Принцип роботи снігоочисної машини

0

Принцип роботи снігоочисної машини

Іноді трапляється таке, що відразу ж після настання зими різко випадає сніг і покриває все білим покривалом. Звичайно, зима без снігу – не зима. Але, як же дістатися додому, якщо замети всього лише за кілька годин виростають до значних розмірів? Лопата не завжди здатна впоратися з великими сніговими завалами.

Для уникнення таких ситуацій краще заздалегідь задуматися про покупку снігоприбиральної машини. Ця стаття розповість про те, де і як використовується снігоприбиральна техніка, які існують її види та на що звернути увагу при виборі снігоприбирача.

зміст

Снігоприбиральна машина – що це таке і де вона використовується

Снігоприбиральна машина – це універсальна техніка, призначена для автоматичної прибирання снігу на великих територіях. Машина для прибирання снігу змітає, збирає і відкидає сніг в призначене місце збору. Вона спеціально створена для того, щоб звільнити людину від важкої ручної праці і значно заощадити час на розчищення снігу.

Де ж використовується снігоприбиральна техніка? Вона незамінна в тих місцях, де час на прибирання снігу мало, а обсяги робіт великі.

Застосовується для розчищення приватних територій, біля магазинів, кафе і т.д. Сьогодні, в сучасному місті без снігоприбирача ніяк не обійтися.

Різні підприємства, комунальні служби дуже часто використовують її для прибирання виробничих та прибудинкових територій.

Принцип роботи снігоочисної машини

Види снігоприбиральних машин

Основною відмінністю в снігоприбиральних машинах є тип двигуна. За цим критерієм розрізняють такі пристрої:

 • Бензинові снегоуборщики;
 • Електричні снегоуборщики.

Електрична снігоприбиральна машина застосовується найчастіше в приватних секторах, де площа очистки не дуже велика. Потужність їх становить до 2000 Вт і забезпечені вони шнеком з гуми. Перевага таких снігоприбирачів – це простота у використанні і невелика вага.

Бензинова снігоприбиральна машина є потужним пристроєм для прибирання снігу. Вона обладнана коробкою передач, потужним шнеком з металу і великими колесами з гуми. Цей снегоуборщик здатний розбити навіть злежаний сніг.

  Цей тип снігоприбиральної машини слід купувати тільки в тих випадках, коли є в цьому необхідність – необхідно прибрати досить великі обсяги снігу, так як щодо дорогі, менш економічні у витраті палива і вимагають технічного обслуговування.

Принцип роботи снігоочисної машини

За способом очищення снігу снігоприбиральні машини бувають:

 • одноступінчаті;
 • Двоступеневі.

У одноступінчастого снігоприбирача як робочий орган служить шнек. Він подрібнює, збирає і відкидає сніг.

У двоступеневих Сніговідкидачі крім шнека в якості робочого органу застосовується також ротор. Спочатку сніг подрібнюється і згрібається за допомогою снека, а другий ступінь збільшує силу викиду снігу.

Також снегоуборщики діляться на:

 • Самохідні, в конструкцію яких включений колісний або гусеничний привід;
 • Несамохідні, управління якими відбувається вручну.

Несамохідна снігоприбиральна техніка є оптимальним вибором для власників невеликих ділянок, так як її потрібно переміщати своїми силами.

Такі машини для прибирання щодо невеликої потужності, тому мають ряд переваг: доступність, акуратність, економічність і маневреність.

Але, при цьому, існує і певний недолік, такий як: прибирання злежалого і глибокого снігу є проблематичною.

Самохідна снігоприбиральна машина пересувається самостійно, тому можна очищати від снігу великі площі завдяки зменшенню зусиль оператора і підвищеної потужності. Також їх важливу перевагу – здатність відкидати сніг на відстань менше 15 м. Також вони стійкі до дуже низьких температурних режимів і здатні відкидати глибокий, злежаний сніг.

 • Самохідна машина для очищення снігу буває:
 • Колісні снегоуборщики є найпоширенішими і дешевими, а гусеничні вважаються професійними.
 • Принцип роботи снігоочисної машини

Принцип роботи снігоприбиральних машин

Після запуску двигуна, він пускає в хід стрижень з похилими лопатками або гвинтовими стінками, а точніше шнек.

Під час руху снігоприбирача по території шнековий механізм підбирає сніг і подає його в спеціальний бункер з досить потужною крильчаткою. Після цього сніг переміщається в відведений для нього місце.

Деякі снігоочисні машини оснащені додатковими пристосуваннями, призначені для полегшення експлуатації. 

Наприклад, снегоуборщики для будинку часто оснащуються фарами, що сприяє полегшенню розчищення території в темний час доби.

Принцип роботи снігоочисної машини

Для забезпечення комфорту фахівці іноді оснащують снігоприбиральні машини функцією підігріву ручок. Деякі моделі забезпечені електростартером, що значно полегшує процес запуску при температурах набагато нижче нуля.

 1. Снігоприбиральна машина для будинку часто оснащується механізмом, що дозволяє окремо керувати кожним колесом, що значно спрощує процес управління пристроєм.
 2. На залізницях використовують снігоприбиральні машини зі шнекороторний частинами поперечної подачі снігу.
 3. Снігоприбиральні машини сприяють перетворенню механічної праці в захоплююче і корисне проведення часу на чистому повітрі.

переваги снігоприбирачів

Переваги спеціалізованих машин для прибирання снігу очевидні кожному.

По-перше, з точки зору технічного обслуговування ця техніка зовсім вибаглива.

По-друге, при необхідності ремонт снігоприбиральних машин проводитися досить швидко і не вимагає значних фінансових вкладень. Варто відзначити, що при правильному догляді і експлуатації необхідність в ремонті встане дуже рідко.

По-третє, ця техніка є дуже простий в управлінні, надійної, економічної і високоефективною.

Правильний вибір снігоприбиральних машин

При виборі снігоприбиральної машини, ціна на яку залежить від безлічі факторів, потрібно звернути увагу на наступне:

 1. Спосіб запуску (ручний, автоматичний або комбінірвоанний);
 2. Обсяг ковша техніки, призначеного для захоплення снігу (висота і ширина);
 3. Допустима відстань викидання снігу;
 4. Потужність двигуна;
 5. Швидкість переміщення;
 6. Для бензинових снігоприбирачів – витрата палива.

Якщо не обходимо прибрати від снігу невеликі ділянки землі, наприклад, короткі стежки, то можна купити шнековий снігоприбирач. Він працює від розетки і має компактні розміри.

Для очищення великій території найкраще купувати шнекороторний снеоуборщік.Такая машина оснащена потужним ковшем і багатоступінчастої коробкою передач. Такий вид снігоприбиральної машини без проблем впоратися не тільки зі снігом, який недавно випав, а й з великими кучугурами.

Для прибирання мокрого, злежалого снігу потрібна знижена коробка передач. Середня передача підійде для очищення території від пухкого покриву, а на високій коробці передач в основному відбувається транспортування машини.

Під час вибору важкої снігоприбиральної машини на здатність розблокування жорсткого зв’язку між колесами для хорошого маневрування. У таких машинах крутний момент в основному передається однаково на всі колеса. Якщо така функція буде відсутня, то снігозбиральне транспортний засіб буде складно розгортати.

Виробники снігоприбиральних машин

Найбільш популярними є снігоприбиральні машини від виробників Patriot, MTD, Champion, Husqvarna, Honda та інші.

Снігоприбиральні машини Husqvarna – це відомі всьому світу представники комунально-садової техніки. Головний офіс цієї фірми розташований в Швеції в місті Іонсерде, а заводи знаходяться в багатьох точках світу. Снігоприбирачі через високої якості імпортуються в більш ніж 70 країн.

Надійні, екологічні, потужні машини для прибирання снігу завоювали довіру багатьох споживачів. Яскравим представником снігоприбиральних машин фірми Husqvarna є модель ST 121E, яка підходить для очищення невеликих шарів свіжого снігового покриву.

Для очищення важчих пластів снігу на великих площах слід купити снігоприбиральну машину Husqvarna 5524ST. Вона є більш потужною і легко впорається з будь-яким снігом.

Принцип роботи снігоочисної машини

Снігоприбиральна машина Forester – це китайська техніка для прибирання снігу. Відрізняється гарною якістю і низькими цінами. Цей вид снігоприбирачів обладнаний електричним двигуном потужність 1600 Вт і ідеально підійде для очищення снігу на малих площах, наприклад, доріжок біля дачної ділянки.

Принцип роботи снігоочисної машини

Снігоприбиральні машини MTD вже давно заслужила репутацію неперевершено надійної, якісної техніки по всьому світу. Вони обладнані двигуном з 3.5 – 7.6 кінських сил.

Компанія MTD створена ще в 1932 році, і з того моменту вона пройшла довгий нелегкий шлях від поставки інструментів для інших виробництв і до якісної, високотехнологічної техніки, що продається у всьому світі. Продукція даної компанії виробляється в Канаді, США та Європі.

Головний принцип фірми: використання інноваційних технологій, робота кваліфікованого персоналу і задоволення всіх вимог споживача.

Для очищення легенів слоїв снігу біля будинку ідеально підійдуть несамохідні снегоуборщики MTD M53 або самохідні MTD M56 і MTD M61.

Принцип роботи снігоочисної машини

Снігоприбиральна машина Champion – це справжня знахідка для власників ділянок, які цінують високу якість життя і власний комфорт. Залежно від обраної моделі, снігоприбирач може мати до 5-ти передніх швидкостей і дві або одну задні. Потужність двигуна становить 6.5-13 л.с., а ширина шнека складає 114 см.

Німецька компанія Huter – це один з лідерів серед виробників електричного обладнання. Вона вийшла на миррове ринок в 1979 році і спеціалізується на виробництві садової техніки, в тому числі і снігоприбирачів.

Принцип роботи снігоочисної машини

Снігоприбиральні машини Snapper – це найстаріші представники голландської фірми збиральної і садової техніки. Починаючи з 1894 року, компанія є новатором в області виготовлення техніки.

Вони застосовують потужні двигуни Stratton і Briggs, відрізняються високою надійністю і міцністю продукції.

Ця техніка має досить потужну зварену конструкцію, що дозволяє їй впорається зі снігом будь-якої складності.

Снігоприбирачі Honda – японська снігоприбиральна техніка. Вивчивши всі побажання споживачів, японські фахівці розробили високотехнологічну, якісну, потужну і надійну техніку для прибирання снігу, визнану в усьому світі. Обладнані вони двигуном потужністю від 4.4 до 9 к.с.

Принцип роботи снігоочисної машини

Такі моделі як Honda HS550EA і Honda HS621K1 GE призначені для очищення невеликих шарів снігу. Для прибирання важчих пластів снігу ідеально підійдуть снегоуборщики Honda HS622K1 ET і Honda HS622K1 ETS.

http://strport.ru/elektrooborudovanie-svet-osveshchenie/snegouborochnaya-mashina-preimushchestva-vidy-sovety-po-vyboru

Снігоприбиральна машина для дачі: принцип роботи, види, поради як вибрати

З настанням зимового періоду кожен домовласник готує різні пристосування для прибирання території від снігу. Основним інструментом вважається лопата, але орудувати нею на великих ділянках важко фізично.

А якщо погода підносить щоденні сюрпризи, то доводиться обмежуватися розчищенням вузьких стежок. Вирішити дану проблему тепер стало просто. Потрібно вибрати відповідну по параметрах снігоприбиральну машину, і вона сама впорається зі сніговими завалами.

Подивіться відео як вибрати снігоприбиральну машину для дачі

Що являє собою снігоприбиральна машина для дачі

 • Машинка являє собою пристрій з вбудованим механізмом, що включає наступні елементи:
 • • мотор;
 • • шнек;
 • • корпусні частину і кожухи, які здійснюють покидьок снігу в бік;
 • • крильчатка (у вигляді лопатей).

Керувати технікою досить просто. На обслуговування не буде потрібно багато часу. Якщо експлуатувати техніку правильно, а догляд виконувати своєчасно, то ремонт механізму потрібно в рідкісних випадках.

Принцип роботи снігоочисної машини

Принцип роботи снігоприбиральної машини

Після запуску двигуна, корпус направляється на сніговий замет. Сніг потрапляє в крильчатку, завдяки чому він піднімається і прямує в забірний кожух. Там відбувається подрібнення замерзлих брил, після чого маса відкидається назовні по трубі з наконечником у вигляді кожуха, настройка якого дозволяє задавати напрямок відводу опадів.

  Віброрейка для укладання бетону: як зробити своїми руками

Снігоприбиральна техніка для дачі, що працює на бензині, наділена можливостями відкидати кучугури на відстань до 5 метрів.

Принцип роботи снігоочисної машини

Види конструкцій снігоприбиральних машин

 1. Техніка для прибирання снігу випускається двох типів:
 2. • одноступінчатий механізм;
 3. • двоступенева конструкція.

Технічні можливості машини одноступінчастого типу дозволяють проводити прибирання на невеликих територіях, вкритих пухнастим і мокрим шаром снігу без обмерзання.

Перевагами даної техніки є: невелика вага, хороша маневреність, просте обслуговування. Однак оператору потрібно докласти багато сил для управління пристроєм. Багато моделей даного типу не мають приводу.

Принцип роботи снігоочисної машиниДвоступеневі машини мають підвищений запас потужності, що істотно полегшує прибирання снігових заметів. Більшість моделей з асортименту даного типу самохідні. Рух здійснюється завдяки оснащенню конструкції гусеничної і колісної тяги. Пристрій справляється навіть з обледенілих сніжним настом. Захоплення виконується за допомогою ковша, а відстань покидька досягає 15 метрів.Принцип роботи снігоочисної машини

Як вибрати снігоприбиральну машину?

Перед придбанням машини варто ознайомитися з існуючими моделями і технічними характеристиками. Можливості техніки допоможуть здійснювати прибирання території швидко і якісно.

Серед важливих факторів, що вимагають уваги при виборі, виділяються наступні:

  Вибираємо триммер для трави

 • • площа ділянки і прилеглої території;
 • • тип двигуна (електричний / бензиновий);
 • • потужність пристрою;
 • • спосіб запуску (ручний / автоматичний / комбінований);
 • • обсяг ковша (в двоступеневих механізмах);

Принцип роботи снігоочисної машини• відстань покидька снігу;

 1. • витрата палива (бензинових машин);
 2. • швидкість переміщення;
 3. • тип тяги (колісна / гусенична);
 4. • вид матеріалу, з якого виготовлені робочі елементи;
 5. • тип конструкції (самохідний / несамохідний);
 6. • функціональні можливості.

Принцип роботи снігоочисної машиниПопулярні виробники снігоприбиральної техніки:

 • • Champion;
 • • MTD;
 • • Honda;
 • • Husqvarna;
 • • Patriot і ін.

Принцип роботи снігоочисної машини

Поради / рекомендації по вибору

Якщо кліматичні особливості місцевості припускають часті опади мокрого снігу, то більше підійде техніка зі зниженою коробкою передач. Чи впорається з рихлим покровом краще середня передача. Висока коробка передач необхідна самохідним конструкціям.

Якщо ділянку і прилегла зона становлять велику територію, то рекомендується зупинити вибір на шнекороторний снігоприбирача. Масивний ківш і багатоступенева коробка передач зробить чистку легкої і швидкої.

Для розчищення стежок і невеликих ділянок підійдуть шнекові механізми. Вони працюють від електричної мережі, мають компактний корпус і невелику вагу. Такі машини заводити при низьких температурах набагато легше. Використання електричних моделей передбачено на рівних ділянках, що мають тверде покриття. При попаданні каменя пристрій може вийти з ладу.

Принцип роботи снігоочисної машиниІдеальним варіантом вважаються універсальні моделі, які взимку допомагають прибирати сніг, а в теплу пору року рихлити землю. Як правило, це потужні агрегати, що мають більш складний пристрій.

Найпростішими пристроями вважаються механічні лопати. Пристрій включає наступні елементи: шнек, ручку, ківш.

При русі підстави лопати уздовж снігового покриття шнек підхоплює масу, і відводить її в сторону від очищається стежки. Перевагою чудо-лопати є відсутність джерела живлення.

Недолік пристосування полягає в тому, що застосовувати його можна на невеликих шарах пухкого снігу.

У снігоочисник гусеничного типу можна змінювати центр ваги, що дає можливість регулювати кут нахилу передньої частини, пристосовуючи техніку до складних умов.

https://nastroike.com/tekhnika-i-instrumenty/1108-snegouborochnaya-mashina-dlya-dachi-printsip-raboty-vidy-sovety-kak-vybrat

Снігоприбиральні машини: види і принцип роботи

21.10.2016

Принцип роботи снігоочисної машини

Холода, як правило, наступають несподівано. Ще більш несподівана випадає сніг, причому в великих кількостях. Часто буває, коли, прокидаючись вранці, виглядаєш у вікно і бачиш повністю засніжені дороги і тротуари.

Безумовно, це дуже красиво і заворожуюче, але вкрай незручно як пішоходам, так і автомобілістам. За допомогою лопати швидко впорається з заметеними проїзними частинами не вдасться, особливо якщо сніг важкий і мокрий.

У таких ситуаціях дуже хорошим засобом боротьби зі сніговими надуваючи є снігоприбиральні машини. 

Дані апарати вважаються універсальної технікою, яка призначена для оперативної та якісного прибирання снігу на великій площі. Снігоприбиральна машина збирає весь сніг в одному місці і відкидає його на певні відстані завдяки своїй потужності і високим технічним характеристикам.

Головна мета даного винаходу – полегшення людської праці і економія часу. В основному, снігоприбиральна техніка вкрай необхідна в таких ситуаціях, коли кількість снігу неймовірно велике, а часу на його порятунок надто мало.

У сучасних містах снігоприбиральні машини – дуже важливі і незамінні агрегати, оскільки ритм і темп життя в таких населених пунктах дуже швидкий, отже, кожна хвилина на вагу золота.

Приватний території, в’їзди до адміністративних і громадських будівель, кафе, ресторани, магазини, торгові центри, багатоквартирні і приватні будинки – всі ці території в зимовий час очищаються від снігу саме за допомогою снігоприбиральної техніки. 

Принцип роботи снігоочисної машиниПринцип роботи снігоочисної машини

Двигун  – головний елемент, який є характерною ознакою різних снігоприбиральних машин. Таким чином, існує два види цієї техніки: бензиновий і електричний снігоприбирач. 

Електрична снігоприбиральна техніка використовується в очищенні невеликих площ (приватні сектори). Показник потужності рідко перевищує 2000 Вт, тому вони відрізняються простою експлуатацією і невеликою вагою.  

Бензинова снігоприбиральна техніка найбільш надійна, оскільки оснащена металевим шнеком високої потужності і об’ємними гумовими колесами. Такий агрегат не тільки здатний швидко прибрати випав сніг, а й розбити захололі снігові маси.

Купувати такі потужні машини доцільно в тих випадках, коли необхідно постійно прибирати велику кількість снігу на масштабних просторах.

Висока ціна, велика витрата палива і необхідність періодичного технічного обслуговування повністю виправдовуються багатофункціональністю бензинових снігоприбирачів. 

спосіб очищення

Не тільки двигун є основою поділу снігоприбиральних машин на види. Також підставою служить і спосіб очищення, який буває одноступінчастим і двоступінчастим. 

Головний робочий елемент в одноступенчатом пристрої – шнек, який виконує роль подрібнювача снігу з його подальшим збором і відкиданням. У двоступеневих машинах на додаток до шнек йде ротор, роль якого полягає в збільшенні сили викиду зібраних снігових мас.  

Види снігоприбиральних машин

Самохідні і несамохідні снегоуборщики

Снігоприбиральні машини також бувають самохідними і несамохідними. Останні доцільно використовувати в прибиранні невеликих просторів, оскільки вони пересуваються за допомогою сторонньої сили.

Як правило, таких агрегатів характерна маленька потужність, отже, вони є компактними, економічним і маневреними.

В силу невеликої продуктивність злежаний сніг прибрати за допомогою несамохідної машини буде дуже складно.  

Самохідна техніка переміщається за рахунок керування оператором і відрізняється високим показником потужності. Саме тому такі машини використовуються в очищенні великих територій від об’ємних сніжних надувів.

Головні переваги самохідних машин: простота управління, здатність відкидати снігові маси на 15 метрів, стійкість до низьких температур, здатність руйнувати захололі покриви.

Самохідна техніка, в свою чергу, також поділяється на два види: гусенична машина (професійна) і колісна (найпопулярніша і недорога). 

Принцип роботи снігоочисної машини

Принцип роботи снігоприбиральних машин

Двигун, починаючи працювати, змушує функціонувати шнек, який при русі машини збирає сніг і відправляє його, в так званий, бункер. Тільки після цього зібрані снігові маси переміщаються в призначене для них місце.

Для більш зручної експлуатації сучасні моделі оснащені фарами, оскільки використання такої техніки відбувається найчастіше раннім зимовим ранком, коли ще досить темно.

Також додатковими функціями є підігрів ручок, електростартер для швидкого запуску при низьких температурах, окреме управління кожним з коліс. 

Головні позитивні характеристики снігоприбиральних машин:

 • НЕ вередливість в технічному обслуговуванні;
 • в ситуаціях поломки ремонт швидкий і недорогий;
 • простота управління, надійність, економічність, висока ефективність. 

На що звертати увагу при виборі снігоприбиральної машини?

Ціна на снігоприбиральну техніку немаленька, тому необхідно при виборі враховувати всі нюанси, щоб придбати надійний і якісний апарат. Ключовими моментами є: 

 •  тип запуску машини: ручний, автоматичний, комбінований;
 • розміри ковша, який збирає сніг;
 • відстань, на яке відкидається сніг;
 • швидкість руху машини;
 • витрата палива (бензинова машина).

Крім того, перед покупкою машини дуже важливо визначитися з тим, яке завдання Ви ставите перед пристроєм.

Наприклад, якщо Вам необхідне очищення вузьких стежок і тротуарів, то краще за все буде придбати шнековий апарат, який функціонує від електричної розетки та відрізняється невеликими розмірами.

Якщо ж передбачається прибирання масштабних просторів, то найдоцільніше буде покупка шнекороторний пристрої з великим ковшем, що дозволяє прибрати великі кучугури.

Мокрий і важкий сніг прибирається машиною зі зниженою коробкою передач, середня більше підходить для видалення пухких снігових нальотів, а висока використовується для пересування машини. Торгова мережа «Планета Електрика» з радістю представляє своїм споживачам наявний асортимент снігоприбиральної техніки, з якою більш детально можна ознайомитися в нашому каталозі. 

https://www.elektro.ru/articles/detail/snegouborochnye-mashiny-vidy-i-printsip-raboty

Снігоприбиральна машина СМ-2: модифікації, технічні характеристики, пристрій, фото

Принцип роботи снігоочисної машини

На залізниці до чистоти шляхів відносяться з усією увагою – адже від цього залежить безпека перевезень. І особливо доводиться потрудитися взимку – інакше рейки закриє шар снігу і льоду. Снігоприбиральної поїзд СМ-2, який під час снігопадів працює постійно, не дозволяє цьому статися.

Випускатися снегопоезд (скорочено його називають саме так) став з 1958 року. Основне підприємство-виробник – це ВАТ «Трансмаш», розташоване в місті Енгельсі Саратовської області і створене ще в 1893 році. До 1984 року в числі виробників був також завод важких дорожніх машин з Тихорецька.

Пристрій складається з чотирьох вагонів, які самі рухатися не можуть – потрібно локомотив (з яким можна зв’язатися по внутрішньому телефону).

Перший вагон є головним, на ньому розташовуються всі пристосування для прибирання снігу і сколювання льоду. Тут же починається транспортер, який передає снігову масу на конвеєри, якими оснащені всі вагони.

Кінець останнього транспортера оснащений спеціальним механізмом для бічної розвантаження снігу. Він розкидає масу до 6 метрів.

Головний вагон оснащений дизельною електростанцією, що дає енергію декільком двигунів. Ще в ньому є компресор, який живить пневматичні циліндри робочих механізмів. Також в першому і останніх вагонах розміщуються органи управління. Обслуговувати поїзд, згідно з правилами, повинна бригада з трьох осіб. Це механік, дорожній майстер і дизеліст.

Взимку машину використовують для прибирання від сніжної маси і льоду рейок, стрілочних стиків і станційних колій. Це необхідно для нормального функціонування залізничного транспорту, а також для можливості працювати монтерам шляху, перевіряючим кріплення і усуває неполадки.

Однак і в літню пору снігоприбиральної поїзд теж не варто без роботи. З його допомогою можна очистити залізницю від сміття і утворилася бруду. Під час пересування снегопоезда його швидкість залежить від товщини прибирається маси – вона може коливатися від 0,6 до 10 кілометрів на годину.

Фото снігоприбиральної машини СМ-2
Принцип роботи снігоочисної машини

Пристрій

Почнемо з головного вагона. Його основою є міцна рама на двох візках з двома осями кожна. Раму цю спеціально зробили подовженою, щоб помістити попереду збиральні механізми.

Це бічні крила на шарнірах і живить щітковий ротор, керовані окремими повітряними циліндрами підйому та повороту, а також підрізної ніж.

У центральній передній частині рами розташовуються три пристрої для сколювання льоду (бічні і центральне). Вони теж керуються за допомогою окремих циліндрів.

Також на передньому вагоні є транспортер, оснащений електродвигуном і пристроєм для підйому носової частини (для чого служить особливий циліндр).

З боків рами закріплені дві щітки, які змітають сміття або сніг з поверхні між шляхами. Коли машина йде зворотним ходом, вони закидають цю масу на шлях.

У робочому положенні вони опущені і повернені на 45 градусів щодо ходу руху. Піднімаються й опускаються вони пневмоцилиндром, а тримаються на ланцюгах.

До складу пневмооборудования входять: крани, повітряна магістраль, зворотний клапан, запірні пристрої резервуарів з повітрям, а також контрольні прилади (манометри). Крім того, є повітряні циліндри – для кожного робочого органу свій.

У комплект дизельної електростанції входять ДВС потужністю 300 кінських сил, а також генератор на 200 кВт.

Проміжні вагони влаштовані просто. Усередині них рухаються транспортери (керовані окремими електромоторами), передають сніг далі. В кінцевому вагоні є приймає транспортер розвантажувального типу, а також накопичувальний і живить конвеєри, що відрізняються різною швидкістю руху. Всі вони оснащені окремими електродвигунами.

Схема снегопоезда СМ-2
Принцип роботи снігоочисної машини
1 -крило з ротаційної щіткою; 2-рама ходова; 3-живильник з механізмом підйому; 4-конвеєр; 5-кабіна управління; 6-електрообладнання; 7-пневматичне обладнання; 8-ручне гальмо; 9-кабіна електростанції; 10-електростанція; 11-льдоскаливающее пристрій.

Принцип роботи

Під час пересування снігоприбиральної машини СМ 2 починає крутитися барабан щіткового типу, який має поперечне положення по відношенню до рейок.

Він закидає сніг на завантажувальний транспортер, звідки маса рухається далі, вирушаючи на накопичувальний пластинчастий конвеєр, рух якого вдесятеро повільніше, ніж завантажувального.

За рахунок такої різниці середні вагони поступово наповнюються снігом на велику висоту – до двох метрів.

Якщо сніг щільний або його надто багато, то барабан піднімають, опустивши підрізної ніж. Знову опускають живить ротор лише тоді, коли треба закинути зрізану масу на конвеєр. Від льоду позбавляються за два або три проходи – під час першого з них користуються сколювачем, піднявши ротор. Потім знову працює щітковий барабан.

Бічні крила, оснащені подкрилкамі, збільшують прибиране простір з 2,45 до 5,1 метра. При транспортуванні вони піднімаються і укладаються паралельно рамі. Також їх складають, щоб випадково не пошкодити, коли закінчується перегін і поблизу видно станція.

Снігова або сміттєва маса, що накопичилася в проміжних вагонів, в кінці кінців розвантажується в певному місці. При цьому починає працювати механізм розвантажувального конвеєра, який можна налаштувати для викидання снігу в ліву чи праву сторону. До слова, це можливо робити не тільки на стоянці, а й під час ходу поїзда.

Технічні характеристики

Технічні характеристики снігоприбиральної машини см2:

Характеристики показники Од. виміру
тип поїзда несамохідний
Кількість снігу, зібраного за годину 1200 м3
Розмір колії 1,52 м
Ширина очищення при збиранні з крилами 5,1 м
Ширина очищення при збиранні без крил 2,45 м
Висота забирається замету (максимум) 0,8 м
Швидкість при роботі (максимум) 10 км / год
Місткість (з одним середнім вагоном) 215 м3
Місткість (з двома середніми вагонами) 340 м3
Для головного агрегату:
Силова установка типу У-14, У-36М
Загальна потужність силового агрегату 200 кВт
Потужність приводу живильного ротора 40 кВт
Потужність транспортерного приводу 55 кВт
Ширина транспортера 2,33 м
Довжина живлячої ротора 2,5 м
Діаметр живильного ротора (по щіток) 1,4 м
Діаметр щіток 0,7 м
Швидкість живлячої ротора 10 м / с
Швидкість бічних щіток 8 м / с
Швидкість транспортерної стрічки 1 м / с
вага машини 72 т
Висота 5,25 м
Довжина між осями автозчепів 20,27 м
Ширина (по краях рами) 3,11 м
Для проміжного піввагона:
Висота 4,91 м
Довжина (між осями автозчепів) 24,54 м
Ширина (по краях рами) 3,08 м
обсяг кузова 125 м3
вага 38 т
Потужність двигуна транспортера-накопичувача 16 кВт
Вантажопідйомність 44 т
Для кінцевого піввагона:
Висота 5,25 м
Довжина (між осями автозчепів) 24,54 м
Ширина (по краях рами) 3,08 м
обсяг кузова 90 м3
вага 47 т
Потужність мотора розвантажувального транспортера 20 кВт
Вантажопідйомність 28 т

Найбільш поширеними варіантами є варіації СМ-2Б і СМ-2М Остання, має вдвічі менший бак для палива, більш сучасна. Саме цю модель зараз випускає ЗАТ «Трансмаш» в Енгельсі.

На відміну від базового пристрою і СМ-2Б, вона оснащена вдосконаленою системою автозчеплення, що дозволяє транспортувати поїзд, причеплений його за головний вагон. Раніше це було небезпечно, так як виникала небезпека розчеплення.

І снегопоезда переміщали, чіпляючи тільки ззаду.

Фото снігоприбиральної машини СМ-2Б
Принцип роботи снігоочисної машини

Технічні характеристики модифікацій машини см2:

Характеристики показники Од. виміру
Для моделі СМ-2М:
Ширина очищення при збиранні з крилами 5,3 м
Транспортна швидкість на порожньому ходу 100 км / год
Транспортна швидкість при завантаженні 50 км / год
Обсяг бака для пального 2200 л
Загальна довжина поїзда до 93, 958 м
Ширина (по виступах) 3,3 м
Висота (максимум) 5,3 м
Вага (загальний) до 188,6 т
Вантажопідйомність (повна) до 122 т
Для моделі СМ-2Б:
Ширина очищення при збиранні з крилами 4,9 м
Обсяг бака для пального 4200 л
транспортна швидкість до 50 км / год
Загальна довжина до 93,8 м
Вага (загальний) до 195 т
Вантажопідйомність (повна) 116 т

На відео принцип роботи снігоприбирача СМ-2:

http://allspectech.com/kommunalnaya/snegouborochnye-mashiny/zheleznodorozhnye/sm-2.html

Снігоприбиральник. Види і пристрій. Робота і застосування. Як вибрати

Снігоприбиральник або Сніговідкидачі – це вид компактної спецтехніки для прибирання доріжок і ділянок від снігу. Пристрій за допомогою вбудованого шнека захоплює випав сніг і викидає через розтруб спрямований в бік на відстань кілька метрів.

Така техніка використовується для прибирання як пухкого, так і злежалого снігу. Якщо той занадто жорсткий, то шнек перемелює його, тому він безперешкодно вилітає крізь розтруб.

Застосування такого виду техніки набагато ефективніше і комфортніше, ніж використання відкидного ковша, оскільки забезпечує швидшу прибирання території.

Як влаштований снегоуборщик

Якщо розглядати більш детальну конструкцію Сніговідкидачі, то необхідно виділити ключові деталі:

 • Двигун.
 • Рама.
 • Шнек.
 • Жолоб для викиду.

двигун

Снігоприбиральник оснащується двигунами:

 • Внутрішнього згоряння.
 • Електричними.

Сніговідкидачі з мотором внутрішнього згоряння можуть працювати на дизелі або бензині. Дизельні більш потужні і важкі, а також економічні в плані споживання пального. У більшості випадків найкращим варіантом будуть більш дешеве бензинове пристрій.

До переваг Сніговідкидачі на ДВС можна віднести:

 • Можливість роботи в будь-яких умовах.
 • Висока потужність.
 • Значна дальність покидька снігу.
 • Великий захоплення.

Для запуску двигуна може використовуватися ручний стартер зі шнурком, за який необхідно сильно смикнути, або електростартер.

Останній передбачає запуск двигуна за допомогою ключа або натисканням кнопки. Це значно зручніше, ніж застосування шнура. Стартер може харчуватися від акумуляторної батареї або ж від мережі 220В. В цьому випадку снегоуборщик спочатку включається в розетку, після чого запускається.

Далі дріт змотується і можна приступати до роботи.

Електричні снігоприбиральні машини поступаються за потужністю, але економічніші в плані застосування, оскільки харчуються від мережі 220В, що набагато дешевше, ніж покупка бензину і масла. Їх недоліком є довгий провід, який заважає при роботі. Такий варіант обладнання підійде для невеликої ділянки, де потрібно тільки прочищати доріжки.

Також бувають електричні снегоуборщики, що працюють від акумуляторної батареї. Вони коштують дорожче, але відрізняються низькою продуктивністю і потужністю.

Акумуляторна техніка цілком здатна пропрацювати протягом 2 годин, що цілком достатньо. Варто враховувати, що при виборі такого обладнання потрібно стежити за станом батареї.

Хоча в літню пору Сніговідкидачі не застосовуються, але акумулятор потрібно періодично заряджати, щоб він не зіпсувався.

шнек

Застосовуваний шнек забезпечує захоплення снігу, розміщений у відкритому ковші, який дозволяє рівно врізатися в сніговий стовп. Обертається гвинт захоплює масу, і ламаючи злежаний сніг відправляє його на жолоб розтруба.

Безпосередньо сам шнек може мати 3 варіанти виготовлення:

 • Пластик.
 • Сталь з гумовими накладками.
 • Сталь з зубцями.

Шнек виготовлений із пластику дуже чутливий, і може працювати тільки з пухким снігом.

У тому випадку якщо в масі виявиться великий камінь, існує ймовірність серйозного пошкодження, після якого деталь доведеться замінити.

Подібне оснащення можна зустріти тільки на маленьких недорогих снігоприбирача, але сфера їх застосування в більшості випадків не має на увазі важкої роботи, тому навіть такий варіант шнека цілком прийнятний.

Сталева конструкція з гумовими накладками найвдаліший варіант. Вона стійка до механічного пошкодження, а крім цього при контакті з дорожнім покриттям не залишає на ньому подряпини. Це дуже важливо, якщо прибирання здійснюється на тротуарній плитці.

Сталевий шнек з зубцями ефективно врізається в злежаний сніг, і навіть здатний розбивати зустрічаються в масі невеликі крижані брили. При цьому в разі доторку до дорожньої поверхні на ній можуть залишатися глибокі борозни, що дуже помітно на тротуарній плитці і гладкому бетоні.

Проблема з царапаньем поверхні вирішена деякими виробниками найпростішим чином – оснащенням ковша спеціальними лижами, висота яких виставляється. Вони виступають в ролі обмежувачів, що не дозволяють притуляти шнек занадто близько.

Це цілком ефективне рішення, але не ідеальне. В кінцевому рахунку виходить, що навіть після збирання залишається лежить сніг, висота якого становить кілька сантиметрів. Надалі він ущільнюється, і перетворитися в ковзаючу поверхню.

Великою проблемою для снігоприбирачів є потрапляння великих каменів, які можуть опинитися під товщею снігу. В цьому випадку відбувається блокування обертання шнека, що створить навантаження на двигун і може виламати різні частини.

Для вирішення даної проблеми шнек складається із сегментів, які жорстко з’єднані між собою за допомогою зрізаних болтів. Вони забезпечують достатню надійність кріплення, але спеціально не витримують критичні навантаження. Болти виступають в ролі запобіжника.

Як тільки всередину ковша потрапить великий камінь і відбувається блокування, від створеного тиску болт зрізається, і сегмент перестає обертатися, в той час як двигун працює далі в звичайному режимі.

розтруб

Жолоб для викиду також є невід’ємною частиною будь-якого снігоприбирача. Він може повертатися на 180 градусів, що дозволяє укладати сніг в одну сторону незалежно від того в якому напрямку йде техніка.

Раструб роблять із пластику або металу. На нього виявляється не дуже велике навантаження, тому навіть пластиковий варіант цілком прийнятний.

Метал більш стійкий, до того ж він не може тріснути при сильному морозі, якщо по ньому вдарити.

Жолоби відрізняються між собою за способом регулювання:

 • Ручна механічна.
 • Дистанційна механічна.
 • Електрична.

Найпростішим і найдешевшим варіантом є ручне механічне управління.

Воно вимагає зупинити снегоуборщик, після чого обійти його і повернути жолоб в потрібний напрямок. Це незручно і довго, але зате дешево.

Такий варіант цілком прийнятний для прибирання невеликої ділянки, де потрібно прочистити тільки доріжку до будинку і шлях до гаражу.

Дистанційне механічне управління має на увазі систему важелів, за допомогою яких можна змінювати напрямок жолоби на ходу. Це значно зручніше, але варто відзначити, що потрібно прикладання серйозної фізичної сили, оскільки конструкція не передбачає механізму гідравлічного або електричного посилення.

Електричний жолоб є найзручнішим. Він дозволяє змінювати напрямок, застосовуючи кнопки. Такий варіант встановлюється тільки на дорогі снегоуборщики, тому в більшості моделей не використовується. Часто замість кнопок застосований джойстик, який дає можливість точної і швидкого регулювання.

Відмінність снігоприбирачів за ходовими характеристиками

Снігоприбиральник може бути самохідним і не самохідним. У більшості випадків електричні пристрої не мають приводу на колеса, тому їх потрібно штовхати як звичайну візок.

Електромотор обертає шнек, який захоплює сніг і злегка підтягує корпус за собою вперед, але тільки при достатньо жорсткому снігу.

Такий варіант цілком прийнятний, оскільки забезпечує хорошу маневреність, але при збиранні великій території забирає багато сил, тому призводить до виникнення втоми.

Самохідний снігоочисник є найвдалішим варіантом. Майже всі пристрої на двигуні внутрішнього згоряння мають привід на колеса. Працювати з таким снегоуборщиком набагато легше.

Він оснащується механічною коробкою передач, і зазвичай має дві швидкості вперед і одну назад. Більш рідкісними є прибиральники з варіатором, які можуть рухатися тільки вперед.

Як тільки додати газ, колеса починають обертатися, якщо його зменшити, то техніка зупиняється.

Дорожчі самохідні снегоуборщики можуть мати замість коліс гусениці. Вони відрізняються поліпшеною прохідністю на складній місцевості.

Такий снігоочисник підійде в тому випадку, коли потрібно рухатися по складному рельєфу з гори і під гору, що запобігає пробуксовку і виключає відхід у замет. Снігоприбиральник на гусеницях це дорога техніка, яку для домашнього використання практичним не купують.

Вона підійде для очищення великих територій – стадіонів, паркових доріжок і т.д. Це більше збиральна комунальна техніка, ніж побутова.

Додаткові функції

Сніговідкидачі може оснащуватися додатковими функціями:

 • Електропідігрівом ручок.
 • Фарою.
 • Блокуванням диференціалу.

Електричний підігрів ручок дозволяє тримати руку на теплих рукоятках управління, що важливо взимку на великому морозі.

Це дає можливість менше замерзати, і працювати довше без необхідності глушити техніку, щоб зайти в приміщення і відігрітися.

Для невеликої ділянки купувати Сніговідкидачі з такою функцією в більшості випадків буде зайвим, оскільки за неї доведеться чимало доплатити.

Наявність фари дає можливість освітлювати дорогу, що дозволить працювати навіть вночі. Взимку темніє дуже швидко, тому попрацювати зі снегоуборщиком після роботи не вийде, через погану видимість. Маючи в розпорядженні снігоочисник з фарою, вдасться прочищати сніг у міру необхідності в будь-який час дня чи ночі.

Також важливою додатковою функцією є диференціал, який автоматично блокує одне з коліс при здійсненні повороту. Завдяки цьому снегоуборщик матиме менший радіус розвороту, що особливо важливо для невеликої ділянки, де можна зманеврувати.

Схожі теми:

https://tehpribory.ru/glavnaia/oborudovanie/snegouborshchik.html

Снігоприбирачі. Внутрішній устрій, принцип роботи, основні характеристики

Снігоприбирачі. Внутрішній устрій, принцип роботи, основні характеристики.

У наші дні на зміну лопат і віників прийшла гідна заміна – снігоочисна техніка, здатна заощадити не тільки наші сили, а й настільки цінне на сьогоднішній день час. В даному тексті Ви дізнаєтеся про пристрій снігоприбирача і основні засади його роботи, а так само ознайомитеся з важливими параметрами, що відображають технічні можливості обладнання.

Двигун.

Снігоприбирачі є сезонною технікою, тому їх двигун повинен бути адаптований, під особливості використання саме взимку.

Як правило, на снігоприбиральної техніки стоять мотори Briggs & Stratton, Tecumseh або Honda. Компанія MTD також стала оснащувати свою техніку моторами власного виробництва.

Відсутність повітряного фільтра є головною відмінною рисою двигуна, адаптованого виключно під зимову експлуатацію.

Основна причина полягає в тому, що сніговий пил, після попадання в фільтр, забиває його, потім тане і знову заморожується, звичайної пилу взимку практично немає. Тому і необхідність в його установці сама собою відпадає. Через це активне застосування снігоприбирача в іншу пору року, наприклад, в якості мотоблока призведе до його остаточного виходу з ладу.

Головною відмінною рисою двигунів, встановлених на професійній техніці є гільзованний мотори, так як при поломки змінюються гільзи, а сам блок циліндрів розточується всього один раз, а далі вже й не зношується.

Двигун є життєво важливим органом, іншими словами – серцем Сніговідкидачі, як і будь-якої подібної техніки. Залежно від типу джерела енергії, а так само від класу снігоочисника, двигун може бути як бензиновий, так і електричний.

Електродвигун.

Основним і єдиним джерелом харчування у нього є електрична енергія. Техніка з таким двигуном важить набагато менше, але в той же час має не таку високу потужність, як машини, що функціонують на бензині.

Відповідно, встановлюються такі компоненти виключно на моделі побутового класу. Агрегати, що володіють електричним двигуном набагато простіше в обслуговуванні, менш вимогливі, так само вони на порядок дешевше.

Потужність ж таких пристроїв становить від 3 до 5 к.с.

Бензиновий двигун.

Даний тип встановлюється як на побутові, так і на професійні снегоуборщики. Залежно від приводу і виду снігоприбирача двигун може бути як дво-, так і чотиритактним.

Двотактники ставиться на несамохідні Сніговідкидачі побутового рівня. Він працює на суміші масла і бензину, що готується в певних пропорціях. Важливо пам’ятати, що вибір масла залежить від сезону його експлуатації, масло повинне бути призначене для використання при мінусових температурах і зберігати свою в’язкість.

У свою чергу чотиритактним двигуном оснащується як побутова, так і професійна снігоприбиральна техніка. Укомплектовані подібним чином, машини є самохідними, проте вони більш важкі та громіздкі. В якості палива використовуються спеціальні готові суміші.

Все снегоуборщики, мають бензиновий двигун, запускаються за допомогою стартера за рахунок пускового «шнурка». Більш складні професійні моделі крім пускового троса мають електростартер.

Привід.

Залежно від виду двигуна снегоуборщики можуть бути: самохідними і несамохідними.

Несамохідні снігоприбиральні машини можу мати як електричний двигун, так і бензиновий двотактний. Вид двигуна вибирається з урахуванням того, що оператор повинен штовхати техніку сам, тому мала вага тут буде краще.

Найбільш поширеним видом несамохідних апаратів є одноступінчатий снегоуборщик. Він видаляє сніг виключно за рахунок обертання шнека. Максимальна дальність подібного викиду не перевищує 5 метрів. Так само, обертання шнеків допомагає переміщати агрегат, кілька підтаскуючи його, саме тому вони обгумовані – щоб уникнути пошкодження декоративного покриття.

Самохідні снегоуборщики часто використовуються для виконання більш складних видів робіт. На відміну від несамохідних моделей, вони все виключно – двоступеневі, тобто крім шнека вони так само мають ротор або, як його ще називають, крильчатку.

Крильчатка призначена для збільшення дальності викиду. Збільшення в даному випадку відбувається до 15 метрів, що значно прискорює процес прибирання снігу.

Перевага самохідного снігоприбирача в тому, що крім свіжого снігу він здатний прибирати і більш щільний, злежаний сніг.

Більшою мірою полегшується і фізичне навантаження споживача, якому не треба штовхати вперед снегоуборщик, а необхідно тільки його утримувати і направляти.

Так само наявність декількох швидкісних режимів дозволяє вибрати строго індивідуальний темп, необхідний для прибирання з урахуванням глибини і висоти заметів, а так же швидкості руху власника апарату. Наявність заднього ходу і розблокування коліс значно підвищує маневреність.

Крім коліс на самохідних снігоприбирача можуть бути встановлені і гусениці. Оснащення гусеницями не тільки поліпшує зчеплення з поверхнею, за рахунок чого полегшується робота на схилах, але і, завдяки наявності системи перенесення центру ваги, підвищує ефективність прибирання особливо заледенілого або злежалого снігу.

Вага.

Маса Сніговідкидачі безпосередньо залежить від типу приводу, а так само від виду та обсягу двигуна. Відповідно чим він більший, тим вище вага агрегату. Для несамохідних моделей, такий технічний показник, як – маса найбільш важливий, ніж для самохідних агрегатів.

Легкість інструменту залежить від зниження потужності, а відповідно і обсягів двигуна, а так само зменшення захоплення ковша.

Самі звичайні несамохідні побутові снегоуборщики можуть важити від 10 до 20 кг, маса ж більш складних професійних самохідних снігоприбиральних машин може досягати позначки в 140 кг.

Потужність.

В процесі вибору снігоприбиральної техніки цей параметр не є основним. Однак він все одно важливий, так як відображає здатність обладнання справлятися з певними навантаженнями. Чим більше злежаний і заледенілий сніг планується прибирати, тим більшої потужності снігоприбирач потрібно. Так само потужність вибирається з урахуванням площі очищуваного ділянки.

Робоча ширина.

Дана характеристика відноситься до ковша. Чим вона більше, тим з більшою кількістю снігу снегоуборщик зможе впоратися за один прохід. Оскільки ковші виконані з високоякісної сталі, єдине, що може їм нашкодити, це корозія, викликана неправильним доглядом.

Покриваються всі ковші спеціальної порошковою фарбою, стійкою як до низьких температур, так і до впливу снігу і складів, якими його посипають. Але при некоректному догляді за обладнанням, покриття, також може постраждати, що надалі призводить до необхідності заміни всього ковша.

Дальність викиду снігу.

Цей параметр, зазвичай вказується в характеристиках кожної моделі, насправді не дає точної оцінки дальності викиду снігу при збиранні, представляючи собою середній (теоретичний) показник. На нього впливає декілька чинників, таких як: сила вітру; загальний стан снігу (який щойно випав в польоті розсіюється, а мокрий і липкий летить струменем); градус, під яким встановлений козирок на жолобі.

Важливо запам’ятати для себе, що чим більше дальність викиду, тим більшу площу Ви зможете успішно обробляти.

Регулюватися дальність може як вручну, так і за допомогою спеціальних важелів, якими укомплектована велика частина самохідних снігоприбиральних машин.

У разі відсутності подібного пристосування, перш ніж встановити жолоб і козирок в потрібне положення, агрегат слід обов’язково відключити, щоб випадково не потрапити під снігову струмінь.

Балансування.

Є однією з найбільш важливих характеристик всієї снігоприбиральної техніки. Цей показник вказує на збалансованість всієї конструкції. Найбільш зручний і маневрений варіант для споживача – коли центр тяжіння знаходиться в центрі.

Але якщо снегоуборщик, необхідно буде використовувати для прибирання злежалого або заледенілого снігу, тоді необхідний снігоочисник, у якого центр ваги в більшій мірі доводиться на передню частину – тобто

на «ніс», так як опущений ківш набагато глибше входить в сніг, доходячи до його нижніх шарів.

Так само, заслуговують на увагу і самохідні гусеничні моделі, що мають можливість регулювання центру тяжіння.

Оператор може сам вибирати найбільш зручний для нього положення: центр ваги розташований по центру найбільш зручний для прибирання звичайного свіжого снігу; для злежалого снігу, центр ваги зміщується на «ніс»; для зручності транспортування, а так само зберігання, ківш піднімається, за рахунок перенесення центру ваги назад.

Випускний жолоб.

Купувати снегоуборщик з пластиковим або з металевим жолобом – це суто індивідуальне рішення споживача.

Пластиковий жолоб не схильний до корозії, але в свою чергу, під час виходу снігу, він вібрує, що в малій частці робить негативний вплив і на точність викиду. В цьому плані залізні варіанти виконання надійніше і міцніше.

В даному випадку, вібрація, створювана на виході, дозволяє жолобу «самоочищатися» від налиплого на нього снігу.

Шини.

Практично у всіх снігоприбирачів шини вкрай схожі. Всі вони мають високий протектор, а так само забезпечують необхідне зчеплення з землею, навіть в умовах морозу або ожеледиці. Різниця в X-образному або V-образному малюнку ніяк не позначається на якості зчеплення або прохідності.

http://mirax.ua/snegouborshhiki-vnutrennee-ustrojstvo-princip-raboti-osnovnie-harakteristiki.html

Leave A Reply

Your email address will not be published.