Плуг для трактора минитрактора мтз настройка регулювання

0

Плуг для трактора минитрактора мтз настройка регулювання

Регулювання орного агрегату на МТЗ 82 (80).

Оранка є однією з найбільш енерговитратних агротехнічних заходів при обробці грунтів в сільському господарстві. На підприємствах з великими площами угідь до складу орних агрегатів входять машини, що дозволяють своєю потужністю агрегатуватися плугами від 4 х до 9-ти корпусів з високою продуктивністю. Традиційне використання гусеничних тракторів забезпечує малий тиск на поверхню і ефективну роботу на грунтах з підвищеною вологістю. Потужні колісні трактори в орних широкозахватних агрегатах з причіпними плугами виправдані високою продуктивністю і швидкістю оранки.

Використання трактора МТЗ-80 (82) при оранці обумовлюється невеликими площами обробки мають малі поворотні смуги не дають змоги використовувати широкозахватні агрегати. Незважаючи на малу продуктивність, до 5-6 гектарів в зміну, трактор незамінний при обробці садових і городніх ділянок, в запашке країв полів неправильної форми, оранці протипожежних смуг при збиранні зернових і в лісовому господарстві. Також орний агрегат з МТЗ 80-82 популярний в малих сх. підприємствах з обмеженим парком тракторів і невеликими площами орних угідь. Колісна база і навісний плуг зручна своєю маневреністю при частих переїздах до місць обробки.

Технічний стан

У класичному складі орного агрегату з МТЗ 80 використовують плуг марки ПЛН 3-35 (Плуг лемішними Навісний 3 х корпусний з шириною захвату 35 см кожен) з культурними, гвинтовими і полувінтовие відвальними корпусами з передплужниками або углоснимом. ПЛН 3-35 широко застосовуються на старопахотних площах з глибиною оранки від 20 до 32 см. Ефективна робота МТЗ обумовлена ​​технічним станом трактора і плуга, а також вірною налаштування агрегату.

корпус

Кромка леза лемеша повинна бути не вище 1 мм. Поверхні корпусу і кріплень повинні бути без вм’ятин, задирок, тріщин. Потаємні головки болтів не повинні виступати над поверхнею, утопание головок не повинно перевищувати 1 мм. Відвал не повинен виступати над поверхнею лемеша. Леміш повинен заходити на відвал не більше 2 мм. Польова дошка кріпиться до стійки корпусу з тильного боку під кутом 2-3 градуси до стінки борозни. Для зменшення сил опору робочу поверхню відвалу полірують.

передплужник

Передплужник встановлюють на відстань 30-35см від носка лемеша предплужника до носка корпусу 5 . При недостатньому виносі предплужника пласт буде забиватися між корпусом і предплужником. Надмірний пласт, відрізаний предплужником, буде впиратися в стійку йде попереду корпусу. Заглиблення органу має відповідати зрізу шару 8..12 см. З шириною захвату 2/3 ширини корпусу. Положення глибини роботи предплужника вибирається відповідно до встановленої глибиною оранки. Надмірне заглиблення предплужника створить додаткове тягове опір і погану закладення дерну. Проводять перевірку стану лемешів і відвалу предплужника, затяжку і цілісність кріплень.

польовий ніж

Дисковий ніж 6 плуга розміщують перед останнім корпусом своїм центром обертання над носком предплужника 4 або попереду нього на відстані до 130 мм. Нижня кромка маточини диска повинна бути вище площини поля 1-2 см. Площина обертання ножа встановлюють на 1-3 см сторону поля від польового обрізу.

колесо плуга

Розмиті гвинтовий механізм зміни рівня ходу і підшипник осі забезпечать комфортне регулювання і роботу плуга. Опорна регульоване колесо, обладнане чистиком, позбавить від зменшення заглиблення при налипання вологого ґрунту і звільнить водія від постійних зупинок для чищення колеса.

Налаштування плуга

Від правильної налагодження орного агрегату залежить продуктивність, якість оранки і наступних операцій з обробітку грунту, витрата ПММ і як наслідок собівартість виробленої продукції. Перед початком регулювання перевіряється цілісність конструкції справність і розміщення всіх робочих органів.

Налаштування навішування

Перед приєднанням плуга до трактора лівий розкіс навісного пристрою встановлюють, так щоб його довжина від центру осі кріплення верхньої петлі до центру осі нижнього була 515 мм, довжина правого розкосу попередньо встановлюється менше на половину глибини передбачуваної обробки грунту.
Успішна швидка налагодження агрегату також залежить від технічного стану навішування трактора: ступеня зносу шарнірних з’єднань, поворотного вала, важелів і кронштейнів. При регулюванні доводиться відхилятися від стандартних параметрів, установки довжини розкосів, враховуючи збільшені люфти в з’єднаннях конструкції.

Установка глибини обробки і ширини захоплення

Після приєднання до трактора затягують стяжки розкосів навішування до невеликого провисання із забезпеченням люфту на шарнірах планок кріплення до плуга до 20 мм. Потім на рівному майданчику роблять регулювання положення обладнання з урахуванням глибини оброблення ґрунту. Під ліві колеса трактора і під регульоване опорне колесо плуга підкладають підкладки рівні глибині оранки за мінусом 15-20 мм компенсуються прогрузаніе грунту. Змінюючи довжину верхньої центральної тяги навішування, домагаються паралельного положення плуга в поздовжній площині, щодо майданчика, і регулюванням правого розкосу навішування паралельне положення в поперечній площині. Лемеші корпусів повинні рівномірно торкатися до поверхні майданчика.

При роботі з силовим позиційним регулятором опорна колесо плуга піднімають максимально або демонтують повністю. Глибину обробки вибирають положенням рукоятки управління регулятором. Жорстка трьох точкова навіска плуга МТЗ 80 дає стійку глибину обробки з силовим позиційним регулятором тільки на полях з рівним рельєфом.

Від установки першого корпусу залежить продуктивність і якість обробки. Нормальну ширину захвату переднього корпусу регулюють поперечним зміщенням рами плуга по балці його підвіски, зі зміною довжини стяжок навішування, і розстановкою коліс трактора.

При зменшеної ширини захоплення корпусу – знижується продуктивність. При збільшеній – з’являються не розорані смуги між корпусами.

При правильному розташуванні плуга уявна лінія сили опору повинна збігатися з осьової лінією трактора. Це забезпечить стійкість ходу в борозні. Свідченням неправильного обраного положення плуга буде постійне затягування машини в сторону від борозни, що змушує водія постійно коригувати хід трактора.
Положення плуга щодо колії встановлюють таким чином, щоб лінія від точки верхнього краю п’яти лемеші переднього корпусу збіглася з внутрішньої лінією сліду правого заднього колеса трактора. Для стійкого балансу агрегату колія повинна бути 1500 мм. Колеса на осі встановлюють несиметрично, зміщуючи ліве на 700 мм, а праве колесо на 800 мм від осі.

Доналадка в поле

Подальша наладка орного агрегату проводиться безпосередньо в полі. Після проходження першої борозни задній корпус повинен давати обробку на заданій глибині, а передній половину глибини. Це пов’язано з відсутністю борозни. На наступних проходах оранки в борозні виробляють остаточне регулювання агрегату.

 • При сильному заглибленні переднього корпусу – зменшують довжину правого розкосу.
 • Якщо надмірно заглиблений задній корпус плуга – вкорочують центральну тягу навішування.

Хороша оранка визначається рівномірним розпушуванням без балок і горбів зі стійкою глибиною обробки, хорошим оборотом пласта і закладенням пожнивних залишків без необроблених прогалин грунту.

Налаштування при зміні поля проводиться повторно це обумовлено змінюються чинниками впливають на оранку: фізичний склад, щільність і вологість ґрунту, який тут вирощували попередник.

Рекомендації від практиків

 • Для обробки не паханів, задернелих і порослих чагарником площах корпусу плуга модернізують, встановлюючи посилені, широкі польові дошки для робіт в жорстких умовах.
  Застосування подовженою польовий дошки на останньому корпусі підвищує стійкість ходу агрегату в борозні.
 • При допустимого спрацювання лемеші реставрують ковальської відтягненням з подальшою заточуванням леза. Товщина тіла ріжучого органу допускає до 4х подібних відновлень.
 • Електродугова нівроку електродами марки Т-590, Т-620 різальних крайок лемешів і найбільш стираних поверхонь польових дощок значно збільшує ресурс роботи деталей. Електродами даної марки забезпечують легований, твердосплавний захисний шар. Наплавлення здійснюють максимум в два шари. При значному зносі для відновлення геометричних розмірів деталі наварку здійснюють електродами типу «Ф» з фтористо – кальцієвої обмазкой УОНИ 13/45, 13/55, 13/65, які забезпечують високу ударну в’язкість і дрібнозернисту структуру без тріщин в наплавленому шарі. Після наплавлення тіла деталі відновлена ​​ділянка покривають подальшої наплавленням захисного шару електродами Т-590,620.
 • При засміченості поле з великими пожнивними залишками і бур’янами часто механізатори стикаються забиванням плуга. Особливо часто це відбувається на плугів ПЛН 3-35 радянського виробництва з низькими стійками корпусів з зазором від польової дошки до рами 600 мм. Для збільшення рівня можна перевстановити робочий орган, зміщуючи вертикальне кріплення корпусу до стійки на одне кріпильний отвір вниз. При цьому корпус встановлюється тільки на три болта, замість чотирьох. Таким чином, просвіт між рамою і нижнім ходом корпусу збільшитися на 50 мм і засмічення плуга значно знизиться.
 • При постановці на зберігання плуга для запобігання корозії дзеркала зашліфований робочих поверхонь – корпусу можна покрити тонким шаром мастила.

Застосування тракторів МТЗ 82 (80) з іншими орними машинами обумовлено потужністю трактора. Передові технології обробки землі припускають роботу з Чизельні плугами для безполицевого глибокого розпушування. На жаль найменша модифікація такої машини з захопленням в ПЧ 2,5 вимагає потужності не менше 130 л.с і агрегатується з новими марками МТ3 1221, 1523, яка 2022.

У приватних умовах механізатори конструюють чизельний плуги для МТЗ 82 (80) використовуючи потужні частини рам старих важких дискових борін БДТ або культиваторів КПС приєднуючи пару регульованих опорних коліс. Робочі органи набувають у виробників сх. машин забезпечуючи ширину захвату до 1,5 м.

Виготовлення та регулювання плуга на МТЗ-82 своїми руками

Фермери цікавляться, як здійснюється регулювання плуга на МТЗ-82. Основна функція трактора мінського заводу Беларус МТЗ-82 – оранка грунту на присадибних ділянках. Звичайна лопата не підійде, щоб якісно обробити кілька гектарів території. Тому для того щоб здійснювати оранку, на трактор чіпляється додатково грунтообробна техніка, зокрема, активний плуг для МТЗ. Завдання тракториста – управляти агрегатом, який перевертає земляні пласти, врізаючись на певну глибину.

Як здійснюється регулювання плуга на МТЗ

Правильно налаштований і відрегульований плуг оре землю на глибину 35 см. Його погана збірка або неграмотна регулювання може призвести до того, що грунт буде оброблена неякісно, ​​а обладнання швидко прийде в непридатність.

Пристрій складається з декількох складових частин:

 • ніж, призначений для розрізання грунту по вертикалі;
 • передплужник – розроблений для зняття верхнього шару ґрунту разом з корінням бур’янів (необов’язковий елемент);
 • леміш (або плоскорез) – ніж, щоб розрізати грунт по горизонталі;
 • відвал – здійснює розпушування і перевертання пласта землі;
 • опорна колесо – дозволяє отримати опору в горизонтальній площині;
 • польова дошка – задає напрямок руху по вертикалі.

Існує кілька категорій плугів, що розрізняються за способом кріплення до трактора МТЗ-82. Серед них:

 1. Причіпний є рамою-причіп, що стоїть на 3 колесах.
 2. Напівнавісний приєднується до навішування МТЗ-82 з одного боку, інша сторона оснащена опорним колесом, на яке він і спирається.
 3. Навісний повністю приєднується до навісний системі і керувати ним можна за допомогою гідравліки.

Налаштування плуга ПЛН-3 (саме такий вид обладнання коштує на білоруських тракторах) не займає багато часу. Налаштування плуга МТЗ-80 повинна здійснюватися на спеціально відведеному для цього місці. Для того щоб відрегулювати плуг на МТЗ, необхідно встановити під ліве і опорна колеса трактора і плуга підкладки, які по ширині будуть дорівнюють величині майбутньої оранки. Після цього пристрій і його лемеші слід опустити на майданчик. За допомогою гвинта опорного колеса воно підкручує до моменту, коли буде стикатися з підкладкою. Схему, як правильно відрегулювати плуг на тракторі, можна знайти в інтернеті.

Далі налаштовуємо сам плуг: його необхідно вирівняти, використовуючи розкіс тракторної навішування і центральну тягу. Головне – поставити його паралельно майданчику, на якій він знаходиться. Рама повинна бути з’єднана з верхньою тягою при використанні автозчеплення через спеціальний отвір.

Між шарнірами потрібно встановити лівий розкіс, рівний 51 см – міняти цю величину при роботі не можна. Далі на стійку встановлюється необхідна глибина розпушування грунту – 2/3 заданої глибини.

При оранні першого ряду необхідно переконатися в тому, що задній корпус працює на правильній глибині, а передній – на половині цієї глибини.

Рух плуга має бути рівним і стійким. Якщо рама перекошується і знаходиться під кутом до землі, значить, неправильне налаштування Таким же чином проводиться регулювання плуга на МТЗ-1221.

Саморобний тракторний плуг

Купівля агрегату може обійтися досить дорого, тому на виручку приходить можливість зробити плуг для МТЗ-82 (або МТЗ-1221) своїми руками.

Є більш проста конструкція, яка в принципі виконує ті ж самі завдання, що і плуг – саморобний культиватор на МТЗ-80. Різниця між ними полягає в тому, що плуг оре грунт, перевертаючи при цьому пласти землі, а культиватор землю просто виорювало. Однак саморобний культиватор для трактора МТЗ – популярне пристрій, так як зробити його простіше, ніж саморобний плуг.

Для грамотного виготовлення плуга трактористу доведеться скористатися хорошими кресленнями кваліфікованих фахівців, тому краще пошукати. Неякісний креслення негативно позначиться на подальшій конструкції і якості оранки грунту, значить, і врожайності. При конструкції саморобного культиватора, навпаки, підійде і схематичний креслення.

Після того як креслення готовий, його потрібно перенести на твердий картонний лист і вирізати шаблон. Щоб зробити плуг, потрібно використовувати матеріали з нержавіючої сталі або іншого, більш твердого металу. Так, можна використовувати стару ресору від вітчизняного автомобіля або навіть диск циркулярної пилки.

Розглянемо процес виготовлення плуга. Навіть майстру, має мінімальний досвід в конструюванні подібної техніки, під силу створити найпростіший навісний плуг – однокорпусному, з використанням поворотних механізмів. Таке додаткове тракторне устаткування включає в себе леміш і відвал на МТЗ. Для виготовлення представлених елементів будуть потрібні тільки сталеві листи. В цьому випадку саморобка конструюється за певним алгоритмом.

 1. Виробництво лемеші з дискового елемента, знятого з циркулярної пилки. Щоб заточити ріжучу частину, необхідно відбити її на ковадлі, як відбивається звичайна коса або плоскорез.
 2. Наступний етап – виготовлення відвалу. Процес досить простий і вимагає мінімальних навичок. Знадобиться металева труба.
 3. Фінальний етап – виготовлення інших елементів конструкції. Така переробка не представляє особливої ​​складності.

Для того щоб зібрати якісний саморобний оборотний плуг, потрібно використовувати спеціальні клини з кутом в 25 °. Після установки клинів на допоміжний металевий лист встановлюється леміш, який в свою чергу закріплюється на полотні за допомогою зварювального шва.

Щитки, розташовані з боків, кріпляться на леміш у вертикальному положенні, для цього потрібно виконати дугову звірку. Необхідно стежити за тим, щоб бічний щиток виходив за леміш на 8 мм і розташовувався вище леза на 10 мм. В кінці процесу потрібно створити суцільну поверхню, зварюючи між собою леміш і відвал.

Саморобний навісне обладнання

Практично будь-яке навісне обладнання для трактора можливо виготовити самостійно. Це може бути і саморобна картоплекопач, і саморобна роторна косарка (або сінокосарка), і роторний плуг, культиватор, окучник. Іноді можна переробити будь-яке обладнання, зробивши його більш функціональним.

Найпопулярнішими запитами в пошуковику залишаються конструкція активного плуга на МТЗ або ДТ і питання про те, як зробити культиватор своїми руками. Адже культиватори – вірні помічники сільськогосподарських працівників. Найскладніший елемент на МТЗ або ДТ – почвофреза. На переробленому культиватор з якісної фрезою можна проводити підгортання довгий час.

Зрозуміти, як зробити установку навісного обладнання, будь то плуги для тракторів, саморобний культиватор, картоплекопач для трактора або інші саморобки, нескладно. Головне, діяти за заданими алгоритмами і звірятися зі схемами і кресленнями. Точно також можна без зайвих зусиль зрозуміти, як налаштувати чизельний плуг колісного трактора. Встановити чизель на колісному тракторі – трудомісткий процес, який, проте, може зробити сам тракторист.

Як правильно налаштувати і відрегулювати плуг на МТЗ 80

Для МТЗ 80 підходить плуг невеликої моделі.

Плуг для трактора МТЗ 80 підходить ПЛН-3-35. Використовується для спалаху будь-якого типу грунту по різні культури. Глибина спалаху до 30 см, на грунті з опірність не більш 0,09 кг / см². Але неправильна складання та регулювання плуга приведуть до неякісної обробці грунту і швидкого зносу устаткування. Як відбувається налаштування плуга на МТЗ 80 відео і фото, допоможуть читачеві розібратися і знайти відповіді. Який плуг для мтз 80 підходить найкраще?

Особливості конструкції плуга

Плуг ПЛН 3-35 легкий і підходить для МТЗ 80

Агрегатується ПЛН-3-35 з тракторами класу 1,4 кН. До таких відносяться трактора МТЗ 80 і 82. Встановлюється плуг з углоснимом або з передплужником. Якщо на останньому корпусі вмонтовано вертикальний ніж, то ризикові вже не ставляться. Залежить вибір від виду грунту, яку необхідно обробляти і стану трактора.

Зібрати після покупки необхідно в єдину конструкцію наступні частини плуга:

 • корпус;
 • рама;
 • Опорна колесо;
 • передплужник;
 • Причіпну частина борони;
 • Наважку.

При складанні і регулювання плуга необхідно розуміти, що причепилися борони і чисток це його частини. Гвинт наполегливої ​​колеса необхідний для регулювання глибини спалаху грунту. Монтувати предплужником слід в залежності від глибини обробітку грунту. Радимо встановлювати предплужником на МТЗ 80 за такими правилами:

 • Фіксація стійок на верхньому отворі відповідає глибині спалаху на 20 см;
 • Стійки в другому отворі – оранка на глибину 22 см;
 • Стійка на третьому отворі – глибина зори 25 см;
 • Стійка на четвертому отворі – глибина оранки 27 см;
 • Нижній отвір відповідає спалаху на глибину 30 см.

Корпус плуга збирається з лемешів, які крутяться до цільної стійці. Туди ж прикріплюють відвал і статеву дошку. Корпус плуга бувати декількох видів: вирізні, швидкісним, безвідвальним і класичним з почвоуглубітельним елементом.

Передплужник плуга для трактора МТЗ 80 складається з робочої частини і невеликого корпусу. Використовується передплужник під час зачепили залишків від рослин. Складається конструкція предплужника з елементів: відвалу, лемеші, стійки.

Колесо на плузі необхідно щоб регулювати глибину оранки. Щоб правильно встановити глибину, користуйтеся вказівками вище і відмітками на стійці. Складається колесо з диска з ободом, кронштейна з маточиною і піввісь.

До трактора плуг приєднується за допомогою навісу. Борону прикріплюють на спеціальний причіп. Детальніше налаштування обладнання можна побачити на відео:

На відео детально розповідається як регулювати модель, що слід враховувати. Подивившись відео, читачеві буде остаточно все зрозуміло.

Техніка безпеки перед налаштуванням і складанням

Регулювання плуга здійснюють на дерев’яній підставці.

Не можна приступати до складання та настроювання плуга для трактора, не знаючи правила безпеки. Вони включають такі пункти:

 1. Перед початком руху трактора необхідно подати звуковий сигнал. Тільки потім плавно починають рух.
 2. Перед підняттям і опусканням плуга необхідно переконається що поруч немає тварин і людей.
 3. Заборонено приступати до піхоті при будь-якій несправності плуга.
 4. Стояти біля працюючого плуга.
 5. Якщо обмежувальна система ланцюгів у плуга ослаблена не можна здійснювати повороти.
 6. Заборонено сидіти або стояти на рамі обладнання під час руху.
 7. При працюючому тракторі регулювати, налаштовувати або підтягувати кріплення на обладнання.
 8. Прибирати з плуга землю і рослинне залишки під час роботи, не вимикаючи техніку.
 9. Налаштування плуга не можна виробляти без додаткової опори.
 10. Перш ніж транспортувати плуг його необхідно підняти і максимально натягнути обмежувальні ланцюги.
 11. Якщо кріплення недостатньо затягнуть, приступати до спалаху можна.

Підготовка та налаштування плуга до роботи

Роботи по збірці здійснюють наступними етапами:

 1. Розкрийте упаковку і відберіть запасні деталі, їх слід прибрати в сторону. Основні вузли розкладаємо в зручному порядку.
 2. Раму наводимо в стопорний режим і встановлюємо на підготовлену підставку.
 3. Корпус навішується і вставляється в балку жорсткості і стійку болт. Стійка корпусу монтуються до рами за допомогою контргаек.
 4. Зліва до корпусу прикручуються предплуженнікі перед корпусними державками, за допомогою скоб. Затягувати скоби на цьому етапі не потрібно.
 5. Кріпимо опорні колеса за допомогою дужки і пружинних шайб. Їх кріплять із зовнішньої сторони конструкції.
 6. Опорні колеса опускаються до упору, для цього поверніть кручені гайку в торці проти годинникової стрілки).
 7. Затягуємо всі скоби до упору і знімаємо плуг з підставки.
 8. Монтується чистик до кронштейну коліс за допомогою шайб і гайок.
 9. На раму плуга монтується навішування за допомогою болтів, затягнути які необхідно до упору.
 10. На задню частину основної балки прикручуємо червоні світловідбивачі.

Плуг зібраний і готовий до налаштування. Настоянку здійснюють наступними етапами:

 1. Перед першим запуском огляньте обладнання. Підшипники колеса і все труться змастіть солідолом.
 2. Виставите предплуженнік в положення необхідної глибини оранки. Проміжок між лемехами предплуженніка і корпусом має бути не менше 250 мм. За допомогою виступу на державке регулюємо глибину обробки землі.
 3. Дужки предплужника затягніть повністю. При цьому польовий обріз предплужника закриває обріз корпусу.
 4. У плуга ПЛН захоплення грунту 105 см, тому колія повинна побут 1560 мм. Щоб при оранці не вийшло недовалов праве колесо машини ставиться в борозну.
 5. Розкосими тяги навісної частини регулюються після установки плуга на землю.
 6. Розкоси ставляться в передні отвори тяги.
 7. Перед роботами необхідно відрегулювати обмежувальну ланцюг. Поздовжні тяги повинні вільно гойдатися по горизонталі на 120-130 мм в різні боки. Для цього ланцюг наживають з незначним провисом.
 8. Перед оранкою необхідно відрегулювати глибину за допомогою регулювання тяги навісної частини і опорного колеса. Спочатку по терміни переднього колеса виставляється середнє значення глибини і проходять перший ряд. Далі глибину спалаху регулюють під кожен вид грунту індивідуально.
 9. При роботі права частина рами завжди повинна бути трохи вище лівої. При проходження борозни вона вирветься і буде строго паралельна грунті.
 10. Після проходження борозни подивіться, щоб оранка була рівномірною і зачепила рослинних залишків повній. На лівій навіки плуга є регулювання, яка допоможе зробити плуг для трактора МТЗ 80 більш стійким. Якщо плуг звільнитися в сторону, то навіс переміщують назад.
 11. Якщо раму перекошує, то потрібно подовжити розкіс.
 12. Відрегулювати глибину оранки передньої частини корпусу можна розкосими правої тяги від навісного вузла, задню за допомогою верхньої. При цьому опорна коліс ставлять на необхідну глибину оранки і фіксують положення за допомогою опорного болта в державке.

Визначити якісної оранку можна за кількома ознаками:

 • Глибина оранки у всіх корпусів плуга рівномірна, борозни однакові.
 • При оранці навіки і відрегульовані вузли залишаються в одному становище.

Після переходу але нові поля, з іншим видом грунту, плуг необхідно регулювати по новому.

Правила оранки відрегульованим плугом

Після проходження першого ряду потрібно плуг підлаштувати під потрібну глибину.

Для рівномірної і правильної оранки необхідно дотримуватися ряду правил:

 • При пересування з однієї борозни на іншу плуг піднімається в положення транспортування.
 • Кругову оранку можна проводити тільки оборотний плугом.
 • Повороти плуга знають плавно.
 • При транспортуванні робочого органу необхідно контролювати дорожній просвіт. Відстань від дороги до плуга має бути постійні.
 • При використанні силового заглубітеля з плуга знімається опорне колесо. Глибина регулюється автоматично.
 • При оранці з силовим регулюванням опорна колесо з плуга зніміть. В цьому випадку, задана глибина оранки підтримується автоматично за допомогою силового регулятора.

Ціна на новий плуг для трактора МТЗ 80 представлена ​​в таблиці:

модель ПЛН З предплужником без предплужника
ПЛН: 3-35 60 000 55 000
4-35 85 200 80 600
5-35 110 000 100 300
4-80 : 135 000 120 000

Ціна настройки б / у устаткування від фахівців обійдеться близько 5 000 руб. Зробити своїми руками настройку складно, тільки в перший раз. Нове обладнання налаштовують фахівці, вони обслуговують обладнання безкоштовно на весь гарантійний термін. За плугом необхідно стежити і доглядати. Періодично під час робіт інструмент очищають від налиплого бруду і трави. Раз в сезон робиться технічне обслуговування, підпорядкували змащуються і підтягуються. Правильна регулювання і експлуатація триватимуть життя вашому обладнання.

Допоможіть відрегулювати плуг плн 3-35 на трактор МТЗ-80

Як відрегулювати плуг на тракторі МТЗ-80. Хотілося б почути від вас, як правильно виставити глибину оранки. Якими саме способами тощо. Плуг ПЛН 3-35. Хотілося б дізнатися весь процес установки, налаштувань, регулювань, тощо. У кого є досвід і практика, підкажіть пожалуста, якщо є може якась література в інеті, книги, брошури, посібники. Буду радий будь-якої інформації. Заздалегідь вдячний .

візьми 3 дошки товщиною по 25 см заїдь на рівному асфальті або плиті на 2 з них лівою стороною третю під колесо плуга відрегулюй плуг так щоб він торкнувся усіма трьома носками плити а зад лемеші був вище на 1-1.5 см дай на розж центральний гвинт ну так щоб навантаження від руки пішла і лівої тяги теж так само відпусти розкоси так щоб плуг ходив з боку в бік см 10.

Дякую за інформацію, дуже доступно обумовлений.

в загальному гвинти в натяг на розж а правий навпаки. завжди будь ласка http://www.dozator.lg.ua/?z1=s,7 там леміш максимум подивіться хороша штука на 25-30 відсотків легше трактор йде і сідати повільно

Я так зрозумів № 14. Та й я хотів ще запитати колеса потрібно розсовувати на яку ширину, або це не важливо.

13-14. у мене стоять колеса на місці я їх ніколи не чіпаю. а трактор який ??

ну тоді чіпати нічо не треба просто настрій а потім подкоректіруй на поле щоб всі корпуси йшли однаково ну там зрозумієш.

Може є ще інформація як ще налаштувати передплужники. Та як плуг новий купили, з передплужниками. Хочу свою землю спробувати спахать з ними, так як поле простояло два роки не паханів, а говорять з передплужниками верхній шар з травою накриє головним плугом більш расипчастой землею .. Може я щось не прав так поправте мене.

плуг з передплужниками в зборі ?? або конструктор лего типу купи і збери сам. коротше все варто або розібраному був. передплужники або углоснимом на відвалі пластина загнута фото плуга можна ??

плуг без углоснимом, просто передплужники. Плуг був розібраний збирали на месте.фото кину завтра. ато щось не подумав сфоткати ..

elc.baa.by/tompp/ВСПАШКА.doc взагалі тут вся настройка

Так скажіть ще пожалуста на яких передачах оптимально пахать.Так щоб і трактора добре і соляри поменше ..

а який взгребет від 3 до 5 робочої можна 3 на підвищує редукторі підвищеної якщо важко главное чтоб дима поменше. все від глибини залежить і витрата теж. я пашу до 30 82-мтз з етімі лемехами 5

Спасибі за інформацію . завтра постараюсь все налаштувати .і може бути все вийде. в останній Силка багато корисної інформації. Ще раз дякую . Сильно виручили новачка в цій не легкій справі землеробстві, з мене належить

Я налаштовую так лівий розкіс вилку встановлюю на 515мм по стандарту а лівим вже в поле одним підкручую передплужники дожни брати 15-18 см грунту і стяжками потім регулюю щоб не тягнуло на всі боки)

а у мене стяжки вільно плуг сам йде на своєму місці а при піднятому болтаеться см на 15-20 по сторонам а фото плуга в розділі саморобна техніка саморобний плуг. плуг новий дошки нові змагатися не буде я думаю

спасибі за відповіді, ще б хотілося дізнатися як виставити роскоси на плавающуе пложеніі або жорстке, я поставив ось так. фото нада.
файли:
p1014270.jpg

Та й ще надаю кілька фоток плуга.
Файли:
p1014279.jpg
p1014278.jpg

розкоси повинні бути встановлені жостко. У поздовжні пази переставляти тільки з широкозахватнимі знаряддями (культиватор, сівалка і т.д.) лутше копіює рельєф ґрунту. А фарбу я б радив з лемешів і відвалів зняти – орати буде легше і лутше. Я знімав з помощю болгарки і дротяними щітки на ній.

розкоси повинні бути встановлені жостко. У поздовжні пази переставляти тільки з широкозахватнимі знаряддями (культиватор, сівалка і т.д.) лутше копіює рельєф ґрунту. А фарбу я б радив з лемешів і відвалів зняти – орати буде легше і лутше. Я знімав з помощю болгарки і дротяними щітки на ній.

T-34 спасибо за совет.

і ножи можеш відтягнути на корпусах зняти якщо вони не відтягнути легше буде трактора і плуг полізе в землю на ура)

здрастуйте як успіхи

здрастуйте як успіхи

здрастуйте успіхи поки нормально не було погоди шол дощ. і не могли виїхати в поле. Зате був час ставили стартер до пускачу.Да і тут кажуть відтягнути на корпусах ножі. а как ето відтягнути.

відтягнути (клепати) можна тільки в кузні.

відтягнути (клепати) можна тільки в кузні.

Можна і в домашніх умовах тільки потрібно їх знято потім кинути в жар щоб нагріти їх до красна і потім на ковадло і по краю молотом прінцип як клепати косу один в один) клепка зміцнюючих метал він стає не так крихкий і знос зменшуються)) я робив так в звичайну піч накидав вугілля дрівесний дубовий той що шашлики смажити і туди ніж клав він прогрівався до красна Вініман один тримає другий молотом по краю і так за 4-3 заходу все зроблено ПРИ відтяжка одягає окуляри, щоб уникнути попадання гарячих осколків в очі.

ХЛОПЦІ З ЦИМ РОЗІБРАЛИСЯ, спасибі за відповіді. У мене ще питання. Ставили сьогодні стартер на пускач. Хто робив таке? А то нам довелося знімати пускач ціликів що б поставити плиту, ато інакше не виходило або болгаркою плиту резть або пускач знімати, або є інші варіанти установки. Та й сам стратер довелося з кабіни встановлювати.

Leave A Reply

Your email address will not be published.