгарки

Офіційної класифікації шківів і зчеплень бензопили за видами немає, але було б зручніше, якби вона була. Ми постараємося пояснити відмінності шківів зрозумілою мовою і покажемо фотографії.

Шків типу «Штиль 180» – закрита чашка для установки на штатне місце, замість зчеплення, поєднана зі шківом. Шків нерозбірний, діаметр посадкового отвору відповідає діаметру колінчастого вала з встановленим на нього голчастий підшипник. Використовується в бензопилах Штиль МС 180, 170, 250.

Шків без чашки, що встановлюється на провідну зірочку бензопили, без зняття зчеплення. Може мати кілька варіантів, в залежності від кроку зірочки. Перевага такого типу – простота монтажу (для Штиль МС 180 із закритою чашкою зчеплення, в тих бензопилах, де зчеплення відкрите, для установки буде потрібно його зняти) і низька вартість (можуть продаватися окремо, як запасні деталі). Такий шків більш універсальний, може використовуватися в бензопилах Хускварна, Партнер, Тайга і інших китайських аналогах.

Для зчеплень, в яких передбачена можливість заміни привідного барабану, найчастіше такі встановлюються на професійні бензопили, виробники роблять спеціальні шківи. На жаль фотографії шківа з таким посадковим ми не знайшли, але є фото зчеплення і змінного ланки, подивившись які можна зрозуміти, як він виглядає.

Ми розглянули найпопулярніші моделі шківів, але це далеко не все, що може з’явитися в продажу.

Тепер пропонуємо вам подивитися відео, в якому майстер показує і пояснює, як з бензопили зробити болгарку за допомогою покупної насадки. До речі, в цьому відео використовується малопоширений і дорогий шків, його можна було замінити шкивом без чашки, про який ми розповідали вище.

Установка на бензопилу своїми руками

Як встановити насадку – болгарку на бензопилу знає не кожен, тому ми розповімо про це докладніше.

Роботу по установці, слід почати, як не дивно, з очищення бензопили. Необхідно зняти бічну кришку, шину, ланцюг і продути бензопилу стисненим повітрям, під бічною кришкою спресовуються і накопичуються дрібні частинки деревини, які при розбиранні зчеплення можуть потрапити в підшипник.

Далі, необхідно викрутити свічку і обмежити хід поршня за допомогою шматка не товста і щільною мотузки, з нав’язаними на неї вузликами. Для цього мотузку потрібно просунути в циліндр через свічковий отвір. Ці маніпуляції потрібні для того, щоб максимально безпечно заблокувати хід поршня, а відповідно і колінчастого вала і відкрутити зчеплення.

Важливо! У бензопилах Штиль, схема установки і кріплення чашки зчеплення не вимагає розкручування, тому вищеописані дії для них не актуальні.

Далі, чашка зчеплення знімається з колінчастого вала і в залежності від виду шківа насадки, або змінюється, або на неї встановлюється шків замість ведучої зірочки. Збірка проводиться в зворотній послідовності.

Тепер переходимо до установки самої насадки – болгарка. Вона монтується на місце штатної шини, нічого складного, просто необхідно встановити насадку на два гвинти кріплення, закрити бічну кришку і затягнути гвинтами.

Важливо! При установці необхідно, щоб шток регулювального гвинта збігся з отвором в насадці, яке для нього призначене. Якщо він не співпаде, то натягнути ремінь буде неможливо.

На завершальному етапі проводиться натягування ременя. Як перевірити натяг ми описували вище.

Переваги бензопили болгарки

Тепер давайте розберемося, чи потрібно купувати або виготовляти самостійно насадку болгарку на бензопилу, які у неї є переваги в порівнянні зі звичайною УШМ?

Головна перевага насадки – болгарки, це мобільність. Погодьтеся, не завжди можна простягнути проведення до місця роботи або вони можуть проводитися там, де електрики просто немає.

Друге, це вартість. Середня ціна на електричну болгарку з дисками діаметром понад 180 мм і потужністю більше 1,5 кВт – 7000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, в той час як насадку можна купити за 1,5 – 2 тисячі або виготовити самостійно.

Третє і останнє перевага, це потужність. Найпотужніші електричні болгарки – це 2,5 – 3 кВт, а деякі бензопили можуть легко видавати 3,5 – 4, професійні моделі більше 5 кВт. Наприклад, Штиль MS 661 з потужністю 5,4 кВт.

Поряд з перевагами є і негативні моменти, які теж варто брати до уваги, а саме:

 • бензоріз не можна використовувати в приміщенні, т. к. виділяється при роботі бензопили вихлоп токсичний;
 • бензопила з насадкою громіздка і незручна, виконувати з її допомогою дрібні і точні підрізи незручно;
 • при роботі відрізним кругом, в повітрі витає металевий пил, який потрапляє в повітряний фільтр і сильно забруднює останній.

Звичайно, в порівнянні зі звичайною УШМ, насадка – болгарка програє у функціональності, т. К. Немає можливості з її допомогою шліфувати, це просто незручно, та й важить бензопила з болгаркою пристойно. Виходить, що насадка – болгарка для бензопили, як і електрична УШМ має свої переваги, але вони не здатні повністю замінити один одного.

нюанси використання

Насадка – болгарка, повинна використовуватися згідно з рекомендаціями виробника і з дотриманням техніки безпеки. На практиці, цими рекомендаціями нехтують, що часто призводить до травмування. Розглянемо основні моменти, які варто враховувати при роботі з бензопилою – болгаркою.

 1. В процесі роботи руки і очі оператора повинні бути захищені. Окуляри і рукавички просто необхідні, але не зайвим буде одягнути костюм з грубого матеріалу. Відрізні диски тонкі, тендітні на злам і якщо звичайної болгаркою вони легко контролюються, то пилкою робити це не так просто. Диск може звернути і зламати, оскільки можуть розлетітися і поранити.
 2. На бензопилу потужністю менше 1,5 кВт встановлювати відрізний диск великого діаметра не варто, двигун впоратися, але буде працювати на межі і будуть помітні провали по оборотам.
 3. Працювати зі знятим захисним кожухом заборонено.
 4. Приводний ремінь між шківами повинен бути правильно натягнутий. Проконтролювати натяг можна наступним чином: захопити ремінь по центру і спробувати повернути навколо своєї осі. Якщо ремінь повертається тільки на 900, то він натягнутий правильно, якщо більше або менше, значить необхідно провести регулювання.

Як зробити насадку своїми руками

Самостійно виготовити насадку – болгарку не так легко, як може здатися на перший погляд. Навіть маючи всі необхідні елементи, два шківа, ремінь, вал з кріпленням для диска і стару шину, потрібно повозитися, підганяючи все на свої місця.

Пам’ятайте, що будь-яка зміна в заводській конструкції пили призводить до автоматичного зняття з гарантії виробника.

Нижче фото реального примірника насадки, зробленої своїми руками.

На перший погляд все добре, але якщо придивитися, то видно, що ремінь встановлений поверх штатної чашки зчеплення. Працювати нормально така конструкція не зможе, т. К. Ремінь буде постійно злітати. Її необхідно доопрацювати, встановивши замість зчеплення шків. А в іншому конструкція непогана, враховано всі аж до механізму натягу.

Є ще один варіант зробити бензоріз, це встановити перехідник для кріплення відрізного диска безпосередньо на зчеплення, т. Е. Відмовитися від використання шини або іншого подовжувача. Саме такий варіант показаний в відео нижче.

На відео видно, як після запуску двигуна, диск бензорізу відразу ж починає обертатися, це означає, що зчеплення не працює. Використовувати інструмент без зчеплення небезпечно і незручно.

висновок

Підведемо підсумок. Зробити болгарку з бензопили можна, спеціальна насадка додасть такий функціонал, встановити її можна самостійно. Робити болгарку на базі пили своїми руками, зовсім не обов’язково, т. К. В продажу є заводські, які сконструйовані з урахуванням вимог безпеки. Працювати з такою насадкою можна там, де немає можливості підключити електрику, в іншому випадку, легше і зручніше використовувати звичайну УШМ.

Leave A Reply

Your email address will not be published.