Баштовий кран кб 405

0

Баштовий кран КБ-405, завдяки своїм технічним характеристикам, досить популярний при зведенні багатоповерхових будівель. Його схему можна подивитися трохи нижче.

Це найбільш популярна спецтехніка на будівельних майданчиках при зведенні висотних будинків, що можна пояснити, оскільки конструкція таких механізмів дозволяє виконувати безліч робіт, пов’язаних з монтажем або демонтажем.

Така спецтехніка використовується і на полігонах або складах, де виконуються вантажно-розвантажувальні дії.

Баштовим цей кран називають через схожість несучої опори з обрисами башти, кожен елемент якої виготовлений з металу. Крім підйому, подібне кранове обладнання здатне переміщати вантаж по горизонталі, повертати його, обертаючи навколо своєї центральної осі. Завдяки цьому вдається доставляти будматеріали до будь-якій точці, де вони необхідні для проведення подальших робіт.

Пристрій

Баштовий кран моделі КБ-405 спеціально розроблений для зручності і механізації будівельних робіт. Він здатний переміщати вантажі, максимальна вага яких досягає 10 тонн. Устаткування пересувне, переміщається по рейках, полноповоротного, оснащене різними уніфікованими механізмами.

Баштовий кран КБ 405Пристрій баштового крана КБ-405
Баштовий кран КБ 405

Щоб виконати монтаж або демонтаж такої конструкції, не потрібна додаткова техніка. Досить використовувати власні механізми, а також автокран, який має вантажопідйомність до 8 тонн. Всі вузли крана зібрані на спеціальних візках під час перевезення.

ходові візки

Конструктивно модель має дві провідні стільки ж ведених візків. Пристрої забезпечені приводом, що передає зусилля на одне колесо через редуктор з розташованого тут же на рамі електродвигуна.

Також присутні чотири флюгера. Вони є необхідними елементами візків, що характеризуються своєю рухливістю. Конструкція схожа на коробчатую балку, перетин якої змінюється по висоті. Елемент необхідний, щоб з’єднувати в єдине ціле раму з візками.

Баштовий кран КБ 405

Зверху розташований лист, повернений в бік руху. Його складовими частинами є вушка. Деталі необхідні, щоб надійно кріпити на кільцевій рамі весь вузол. Там, де відбувається опора на візок, трапецієподібні флюгери кілька змінюють свою висоту.

Конструкція спецтехніки передбачає кілька таких пристроїв, всі вони розташовуються симетрично по відношенню до аналогів. Опорні кільця надійно приварюються до рами. Основні робочі механізми візків забезпечують:

 1. Підйом об’єктів.
 2. Крутіння навколо осі поворотної бази.
 3. Висновок операторської кабіни.
 4. Зміна відстані між осями крана і переміщуваного вантажу.
 5. Пересування об’єкта.

вежа

Цей елемент крана на кресленні виглядає гратчастої конструкцією з чотирма гранями. Вона має такі елементи:

 • портал;
 • сама верхня і проміжні секції;
 • оголовок, а також розпірки.

Вся конструкція трубчаста, з’єднана розкосами разом з поперечними / діагональними зв’язками. Монтується вежа за принципом «нарощування»: окремі секції закріплюються послідовно, починаючи з нижнього елемента.

Баштовий кран КБ 405

Порталом вежі служить просторова металоконструкція в два яруси, зварена у вигляді рам. У ній передбачено технологічний отвір, який має розгортаються балки. Він необхідний, щоб пропускати крізь себе при складанні інвентарні секції. Два крайніх пояса порталу забезпечені відвідними замками, металевими ланцюгами, роликами.

Коли відбувається висування вежі, ці ролики утримують її, відвідні ж замки дозволяють фіксувати елементи вежі. У нижній коробчатой ​​секції рами змонтовані діагональні балки.

Баштові секції є зварними. Це якась ґратчаста конструкція, в якій застосовані лише цільнотянуті труби.

Упори секційних поясів входять у взаємодію з портальними відвідними замками при нарощуванні. Секції стикуються один з одним фігурними фланцями, після чого кріпляться надійними болтами.

Фланцева конфігурація дозволяє роликам проходити крізь них черговий секції при її висуванні.

Кожен елемент оснащений вкруговую огородженими драбинами. Всі вузли вежі рівні за своїми габаритами, але конструкція самої верхньої частини дещо відрізняється: в ній присутні отвори, що дозволяють пересуватися кабіні управління, трохи змінені задні і фронтальна сторона. Усередині монтується знімна кабіна машиніста, підвішена на талрепа, а потім закріплена болтами.

механізм висування

Пристрій висування – якась рама, що має ручний привід. Вона переміщається за допомогою роликів по кронштейнів з балками отвору усередині основи верхньої секції.

Щоб висунути раму одночасно з кабіною, використовують намотаний на барабан міцний канат, який змонтований в отворі.

оголовок

Вище кабіни є оголовок. Це ґратчаста ферма, зварена з труб. Вгорі її присутні чашковий анемометр, спеціальні блоки. Щоб їх обслуговувати, обладнані вздовж тильної сторони знімні площадки, на які ведуть сходи.

По фронту нижній частині приварені вушка – стріла кріпиться до них. На тильній стороні встановлена ​​розпірка. До неї кріплять підвіску і відтягнення, що здійснює натяг каната. Елемент має монтажне або робоче положення. У першому випадку вона лежить на оголовке, а для роботи весь оголовок болтами прикручують до верхнього елементу вежі.

кабіна

Приміщення машиніста на крані КБ-405 розташовано всередині самої верхньої секції. Воно є виносним типом уніфікованої кабіни, призначеної для комфортної роботи на найвищих кранах.

Баштовий кран КБ 405

Згідно електричній схемі в кабіні розташовані контролери для командного управління механізмами, одночасно з приладами безпеки. Ще приміщення обладнане опаленням, освітленням, системою кондиціонування і сигналізації.

робоча стріла

Цей елемент крана є гратчастої фермою трикутного перетину. У ньому присутній підйомна / секційна стріла, кожна з яких монтується з чотирьох елементів:

 1. Головний.
 2. Дві проміжні.
 3. Коренева.

Всі секції виготовлені з телескопічних конструкцій, вони з’єднуються між собою фланцями. Головна частина має дві сережки, блоки, всередині неї приварені спеціальні вузли, на яких прикручений прожектор. Вушка змонтовані на розкосах. Коренева секція також має вушка, завдяки їм вдається закріпити її до кронштейнів.

Баштовий кран КБ 405

Одночасно в підставі зібраної стріли присутній знімна розпірка, обладнана канатною тягою. Вона необхідна для запобігання ймовірності запрокідиванія стріли після обриву вантажу. Друга функція цього елемента – запобігання кабіни управління при монтажних роботах. На кінці цієї конструкції закріплений спеціальний обмежувач, що запобігає висоту підйому вантажу вище норми.

Технічні дані:

параметри КБ-405
Дозволена вантажопідйомність, т 10
Вантажопідйомність крана при найдальшому вильоті стріли, т 7,5
Максимальний виліт стріли, м 25
Дозволений виліт при повному навантаженні, м 18
Допустима висота підйому, м 57,8
Паспортна маса, т 64,4
Загальна маса (при роботі), т 114,4

підкранові колії

Для пересування будь-якої спеціалізованої машини потрібна наявність рейкових шляхів, облаштованих на будівельному майданчику перед складанням підйомного крана. Від якості їх виконання залежить надійна і гарантовано безпечна робота спецтехніки.

Підкранові колії постійно піддаються істотним експлуатаційним навантаженням. Через це їх необхідно регулярно перевіряти, вишукуючи будь-які дефекти, навіть незначні зміни геометричних розмірів. Рейкові шляхи неодмінно оснащуються заземленням, яке потрібно для захисту будівельників, оскільки баштовий кран оснащується безліччю високовольтних елементів.

Відео: монтаж баштового крана КБ-405.

Галузь застосування

Купити надійний баштовий кран необхідно для його продуктивної роботи в наступних галузях промисловості:

 • будівництво нерухомості;
 • великі виробничі цехи, великі складські території;
 • суднобудівні верфі;
 • об’єкти спеціального призначення.

Ціна баштового крана залежить від багатьох параметрів, тому замовникам спочатку необхідно визначитися з функціями, які спецтехніки доведеться виконувати на об’єкті. Застосовуються в цивільному або промисловому будівництві такі агрегати:

 1. Малопотужні крани, які задіюють для малоповерхового будівництва. Їх вантажопідйомність обмежена вагою 5 т.
 2. Середньоглибокі конструкції зводять багатоповерхові споруди загального призначення. Вони піднімають вантажі вагою 25 т.
 3. Потужне обладнання виконує монтаж габаритних конструктивних елементів. Максимальна вантажопідйомність – 100 т.

Для промислового будівництва підходять крани будь-якої потужності. Малопотужні забезпечують виконання робіт допоміжного характеру, використовуючи середні конструкції зручно споруджувати монолітні бетонні елементи. Найпотужніше обладнання необхідно, щоб монтувати залізобетонні конструкції.

Коли споруджують низьконапірні гідровузли, вага складових елементів у яких досягає значення в 80 т, необхідні баштові крани максимальної вантажопідйомності. Вони працюють парою, встановленої на всі боки дамби.

У суднобудівних використовують такі варіанти вантажопідйомної спецтехніки:

 • нерухомі крани, у яких обмежена можливість бічній подачі вантажу;
 • пересувні пристрої з подаванням уздовж всього стапеля.

Нерухомі крани вельми зручні, оскільки дозволяють розгортати вежу по повному колу, завдяки чому збільшується зона обслуговування. Рухливі пристрої на ковзанках виконують в звичайному виконанні – саме вони найчастіше використовуються.

https://daraja.ru/kb-405/

Баштовий кран КБ-405

Баштовий кран КБ-405 – це спеціальна техніка, розроблена для механізації будівельних робіт на об’єктах різної поверховості, максимальною вагою до 10 тонн.

Пересувний (на рейковому ходу) повноповоротний (з поворотною баштою) кран оснащений уніфікованими механізмами, монтується і демонтується за допомогою власних механізмів і автокрана вантажопідйомністю 8 тонн, перевозиться в зібраному вигляді на подкатних візках.

Призначений для роботи в кліматичному виконанні «У» категорії I по ГОСТ 15150-69 при температурі навколишнього повітря від -40 до + 40 ° С. Група класифікації (режиму) відповідно до ІСО 4301/1 – А4.

Кран КБ-405 випускається в 4 виконаннях: КБ-405.1А, КБ-405.1А-01, КБ-405.1А-02, КБ-405.2А.

Історія і варіанти модифікацій

Виробництво будівельної техніки почалося ще в середині двадцятого століття за часів СРСР, коли в зв’язку з необхідністю швидкої побудови великої кількості будинків, керівництво країни почало вкладати гроші в розвиток допоміжного обладнання.

Створенням КБ 405 безпосередньо зайнявся Ржевський кранобудівний завод, який виробляє крани цієї серії і в сучасній Росії.

У 1975 році виходить нова серія модифікованих кранів КБ 405 1 і КБ 405 2, а через кілька років на їх зміну приходять моделі КБ 405 1А і КБ 405 2А.

Баштовий кран КБ 405

Варто відзначити, що розвиток і вдосконалення будівельних пристосувань було дуже швидким, і буквально через дев’ять років в 1984 році з’являється модернізований кран нової серії КБ-407ХЛ.

Виробництвом цієї моделі зайнявся вже не РМЗ, а Ухтинский механічний завод, якому були надані всі ранні розробки та основа крана серії 405.

Але незабаром створенням кранів знову зайнявся Ржевський завод, і сьогодні будівельне обладнання проводиться в місті Ржеві, де знаходиться головний офіс корпорації.

Придбати баштовий кран серії КБ 405 можна в наступних модифікаціях:

 1. КБ-405.1А.
 2. КБ-405.1А-01.
 3. КБ-405.1А-02.
 4. КБ-405.2А.

Баштовий кран КБ 405

Технічні характеристики

Технічні характеристики баштового крана КБ-405

вантажний момент 135 тм
Вантажопідйомність максимальна 9 т
Вантажопідйомність при максимальному вильоті 4,5 т
Висота підйому при максимальному вильоті 47,3 м
Висота підйому максимальна 62,5 м
Кількість проміжних секцій вежі 5
Загальна маса крана 113,5 т
Виліт стріли максимальний 30 м
Виліт стріли мінімальний 15 м
Виліт стріли при максимальній вантажопідйомності 15 м
Частота обертів 0,72 об / хв
Колія та база 6 м
задній габарит 4,2 м
Маса плит противаги 50,05 т
Швидкість підйому (опускання) вантажу 31 (46) м / хв
Швидкість підйому (опускання) підвіски крюка 46 м / хв
Швидкість плавної посадки вантажу максимальної маси 4,8 м / хв
Швидкість пересування крана 27 м / хв
Час повної зміни вильоту 1,2 хв
Транспортні габарити крана 27,8 х 4,02 х 4,2 м
Глибина опускання максимальна 5 м
Найменший радіус заокруглення криволинейного рейкового шляху 10 м
Встановлена ​​потужність 101,7 кВт
напруга 380 В
частота 50 Гц
Вітровий район по ГОСТ 1451-77 1,2,3

Баштовий кран КБ 405

Пристрій

У конструкції моделі передбачені дві провідні ходові візки і дві ведені. Ці пристрої характеризуються приводом на одне з коліс з редуктором і електродвигуном, який розташований збоку від рами.

Крім цього, є чотири флюгера. Це важливі і необхідні елементи будови, що характеризуються рухомим станом.

Флюгер виглядає як коробчатая балка з варіюється по висоті перерізом. Він служить для з’єднання ходових візків з кільцевої рамою.

Лист, що знаходиться зверху, повернуть до осі руху. Він зібраний з елементів – робочої та транспортної вушок. Ці деталі необхідні для надійної фіксації вузла до кільцевої рамі.

У місці опори трапецієподібні флюгери змінюють висоту. Зазвичай в конструкції крана використовуються кілька подібних пристроїв, розташованих симетрично відносно один одного.

Кільця для опори надійно фіксуються за допомогою зварювання.

Баштовий кран КБ 405

 • для підйому об’єктів;
 • виведення кабіни оператора;
 • варіювання відстані від осі крана до осі вантажу по горизонталі;
 • крутіння поворотною бази;
 • пересування об’єкта.

Ходова частина

Ходова рама представлена ​​листової системою. Вона нерухома і оснащена чотирма вушками, розміщеними по діагоналях. Сюди надійно закріплюються флюгери, мають знімну специфіку.

З однієї зі сторін за допомогою втулок монтуються шкворни ходових візків. Оскільки вони не зафіксовані, то можливо їх переміщення у вертикальній площині.

Якщо необхідно застопорити цей елемент конструкції, то в передбачене отвір вставляється спеціальний «палець».

Специфіка використання флюгерів полягає в їх розташуванні під кутом 45 градусів по діагоналі один від одного і їх кріпленні на жорсткі трубчасті конструкції. У транспортному режимі ці деталі будови зводяться і фіксуються або розбираються і доставляються окремо.

Кільцева рама забезпечена рубильником. Тут закріплена опорно-поворотна система КБ-405 для з’єднання ходової частини з рухомою. На ній є кільця зверху і знизу, загартовані кульки в два ряди і вінець зубчастого типу.

Останній характеризується зачепленням з внутрішньої сторони. Тут знаходиться бігунцеві шестерня пристрої розвороту.

Поворотна база виглядає як конструкція чотирикутного перетину. До неї методом зварювання фіксуються балки: дві збоку і одна ззаду. У конструкції є шпренгельні ферми. Вони укріплені на бічних брусах.

Ферми зроблені з порожніх труб, які фіксуються перпендикулярними зв’язками. Їх основне призначення – зміцнення порталу вежі. У процесі її роботи ферми приймають на себе основне навантаження.

Електричне обладнання розміщується у фронтальній області платформи. Для цього тут передбачені спеціальні шафи. Портал кріпиться тут же на парі кронштейнів.

Позаду поворотною бази під час складання крана монтуються баластні плити із залізобетону. Їх кількість може досягати десяти штук.

Надійне кріплення плит забезпечує система тяг, гайок і накладок. Також на платформі поміщаються механізми обертання і дві лебідки. Одна з них обслуговує стрілу, інша – безпосередньо вантажі.

Баштовий кран КБ 405

вежа

Чотиригранна вежа крана має загратоване будова. Вона виготовлена у формі ферми. Її пристрій:

 • серединні і верхні секції;
 • елементи будови, покликані утримати конструкцію від зсуву всередину;
 • портал;
 • оголовки.

Вежа виготовляється з трубних елементів, об’єднаних специфічними діагональними і перпендикулярними розкосами. Збирається цей вузол методом нарощування знизу. Інвентарні секції монтуються до верху послідовно.

Складові частини вежі виглядають як гратчасті елементи, зроблені способом зварювання з труб суцільнотягнутого виду.

Секції оформлені ступенями і огорожами для безпеки використання. Вони всі мають схожі габарити незалежно від розташування в складі КБ-405. При цьому верхня секція виділяється формою, так як має прорізи для переміщення кабіни оператора, укріпленої на механізмах пересування та навішали на чотирьох талрепа.

Механізм висування є пересувається по роликам раму з ручним приводом. Витягування кабіни проводиться з використанням каната і барабана, вмонтованого в отворі за допомогою кронштейнів.

У конструкції вежі передбачені оголовок і елемент будови, покликаний утримати її від зсуву всередину (розпірка).

Поряд з кабіною оператора вони мають функціональне значення для всього пристрою.

Гратчаста конструкція з металу за типом ферми називається оголовком. Він зібраний з трубчастих елементів з застосуванням зварювання. Нагорі цієї конструкції передбачені блоки і чашковий анемометр.

Щоб забезпечити до них доступ з метою профілактики та ремонту, виробник передбачив демонтуються сходи і майданчики по задній частині оголовка.

Знизу зроблені вушка для навішування обладнання. Позаду оголовка є розпірка з відтяжкою і підвіскою. Вони надійно закріплені для безпеки використання пристрою.

кабіна оператора

Кабіна оператора баштового крана належить до типу виносних. Усередині є місце для кранівника з регульованим кріслом.

Для експлуатації машини передбачені Командоконтроллери. Виробник також встановив деякі прилади, що забезпечують керівництво безпекою використання крана.

Для підвищення комфорту роботи кабіна оснащена системою підігріву, кондиціонером, сигналізацією і освітлювальними приладами.

Баштовий кран КБ 405

Будова порталу і люльки

Порталом вежі називають конструкцію з металу, що складається з двох ярусів і має просторову специфіку.

Основними деталями для виготовлення є балки коробчатого типу і порожнисті труби. Все це поєднується з допомогою зварювання. Діагональні балки зроблені із застосуванням особливого методу розгортання.

Елемент конструкції створений для проходження інвентарних частин при монтажі крана. Портал має верхній і нижній пояси, на яких передбачені відвідні замки, гаки та монтажні ланцюга.

Спеціальні напрямні забезпечують вертикальне положення. Відвідні замки в кількості чотирьох штук дозволяють надійно посадити на них цю велику конструкцію.

На рамі порталу в нижній частині передбачені демонтуються діагональні балки.

Кріплення цій частині пристрою при монтажі крана відбувається за допомогою двох кронштейнів поворотної платформи. Слідом за цим з використанням пари подкосов телескопічної конструкції він приводиться в стояче положення.

В отвір порталу монтується люлька. Вона оснащена спеціальними роликами. Основне призначення цієї конструкції полягає в збірці секцій будови.

Люлька виглядає як зварна рама з особливими фігурними фланцями. Вони застосовуються для фіксації секцій. Такі кріплення розташовані в кутах рами.

На корпусі люльки з двох сторін розташовані блоки. З них формується система поліспаста висунення вежі. Для цього також використовуються блоки на балках порталу.

Напрямні в конструкції вузла призначені для переміщення по ним люльки.

робоча стріла

Одна з основних частин конструкції – стріла – виглядає як ґратчаста ферма з трикутним перетином. Вона складається з секцій довжиною від 5 до 8 м. Всі вони мають телескопічну специфіку будови. стріла крана КБ 405, її особливості

Для збірки крана використовуються чотири секції:

 • головна,
 • проміжна (2 шт.),
 • коренева.

Кріплення відбувається за рахунок фланців, встановлених в спеціальні отвори.

Експлуатація та нещасні випадки

Збірка баштового крана виконується за допомогою спеціального обладнання стрілового типу, чия вага не перевищує шістнадцяти тонн. Етапи монтажу КБ 405 є стандартними, і нічим не відрізняються від моделі КБМ-401. Виносної куль управління допомагає істотно прискорити процес складання і забезпечує додаткову безпеку.

Важливо запам’ятати: перед початком монтажних робіт всі отвори і деталі повинні бути додатково очищені і ретельно змащені спеціальним засобом.

Давайте розглянемо основні етапи монтажу:

 1. Для початку необхідно підготувати територію площею 50 м на 20 м.
 2. Встановити підкранові шляхи на відстані не менше, ніж 4,7 метра від найближчого житлового будинку або іншого будівельного ділянки. Від ліній електропередачі об’єкт повинен бути усунутий мінімум на тридцять метрів.
 3. Далі йде заземлення та нівелювання шляхів.
 4. Після стикування секцій і установки порталу, проводяться електромонтажні роботи, і тільки після них починається безпосередньо сама процедура монтажу.
 5. Також необхідно встановити робочу стрілу і перевірити стан канатів.

Це всього лише кілька основних пунктів монтажу, і в дійсності слід врахувати ще безліч додаткових моментів. Як проходить монтаж баштового крана на будівельному майданчику, ви можете побачити на фото і відео представлених нижче.

В кінці слід сказати кілька слів про нещасні випадки, пов’язаних з роботою і монтажем кранів КБ 405.

На сьогоднішній день налічується близько десяти гучних інцидентів, коли через недбалість робітників і інших супутніх чинників, відбувалися серйозні аварії.

Тому дуже важливо постійно перевіряти стан канатів і інших деталей , пошкодження яких може призвести до серйозних наслідків.

Монтаж баштового крана повинен здійснюватися з попередньою підготовкою і дуже обережно

https://spectekhnika.info/bashennyj-kran-kb-405/

Баштовий кран КБ-405

Щоб побудувати житловий будинок, будівлю громадського або виробничого призначення, без підняття вантажу не обійтися. Для зведення багатоповерхівок найкращий варіант вантажопідйомної техніки – це кран, такий, наприклад, як баштовий кран КБ-405.Модель зручна тим, що може пересуватися по рейках, має повний радіус повороту і проста в монтажі.

Загальні відомості

Баштовий кран КБ 405Характеристики стійкості КБ-405

Кранова установка заявленої марки являє собою клас самохідних самомонтуються кранів, здатних пересуватися по рейкових шляхах, які попередньо встановлюють на будівельному об’єкті. Припустимо застосовувати як прямі, так і поворотні рейки. Кривизна полотна останніх з внутрішньої сторони не повинна бути менше радіуса в 7 метрів, що обов’язково для дотримання техніки безпеки.

Що стосується вантажного моменту, то він у крана КБ-405 становить 135 т * м – це 4 група розмірного ряду, зазначена в індексі моделі. Дві інші цифри характеризують тип вежі і говорять про те, що вона є поворотною в верхній частині.

Конструкція стріли крана є похилій, сама вона має великі розміри. Під час роботи КБ-405 технічно можливо регулювати підйом і виліт в її навантаженому стані. За допомогою кранової техніки можна вирішувати будівельні завдання складністю до 16 рівня.

Баштовий кран КБ 405

Як влаштований баштовий кран КБ-405

Ходова частина представлена ​​рамою у вигляді листової системи. Вона є нерухомою і має чотири вушка, розташовані в діагональному напрямку. У цій частині також є флюгери, які можна зняти.

Баштовий кран КБ 405Пристрій баштового крана КБ-405

До ходової рами з одного з кожних сторін за допомогою спеціальних втулок кріпляться шкворни візків ходових. Їх можна переміщати по вертикалі, так як вони не фіксуються жорстко. Стопоріння конструктивного елементу відбувається за рахунок пальця, що вставляється в спеціальний отвір.

Флюгери жорстко кріпляться на конструкції трубчастого виду і розташовуються під кутом в 45 градусів одна відносно іншої по діагоналі. При транспортуванні баштового крана ці частини виробу можна зводити і фіксувати або розбирати і везти іншою технікою.

Кабіна, де оператор проводить роботу з управління краном КБ-405, є внесений. Для зручності в ній передбачено крісло з регулятором, система опалення та кондиціонування. Діалог машини з кранівником здійснюється через Командоконтроллери. За безпеку роботи і оточуючих відповідають датчики, спеціальні прилади, система сигналізації.

Пристрій КБ-405, його стріли конструктивно представлено гратчастої фермою, перетин якої трикутне. Вона вся складається з восьмиметрових або п’ятиметрових секцій, зібраних за телескопічним принципом. Серед цих секцій є одна головна, дві проміжних і коренева, які кріпляться один до одного за допомогою фланців.

Основні технічні показники

 • Момент вантажний – 135 т * м;
 • Максимальна вантажопідйомність – 9 тонн;
 • Можливість підняття вантажу при вильоті стріли до максимуму – 4.5 тонн;
 • Можливість підйому на висоту при вильоті стріли до максимуму – 47.3 метра;
 • Межа підняття на висоту – 62.5 метра;
 • Число баштових проміжних секцій – 5 штук;
 • Маса кранової установки – 113.5 тонн;
 • Межа можливості вильоту стріли по максимуму – 30 метрів;
 • Межа можливості вильоту стріли по мінімуму – 15 метрів;
 • Можливий виліт стріли при піднятті максимального вантажу – 15 метрів;
 • Колісна база – 6 метрів;
 • Розмір з задньої частини – 4.2 метра;
 • Противагу – 50.05 тонн;
 • Швидкість підйому вантажу вгору-вниз – 31 м / хв;
 • Швидкість пересування техніки – 27 м / хв;
 • Потужність силової установки – 101,7 кВт.

Баштовий кран КБ 405

Модифікації кранової техніки

Існуючі модифікації баштового крана КБ-405, це моделі, які в основному відрізняються один від одного і від прототипу показником вантажопідйомності, вильотом плеча стріли, висотою підйому, інших основних робочих характеристик. Модифіковані моделі це КБ-405.1, КБ-405.2, а також техніка аналогічної маркування з додаванням індексу А після цифр. Всі вони з легкістю виконують монтажні операції різної складності.

Відео: Кран кб-405

https://avtokrany.guru/vidy/bashennyj-kran-kb-405

КБ-405 1А

Головна Техніка Баштові крани КБ-405.1А

Найменування параметру Од. вим. КБ-405.1А
Вантажний момент максимальний тм 187,5
Вантажопідйомність максимальна, Q1 т 10
Вантажопідйомність при максимальному вильоті, Q т 7,5
Висота підйому
– при максимальному вильоті,  H м 46,0
– максимальна,  Н1 м 57,8
Кількість проміжних секцій вежі шт 5
Загальна маса крана т 113,1
виліт:
– максимальний,  L м 25
– мінімальний,  L1 м 13
– при максимальній вантажопідйомності м 18
Частота обертання крана об / хв 0,72
Колія та база м 6
задній габарит м 4,2
Маса плит противаги т 50,05
швидкість
– підйому / опускання вантажу м / хв 31 (48)
– підйому / опускання підвіски крюка м / хв 48
– плавної посадки вантажу максимальної маси, не більше м / хв 4,8
– пересування крана м / хв 20
Час повної зміни вильоту хв 1,2
Транспортні габарити крана
– висота м 4,2
– ширина м 4,02
– довжина м 27,8
Глибина опускання максимальна м 5
Найменший радіус заокруглення криволинейного рейкового шляху (внутрішнього рейки) м
Встановлена ​​потужність кВт 101,7
напруга В 380
частота Гц 50
Вітровий район по ГОСТ 1451-77 I, II, III
сейсмічність До 6 балів включно

Баштовий кран КБ 405

Баштовий кран КБ 405

http://krss.ru/kb-405-1a

Баштовий кран КБ 405

КБ 405 – високопродуктивний кран російського виробництва, призначений для механізації будівельних робіт на висотних об’єктах.

Даний агрегат вважається дуже затребуваним на пострадянському просторі, і гідним уваги професійних користувачів, а також бізнесменів і приватних підприємців, які бажають заробити в сфері будівництва. Треба відзначити видатні можливості цієї кранової установки, яка розрахована на вантажопідйомність до 10 тонн.

Цього цілком достатньо для здійснення завдань в будівельній і господарської областях. Модель КБ 405 наділена практичними властивостями, і вважається самим універсальним краном в своїй ціновій категорії.

Відео

Опис і призначення

КБ-405 – спеціалізований кран баштового типу, розроблений спеціально для зведення висотних будівель.

Він конструктивно простий в застосуванні, володіє базовим функціоналом, відрізняється підвищеною міцністю і високою ремонтопридатністю – багато в чому завдяки практичним і недорогим рішенням, які вже встигли оцінити багато користувачів.

Даний апарат розрахований на переміщення вантажів з різними габаритами і масою, і здатний пересувати їх на певні відстані в межах допустимої робочої зони.

Також дана модель стане гідною заміною маніпуляторам, яким часто не вистачає потужності, наприклад, для зведення великих логістичних центрів.

Крім того, максимальний потенціал цього потужного крана можна розкрити в пошуково-рятувальних операціях – наприклад, при розтягуванні завалів і міських руйнувань.

Таким чином, КБ-405 можна вважати затребуваним в небезпечних операціях за участю МНС Росії.

модифікації

 • КБ-405.1А
 • КБ-405.1А-01
 • КБ-405.1А-02
 • КБ-405.2А

Технічні і вантажопідйомні характеристики

 • Вантажний момент – 135 тм
 • Вантажопідйомність – 9 т
 • Висота підйому – 62,5 м
 • Кількість секцій вежі – 5
 • Маса крана – 113,5 т
 • Виліт стріли – від 15 до 30 м
 • Виліт стріли з максимальною вантажопідйомністю – 15 м
 • Швидкість руху поворотної платформи – 0,72 об / хв
 • Обсяг колії і бази – 6 м
 • Загальна маса противаги – 50 т
 • Швидкість при підйомі / опусканні вантажу – від 31 до 46 м / хв
 • Швидкість опускання / підйому підвіски крюка – 4,8 м / хв
 • Транспортна швидкість – 27 м / хв
 • Габарити, мм: Довжина – 2 780, Ширина – 4020, Висота – 4020
 • Глибина опускання – до 5 м
 • Потужність – 101 кВт
 • Напруга – 380 В
 • Частота – 50 Гц.

Особливості будови та експлуатації

Баштовий кран КБ 405

 1. КБ-405 – пересувний повноповоротний кран, який можна переміщати по рейках. Вежа поворотного типу. Кран можна перевозити в зібраному вигляді на спеціальній подкапотной візку
 2. Адаптація до кліматичних умов категорії «У», що означає відповідність температурного режиму від мінус 40 до плюс 40 градусів
 3. Кран обладнаний чотирма візками – двома ходовими і двома відомими. Ще один невід’ємний конструктивний елемент – привід на одне з коліс, що складається з редуктора і електроприводу, розташованого в бічній частині рами
 4. У комплект поставки включені чотири рухомих флюгера, що представляють собою коробчатую балку зі зміненим перетином. Балка призначена для з’єднання кільцевої рами і ходових візків
 5. Функції головних робочих механізмів:
  -підйом об’єктів на певну висоту і відстані
  вивід кабіни оператора
  -настройка відстані між віссю крана і віссю вантажу в горизонтальному положенні
  -вращеніе поворотної платформи-передвіженіе об’єктів у зазначеній зоні координат
 6. Ходова рама являє собою листову нерухому листову систему з чотирма вушками з діагональним розташуванням. Також сюди входять знімні флюгери, встановлені під кутом 45 градусів по діагоналі. Що стосується кільцевої рами, на ній кріпляться рубильник, опорно-поворотна система, загартовані кульки в два ряди, а також вінець зубчастого типу
 7. Вежа крана має чотиригранну гратчасту конструкцію, виготовлену у формі ферми. Її головними елементами є серединні і верхні секції, елементи будови для підвищення міцності, портал і оголовки. Вежа виготовлена ​​з трубних елементів
 8. Багатофункціональна виносна кабіна з регульованим кріслом, а також командними контролерами і приладами, які необхідні для управління рухомими частинами. Крім цього, звернемо увагу на контрольно-вимірювальні датчики, за якими можна відслідковувати стан, ступінь навантаження робочих органів, а також стежити за показаннями температури і тиску в найважливіших вузлах і агрегатах крана. У разі перевантаження спрацює обмежувач – наприклад, в разі перевищення допустимого навантаження, або при небезпечному зближенні з лініями електропередач
 9. Стріла крана виглядає у вигляді гратчастої ферми трикутного перетину. Конструкція включає в себе кілька секцій довжиною в межах 5-8 м. Стріла – телескопічна чотирьохсекційна. Вона складається з головного, кореневої, а також двох проміжних секцій. Для кріплення чотирьох секцій використовується фланцеве з’єднання. Серед ключових елементів основної стріли є дві сережки расчала стріли, канатні блоки, а також спеціальні вушка, що забезпечують надійне кріплення прожекторів. Вушка встановлені на розкосах, і закріплені за допомогою зварювання. Крім цього, в конструкцію кореневої секції входить проушина, за допомогою якої вдалося досягти стійкого кріплення до кронштейнів оголовка башти. І ще відзначимо так звану розпірку, розміщену біля основи стріли. Вона запобігає закидання стріли – наприклад, в разі обриву вантажу. Крім того, розпірка є елементом захисту кабіни машиніста при монтажі крана. Вся справа в тому, що в розпірку вбудований обмежувач підйому а також кріплення расчала стріли
 10. Безпечна і ергономічний корпус, адаптована до важких кліматичних зонах, і за рахунок цього придатна для суворих російських погодних умов.

Ціна

Середня вартість оренди баштового крана КБ-405 на російському ринку складає 650 рублів на годину.

http://kranbook.ru/bashennyj-kran-kb-405/

КБ-405 Баштовий кран

КБ-405 виробляється на Ржевський кранобудівний Заводі. Має кілька виконань з різними параметрами. Всі характеристики кранів будуть приведені нижче, в таблицях. 

Баштовий кран КБ-405 – призначається для будівництва житлових цивільних і промислових будівель. Максимальна маса піднімаються конструкцій 10 тонн. Кран має рейковий підставу, поворотну вежу і підйомну стрілу. Найменший радіус повороту внутрішнього рейки шляху дорівнює 7 метрам. 

Характеристики

модифікації

Найменування параметрів КБ-405.1А КБ-405.1А.РК КБ-405.2А КБ-405.2А.РК

Вантажопідйомність максимальна, т 10,0 9,0 9,0 8,0
Вантажопідйомність на максимальному вильоті, т 7,5 4,5 6,3 4,5
Виліт, м 13,0-25,0 15,0-30,0 13,0-25,0 15,0-30,0
Виліт при максимальній вантажопідйомності, м 18,0 15,0 18,0 15,0
Висота підйому максимальна, м 57,8-46,0 62,5-47,3 63,4-51,6 68,0-53,0
Конструктивна маса крана, т 64,4 64,9 65,4 65,9
Маса крана загальна (в робочому стані), т 114,4 114,9 115,4 115,9

Загальні параметри

Тип кранаТіп стрелиГрузопод’ёмность, максімальнаяМаксімальний вантажний моментВилет при максимальній грузопод’ёмностіВилет, максимальний (горизонтальна стріла) Час повної зміни вилетаГлубіна опускання грузаВисота підйому вантажу, максимальна (горизонтальна стріла) Тип башніМаксімальное кількість секцій башніЛіфтовой под’ёмнікБазаШіріна колеіМасса общаяТіп рельсаВетровой район експлуатацііМощность електродвигунів

Баштовий: рейковий, 4 ісп.
Підйомна
9-10 т (ісп.)
135-187,5 т · м (ісп.)
15-18 м (ісп.)
25-30 м (ісп.)
1,2 хв
5 м
46,6-63,4 м
Підрощують знизу, поворотна
3-6 (ісп.)
немає
6 м
6 м
110,3-115 т (ісп.)
согл. СНіП3.08.01-85
до III вкл. (До IV: ісп. А-01)
101,7 кВт

Креслення крана в форматі dwg скачати безкоштовно 

Сайт Heavy Trade надає скачати креслення крана КБ-405 безкоштовно.

https://heavytrade.ru/library/page/?id=12

Баштовий кран кб 405 в Росії. Порівняти ціни, купити споживчі товари на маркетплейсе Tiu.ru

Оптові та роздрібні ціни уточнюйте

Баштовий кран КБ-405

1 000 000 руб.

Крани баштові КБ-403, КБ-405

284 000 руб.

Вантажна лебідка баштового крана

10 500 руб.

Блок КБ-401.02.10.003А

: 135 000 руб.

Редуктор Ц2У-400Н-25-22

від 95 000 руб.

редуктор У3515

160 000 руб.

ОПУ 6 на КБ-308,309

95 000 руб.

редуктор У3515

160 000 руб.

ОПУ 6 на КБ-308,309

Оптові та роздрібні ціни уточнюйте

Баштовий кран КБ-403

Оптові та роздрібні ціни уточнюйте

Ось КБ-408.21.04.40.011

10 500 руб.

Блок КБ-401.02.10.003А

10 500 руб.

Блок КБ-401.02.10.003А

1 400 руб.

Котушка МО-200

950 руб.

https://tiu.ru/Bashennyj-kran-kb-405.html

Leave A Reply

Your email address will not be published.