Особливості трактора КМЗ 012

0

Особливості трактора КМЗ 012

Огляд мінітракторів КМЗ. Характеристики, особливості експлуатації

зміст

опис

Мінітрактор КМЗ 012 є дітищем Курганського машинобудівного заводу. Модель була представлена ​​в 2002 році серед сільськогосподарської техніки малих габаритів. Російський споживач раніше ніколи не стикався з цим заводом і його продукцією, але дебютна модель отримала схвалення і стала досить популярною.

Агрегат представили як багатофункціональний помічник для здійснення сільськогосподарських робіт в середніх і малих фермерських господарствах. Однак, завдяки використанню навісного обладнання, трактор з успіхом застосовується і в комунальних господарствах.

Чималим перевагою представленої моделі є її ціна, яка становить серйозну конкуренцію європейської техніці. При цьому варто зазначити надійність конструкції і простоту експлуатації. Популярність представленої моделі виросла і агрегат стали поставляти на ринки СНД, Польщі та Румунії.

Опис минитрактора КМЗ -012

Мінітрактор КМЗ-012 експлуатується в різних фермерських господарствах, комунальними службами та навіть на будівництвах. Завдяки невеликим габаритам і надійної конструкції за допомогою трактора можна виконувати такі функції, як оранка, культивація ділянки, прибирання присадибної території, підгортання саджанців і кущів, а також багато іншого.

З використанням навісного обладнання, трактор дозволяє копати картоплю, косити траву, заважати бетон, транспортувати різні вантажі. Особливою ефективністю КМЗ-012 відрізняється на ділянках до 5 гектар, де використання великої тракторної техніки недоцільно, тому що веде великі витрати, а малі агрегати, типу культиваторів, не впораються.

Мінітрактор КМЗ 012 дозволяє чіпляти одночасно два навісних пристрої, завдяки яким його функціональність значно зростає. Для представленої моделі проводиться широкий спектр навісного обладнання, що дозволяє вибрати фермерам підходяще для своїх потреб пристосування. Причому Курганський завод не зупиняється на досягнутому і додає різні модернізації до вже існуючого обладнання.

На представлених фото видно, наскільки компактні розміри трактора КМЗ, а зовнішній вигляд більше нагадує іграшку.

Істотним достоїнством моделі є відсутність будь-яких складнощів в обслуговуванні та ремонті. Завдяки можливості використання вітчизняних запчастин і широкий їх вибір, ремонт не витратний. Можна виділити наступні технічні особливості:

 • Високі показники маневреності на маленьких ділянках.
 • Широкий асортимент навісного обладнання.
 • Простота в обслуговуванні.
 • Економічність.
 • Підвищений рівень комфорту і безпеки водія.

Технічні характеристики

Головним достоїнством моделі є двигун з потужністю в 12 л.с. і витрата палива, що становить 3 л / 100 км. З огляду на, що місткість бака для палива складає 20 літрів, власник зможе тривалий період часу працювати, не перериваючись на дозаправку.

Вдалим конструкторським рішенням є регульована колія, яка варіюється від 70 до 90 см. Кліренс дорівнює 30 см., Дозволяючи справлятися трактора з бездоріжжям і легко виїжджати з зораного ділянки.

Двигуни на трактор КМЗ-012 ставляться різні, в залежності від модифікації. Спочатку, комплектація складалася з 4-тактного карбюраторного мотора, який мав повітряне охолодження. Пізніше випустили модель КМЗ-012Ч з таким же двигуном, але розташування циліндрів було змінено на V-подібне, а паливо використовувалося дизельне. Ця модель виявилася більш затребуваною.

Однак, на цьому експерименти не закінчилися і КМЗ 012Б оснастили американським бензиновим мотором компанії «Briggs & Stratton» з потужністю 14,5 к.с. Наступна модифікація КМЗ 012Н отримала дизельний двигун від компанії «Motorenfabrik Hatz», який вигідно відрізнявся простотою в обслуговуванні і істотно зменшеною витратою палива.

Модель КМЗ-012 КМЗ-012Ч КМЗ-012Б КМЗ-012Н
двигун СК-12, Казахстан В2Ч 8,2 / 7,8 Е, Росія VANGUARD 16НР 305447, 0117, Е1, США HATZ 1D81Z, США
Тип двигуна карбюра- уторований, 4-тактний дизельний карбюра- уторований, 4-тактний дизельний
Число і розташування циліндрів 2, рядний 2, V-подібний 2, V-подібний 1 вертик.
Потужність, кВт (к.с.) 8,82 (12) 8,83 (12) 10,66 (14,5) 10,5 (14,3)
Номінальна частота обертання коленвала, об / хв 3000 – 3100 2800 – 3000 2950 – 3000 3000 + 150
Витрата палива, г / кВт · год (г / к.с. · год) 335 (248) 258 (190) 381 (280) 255 (187,5)
Паливний бак, л 20 20 20 20
тяговий клас 0,2 0,2 0,2 0,2
Номінальне тягове зусилля, кН (кгс) 2,1 (205) 2,1 (205) 2,1 (205) 2,1 (205)
Дорожній просвіт, мм 300 300 300 300
Габарити, мм
довжина (з навішуванням / без)
ширина
висота (без даху, з дахом)
1972/2310
960
1975/2040
Маса, кг
– з дахом і передній навішуванням
– з дахом без передньої навіски
– без даху з передньої навішуванням
– без даху і передньої навіски
745
709
733
697
775
739
763
727
745
709
733
697
780
744
768
732

Види навісного обладнання

Широкий асортимент навісного обладнання, представленого на ринку сільгосптехніки, дозволяє власникам минитрактора КМЗ-012 значно розширити функціональність агрегату і полегшити собі роботу на ділянці. Найбільш популярним обладнанням є:

 • Борона, за допомогою якої набагато ефективніше проводити оранку ґрунту, ніж при звичайних фрезах;
 • Причепи, що дозволяють здійснювати перевезення вантажів до 500 кг;
 • Лопата-відвал, призначена для прибирання ділянки від снігу, листя і бруду;
 • Плуг, найбільш популярний там, де не справляються грунтофрези;
 • Газонокосарка використовується для покосу декоративної і дикоростучої трави;
 • Грунтофрези з легкістю справляється навіть з щільними грунтами;
 • Травосборник добре використовувати разом з газонокосаркою;
 • Розкидувач здійснює розсіювання насіння або може використовуватися для посипання тротуарів та проїжджої частини в зимовий час при обмерзання;
 • Снігоприбиральник оновленої конструкції забезпечує виняткову чистоту ділянки за рахунок викиду снігу на значну висоту;
 • Щітка використовується для прибирання снігу та сміття. Широко застосовується комунальними господарствами.

Здійснення оранки за допомогою мінтрактора

Обслуговування минитрактора КМЗ

обкатка

Перш, ніж приступити до експлуатації, необхідно провести обкатку. Це комплекс заходів, які значно покращують працездатність мотора, дозволяючи всім великих вузлів приробитися. Під час стартових пусків спостерігайте за двигуном. Він повинен працювати рівно, без перебоїв і зайвих шумів. Слідкуйте, щоб не було протікань масла і палива.

Виробник рекомендує використовувати масло SAE 10W30, причому міняти його потрібно відповідно до таблиці, наведеної в керівництві користувача.

На першому етапі обкатки двигун запускається на малих обертах і без навантаження. Така робота триватиме протягом 50 -75 годин. По закінченню цього періоду можна використовувати трактор з навантаженням. Протягом всього періоду обкатки необхідно перевіряти всі кріплення і болтові з’єднання.

Опрацювання вала відбору потужності здійснюється спочатку на холостому ходу, а потім на малих обертах з незначними відхиленнями в протягом 5-10 хвилин.

Технічне обслуговування перед консервацією

 • Перед експлуатацією слід обов’язково переконатися в справності зчеплення, гальмівної системи і рульового управління.
 • Моторне масло необхідно міняти через кожні 50 годин роботи мінітракторів КМЗ. Як свіжий масла в літній період необхідно застосовувати М-10ДМ, а в зимову пору року М-10В. Перед тим як зробити заміну, необхідно прогріти двигун. Завдяки цьому масло стане більш рідким, і швидше вийде з картера.
 • Трансмісійне масло необхідно міняти всього один раз в рік або через кожні 1000 мотогодин. Інструкція по експлуатації рекомендує застосовувати перевірені часом Тап-15В або ТАД-17и.
 • Якщо міні трактор КМЗ бензиновий, то необхідно використовувати паливо АІ-80 або АІ-92. При цьому пальне обов’язково має бути свіжим і без сторонніх домішок.
 • Для того, щоб правильно «законсервувати» мінітрактор на тривалий період не буде потрібно багато часу. Приміщення, в якому буде зберігатися машина, має бути сухим і добре провітрюваним. Також продаються спеціальні чохли, якими трактор надійно переховується і зберігається. Постарайтеся не розташовувати агрегат поблизу джерел вогню.
 • Перед консервацією ретельно вимийте трактор, приділяючи значну увагу металевих частин. Слід гарненько відмити все налипання бруду і трави. Видаліть всю іржу і протріть всі деталі маслянистої ганчірочкою. Злийте масло і паливо для уникнення виникнення конденсату, охолоджуючу рідину, щоб запобігти замерзанню, також зніміть акумулятор. Необхідно знизити тиск в шинах до 70% від робочого.

Правила експлуатації

Для уникнення передчасної поломки великих вузлів заборонено:

 1. Перевантажувати техніку.
 2. Здійснювати непередбачені функції.
 3. Здійснювати глушіння мотора на високих оборотах.
 4. Замінювати масло і паливо відмінними типами від тих, що рекомендує виробник.
 5. Маневрувати з опущеним навісним обладнанням.
 6. Перевозити пасажирів.

Для того, щоб забезпечити нормальне функціонування потрібно:

 1. Використовувати тільки рекомендовані мастильні матеріали.
 2. Регулярно здійснювати заміну фільтрів і масла.
 3. Використовувати запчастини фірми-виробника.
 4. Правильно виконувати консервацію на зимовий період.
 5. Перед початком експлуатації проводити візуальний огляд.
 6. Проводити ТО згідно з графіком в інструкції.

поширені поломки

 1. Падіння потужності.
 2. Збільшення витрати палива.
 3. Поява чорного диму під час роботи мотора.
 4. Істотний перегрів мотора.
 5. Виникнення сторонніх шумів.
 6. Відчуття посиленою вібрації.
 7. Візуальне спостереження підтікань з масляного або паливного баків.
 8. Зміни в роботі ходової.
 9. Збої в роботі центральних систем.

Більш докладно про деякі з них.

Муфта зчеплення не передає крутний момент:

 • Відсутня вільний хід педалі (необхідно його налаштувати);
 • Зносилися провідні диски або вони мають масляні плями (їх необхідно замінити або очистити);
 • Диски на шліцах заїдають (слід перевірити їх стан і, при необхідності, усунути заїдання).

Якщо навісне обладнання не піднімається:

 • Рівень масла в гідросистемі впав нижче мінімальної позначки (долийте масло);
 • Насос гідросистеми вимкнений (включіть його);
 • Запобіжний клапан гідросистеми зависає (розберіть і очистіть клапан).

Погано гальмує:

 • Збільшився вільний хід педалі (відрегулюйте її положення);
 • Зносився гальмівний диск або колодка (замініть відповідні деталі).

Перегрівається коробка передач:

 • Малий зазор шестерні або підшипника (відрегулювати);
 • Недолік масла або його низька якість (додати до необхідного рівня масло яке підходить під цю модель);

Чи не працює стартер:

 • Обрив або поганий контакт проводу (запаяти або зчепити його);
 • Слабка зарядка акумулятора (зарядити його);
 • Коротке замикання (почистити поверхню колектора або замінити щітки);
 • Поганий контакт магнітного перемикача (підкрутити хід перемикача на 2-3 обороту).

Своєчасне виявлення несправності дозволить уникнути значної поломки, а, отже, скоротить витрати на ремонт. Для цього власник повинен вміти здійснювати діагностичні процедури. Бажано освоїти основні принципи роботи великих вузлів і механізмів минитрактора КМЗ.

Відгуки власників

Дмитро:

Купив трактор КМЗ-012 10 років тому. Повинен зізнатися, що дуже ненадійний і постійно ламається агрегат. Основних проблем кілька:

1) Ненадійний двигун, який поламався після 100 годин експлуатації.

2) Чи може перекинутися, якщо багато навантажити на задню частину.

3) Доводиться постійно підкручувати все гайки і болти.

5) До карбюратора треба пристосуватися, так як навіть гарячий мотор складно завести.

Мінітрактор КМЗ-012

Мінітрактор КМЗ-012 був представлений на ринку в 2002 році. Техніка повністю відповідала всім технічним вимогам тих часів, що дозволило мінітракторів створити вельми сильну конкуренцію багатьом аналогам. Серійне виробництво минитрактора здійснилося Курганським машинобудівним заводом. Слід зазначити, що раніше даний виробник не випускав подібну техніку, і модель КМЗ-012 стала дебютною. На той час продукт був практично невідомим, однак у великому попиті важливу роль відіграла дуже доступна вартість, оскільки шведські та китайські машини коштували набагато дорожче. При такому ціннику виробник наділив свою модель досить високою надійністю, що також відбилося на її популярності на вітчизняному ринку. Через деякий час техніка стала затребуваною в Польщі, Румунії та багатьох країнах СНД.

Мінітрактор КМЗ-012 являє собою 0.2 тяговий клас спецтехніки універсального призначення. Також модель може оснащуватися безліччю різних видів навісного обладнання, що робить мінітрактор відмінним помічником при роботі на невеликому приватному і сільському господарстві.

призначення

Незважаючи на свою компактність, модель КМЗ-012 має досить широкі функціональні можливості. Завдяки цьому модель часто застосовується для виконання великого спектра різних завдань, як в сільському господарстві (в тому числі городи і приватні ділянки), так і в комунальній сфері діяльності.

За рахунок значного набору додаткових навісних пристосувань, ця машина може досить ефективно обробляти земельну ділянку площею до 5 гектарів. Крім цього мінітракторів часто користуються на фермерських господарствах і тепличних для оранжерейних комплексах. Потужність використовуваного силового агрегат складає всього 12 кінських сил, проте і при такому показнику трактор може застосовуватися для буксирування напівпричепів, розрахованих на вантажопідйомність від 500 кілограм і вище.

Відео

Навісне обладнання

Додаткове навісне обладнання, яке використовується з даними Трактори, налічує безліч різноманітних агрегатів, що дозволяють виконати ті чи інші види робіт. В основному модель оснащували такими пристроями, як:

 1. Однокорпусні і двокорпусні плуги.
 2. Культиватори.
 3. Підгортальники.
 4. Різні борони.
 5. Граблі.

Крім цих агрегатів, техніка також оснащується:

 • Картоплекопач.
 • Картофелесажалками.
 • Ротаційними косарками.
 • Різними сівалками.
 • Відвалами.
 • Обробним устаткуванням.

Технічні характеристики

Габаритні розміри:

 • Конструкційна довжина минитрактора – 1970 міліметрів.
 • Повна ширина по корпусу – 960 міліметрів.
 • Висота без даху – 1970 міліметрів.
 • Висота з дахом – 2040 міліметрів.
 • Конструкційна довжина минитрактора (з встановленим навісним агрегатом) – 2310 міліметрів.
 • Повна ширина по корпусу (з встановленим навісним агрегатом) – 960 міліметрів.
 • Повна висота (з встановленим навісним агрегатом) – 2040 міліметрів.
 • Агротехнічний просвіт – 300 міліметрів.
 • Найменша ширина колії передніх коліс – 700 міліметрів.
 • Найменша ширина колії задніх коліс – 700 міліметрів.
 • Найбільша ширина колії передніх коліс – 900 міліметрів.
 • Найбільша ширина колії задніх коліс – 900 міліметрів.

Характеристики двигуна:

 • Марка встановленого двигуна – СК-12.
 • Тип встановленого двигуна – дизельний, рядний.
 • Кількість циліндрів – 2 циліндра.
 • Максимальна потужність – 12 кінських сил / 8.8 кіловат.
 • Номінальна частота обертання колінчастого вала – 3050 оборотів в хвилину.
 • Гранична частота обертання колінчастого вала – 3100 оборотів в хвилину.
 • Тип системи охолодження – рідинна.
 • Тип системи упорскування – карбюраторних.
 • Марка встановленого двигуна – В2Ч-07.
 • Тип встановленого двигуна – дизельний, V-образний.
 • Кількість циліндрів – 2 циліндра.
 • Максимальна потужність – 12 кінських сил / 8.8 кіловат.
 • Номінальна частота обертання колінчастого вала – 2700 оборотів в хвилину.
 • Гранична частота обертання колінчастого вала – 3050 оборотів в хвилину.
 • Тип системи охолодження – рідинна.
 • Тип системи упорскування – карбюраторних.
 • Марка встановленого двигуна – VANGUARD OHV 294447.
 • Тип встановленого двигуна – дизельний, V-образний.
 • Кількість циліндрів – 2 циліндра.
 • Максимальна потужність – 14.5 кінських сил / 10.66 кіловат.
 • Номінальна частота обертання колінчастого вала – 2850 оборотів в хвилину.
 • Гранична частота обертання колінчастого вала – 3050 оборотів в хвилину.
 • Тип системи охолодження – рідинна.
 • Тип системи упорскування – карбюраторних.
 • Марка встановленого двигуна – HATZMOTORS-1D81Z.
 • Тип встановленого двигуна – дизельний, рядний.
 • Кількість циліндрів – 1 циліндр.
 • Максимальна потужність – 14.3 кінських сил / 10.5 кіловат.
 • Номінальна частота обертання колінчастого вала – 2900 оборотів в хвилину.
 • Гранична частота обертання колінчастого вала – 3050 оборотів в хвилину.
 • Тип системи охолодження – рідинна.
 • Тип системи упорскування – карбюраторних.

Характеристики трансмісії:

 • Тип встановлюється коробки перемикання передач – шестерна, механічна.
 • Тип приводу – карданний привід.
 • Блокування диференціала – механічна.
 • Кількість передніх передач – 4.
 • Кількість задніх передач – 2.
 • Тип зчеплення – сухе, фрикційне однодисковое постійно замкнутого становища.

Характеристики вала відбору потужності:

 • Кількість швидкостей вала відбору потужності – 1.
 • Контроль – механічний.
 • Найменша частота обертання ВВП – 540 оборотів в хвилину.
 • Потужність ВВП (заднього) – 7.5 кінських сил / 5.5 кіловат.
 • Потужність ВВП (фронтального) – 7.66 кінських сил / 5.6 кіловат.

Експлуатаційні характеристики:

 • Конструкційний вага моделі – 697 кілограм.
 • Споряджений вага моделі – 745 кілограм.
 • Тип гальм – дискові.
 • Місткість паливного резервуара – 20 літрів.
 • Найменша швидкість руху вперед – 2 кілометри на годину.
 • Найбільша швидкість руху вперед – 15.18 кілометрів на годину.
 • Найменша швидкість руху назад – 1.2 кілометр на годину.
 • Найбільша швидкість руху назад – 4.49 кілометрів на годину.
 • Найменша споживання палива за один мотогодина (СК-12) – 2.2 літра.
 • Найбільше споживання палива за один мотогодина (СК-12) – 2.9 літра.
 • Найменша споживання палива за один мотогодина (В2Ч-07) – 1.8 літра.
 • Найбільше споживання палива за один мотогодина (В2Ч-07) – 2.3 літра.
 • Найменша споживання палива за один мотогодина (VANGUARD OHV 294447) – 3.1 літра.
 • Найбільше споживання палива за один мотогодина (VANGUARD OHV 294447) – 4 літри.
 • Найменша споживання палива за один мотогодина (HATZMOTORS-1D81Z) – 1.9 літра.
 • Найбільше споживання палива за один мотогодина (HATZMOTORS-1D81Z) – 2.7 літра.
 • Тягова категорія техніки – 0.2.
 • Номінальне тягове зусилля – 2.1 кілоньютонах / 214.14 кілограм.
 • Найбільша глибина подоланого броду – 380 міліметрів.

особливості пристрою

З того моменту, як мінітрактор КМЗ-012 був представлений виробник порахував не вносити будь-які зміни і доопрацювання в конструкцію. У ходової частини також присутній міст передніх коліс, має вигляд хитається балки. Також даний елемент має жорсткою підвіскою. Трактор використовує колісну формулу чотири на два і колію із змінною шириною, що особливо зручно при експлуатації в обмеженому робочому просторі. Модель може бути укомплектована двома видами навісних механізмів, перше з яких надає можливість зміщувати робочий агрегат вправо максимум на 100 міліметрів. Можливості другого ж механізму дозволяють виробляти зміщення використовуваного агрегату в обидві сторони щодо силового агрегату.

За гальмування техніки відповідають колісні гальма дискового типу, які розташовуються в корпусі одноступінчастого редуктора. Непогані тягові характеристики реалізовує шестернева механічна коробка передач, що включає в себе 4 передачі для руху вперед і 2 передачі для заднього. Трансмісія оснащена сухим однодисковим фрикційним зчепленням, яке постійно знаходиться в безперервному контакті. КПП розрахована на тягові характеристики, відповідно максимальна швидкість пересування вперед становить 15.18 кілометрів на годину, а тому 4.49 кілометрів на годину. Хоча і цей показник для даного сегмента є цілком хорошим.

Гідравлічна система минитрактора КМЗ-012 функціонує за рахунок приводу від двигуна і має два валу відбору потужності залежного типу і гідравлічний розподільник золотникового типу.

Техніка може комплектуватися сонцезахисним козирком або ж легкої кабіною. У стандартній комплектації мінітрактор оснащується м’яким сидінням водія і регульованою рульовою колонкою.

Крім широких функціональних можливостей і універсальності, дана модель володіє також і ще однією істотною перевагою, яким є висока ремонтопридатність і простота в технічному обслуговуванні. Аналогічні моделі часто викликають деякі труднощі при усуненні тих чи інших неполадок, коли ця ж машина дуже зрозуміла і проста. Паливний резервуар, а також і акумуляторна батарея розташовуються під водійським сидінням, яке може відкидатися.

Іншими ж важливими особливостями, що характеризують мінітрактор є:

 1. Відмінна маневреність при експлуатації на майданчиках з малим робочим простором.
 2. Широкий асортимент додаткового навісного обладнання, що встановлюється як спереду, так і ззаду.
 3. Використовуваний силовий агрегат має не тільки підвищену надійність, але також і економічність.
 4. Незважаючи на досить просте виконання, техніка має високий рівень безпеки та комфортності.

надійність

Мінітрактор КМЗ-012 може використовуватися практично при будь-яких погодних умовах. І це пояснюється не наявністю сонцезахисного козирка або знімною кабіни, а силовим агрегатом, який має підвищену стійкість до різних впливів навколишнього середовища. Даний показник властивий для всіх пропонованих двигунів.

особливості ремонту

Ключові елементи минитрактора виготовляються з високоміцних матеріалів, що гарантує тривалий термін служби. ПО порівнянні з іноземними аналогами техніка має досить просту конструкцію, завдяки чому проводити ремонтні роботи не тільки просто, але також і вельми зручно. Основні вузли розташовані під капотом, акумуляторна батарея і паливний резервуар під відкидається водійським сидінням.

Вартість минитрактора КМЗ-012 в період перших продажів варіювалася в районі від 2 тисяч доларів і до 2.2 тисяч доларів. Через деякий час цінник був піднятий. Зараз серійний випуск деяких модифікованих і карбюраторних версій даної машини припинено, але це ніяким чином не відбилося на доступність моделі. Так, техніку зараз можна придбати за ціною в районі від 160 тисяч рублів і до 300 тисяч російських рублів з урахуванням додаткових обладнань.

Особливості міні-трактора КМЗ-012

Модель КМЗ-012 з’явилася на ринку сільськогосподарської техніки в 2002 році. До сьогоднішнього часу агрегат конкурує з багатьма новинками, так як відрізняється хорошими технічними характеристиками. Машину відносять до тягового класу спеціалізованої техніки.

Пристрій

Міні-трактор КМЗ-012 може експлуатуватися на фермах, в комунальній сфері, на будівництві. Компактні габарити і надійність конструкції дозволяє агрегату з легкістю здійснювати орання, культивування грунту, прибирання присадибних ділянок, підгортання рослин, чагарників і багато інших функцій. Ефективність в роботі машини доцільна на ділянці з габаритами не більше 5 гектарів.

У пристрої машини присутня 2 залежні ВВП, а також 2 навісних пристрою. Завдяки наявності важеля шарнірного пристрою з брусом ланцюгового типу, а також тягової вилкою, можливе здійснення зміщення робочих знарядь в праву сторону до 10 сантиметрів. Брус причіпного типу може зміщуватися в обидві сторони.

У міні-трактора відсутня кабіна, але для того щоб захиститися від опадів та сонця, можна встановити дах. Місце, де повинен знаходитися працівник, оснащено сидінням, яке відкидається і сприяє комфорту користувача. Під даним елементом знаходиться батарея акумуляторного типу, а також паливний бак. Ходова частина агрегату складається з моста передніх коліс, які виглядають, як коливається балка.

Гальмує техніка за допомогою колісних гальм, що вмонтовані на корпусі 1-ступеневої редуктора. За тягову можливість відповідає коробка передач, в якій присутні 4 передні і 2 задні швидкості. Оснащеність трансмісії виражена в 1-дисковому фрикційної зчепленні. У гідравлічній системі машини функціонування відбувається завдяки приводу від двигуна, що оснащений валом відбору потужності, а також гідравлічним розподільником з золотниковим типом.

Характеристики

Міні-трактори КМЗ-012 відносяться до машин з 0,2 класом тяги. У міні-трактора є кілька приводів на колесах, розташованих в задній частині машини. Агрегат має можливість змінювати колію. Даної моделі характерні невеликі габарити, вона має ширину в 96 см, довжину без навесок – 197,2 см, висоту без даху – 197, 5 см. На масу машини впливає його комплектація. В середньому вага міні-трактора становить від 650 до 750 кг.

Агрегат оснащений дизельним двигуном з двома циліндрами, а також має V-образну систему охолодження. Є також модифікація, що оснащена американським бензиновим мотором. Карбюраторний тип двигуна має два циліндра, його робота заснована на бензині. Двигун типу Hatz 1D81Z має один циліндр і повітряну систему охолодження.

До переваг моделі можна віднести хорошу потужність, яка становить 12 кінських сил, а також економну витрату пального – 3 літри на 100 км. Паливний бак здатний вмістити 20 літрів пального, тому користувач зможе тривалий час працювати, не зупиняючись для заправки. Завдяки наявності кліренсу в 30 см, міні-трактора нескладно пересуватися по бездоріжжю. Важелі управління не створюють складнощів при використанні інструмента.

До плюсів КМЗ-012 можна віднести наступні характеристики:

 • багатофункціональність, універсальне застосування;
 • простота у використанні;
 • економність у витраті пального;
 • компактність і невелику вагу;
 • простота ремонту і настройки;
 • доступність запчастин, необхідних для усунення неполадок;
 • невисока вартість;
 • зручність і комфорт при управлінні машиною;
 • хороша маневреність.

До недоліків міні-трактора відносяться наступні:

 • незручність в розташуванні паливного бака;
 • залежність роботи трансмісії від насоса гідравлічного типу;
 • невисока якість елементів, що включені в коробку передач.

Навісне обладнання

Навішування заднього і переднього типу дозволяють під’єднати до міні-трактора різні види додаткового обладнання, наприклад, фрезерний культиватор, фронтальний навантажувач, плуг, снігоприбирач, підмітальну щітку. Власники КМЗ-012 можуть поліпшити функціональність свого агрегату завдяки різним навішування. Перерахуємо їх.

 1. Борони. Дане обладнання сприяє більш якісної процедурі оранки, ніж із застосуванням стандартних фрез.
 2. Причепи , що дозволяють транспортувати вантажі вагою до 0,5 тонни.
 3. Лопати-відвали , які призначені прибирати з ділянки сніговий покрив, листя, бруд.
 4. Плуги , що дозволяють виконувати більш ефективні земляні роботи.
 5. Газонокосарки. Дані навішування здатні здійснювати скошування бур’янів і дикоростучої рослинності.
 6. Грунтофрези , що здатні працювати на щільних грунтах.
 7. Травозбірника . Це вид навішування, який необхідно застосовувати після скошування трави, що використовується для сінозаготівлі.
 8. Розкидачі , які використовуються для розсіювання насіння, а також для посипання тротуарів, проїжджих частин в зимову пору року.
 9. Снігоприбирачі з оновленою конструкцією. Дане обладнання необхідно для чистоти ділянок, яка досягається шляхом прибирання снігу і його відкидання на далеку відстань.
 10. Щітки. Ця навішування прибирає не тільки сніг, а й сміття. Її часто застосовують в комунальних господарствах.

Інструкція з експлуатації

Перш ніж почати інтенсивне використання міні-трактора КМЗ-012, користувач повинен здійснити обкатку. Дана процедура полягає в комплексі заходів, що можуть значно поліпшити працездатність мотора, при цьому дозволивши приробитися кожному з великих вузлів. При стартових пусках варто спостерігати за станом двигуна. Робота останнього не повинна бути перебойной і галасливою. А також варто стежити, щоб не виникало ніяких витоків палива, масла.

Згідно з рекомендаціями виробника варто користуватися маслом SAE 10W30, зміна якого повинна здійснюватися згідно з таблицею, що мається на інструкції. При перших етапах обкатки двигун варто запускати на невеликих оборотах, без навантажень. Тривалість даної процедури повинна складати близько 70 годин. Після проходження даного часу можна поставити агрегату на повне навантаження.

Проводячи обкатку, варто здійснювати контроль кріплень і болтових з’єднань. Опрацьовувати вал відбору потужності необхідно спочатку на холостому році, а після цього з невеликими оборотами через проміжок в 10 хвилин.

Обслуговування машини перед етапом консервації включає ряд кроків.

 • До початку використання варто переконатися в тому, що все зчеплення, гальмівна система, а також рульова система справні.
 • Моторне масло потребує заміни по проходженні кожних 50 годин функціонування машини. У літній період рекомендовано користуватися М-10ДМ, а в зимовий – М-10В. До початку заміни палива варто здійснити прогрівання двигуна. Після даної процедури масло буде більш рідким, і двигун швидше від нього позбавитися.
 • Масло трансмісійного виду варто міняти раз за рік або після кожної тисячі годин функціонування.
 • Якщо агрегат працює на бензині, то варто користуватися паливом АІ-80 або АІ-92. При цьому масло має характеризуватися свіжістю і чистотою.
 • Для правильного процесу «консервації» міні-трактора не буде потрібно багато знань і сил. Приміщення для зберігання машини повинно бути сухим і ретельно провітрюватися. Можна придбати чохол спеціального виду, який надійно вкриє міні-трактор. Не варто розташовувати машину біля джерела вогню.
 • Перед консервацією агрегат варто добре вимити, особливу увагу при цьому приділяючи металевих елементів. Не варто забувати про видалення налиплого бруду і пилу. Після видалення іржі необхідно здійснити змазування деталей за допомогою маслянистих речовин.

Необхідно злити масло і пальне, щоб не утворювався конденсат. Для запобігання замерзання рідини її також варто видалити з міні-трактора. Тиск шин варто знизити на 30 відсотків.

Для того щоб термін експлуатації міні-трактора був тривалим, суворо забороняються такі заходи:

 1. перевантажувати агрегат;
 2. використовувати машину для виконання завдань, які їй не властиві;
 3. глушити мотор на високих оборотах;
 4. заливати масло і паливо, яке не рекомендоване виробником;
 5. здійснювати маневрені операції в той час як опущено навісне обладнання;
 6. проводити перевезення пасажирів.

Щоб машина нормально функціонувала, варто дотримуватися таких правил:

 • використовувати тільки ті паливно-мастильні матеріали, які вказав виробник;
 • регулярно чистити і змінювати фільтри;
 • правильно проводити процедуру «консервації» на холодну пору року;
 • робити регулярний огляд перед кожним використанням;
 • проводити технічне обслуговування за графіком, що зазначений в інструкції.

Найпоширеніші проблеми КМЗ-012:

 • зниження потужності;
 • збільшення паливного витрати;
 • поява диму чорного кольору, в той час як функціонує мотор;
 • виникнення стороннього шуму;
 • надмірна вібрація агрегату;
 • візуально видимі підтікання з бака масла або палива;
 • зміна функціонування ходової;
 • збій в роботі головних систем.

У ситуації, коли відмовляється підніматися навісне обладнання, варто налаштувати вільний хід педалі, замінити або вичистити провідні диски, усунути заїдання в дисках на шліцах. Якщо міні-трактор почав давати збої при гальмуванні, то варто відрегулювати вільний педальний хід, замінити елементи гальмівного диска або колодки. Коробка передач може перегріватися при малому зазорі шестерні або недостатній кількості масла. Якщо користувач став помічати, що стартер не функціонує, то причиною цього міг стати обрив стартера, слабо заряджений акумулятор, наявність короткого замикання або ж поганий контакт магнітного перемикача.

Міні-трактор КМЗ-012 – це багатофункціональний агрегат, який може використовуватися для вирішення багатьох завдань на земельній і присадибній ділянці. При використанні даного агрегату варто керуватися інструкцією, а також своєчасно усувати неполадки.

Огляд минитрактора КМЗ-012 дивіться в наступному відео.

Переваги та недоліки міні-трактора КМЗ-012

КМЗ-012 – модель міні-трактора, що випускається Курганським заводом. Це універсальний помічник, який можна використовувати в сільському господарстві або під час комунальних робіт.

Технічні характеристики

Мінітрактор КМЗ має такі особливості, характеристики:

Тяговий клас техніки 0,2
Зусилля на тягу, кН 2,1
Кількість передач вперед 5 або 4
Кількість передач заднього ходу 4 або 2
Довжина корпусу без урахування навішування, м 1,97
Висота з урахуванням даху, м 2,04
Висота без даху, м 1,98
Позиція колії, м 0,7 і 0,9
Відстань дорожнього просвіту до опори, м 0,3
маса, кг Від 697 до 732

Ця версія міні-трактора оснащена 2 валами відбору потужності.

У комплектацію входить інструкція з експлуатації техніки, в якій прописані всі можливості транспорту і заходи безпеки при роботі.

двигун

Залежно від модифікації на міні-тракторі може бути встановлений двигун:

 1. СК-12. Карбюраторного типу, що складається з двох циліндрів. Працює на бензині. Оснащений повітряної охолоджувальною системою.
 2. В2Ч 8,2 / 7,8. Дизельного типу з двома циліндрами і V-образною системою охолодження.
 3. Vanguard 16HP 305447 – чотиритактний мотор. Має 2 V-образних циліндра з повітряним охолодженням.
 4. HATZ 1D81Z. У цій моделі 1 циліндр і система охолодження повітрям. Використовується дизельне паливо.

характеристика СК-12 В2Ч 8,2 / 7,8 Vanguard 16HP 305447 HATZ 1D81Z
Потужність, кВт / к.с. 8,82 / 12 8,82 / 12 10,66 / 14,5 10,5 / 14,3
Оборот, об / хв 3100 3000 3000 3000
Витрата г / к.с. 248 190 280 187,5

У редукторі знаходяться гальма дискового типу.

Ходова частина і трансмісія

Це заднеприводная модель. Колеса для КМЗ кріпляться на хиткій балансує балці. Завдяки цьому передній міст може копіювати нерівності рельєфу.

Трансмісія механічного типу, зчеплення однодискове, фрикційне і сухе.

КПП (коробка передач): передній хід 5 або 4, задній – 1 або 2.

У міні-трактора є передня навішування і задня навіска. Ними керує золотниковий гідророзподільник.

гідравліка

Під час підйому або спуску навішування необхідно володіти вправністю, тому що при вичавленому зчепленні не працює гідравліка.

Все навішування мають трехточечной класичною системою кріплення навісного обладнання і управляються за рахунок гідравліки.

Навісне обладнання

Мінітрактор КМЗ оснащений навішуванням переднього і заднього типу, тому обладнання може бути прикріплено як спереду, так і ззаду.

За допомогою агрегату можна:

 • копати картоплю;
 • замішувати бетонну масу;
 • косити траву;
 • займатися розробкою земельної ділянки;
 • переміщати сипучі і тверді вантажі;
 • вирощувати і збирати різні овочеві культури.

Навісне обладнання, яке можна використовувати з цією моделлю:

 • Плуг, дискатори, універсальний культиватор, різні види грабель підійдуть для обробки грунту на невеликій території.
 • Навісна ємність для рідин застосовується при внесенні рідких добрив і боротьби зі шкідниками.
 • Картоплекопач необхідна під час збирання врожаю, вирощеного гребньовим способом.
 • Комунальні щітки для прибирання території.
 • Відвали для засипки ям і траншей.
 • Снігоочисник для прибирання ділянок в зимовий період.
 • Фронтальна косарка.
 • Фрезерний культиватор.
 • Гребнеформіровщік.
 • Бетонозмішувач.
 • Плуг – борона.
 • Зчіпка – борона.
 • Косарка роторного типу.
 • Окучник – культиватор.
 • Кабіна водія.
 • Телега для перевезення різних вантажів.

Всього існує 23 різновиди навісного обладнання для КМЗ.

Завдяки цьому міні-трактор можна використовувати при будівництві, в городній і підсобному господарстві, для обробки, культивації, боронування грунту, підгортання дерев і чагарників, прибирання території в міжсезоння, очищення снігу.

Устаткування можна придбати у дилера або зробити самостійно.

Основні модифікації

Кожна модифікація міні-трактора відрізняється від попередньої силовими агрегатами, які розширюють список можливостей техніки. За потужністю і іншими показниками всі варіанти КМЗ схожі один на одного, але розрізняються по вартості.

Модельний ряд включає в себе 3 варіанти:

 1. КМЗ 012Ч. Виробництво моделі знаходиться в Челябінську. У комплектацію входить V-образна силова установка В2Ч-01, чотиритактний двигун, що працює на дизельному паливі. Потужність такого мотора дорівнює 12 к.с., а частота обертання – від 2800 до 3000 оборотів. Тут 2 циліндра і повітряна система охолодження. Вага техніки 775 кг.
 2. 012Б. Версія оснащена чотиритактним карбюраторним двигуном від американського виробника. В ході виготовлення цього варіанту міні-трактора була використана силова установка. Тут також встановлено систему охолодження повітряного типу. Максимальна потужність дорівнює 14,5 к.с., кількість оборотів за хвилину становить 2 950-3 000. Така модифікація міні-трактора використовує більше палива (до 280 г за відпрацьовану годину), ніж аналогічна модель. Маса 745 кг. Застосовується при будівництві.
 3. 012Н – тут встановлено одноциліндровий мотор американського виробництва з потужністю 13 л. с. За 1 хвилину він робить 3 000 оборотів. Це важка модель, вага якої дорівнює 780 кг. Мотор охолоджується повітряний шляхом. Невибагливий до якості палива варіант, при цьому надійний і якісний. Модель використовують при сільськогосподарських роботах.

Достоїнства і недоліки

Переваги даного транспорту:

 1. Багатофункціональність, універсальність у використанні. Трактор добре справляється з сільськогосподарськими роботами, будівельними і комунальними завданнями.
 2. Простота в експлуатації трактора КМЗ.
 3. Економна витрата палива.
 4. Невелика маса і габарити.
 5. Чи не виникає труднощів під час ремонту техніки і встановлення додаткового обладнання.
 6. Всі запчастини та навісне обладнання легко знайти у вільному доступі.
 7. Низька вартість у порівнянні з аналогічними моделями міні-тракторів.
 8. Зручність і комфорт під час водіння.
 9. Трактор має гарну маневреність, що дозволяє використовувати його в будівлях критого типу.

Недоліки міні-трактора КМЗ 012:

 1. Незручно розташований паливний бак.
 2. Робота трансмісії залежить від гідравлічного насоса, тобто гідравліка перестає функціонувати при вичавленому механізмі.
 3. Неякісна збірка елементів коробки передач. Цей недолік можна усунути, помінявши прокладочний елемент на масло. Робити це рекомендується герметиком.

Ціна і відгуки власників

Середня вартість техніки варіюється в діапазоні від 115 000 до 300 000 рублів.

Сергій, 52 роки, Красноярськ: «Це гарне і економічне транспортний засіб. Працюю на ньому вже 10 років, за цей час ремонтував всього 2 рази по дрібним причин. Купував за 112 000 рублів. Техніка коштує цих грошей. Працює справно. Додатково набував картоплекопалку і снігоочисник ».

Владислав, 37 років, Магнітогорськ: «Приобрітав в 2012 році для комунальних робіт. Непоганий транспорт, але карбюратор не завжди працює справно. Завести гарячий двигун буває непросто. З навісного обладнання докуповував комунальну щітку і косарку. Устаткування встановлюється легко, ніяких проблем з цим не виникало ».

Віталій, 38 років, Таганрог: «Використовую міні-трактор вже 7 років. За весь час поміняв на ньому тільки задню гуму. Бували проблеми з електрикою під час роботи, але ремонту не було потрібно. З навісного обладнання є картоплекопач і суцільний культиватор, все зробив самостійно, ніяких труднощів в установці не було ».

Григорій, 43 роки, Волгоград: «Використовую КМЗ в роботі на городі і при транспортуванні невеликих вантажів. З сільськогосподарськими завданнями техніка справляється добре. Купував міні-трактор в 2010 році за 175 000 рублей, придбанням залишився задоволений. Кабіну водія самостійно встановити не зміг, допомогли в сервісному центрі ».

Роман, 48 років, Смоленськ: «Це гарне транспортний засіб зі своїми достоїнствами і недоліками. Серед мінусів відзначу гідравліку, яка перестає працювати при вижітом зчепленні. Плюси – це економічна витрата палива і простота в експлуатації, установки навісного обладнання ».

аналоги

Серед аналогічних по потужності і призначенням моделей можна відзначити міні-трактори Xingtai-120 і Husqvarna CTH-126.

Leave A Reply

Your email address will not be published.