Як зробити водний екстракт прополісу

0

Як зробити водний екстракт прополісу

Водна настоянка прополісу

У народній медицині активно використовуються всі продукти бджільництва: мед, перга, пилок і прополіс, який за своєю значимістю деякі знахарі ставлять вище меду. З нього готують мазі і суспензії на основі різних масел, витяжки та екстракти на спирті. Однак найбільшу популярність придбала водна настоянка прополісу.

Вона, в порівнянні із спиртовою, зберігає набагато більше вітамінів і амінокислот. При цьому може застосовуватися там, де застосування спирту категорично заборонено: при лікуванні дітей і кодованих від алкоголю, очних захворюваннях, опіках, при захворюванням печінки і т.д.

Корисні і лікувальні властивості препарату

Прополіс (бджолиний клей) – потужне, натуральне і біологічно активна речовина. Завдяки вмісту понад 100 різних біологічно активних сполук, серед яких присутні дубильні речовини, органічні кислоти (кавова, феруловая, корична), смоли, вітаміни і амінокислоти, він допомагає:

 • Справлятися з різними вірусними інфекціями;
 • Посилювати дію антибіотиків, в результаті чого одужання відбувається значно швидше;
 • Виводити з організму людини різні токсичні речовини;
 • Зняти набряклість і больовий синдром. У це складно повірити, але водний розчин прополісу сильніше новокаїну в 3,5 рази ;
 • Уповільнювати зростання злоякісних пухлин. Вчені встановили, що, беручи участь в очищенні мембран клітин, він заморожує процес регенерації ракових клітин;
 • Прискорювати процес загоєння ран і опіків;
 • Лікувати кон’юнктивіт та інші захворювання очей;
 • Регенерувати кісткову масу, дентин (тверда тканина зуба) і хрящі;
 • Знизити холестерин, що допомагає очистити стінки судин, в результаті чого поліпшується кровообіг. Цей же ефект сприяє і лікування склерозу;
 • Ефективно боротися з деякими видами позбавляючи, грибком кандида і аспергільоз;
 • Ефективно впливати на паличку Коха при лікуванні туберкульозу, блокуючи її здатність до розмноження;
 • Зміцнювати імунітет. Тривалий прийом витяжки з бджолиного клею активізує вироблення антитіл, що підвищує опірність організму вірусам і бактеріям.

Прополіс на водній основі має концентрацію діючої речовини всього в 10-20%. Це значно менше, ніж у мазей на основі масла або спиртових екстрактів. Однак, можливість застосування практично без обмежень, робить його універсальним і незамінним препаратом при лікуванні багатьох захворювань. Застосовувати можна орально, ректально і вагінально. При прийомі всередину не страждає мікрофлора кишечника, а, отже, відсутній ризик виникнення дисбактеріозу.

Приготування водного розчину прополісу

Отримати водний настій з прополісу в домашню аптечку можна двома шляхами: купити в аптеці або приготувати в домашніх умовах.

За якістю водний екстракт прополісу в обох випадках ідентичний. Відмінність лише в термінах зберігання – витяжка, отримана промисловим шляхом, зберігається до року, а зроблена самостійно – близько 7 днів.

Це обумовлено ступенем очищення води – на підприємствах вона дистилюється і насичується іонами срібла.

Все ж більшість народних лікарів вважають за краще зробити водний настій прополісу самостійно. Пояснюють вони свою позицію тим, що в міру зберігання аптечна настоянка втрачає свої властивості, а приготування її в домашніх умовах дуже просте.

Водний розчин прополісу готується всього з двох компонентів: бджолиного клею і води. Перш, ніж вони будуть з’єднані, їх необхідно підготувати.

Прополіс купується, як правило, у вигляді пластичного кульки. Для отримання максимально насиченого розчину необхідно збільшити площу його контакту з водою. Досягається це шляхом подрібнення кульки до дрібнозернистої фракції. Однак пластичність не дозволяє перетворити його в порошок. Допомагає в цьому випадку легке заморожування в холодильнику. Досить однієї години, щоб прополіс застиг і став крихким. У такому стані, за допомогою терки, його можна перетворити в пиловидне стан.

При покупці подрібненого бджолиного клею його поміщають в морозильник на півгодини, а потім, за допомогою ступки або качалки, розтирають до порошкоподібного фракції.

Наступний етап – очищення прополісу від сторонніх домішок. Для цього отриманий порошок заливають водою і ставлять в темне місце на 1 годину. Після збовтують або перемішують. Спливли дрібні частинки акуратно знімають ложкою або зливають. Осів на дно осад і є якісно очищений прополіс. Воду зливають, а осів порошок обов’язково висушують.

Воду можна використовувати з-під крана, але в цьому випадку її обов’язково попередньо потрібно очистити очистити. Зробити це можна за допомогою морозильника. Практично у всіх матеріалах з приготування водної витяжки з бджолиного клею рекомендується воду заморозити, розморозити і відразу застосовувати для розчину. Пояснення просте – в стані льоду вона змінює свою структуру. Але це не зовсім так.

Звичайна водопровідна вода містить важкі метали, отрутохімікати, різні солі і дейтерій. Кристалізація молекул такої рідини зі стабільним ізотопом водню (дейтерій), починається з +3,8 градуса за С, а сольовий розсіл замерзає при 7 градусах морозу. Тому очищення наступний компонент екстракту слід провести в два етапи.

Налиту в каструлю, рідина ставлять на 5-6 годин в морозильник. Перша заморозка дозволяє позбутися від дейтерію. Для цього досить викинути утворився лід. Вторинна заморозка, протягом 10-12 годин, перетворить живу воду в лід, а розчин солей залишиться в рідкому стані. Відповідно, рідку фракцію зливаємо, а лід розтоплюємо і отримуємо другий компонент лікувального складу.

При приготуванні водного розчину бджолиного клею необхідно врахувати кілька важливих моментів.

 1. Він розчиняється в рідині при +80 градусах по С.
 2. Всі корисні речовини мають такі хімічні зв’язки, що не руйнуються навіть при кип’ятінні.
 3. Концентрація готового препарату визначається процентним вмістом прополісу в розчині. Наприклад, для 10% -ої настойки беруть 10 г прополісу на 100 мл рідини, 20% -ої – 20 г і т.д.
 4. При кип’ятінні прополісу отримуємо відвар, а не настоянку.

Настій можна приготувати двома шляхами:

 • витримати на водяній бані кілька годин;
 • провести витяжку в термосі.

Народні цілителі пропонують кілька додаткових рецептів приготування цього унікального засобу.

Рецепт №1. Очищену воду доводять до кипіння, трохи остуджують і переливають в термос. Туди ж засипають порошкову масу прополісу. Ставлять у тепле місце на 48 годин. Періодично струшують.

Готовий продукт являє собою непрозору рідину насиченого коричневого кольору. Аромат дуже приємний, з «бальзамними» нотками. Смак гіркуватий. Після проковтування настає легке оніміння. Чи не фільтрують. Перед вживанням обов’язково збовтують.

Рецепт №2. Бджолиний клей і кип’ячену воду змішують в невеликій каструлі (емальованому або з нержавіючої сталі) і ставлять у велику ємність з водою. Протягом години майбутнє лікувальний засіб витримують у водяній бані при 80 o С. Щоб процес розчинення біологічно активних речовин відбувався інтенсивніше, водяний настій постійно перемішують.

Завершується процедура приготування відцідження готового препарату через тришарову марлю, після чого він розливається в темну скляну тару, щільно закривається і зберігається в захищеному від сонячних променів місці. Чим вище концентрація розчину, тим більше термін зберігання. Вважається, що відсоток концентрації відповідає кількості днів зберігання, тобто 25% -ий розчин можна зберігати 25 днів.

Рецепт №3. Прополіс на воді з ромашкою. Для посилення лікувального ефекту від бджолиного клею на кожні 100 мл води береться 10 г аптечної ромашки. Після кип’ятіння рідини в неї додаються квіти ромашки і охолоджуються до кімнатної температури.

Сюди ж висипається прополіс. Потім на водяній бані, як і в рецепті №2, витримують 60 хвилин, після чого переливають в термос і ставлять на 48 годин для ферментації. Термос необхідно регулярно струшувати. Перед вживанням обов’язково розмішувати.

Рецепт №4. Розчин на шунгітовой воді. До початку воду піддають обробці шунгитом. Даний мінерал підсилює властивості прополисного розчину в боротьбі з туберкульозом, холестерином і гепатитом А і В.

Один або кілька каменів вагою в 300 г заливається в 3-х літровій банці очищеною водою і витримується 72 години. Через 3 доби 2/3 рідини за допомогою трубки від крапельниці акуратно, щоб не захопити нижній шар, знімається і використовується для приготування водного розчину за рецептами №2 або №3. Камені сушаться і через пару днів їх можна використовуватися повторно.

Інструкція по застосуванню

Водний розчин прополісу є унікальним не тільки за своїми можливостями при лікуванні різних захворювань, але ще і тим, що його застосування не обмежується лише прийомом всередину. Так, при захворюванні верхніх дихальних шляхів можна приймати всередину, полоскати рот, робити інгаляції. Ефект буде один і той же.

Наведемо інструкції по застосуванню 10% -ої настойки з бджолиного клею для лікування різних захворювань.

Ангіна, бронхіт та інші простудні захворювання – 25 крапель (не по 25, а всього 25) приймають 5 разів на добу або 30 крапель два рази на день. Приймати протягом 2 тижнів.

При заміні на полоскання 1 столову ложку препарату розводять в 100 мл кип’яченої води і полощуть рот протягом 5 хв. Процедуру необхідно повторювати 3 рази на день до одужання.

Інгаляції проводяться двічі в день. Лікарський засіб перед використанням підігрівається до 35-40 градусів за С і в нього додається віск.

При гаймориті і риніті в кожну ніздрю протягом 10 днів капають по 3 краплі настою. Щоб уникнути запалення носових пазух, необхідна перерва на 3 тижні, після чого процедуру можна повторити.

Туберкульоз і хронічний бронхіт вимагають прийому кошти тричі на день по 15 г. Тривалість прийому при туберкульозі – 90 днів, хронічному бронхіті – 30 днів.

Отит лікується 20% -им розчином. У вухо можна 2-4 рази на день капати по 2 краплі кошти або закласти на ніч змочені в ньому ватні тампони. В обох випадках після 10 днів застосування слід зробити перерву на 21 день.

Цукровий діабет – приймається по 15 г за 20 хвилин до їди тричі на день. Після 30-денного прийому необхідний піврічний перерву.

Захворювання шлунково-кишкового тракту, наднирників – слід приймати по 10 г за 1 раз. Решта аналогічно лікуванню цукрового діабету.

В обох випадках курс лікування повторюється.

Геморой. Допоможуть ванночки або марлеві примочки розведеною настоянки в співвідношенні 1 до 2, де 2 – вода.

Міома та інші гінекологічні захворювання. Прополісний екстракт: або п’ють по 20 крапель тричі на день, або на ніч вводять в піхву просочені розчином тампони, або роблять спринцювання (3 ст.л. препарату на півлітра води), або приймають ванночки.

При міомі разом з прополісом необхідно використовувати відвар з деревію та водяного перцю. Лікування триває до повного одужання по два тижні з перервами по 21 дню.

Широко використовується водний екстракт прополісу при лікуванні різних захворювань очей. Однак тут можна застосовувати тільки 5% -ий настій прополісу. Більш висока концентрація може призвести до опіку рогівки. Щоб знизити концентрацію 10% -го розчину вдвічі, необхідно просто долити туди така ж кількість очищеної і кип’яченої води.

Кон’юнктивіт можна вилікувати за місяць, капая в око по 2 краплі двічі на день. Якщо за цей термін хвороба не пішла, то курс лікування слід повторити через два тижні.

Більмо лікують спільно з чистотілом. Змішавши розчин бджолиного клею і настій чистотілу в пропорції 3: 1 закопують в око по 3 краплі тричі на день. Курс лікування – чотири тижні. Через 14 днів лікування можна відновити.

Дозування для дітей

Незалежно від захворювання, для дітей існує спеціальна дозування. Так, дітям до 3 років можна давати по ¼ чайної ложки 3 рази на день, а з 3 до 8 років – 1/3 чайної ложки також 3 рази в день. У віці від 8 до 14 років прийом можна збільшити до половини чайної ложки. І також 3 рази в день.

Протипоказання

Водний розчин прополісу має лише одне протипоказання – алергічну реакцію на цей продукт бджільництва.

Просте і недороге народний засіб на основі прополісу дозволяє вилікувати безліч хвороб. Головне знати, що такі ліки існує.

Інструкція по застосуванню прополісной води, настоянки прополісу, водного екстракту і приготування в домашніх умовах

Всі продукти бджільництва, включаючи мед, пергу, пилок, воскові стільники, прополіс, мають цілющі властивості. Останній масово використовується в терапії. З нього виготовляють настоянки на воді і спирті. Він служить головною дійовою компонентом при приготуванні багатьох медичних препаратів і народних засобів. У чому полягає цінність цього Апіпродукт і як його застосовують в боротьбі з різними недугами?

Лікувальні властивості прополісу

Прополіс – це джерело цінних речовин, справжній дар природи одночасно рослинного і тваринного походження. Він являє собою смолисті виділення, що з’являються на нирках дерев навесні. Бджоли збирають речовина з вільхи, тополі, берези та інших деревних рослин. Зібраний продукт комаха збагачує своєю слиною, в результаті виходить модифіковане пластичне освіту.

У бджолиному вулику клейку речовину використовується для:

 • замазування дірок, проломів і ущелин;
 • дезінфекції порожнини осередків напередодні закладки яєць;
 • регулювання ширини отвору, через яке бджоли вилітають і влітають у вулик;
 • ізолювання великих сторонніх предметів.

Для бджіл даний продукт є важливим, оскільки він виконує ряд функцій по захисту вулика і проживає в ньому сімейства. У житті людей бджолиний клей також має велике значення завдяки цілющому впливу на організм.

Його фармакологічні властивості і клінічна ефективність задокументовані за результатами 115 досліджень. Це натуральна речовина природного походження є антиоксидантим, протимікробну, імуномодулюючою, антіфлогістіческім, кардіозахисною, анестезіологічним, антираковим і ранозагоювальну засобом.

Завдяки широкому спектру лікувальних дій лікарські препарати на його основі знаходять застосування в боротьбі з різними недугами і патологіями. На відміну від багатьох відомих антибіотиків цей біопрепарат є безпечним для мікрофлори кишечника і не викликає побічних явищ.

Від яких проблем допомагають засоби на основі прополісу?

Лікувальні властивості бджолиного клею роблять його незамінним помічником при позбавленні від різного роду болів і патологій.

Виготовлені з нього емульсії (цілющі настоянки і суспензії) застосовуються як додаткове лікарський засіб в комплексній терапії наступних недуг:

 • захворювання дихальної системи і ЛОР-органів;
 • вірусні інфекції;
 • ослаблений імунітет;
 • ураження шкіри (дерматити, рани, подряпини, порізи, опіки, обмороження і т.д.);
 • виразкові хвороби;
 • інтоксикації;
 • болю різного характеру;
 • запальні процеси в організмі (наприклад, гастрит, панкреатит, запалення в ротовій порожнині);
 • онкологічне захворювання;
 • кардіологічні порушення;
 • хвороби зорових органів;
 • розлади ендокринних залоз;
 • геморой;
 • захворювання жіночої сечостатевої системи (молочниця, ерозія шийки матки).

Вживання препаратів з прополісу, у вигляді водного розчину, витяжки екстракту або настоянки сприяє швидкому відновленню клітин тканин завдяки очищенню мембран і налагодженню механізму розмноження клітин. Такі засоби прискорюють метаболізм і допомагають виводити шкідливі речовини з організму, сприяючи його звільнення від шлаків, токсинів і холестерину. Їх застосовують для зовнішньої обробки, всередину або для полоскань в залежності від роду захворювання і симптоматики.

Позитивний ефект дає використання 5% -го розчину при позбавленні від проблем з волоссям і їх оздоровленні. Він здатний усунути лупа, скоротити випадання і ламкість, зменшити сальність і сухість, відновити структуру волосся після ушкоджень (наприклад, хімічної завивки), поліпшити загальний стан і зовнішній вигляд волосся.

Відмінності прополісной води від водного екстракту і інших народних засобів

В апітерапії використовуються різні засоби на основі прополісу. Найпопулярніші – це прополисная вода і водний екстракт прополісу. Щоб зрозуміти, чим вони відрізняються один від одного, потрібно розібратися в їх походження.

Перший препарат виготовляється зі шроту, залитого рідиною і нагрітого на водяній бані. Шрот – побічний продукт у вигляді справжніх осаду, що утворився після приготування спиртових настоянок. Активні речовини основного компонента витягуються водою після спиртової обробки.

Сировиною для водного екстракту або водного розчину прополісу служить цільне речовина в його природному стані. Тобто те, яке не піддавалося модифікації, тому зберегло свою первісну структуру. Шматочок бджолиного продукту заморожується і подрібнюється за допомогою терки, після чого заливається нагрітої до 50 градусів водою. Настоюється складу протягом 3 діб в теплому місці. Такий розчин прополісу за властивостями перевершує інші витяжки та навіть речовина в чистому вигляді.

За зовнішнім виглядом, смаковими якостями і впливу на організм ці два види водної фракції прополісу також помітні. Настоянка з шроту в порівнянні з розчином з цільного прополісу каламутніша, має велику гіркоту, а при вживанні сильніше подразнює слизові оболонки. Остання характеристика дає можливість припустити, що прополисная вода не підходить для використання в якості назальних і очних крапель, особливо дитячих. За антивірусним і антимікробну діям лідирує водний розчин.

Водна настоянка з прополісу містить більше активних сполук і має більш широкий спектр корисних дій в порівнянні із спиртовою. Вона може застосовуватися як біологічно активна добавка до їжі.

У домашніх умовах приготувати такий препарат не складе труднощів, особливо по відео в інтернеті. Відмінностей у властивостях спостерігатися не буде, а ось термін придатності настоянки, приготовленої власними силами, буде набагато коротше, ніж виробленої промисловим шляхом. Домашній розчин зберігається не більше тижня. Це обумовлено використанням на виробничих підприємствах дистильованої води, збагаченої іонами срібла.

Відомі такі способи приготування:

 • З використанням термоса. Воду в потрібній кількості кип’ятять і трохи остуджують. Переливають в термос і додають порошок бджолиного клею. Наполягати масу потрібно в теплому місці протягом 2 діб, періодично струшуючи. Готове засіб має коричневий колір, приємний аромат і гіркуватий смак. Фільтрація рідини не потрібно.
 • На водяній бані. Для цього змішують кип’ячену воду і порошкоподібний прополіс в невеликому посуді. Тару поміщають у велику за обсягом ємність з водою і ставлять на вогонь. Витримують суміш рівно 1 годину, після чого проціджують рідина в скляну непрозору ємність. Зберігають такі ліки в темному місці, щільно закривши кришкою.
 • З використанням додаткового компонента – аптечної ромашки. Траву опускають в окріп. Остуджують відвар до кімнатної температури і змішують з прополісом. Розчин варять на водяній бані, як в попередньому рецепті. Після цього зливають в термос. Настояти емульсію слід в теплому місці 2 дні.
 • Щоб зробити прополісную воду, потрібно шрот, тобто осад, що залишився після виробництва спиртової настоянки. Співвідношення інгредієнтів: 1 частина прополісу і 2 частини води. Спосіб приготування аналогічний попереднім.

Засіб, приготоване по одному з рецептів в домашніх умовах, придатне для внутрішнього і зовнішнього використання, а також для полоскань, примочок і вагінальних спринцювань. Перед застосуванням слід добре струсити ємність.

При вживанні слід дотримуватися загальних рекомендацій:

 • використовувати розведений у воді препарат;
 • вживати в ранкові години натщесерце;
 • дотримуватися дозування;
 • не брати засіб в період загострення патологій.

Інструкція по застосуванню

При захворюваннях ЛОР-органів водний розчин прополісу, розбавлений прохолодною кип’яченою водою в співвідношенні 1: 2, закопують в ніс. Він швидко усуває закладеність і в короткі терміни позбавляє від нежиті. Закапувати необхідно по 2-3 краплі в кожну ніздрю 3 рази в день. Лікуються до повного усунення симптомів, але не більше 10 днів.

Отит виліковується шляхом закапування у вухо по 2 краплі. Процедура повторюється 2-4 рази в день. Для боротьби з очними хворобами використовують 5% -й розчин. Його капають в очі по 2 краплі двічі на день. Тривалість лікування – 30 днів.

При захворюваннях верхніх дихальних шляхів, що супроводжуються болем у горлі і набряком, екстракт приймають для полоскань. Необхідно розвести 2 ст.л. суспензії в склянці води. Зрошення проводять кілька разів на день. В результаті зникають больові відчуття, почервоніння і гинуть віруси.

При тонзиліті рекомендується проводити інгаляції по 10-15 хвилин 2 рази на день. Беруть 300 мл прополісу у вигляді водного настою на 1 л окропу, поміщають все в посуд. Накрившись рушником, вдихають лікувальні пари.

При захворюваннях шлунково-кишкового тракту застосування водяного прополісу має бути погоджено з лікарем. Необхідно дотримуватися загальні рекомендації.

Один з варіантів використання при гастриті передбачає змішування ліки з молоком. На 1 ст. теплого молочного продукту беруть 1 ст. л. настоянки. Випивають склад вранці на голодний шлунок. Курс лікування триває 14 днів.

При геморої і гінекологічних захворюваннях рекомендується приймати ванни з екстрактом прополісу. Для лікування міоми, ерозії та інших грибкових вагінальних інфекцій можна вводити на ніч тампони, просочені розведеним у воді розчином, або пити всередину по 20 крапель 3 рази на день. Хороший ефект дають спринцювання сумішшю з 500 мл води і 3 ст. л. Апіпродукт.

Зовнішнє використання препарату при лікуванні шкірних ушкоджень і захворювань передбачає обробку ураженої ділянки у вигляді протирання або примочок. При цьому розведення водою не потрібно.

При харчовому отруєнні потрібно розвести 1 ст. л. екстракту в 1 л води. Випивається складу протягом дня по 1 ст. Лікування сприяє швидкому усуненню симптомів інтоксикації.

У косметологічних цілях для поліпшення стану і структури волосся застосовується 5% -й настій. Його рясно наносять на коріння і по всій довжині волосся, залишають на 10-15 хвилин, після чого змивають теплою водою з шампунем. Процедуру проводять щодня протягом тижня. Повторне лікування можливо через 3 дня.

При стоматологічних захворюваннях водна суспензія прополісу наноситься в чистому вигляді. Попередньо сполоснувши ротову порожнину відваром шавлії або ромашки, пальцем в перебігу 2 хвилин настій втирають в ясна масажними рухами або прикладають на 10 хвилин змочену турунду. Процедура повторюється щодня вранці і ввечері до поліпшення стану.

Протипоказання до використання

Як і будь-який лікарський засіб, даний продукт має протипоказання. До них відносяться:

 • алергічна реакція на прополіс;
 • індивідуальна непереносимість;
 • дитячий вік до 3 років;
 • бронхіальна астма;
 • період загострення захворювань.

Щоб виключити ризик виникнення алергії, потрібно попередньо зробити тест на чутливість до компонентів препарату. Для цього розчин витримують пару годин на зап’ясті. Якщо ніяких побічних реакцій не виникло, можна сміливо використовувати прополіс для лікування.

При передозуванні можливе виникнення побічних ефектів у вигляді нудоти, сильного свербіння, головного болю або підвищеної температури тіла. Варто припинити застосування і звернутися за професійною допомогою.

Чи можна таким чином лікувати дітей і вагітних?

Використання водного розчину прополісу в лікувальних цілях дітьми старше 3-х років, вагітним і годуючим жінкам можливо і навіть рекомендовано. Перед застосуванням варто переконатися у відсутності алергічної реакції організму. Якщо негативних проявів не виявлено, настойку вживають в дозах, рекомендованих педіатром або гінекологом.

Ці властивості визначають корисність прополісу. Доцільно застосування водного розчину для дітей та вагітних жінок, при опіках і травмах, коли нанесення засобів на спирту неможливо.

Показання до застосування

Широкий спектр цілющих якостей використовується при зовнішньому нанесенні і при вживанні всередину. До свідчень для зовнішнього застосування відносяться запалення шкірного покриву, грибкові захворювання, опіки, обмороження. Кошти на водній основі призначають для полоскання при запаленнях на слизовій оболонці рота, глотки, яснах, піднебінних мигдалинах. Застосування всередину рекомендується при:

 • інтоксикації – стан, викликаний впливом токсинів, хімічних речовин або розвитком інфекції;
 • отруєнні – порушення роботи організму, викликане потраплянням ззовні отруйних речовин різної природи;
 • виразках – появу пошкоджень на слизовій шлунка або кишечника;
 • гастриті – запальна реакція травного тракту.

Водний екстракт прополісу активізує очисну функцію, обмінні процеси, підвищення імунітету.

Як антибактеріальну та бактерицидну засіб застосовується для усунення симптомів простудних захворювань: кашель, температура, слабкість.

Як приготувати водний розчин прополісу?

Підготовка компонентів – перший етап алгоритму дій «як зробити самостійно водний розчин прополісу». Способів кілька, але для всіх інгредієнти повинні бути очищені і готові до вживання.

підготовка прополісу

Фактори, що враховуються при покупці бджолиного клею, – форма і якість. Якщо купили у вигляді кульок або шматочків, то злегка заморозьте, а потім подрібніть на дрібнопористої тертці. При придбанні насипу знадобиться качалка або ступка.

Бджолиний клей сумнівної якості очищається від домішок, заливається холодною водою, витримується годину при +20 – (+ 22) ° C. Спливла на поверхню частина краще не використовувати. Чим її більше, тим нижче якість придбаного продукту. Осад виймається, просушується.

підготовка води

Приготування водного настою з підготовленого прополісу не проводиться з водопровідної або покупної водою. Рекомендовано застосування води, виготовленої самостійно. Як це зробити?

 • Набрати в пляшку питну відфільтровану воду.
 • Заморозити в морозилці, залишивши на ніч (9 годин).
 • Провести відтавання при температурі +20 – (+ 22) ° C.

Цей спосіб простий. Після виконання отримаєте талу чисту воду для приготування настоянки.

Рецепт – настоянка прополісу 5%

Після підготовки компонентів приступаємо до етапу виготовлення:

 1. Налити воду (190 мл) в каструльку, закип’ятити, остудити до 50 ° C.
 2. Помістити на водяну баню.
 3. Всипати подрібнений бджолиний клей (10 г).
 4. При досягненні температури розчину 50-55 ° C залишити на 60 хвилин, постійно помішуючи.
 5. Через годину перелити в термос або бутель з темного скла з пробкою, витримати дві доби. Якщо використовувалася пляшка, то поставити на батарею.
 6. Перед застосуванням настій процідити в герметичну пляшку.

Зберігатися 5% настоянка може до 30 діб в холодильнику. Для приготування 10%, 30% концентрацій інгредієнти беруться співвідношенням: 10 г клею на 100 мл рідини, 30 г на 100 мл.

Рецепт – водний розчин з ромашкою

Рослинний компонент посилить цілющі властивості настоянки.

 1. До води після кип’ятіння додати 10 г ромашки з аптеки.
 2. Охолодити рідина до кімнатної температури.
 3. Всипати і розчинити натертий бджолиний клей, витримати на водяній бані годину.
 4. Перелити в термос або темний бутель, залишити на 2 доби. Не забувати про періодичне збовтуванні.
 5. Розмішати, пропустити через марлю перед використанням.

Зберігатися настоянка з ромашкою може 10 днів в холодильнику. Для додання смаку, посилення лікувального ефекту додається ложка меду перед вживанням. Давати її можна дітям при застуді, грипі, захворюваннях шлунка інфекційного характеру.

Інструкція по застосуванню

Настій з прополісу на водній основі унікальний тим, що може прийматися різними способами. Наприклад, захворювання порожнини рота лікують прийомом всередину, інгаляціями, полосканнями.

Настій 10% – універсальна концентрація. При простудних захворюваннях призначається:

 • Всередину – краплі щодня по кілька разів, курс – 2 тижні.
 • Полоскання – 1 ложка кошти на півсклянки теплої води, курс – 3 рази на день до лікування.
 • Інгаляція – настоянка злегка підігрівається з додаванням бджолиного воску, проводиться 2 рази в день.

При запаленні гайморових пазух і слизової оболонки носової порожнини призначаються краплі на 10 днів, з перервою по 3 тижні. Запальні процеси в вусі лікуються 20% концентрацією краплями або змоченою в розчині ватою. Курс – 10 днів по 2-3 рази.

Лікування цукрового діабету, хвороб травлення – прийом 3 рази на день за 30 хвилин до їди. Тривалість – 1 місяць, потім перерва півроку. При цих захворюваннях розрізняються дозування.

При інтоксикаціях, отруєннях – ложку настоянки розчинити в літрі води, приймати по 1 склянці на день.

Запалення ясен – ополіскування ромашкою або шавлією, нанесення настою і масаж пальцем або прикладання самочинного ватного тампона.

При опіках, травматичних ушкодженнях шкіри, обмороженнях – примочки з марлі, просоченої розчином.

дозування

Призначається лікарем. Для дорослих: при нежиті 3-5 крапель 4 рази на день; при запаленні в вушній раковині – по 12 крапель 3 рази на день, настоянка повинна бути злегка підігрітою.

При простудних захворюваннях – 5 крапель по 5 разів на добу або 15 – 2 рази на день. Гайморит та риніт – по 3 краплі. Отит – по 2 краплі до 4 разів на день. Цукровий діабет – 15 г до їжі. Захворювання органів травлення – 10 м

Протипоказання

Прополіс природна речовина, тому воно має тільки одне протипоказання – непереносимість компонентів або алергічна реакція на медові продукти. Алергія проявляється у вигляді свербежу, почервоніння, набряків.

Перевірка перед вживанням – нанести 3 краплі на шкіру зап’ястя, почекати 2 години. Якщо ознаки алергії не проявилися, то сміливо використовуйте настоянку.

Водний розчин прополісу натуральне лікувальний засіб, що володіє довгим списком корисних властивостей. Перед вживанням обов’язкова консультація лікаря.

Настоянка прополісу на воді

На жаль, далеко не всі знають, наскільки доступні натуральні та ефективні засоби лікування різних захворювань. Одним з них є продукт бджільництва – екстракт прополісу водний або настоянка прополісу на воді. Цей препарат не містить спирту, його можна застосовувати для лікування дітей та вагітних жінок і він практично не має протипоказань.

В даний час населення дуже сильно піддається впливу реклами і різних маркетингових ходів, не обійшла стороною така тенденція і фармацевтичну галузь. Захворівши, людина поспішає придбати популярне розрекламоване засіб, не підозрюючи того, що переплачує за ліки, які можуть нанести його організму ще більших збитків.

Чим корисний водний розчин прополісу

Настоянка прополісу на воді має істотну перевагу перед аналогічним препаратом – бджолиним клеєм, настояним на спирту. Вона діє більш м’яко, має більш низьке процентний вміст діючої речовини. Завдяки цьому її можна використовувати в офтальмології, при хворобах шкіри, печінки, а також при лор-захворюваннях.

Прополіс на водній основі є потужним біологічно активною речовиною і натуральним иммуностимулятором. Його склад різноманітний, в ньому налічується понад 100 компонентів, кожен з яких корисний для людського організму. Перелічимо основні корисні властивості, якими володіє водна емульсія Апіпродукт:

 • протистоїть вірусам, інфекцій, бактерій;
 • очищає організм від шлаків, запобігає інтоксикацію;
 • є натуральним знеболюючим засобом;
 • прискорює процеси регенерації на клітинному рівні;
 • виводить з організму поганий холестерин;
 • прискорює обмінні процеси;
 • підсилює природні захисні сили організму.

Це цікаво: при попаданні в бджолиний вулик великого комахи, яке бджоли не можуть самостійно викинути назовні, вони його просто обмазують прополісом, що те саме мумифицирование. Це доводить потужну антибактеріальну і протиінфекційне дію продукту.

Аптечний водний розчин буває в двох варіаціях, це 10 і 20% концентрація. Низька концентрація діючої речовини дозволяє використовувати водний прополіс повсюдно, не побоюючись поразки слизової або неприємних відчуттів.

Показання до застосування

Як вже стало зрозуміло, водна суспензія прополісу має широкий спектр дії, за рахунок цього її застосування досить різноманітно. Починаючи від обробки подряпин і закінчуючи лікуванням серйозних захворювань внутрішніх органів. Водна настоянка прополісу успішно використовується при:

 • простудних захворюваннях (ангіна, ГРВІ, ГРЗ);
 • туберкульозі, бронхіті;
 • лор-захворюваннях (отит, синусит, гайморит);
 • цукровому діабеті;
 • хворобах шлунково-кишкового тракту;
 • геморої;
 • стоматиті;
 • проблемах з серцево-судинною системою;
 • захворюваннях жіночої статевої сфери.

Ефективний прийом прополісу в домашніх умовах для усунення інтоксикації після отруєння їжею або алкоголем. А також бджолопродукти застосовується для лікування хвороб очей (вірусні інфекційні кон’юнктивіти, більмо). Зовнішньо природні ліки використовують при лікуванні дерматиту, вугрової висипки, поверхневих ран.

Варто зазначити, що продукти бджільництва можна використовувати комплексно в антибактеріальної терапії, більш того, природні ліки тільки підсилює дію синтетичних антибіотиків. Далі опишемо кілька варіантів, як приготувати водний розчин прополісу самостійно.

Як приготувати водний екстракт прополісу

Прополіс на воді можна віднести до засобів народної медицини, так як його легко приготувати самостійно. Але і придбати вже готовий препарат досить просто, він є в продажу в аптеках і спеціалізованих магазинах бджільництва.

Перш ніж описати рецепт приготування ліків, хотілося б внести ясність. Настій це саме препарат, який отримують в результаті наполягання, т. Е. Кипіння в процесі виготовлення виключається. В іншому випадку настоянка з прополісу на воді мала б назву відвар.

Виготовлення натурального лікарського препарату відбувається за кілька етапів.

підготовка компонентів

Розчиняється прополіс в воді досить погано, тому приготування водного настою прополісу займає деякий час. Для того щоб отримати якісне лікарський засіб, компоненти (вода, бджолиний клей) потрібно попередньо підготувати.

Вода повинна бути очищена від різних домішок. Для цих цілей можна придбати воду для ін’єкцій в аптеці або взяти дистильовану. Ще один варіант – самостійно очистити воду з-під крана. Все що від вас буде потрібно – завчасно помістити ємність з водою в морозильну камеру. Як тільки 1/3 об’єму рідини перетвориться в лід (це застигне дейтерій), що залишилася воду зливають і повторно заморожують. Після того як в лід перетвориться 2/3 частини рідини, лід витягають, це і є очищений компонент для виготовлення настою. А в не застиг частини залишаться непотрібні солі, її потрібно просто вилити.

Для того щоб отримати максимально насичений настій, бджолиний клей необхідно попередньо подрібнити. Найпростіше натерти апипродукт в злегка підмороженому вигляді, тоді він добре кришиться і практично не липне. Потім крихту з бджолопродуктів потрібно залити водою і залишити на деякий час. Непотрібні домішки піднімуться вгору, їх треба злити, а очищений бджолиний клей просушити. Коли компоненти підготовлені, можна переходити безпосередньо до виготовлення лікарського засобу.

приготування

Як вже було написано раніше, екстракт може мати концентрацію 10 і 20 відсотків. Відповідно пропорції будуть відрізнятися.
Для приготування 10% настою потрібно:

 • апипродукт – 10 г;
 • очищена вода – 100 мл.

Для виготовлення 20% настоянки обсяг діючої речовини потрібно збільшити вдвічі. Існують 2 способи приготування прополисной настоянки.

При першому способі необхідно поєднати 2 інгредієнта в ємності, поставити на водяну баню, нагрівати, постійно помішуючи, до тих пір, поки продукт бджільництва не розчиниться (близько 1 години). На поверхню будуть спливати частки воску, їх потрібно видаляти, інакше потім складно буде проціджувати суміш. У гарячому стані отриманий настій проціджують, потім переливають в непрозору тару (можна обернути просту банку фольгою).

Для другого варіанту потрібно термос. У нього засипають подрібнений бджолиний клей, потім заливають кип’яченою водою, температурою не більше 80 градусів. Приготування ліків таким методом займає 2 діб, протягом яких термос необхідно регулярно збовтувати. Після того як ліки настоїться, його також фільтрують, переливають в тару для зберігання, тепер він готовий використання. Водна витяжка має приємний аромат, коричневим кольором, відчуваються слабкі нотки смоли.

Існує один значимий нюанс, на який варто звернути увагу. Приготування водного розчину прополісу в домашніх умовах дає гарантію якості препарату, та ось тільки його термін придатності становить всього 7-10 днів. А ліки промислового виробництва зберігає лікувальну дію протягом року.

Така велика різниця в термінах зберігання з’являється через технології очищення води в умовах виробництва і додавання нових функцій. Тому перед тим як зробити водний настій прополісу будинку, задумайтеся, можливо, що варіант з покупкою вам підійде більше.

імітація ліки

Для того щоб ви були обізнані повністю по частині питання лікарських засобів на основі прополісу, слід приділити увагу одного моменту. Деякі бджолярі займаються реалізацією прополісной води, видаючи її за повноцінний препарат з аналогічними корисними властивостями.

Але це в корені не так, прополисная вода залишається після настоювання шроту. Його отримують від виготовлення спиртових настоянок на прополісі. Відповідно цілюща сила у неї значно нижче, і вона гірше засвоюється шлунково-кишковим трактом. На зовнішній вигляд настояний водний препарат також відрізняється, він більш мутний і гірчить сильніше. Тому будьте уважні при придбанні подібних препаратів.

Правила застосування

Як правило, водна суспензія прополісу дає невеликий осад під час її зберігання, в зв’язку з цим перед кожним використанням флакон слід струшувати. Далі опишемо способи застосування настою Апіпродукт.

Для полоскання горла, промивання носа, необхідно розвести прополіс з розрахунку 1 до 5, де буде 5 частин води і 1 настою. І вже за допомогою приготованого розчину потрібно промити носові пазухи або прополоскати горло. Такий же розчин використовують при лікуванні грибкових захворювань порожнини рота. У нерозведеному вигляді настій бджолопродукти закапую в ніс і вуха (нежить, отит) по 2 краплі 3 рази за добу протягом 10 днів.

Для лікування геморою екстракт розводять водою у співвідношенні 1 до 2, потім марлевий тампон вимочують в розчині і приклеюють на ніч до хворого місця. У тому випадку, якщо має місце уповільнений кон’юнктивіт з невеликою кількістю виділень, то потрібно закопувати 2 рази за день по 1-2 краплі в кожне око, курс лікування – 30 днів.

Важливо! При гострому бактеріальному кон’юнктивіті слід негайно звернутися до фахівця, а не займатися самолікуванням!

Рекомендоване дозування

Як правильно застосовувати водний настій Апіпродукт залежить від що має в анамнезі захворювання. Перед прийомом лікарського препарату всередину його потрібно розводити водою.

дорослим

При терапії водним екстрактом прополісу необхідно дотримуватися дозування препарату і дотримуватися рекомендованого курсу лікування:

 • При захворюваннях шлунково-кишкового тракту пити настоянку прополісу на воді потрібно в кількості 1 ч. Л. тричі на день за 30 хв до прийняття їжі. Курс лікування становить 1 місяць, потім 6 місяців перерву, і повтор терапії.
 • При застуді розведений екстракт бджолиного клею беруть по 0,5 ч. Л. п’ять разів за добу. Приймати препарат потрібно протягом усього лікування і ще тиждень після того, як пройдуть всі симптоми хвороби.
 • При туберкульозі, бронхіті п’ють по 1 ст. л. 3 рази на добу за півгодини до їди. Терапія досить тривала, вона становить 1-3 місяці.
 • При цукровому діабеті слід приймати ліки 2 рази за день по 0,5 ст. л. за чверть години до прийняття їжі протягом місяця. Лікувальний курс необхідно повторювати 2 рази за рік.
 • При гінекологічних захворюваннях жінкам треба пити по 2/3 ч. Л. 3 рази за день протягом місяця. А також можна вводити в піхву марлеві тампони, вимочені в ліках на ніч.
 • При отруєнні розчиніть в 1 літрі кип’яченої води 1 ст. л. настою, пийте в міру можливості протягом дня.

дітям

Багатьох батьків цікавить, чи підходить водна суспензія прополісу ля лікування дітей. Відповідь однозначна – так! Водяну настоянку можна без побоювання застосовувати для лікування простудних захворювань у дітей, природно, якщо відсутня алергія. Ліки на водній основі абсолютно не щипає ніс при зрошенні, має цілком стерпним для дитини смаком, що дозволяє безперешкодно бризкати і полоскати горло.

Що стосується вживання всередину, то інструкція із застосування препарату свідчить про неприпустимість його використання до 18 років. Дана застереження внесена у зв’язку з відсутністю досліджень. Насправді при правильному застосуванні натуральний препарат не є небезпечним для дитини. Дозування лікарського препарату буде залежати від віку. Разова доза становить:

 • 3-8 років – 1/3 ч. Л .;
 • старше 8 років – 1/2 ч. л.

Незалежно від захворювання пити настій Апіпродукт необхідно 3 рази в день (розвівши в невеликій кількості води), за 20 хвилин до їди.

Протипоказання

Основне протипоказання до застосування описуваного препарату це алергічна реакція. Тому перед тим як приймати водну настойку прополісу, потрібно переконатися в нормальній переносимості речовини. Прийом рекомендується починати з малих дозувань, поступово доводячи до потрібного обсягу.

У тому випадку, якщо ви виявили побічні ефекти настоянки прополісу, наприклад, почервоніння, висипання, свербіж, то терапію необхідно припинити.

З обережністю слід використовувати настій бджолопродукти годуючим жінкам і вагітним в останньому триместрі. Така терапія може спровокувати розвиток алергії у дитини. Перед початком лікування рекомендується отримати консультацію у лікаря.

Тепер ви знаєте, що існує практично універсальне народний засіб. Воно допомагає при багатьох захворюваннях і при цьому практично безпечно для пацієнта (за винятком можливої ​​алергії). Придбати водний розчин прополісу можна в аптечній мережі. Інструкція по застосуванню допоможе правильно використовувати препарат в залежності від концентрації діючої речовини. У тій ситуації, коли ви приготували лікарський засіб своїми руками, орієнтуйтеся на рекомендації щодо застосування настою.

Leave A Reply

Your email address will not be published.