Беларус МТЗ 80 технічні характеристики трактора

0

Беларус МТЗ 80 технічні характеристики трактора

МТЗ 80: технічні характеристики, огляд, опис

Джерело фото: fb.ru Фото МТЗ 80

Попередником МТЗ 80 (тип – універсально-просапні, тяговий клас – 1,4) є трактор МТЗ 50.

двигун

У порівнянні з моделлю, що випускалася до цього, на новій розробці радянських конструкторів був встановлений двигун збільшеної потужності, який був здатний виробляти до 80 к.с. Доопрацюванням силового агрегату займалися фахівці Мінського моторного заводу, які передбачили в конструкції електрострартерний запуск і пусковий двигун. Також в результаті модернізації частота обертання колінчастого вала зросла до 2200 об / хв.

Технічні характеристики МТЗ 80: відмінності від попередника

Випробування трактора офіційно завершилися в 1972 році – через 6 років після затвердження проекту. Серійну збірку на підприємстві запустили в 1974 році.

Частота обертання колінчастого вала

Вантажопідйомність гідронавісною системи

Тиск в гідронавісною системі

В основі трактора лежала традиційна для техніки даного класу компоновка: полурамная конструкція, яка передбачала несучі картери вузлів трансмісії; двигун розташовувався в передній частині корпусу; задні колеса були провідними, передні – напрямними. Модель МТЗ 80 мала привід тільки на задні колеса.

Джерело фото: fb.ru Навантажувач на базі трактора МТЗ 80

При цьому в конструкцію трактора був внесений і ряд значних змін. На момент закінчення випробувань трактора МТЗ 80 були покращені такі компоненти:

 • Коробка передач. Творці трактора передбачили понижуючий редуктор, що дозволило подвоїти число передач. В результаті кількість передач переднього ходу склало 18, заднього – 4.
 • Муфта зчеплення. По-перше, з’явилися демпфирующие пружини, по-друге, розроблена нова конструкція маховика. Останній отримав плоску форму, завдяки чому покращилась вентиляція всієї муфти в цілому, а також був оптимізований процес очищення відсіку від продуктів зносу, що виникають в результаті тертя поверхонь одна об одну.
 • Автоматичне блокування диференціала заднього моста. Ця функція тепер могла спрацьовувати на ходу трактора.
 • Привід заднього ВОМ. Завдяки зміні його конструкції з’явилося дві частоти обертання замість однієї.
 • Ходозменшувач. У попередньому тракторі даний елемент був відсутній. Ходозменшувач був шестерінчастий редуктор, за допомогою якого було розширено діапазон швидкостей. Мінімальна швидкість пересування досягала 1,3 км / год.

МТЗ 80 був здатний пересуватися з більш значною швидкістю (вона збільшилася до 35 км / ч), розширився список навісних знарядь, які можна було навішувати на базову машину. Також була доопрацьована гідронавісна система, яку обладнали гідроувелічітелем зчіпного ваги (ГПВ), силовим і позиційним регулятором.

Габарити МТЗ 80

Ширина колії (задні колеса)

Ширина колії (передні колеса)

модифікації

Після певного досвіду експлуатації трактора МТЗ 80 в різних регіонах СРСР було розроблено кілька модифікацій. Основні версії отримали індекси «Р» (трактор призначався для механізованого обробітку рисових посівів і відрізняється збільшеним до 700 мм дорожнім просвітом), «Н» (призначення – гірське землеробство, особливість конструкції – низький кліренс) і «К» (розроблений для с / г операцій на крутих схилах). У конструкцію останньої модифікації були додані такі рішення для підвищення стійкості, як бортові коливаються редуктори і механізм стабілізації і вирівнювання положення кістяка.

Джерело фото: fb.ru Фото МТЗ 80

В цілому спецверсії трактора відрізнялися дизайном, способом пуску двигуна, передавальними числами трансмісії, величиною агротехнічного просвіту та ін.

В даний час сучасна базова модель в лінійці Мінського тракторного заводу має індекс BELARUS-80.1. На її основі випускається близько 20 версій сільськогосподарської техніки потужністю від 81 до 95 к.с.

аналоги

Виходячи з основних технічних характеристик до числа аналогів можна віднести наступні моделі: МТЗ 50, МТЗ 912, МТЗ 911, МТЗ 80.1, МТЗ 82, ЮМЗ 6АКМ40.2, АГРОМАШ 85ТК, ЮМЗ 6, АГРОМАШ 60ТК Метан, ЮМЗ 8040.2.

Відео

МТЗ-80: технічні характеристики трактора та порівняння існуючих модифікацій

«Беларус» МТЗ-80 відноситься до 800 серії універсально-просапних колісних тракторів. Випускається з 70-х років минулого століття Мінським тракторним заводом. Різні його модифікації донині використовуються по всьому світу на території 70 країн.

Все почалося в далекому 1966 році, коли ЦК КПРС і Рада Міністрів СРСР випустили Постанова №606 від 3 серпня “Про прискорення розвитку в 1966-1970-х рр. виробництва тракторів, самохідних шасі і запасних частин до них “. Щоб уникнути глобального переобладнання заводу було вирішено піддати глибокої модернізації МТЗ-50. Нова модель, що одержала назву МТЗ-80, змінила початкову конструкцію на 70%, уніфікувавши не тільки окремі деталі, але і більшість вузлів і агрегатів. Починаючи з 2000 року даний трактор носить назву «Беларус-80».

Поливальна машина на базі МТЗ-80

 • переднє розташування мотора;
 • традиційні для серії великі задні колеса;
 • виключно задній привід;
 • полурамную конструкцію;
 • малі напрямні колеса.

Технічні характеристики

двигун
Тип дизельний
Наддувши немає
Модель Д-243
потужність 81,6 к.с., 60 кВт
Робочий об’єм 4,75 л
Номінальна частота обертання колінчастого вала 2200 об. / Хв.
Максимальний крутний момент 298 Н · м
число циліндрів 4 шт.
Діаметр циліндрів 110 х 125 мм
Коефіцієнт запасу крутного моменту 15%
Ємність паливних баків 130 л

На трактори МТЗ-80 встановлюються тільки чотиритактні дизельні двигуни з 4-ма циліндрами сімейства 4Ч11 / 12,5 моделей Д-243 і Д-240. Нинішнє покоління тракторів, які сходять з конвеєра РУП «Мінський тракторний завод» оснащені двигуном Д-243, про що також свідчить каталог продукції, що розповсюджується серед дилерських мереж.

Пуск двигуна здійснюється за допомогою електростартера. При включеній передачі передбачено блокування запуску.

Трансмісія
КПП механічна, ступінчаста
муфта зчеплення однодискова, суха
передніх передач 18
Передач заднього ходу 4
Швидкість руху вперед, км / год 1,9 – 34,3
Швидкість заднього ходу, км / год 4,09 – 9,22

Модель трактора «Білорусь-80» комплектується виключно механічною трансмісією з 9-ступінчастою двухдиапазонной коробкою передач і знижуючим редуктором. Муфта зчеплення на таких тракторах постійно замкнута, однодискова, суха. Після 1985 року частина машин була забезпечена гідроуправляемой кпп з перемиканням під навантаженням. Особливість такої коробки полягає в можливості перемикати передачі в установленому діапазоні без виключення муфти зчеплення.

Задній міст МТЗ-80 має функцію блокування диференціала. Для її активації в сучасних моделях досить вибрати режим під панеллю приладів. Перші ж моделі були обладнані спеціальною педаллю на підлозі кабіни і блокування диференціала здійснювалася в них виключно механічним шляхом.

гідросистема
ємність гідросистеми 25 л
Максимальний тиск 20 МПа
Вантажопідйомність на осі підвісу 3200 кг
продуктивність насоса 45 л / хв.

Гідравлічна система, що встановлюється на тракторах даної серії, включає в себе:

 • гідроциліндр управління навісним плугом;
 • шестерний насос НШ-32;
 • 3-х секційний золотникових-клапанний гідророзподільник.
Задній вал відбору потужності
I незалежний 540 об. / Хв.
II незалежний 1000 об. / Хв.
синхронний 3,5 об. / М шляху
Габарити
довжина 4120 мм
Ширина 1970 мм
Висота по кермовому колесу 2780 мм
база 2370 мм
агротехнічний просвіт 645 мм
Мінімальний радіус повороту 3,8 м
експлуатаційна маса 3770 кг

Для зменшення габаритної висоти на старих і сучасних моделях трактора можлива установка малої кабіни. За рахунок цього не тільки оновлюється салон машини, але і зводяться до мінімуму проблеми при роботі в садах, на тваринницьких фермах і складських приміщеннях, а також в будівлях з негабаритним воротами.

Колія
передніх коліс 1350 – 1850 мм
задніх коліс 1800 – 2100 мм
розміри шин
передні 9,0 – 20 дюймів
задні 15,5R38

На сьогоднішній день існує кілька різних модифікацій МТЗ-80, які відрізняє агротехнічний просвіт, число і розташування прівязочние місць для причіпного і навісного обладнання, тип установлюваної гуми, варіації пуску двигуна, зовнішній дизайн і передавальні числа трансмісії.

Модифікації МТЗ-80
Модель МТЗ-80 МТЗ-80л МТЗ-80.1
привід
задній + + +
повний
Запуск двигуна
електро стартером + +
пусковим двигуном +
кабіна
базова + +
універсальна +
кліренс
базовий + + +
низький

Трактор МТЗ-82 є повнопривідним аналогом «Беларус-80».

Огляд трактора Беларус МТЗ-80. Опис, технічні характеристики і відгуки користувачів

Просапної трактор МТЗ-80 Беларус відноситься до однієї з найпоширеніших моделей, випускався з початку сімдесятих минулого століття. Протягом двох років проводилися досвідчені випробування конструкції, розробленої на основі молодшої моделі – трактора МТЗ-50, перш, ніж СІЛЬГОСПАГРЕГАТ почали виробляти масово. МТЗ-80 є основоположником 80-й серії, випуск його триває і в наш час. З початку двохтисячних трактор став називатися Беларус-80.

Призначений трактор Білорусь 80 для виконання різних аграрних, комунальних, дорожньо-будівельних робіт. Використовується при транспортуванні вантажів, на вантажно-розвантажувальних та інших специфічних роботах. Завдяки винятковим технічним характеристикам, 80-а модель поставляється в багато країн світу.

На конструктивній основі сільгоспмашини розроблена 21 модифікація в межах потужності 81-95 к.с., в широкому ціновому діапазоні. Трактори МТЗ цього сімейства відрізняються специфічним призначенням, зовнішнім дизайном, різними технічними характеристиками передавального числа, величини кліренсу, запуском мотора, типом гуми, особливостями роботи на горбистій місцевості.

Деякі модифікації трактора МТЗ-80 Беларус:

 • 80.1 – задньопривідний, кабіна велика;
 • Т-70С / В – гусенична машина 2 тк для вирощування буряка / винограду;
 • 80 / 82В – на цій модифікації встановлений реверсивний редуктор;
 • 82 /82.1 – повнопривідна машина, кабіна відповідно маленька / велика;
 • 82Н – повний привід + зменшений агротехнічний просвіт 40 см + спеціальне сидіння з вертикальною підтримкою оператора для роботи на схилах;
 • 82к – для роботи на дуже крутих схилах, оснащений автоматичною гідравлікою;
 • 82Т – машина зі збільшеним агротехнічним просвітом для вирощування баштанних і овочевих культур;
 • 82Р – призначений для вирощування рису;
 • 80Х / 80ХМ – сільгоспмашин для вирощування бавовни;
 • 82.1-23 / 12 – повний привід + велика кабіна, передні колеса великого діаметру, балковий передній міст.

Крім того, на базі трактора розроблені інші види спецтехніки: екскаватори, евакуатори, різні комунальні агрегати, стогометатель.

Опис моделі Беларус

Простота + надійність – основні якості, необхідні для техніки будь-якого призначення, як не можна краще втілені в тракторі Беларус МТЗ-80. Машина розроблена в характерній системі полурамной конструкції -Передні розташування мотора, провідні задні колеса більшого діаметру, ніж передні.

Технічні характеристики трактора Беларус 80.1

двигун
Тип дизель без турбонаддува, з безпосереднім уприскуванням палива
Потужність, к.с. / кВт 81,6 / 60
Модель Д-243
Номінальна частота обертання колінчастого вала,
об. / Хв.
2200
Число циліндрів, шт. 4
Діаметр циліндрів / хід поршня, мм 110 х 125
Робочий об’єм, л 4,75
Максимальний крутний момент, Н · м 298
Коефіцієнт запасу крутного моменту,% 15
Ємність паливних баків, л 130
Трансмісія
Коробка передач механічна, ступінчаста
муфта зчеплення суха, однодискова
Число передач вперед / назад 18/4
Швидкість руху, км / год: вперед / назад 1,9-34,3 / 4,09-9,22
Задній ВВП:
незалежний I, об. / хв. 540
незалежний II, об. / хв. 1000
синхронний, об. / м шляху 3,4

Блокування диференціала заднього моста: з гідромеханічним управлінням, має два положення (вимкнено; включено примусово).

гідросистема
Вантажопідйомність на осі підвісу, кг 3200
Максимальний тиск, Мпа 20
Продуктивність насоса, л / хв. 45
Ємність гідросистеми, л 25
Розміри і маса
Загальна довжина, мм 4120
Ширина, мм 1970
Висота по кермовому колесу, мм 2780
База трактора, мм 2370
Колія, мм
По передніх колесах 1350 – 1850
По задніх колесах 1800 – 2100
Агротехнічний просвіт, мм 645
Найменший радіус повороту, м 3,8
Маса експлуатаційна, кг 3770
Розміри шин (стандарт):
передніх коліс 9,0 – 20
задніх коліс 15,5R38

Габарити

Габаритні розміри сільгоспмашини складають: ДхШ 4120хх1970 мм, висота трактора дорівнює 2780 мм. Коли майбутні власники цікавляться, скільки важить трактор, слід розрізняти нюанси: конструкційна маса агрегату – 3,77 т, а повний споряджений вага – 6,3 т. Колісна база складає 245 см. Невеликий радіус повороту свідчить про високий ступінь маневреності машини – 3, 8 м.

двигун

На СІЛЬГОСПАГРЕГАТ встановлений чотирициліндровий дизельний мотор 1,4 тк власного виготовлення 80 к.с. Завдяки електростартер забезпечується легкий запуск навіть при негативних температурах. У застарілих версіях запуск здійснювався з кабіни за допомогою спеціального карбюраторного двигуна. Передбачена автоматична блокування запуску двигуна в разі включеної передачі трактора МТЗ.

Трансмісія

Має два діапазони перемикань. Зчеплення сухе постійно замкнутий однодисковое. Коробка передач (на пізніх моделях гідравлічна) забезпечує швидкості 18вперед / 4назад. Максимальна швидкість, яку здатний розвивати трактор, дорівнює 34,3 км / год. При необхідності можливе встановлення ходозменшувача.

Ходова частина

Задні колеса у трактора МТЗ провідні, передній міст на полужесткой підвісці балансирного типу. Передні колеса направляючі, меншого діаметру. Залежно від модифікації, управління блокуванням заднього моста проводиться механічної (на початкових базових версіях) або гідравлічною системою. Ширина колії трактора Беларус-80 регулюється: передні колеса 145-197 см, задні 150-210 см.

Агрегат має досить високий агротехнічний просвіт 64,5 см, що дозволяє ефективно використовувати його на специфічних роботах. Оптимальна величина тиску в шинах для моделі 80.1 складає 0,12-0,26 мПа в передніх колесах, для задніх – 0,10-0,18 мПа.

Кабіна, управління

Кабіна у трактора МТЗ закрита, розрахована лише на тракториста. В кабіні оновлений внутрішній дизайн, поліпшена оглядовість, встановлена ​​раціональна система опалення. Залежно від призначення конкретної модифікації, трактор міг оснащуватися великої і малої кабіною. Таким чином, оптимально вирішувалося питання раціональної роботи в саду, на складах і тваринницьких фермах, інших негабаритних приміщеннях.

Трактор МТЗ оснащений гідрооб’ємна рульовим керуванням. Органи управління, датчики контролю технічних параметрів зручно розміщені на приладовій панелі. У ранніх моделях педаллю на підлозі кабіни проводилася блокування диференціала, в сучасних машинах просто вибирається певний режим на приладовому щитку. Для зниження зусилля на рульовій колонці машина оснащена гідропідсилювачем керма. Гальмівний механізм – дисковий, поворот здійснюється за допомогою передніх коліс.

Щодо ергономіки кабіни, власники трактора Беларус пред’являють претензії до недосконалої конструкції водійського сидіння, яке з часом втрачає стійкість; непродуманої роботі світлотехніки; неякісної гумі, яка використовується для дверних ущільнювачів.

гідравліка

У трактора МТЗ роздільно-агрегатна гідросистема з шестерним насосом. Ємність гідросистеми – 25 л. Вантажопідйомність на осі підвісу дорівнює 3,2 т. Управління навісним плугом здійснюється за участю гідроциліндра і трисекційного гидрораспределителя.

Додаткове навісне і причіпне обладнання встановлюється на тракторі МТЗ на задній ВВП і з застосуванням гідронавісною системи. Перелік використовуваних пристосувань досить широкий:

 • плуги різних модифікацій
 • борони дискові, навісні
 • культиватори
 • косарки різних типів
 • сівалки механічні, пневматичні, стерньові, для пунктирного висіву
 • прес-підбирач рулонний, тюковий
 • комбінований ґрунтообробний агрегат
 • агрегати для внесення добрив
 • ківш екскаваторний
 • відвал знімний, поворотний
 • вилочні захвати, вила
 • граблі-ворушилки
 • пакувальник силосної маси
 • обмотувальник рулонів
 • дорожні щітки
 • причепи, напівпричепи
 • навантажувачі
 • спеціальне обладнання.

Особливості експлуатації тракторів Беларус

Завдяки підвищеної прохідності, зразковим тягово-зчіпних характеристик, високим агротехнічним показниками, трактор МТЗ-80 Білорусь визнаний універсальною машиною широкого профілю.

За індивідуальним замовленням клієнта машина опционно може комплектуватися додатковими вузлами і пристосуваннями в заводських умовах: поєднаним причіпним пристроєм, кондиціонером, ходоуменьшителем, додатковими обважнювачами, пристосуванням для здвоювання коліс, регулятором задньої навіски.

Для багатьох наступних розробок інших брендів трактор МТЗ-80 вважається якоюсь базовою моделлю. Відомі сільгоспмашини John Deere та Caterpillar є вдосконалені аналоги 80-й модифікації. Якщо порівнювати, скільки може коштувати Беларус-80 в порівнянні з іноземцями, ціна відрізняється на декілька порядків. Вартість нового трактора МТЗ-80 порядку 1,2-1,7 млн. Руб., А був у вжитку екземпляр можна купити за 140-300 тис. Руб.

Детально ознайомитися з особливостями будови, рекомендацій заводу-виготовлювача по техніці безпеки, профілактичному ТО, виконання ремонтів можна в керівництві по експлуатації трактора МТЗ-80.

обслуговування

Споживає Білорусь-80 дизельне паливо, відрізняється економною витратою пального – орієнтовно 220 г / кВт.год, що відповідає 5-7 л / ч. Марку дизпалива необхідно підбирати строго з урахуванням рекомендацій виробника, в залежності по сезону експлуатації і з урахуванням температурних режимів.

При технічному обслуговуванні системи охолодження застосовують охолоджуючі рідини ОЖ-40, ОЖ-65 або Тосол А40М, Тосол А65М. Для трансмісії використовують масло класу ТАД-17, для картера дизеля – масло типу М-8ДМ і М-10ДМ.

Планове техобслуговування СІЛЬГОСПАГРЕГАТ виробляють щозміни, в подальшому через 125/500/1000 мотогодин. При експлуатації машини в складних умовах техогляд та обслуговування здійснюють частіше. Обкатку нового трактора виконують протягом 30 годин відповідно до заводської інструкції.

Основні несправності, ремонт

Завод-виробник гарантує високий моторесурс трактора – не менше 5000 мотогодин, фактично ця величина на 20-30% більше. Простота конструкції дозволяє власникам проводити ремонт трактора МТЗ-80 в польових умовах без допомоги сервісу.

Можливі несправності і поломки трактора МТЗ-80 найчастіше пов’язані з неписьменним обслуговуванням техніки, порушенням вимог виробника. Внаслідок цього можуть виникати проблеми з дизельним двигуном: не заводиться, нестійкий працює, димить, перегрівається.

Проблеми з силовою передачею проявляються в основному підвищеним шумом в конічної парі, включенням КПП зі скреготом, неповним виключенням зчеплення. Може не спрацьовувати автоматика на блокування диференціала. Перераховані несправності легко усунути самостійно, скориставшись практичними рекомендаціями в інструкції.

Відео огляд

Новий трактор Беларус 80 з сучасними навісними знаряддями

Історія трактора Беларус МТЗ-80 від створення – до наших днів

Трактор Білорусь МТЗ 80: Технічні характеристики

Для обробки грунту на сільськогосподарських ділянках застосовуються спеціалізовані машини. Трактор Білорусь МТЗ 80, що випускається на Мінському тракторному заводі, є сільськогосподарською машиною середнього тягового класу. Він відрізняється надійністю і простий в обслуговуванні. Модель може використовуватися з різними видами додаткового обладнання.

Сфера використання моделі

Залежно від типу додаткового обладнання, трактор Білорусь 80 може виконувати широкий спектр робіт:

 • Обробка ділянок в сільському господарстві. Машина виконує оранку, підготовку грунту до посівних робіт, посів і збір урожаю. Для цього застосовуються плуги, культиватори, сівалки, причіпні комбайни та інше обладнання. У сільському господарстві трактор може вносити в грунт мінеральні добрива;
 • Очищення територій від сміття і снігових мас. Обладнується фронтальним відвалом. Для прибирання асфальтового покриття машина оснащується щіткою;
 • Землерийні роботи. Використовується для викопування траншей і котлованів. Оснащується спеціалізованим ковшем;
 • Дорожньо-будівельні роботи. МТЗ-80 використовується як легкий бульдозер для вирівнювання майданчиків і переміщення сипучих матеріалів;
 • Навантажувальні роботи. Трактор виконує навантаження сипучих матеріалів;
 • Транспортування вантажів. Машина використовується для буксирування причепів.

УВАГА: Колісний трактор МТЗ-80 має пневматичну систему. Вона необхідна для керування гальмами причепа під час руху.

Технічні характеристики МТЗ-80

Завдяки технічним характеристикам, трактор МТЗ-80 не поступається аналогам свого класу, а в деяких показниках перевершує їх.

Технічні характеристики машини:

 1. Габарити і масові параметриТіп ходової частини – колісна;
 2. Вага спорядженого трактора без додаткового обладнання – 3620 кілограм;
 3. Довжина від переднього бампера до задньої частини навісного пристрою в піднятому положенні – 3.84 метра;
 4. Ширина по зовнішніх краях крил задніх коліс – 1.97 м;
 5. Висота до верхнього краю даху 2.78 м;
 6. Поздовжня база (відстань між передньою і задньою віссю) – 2.37 м;
 7. Колія передньої осі – регульована (від 1.35 до 1.8 метра);
 8. Колія задньої осі – регульована (від 1.4 до 2.1 метра);
 9. Кліренс – 465 міліметрів;
 10. Мінімальний радіус повороту 3.8 метра.

ВАЖЛИВО: Габаритно масові параметри можуть відрізнятися в залежності від модифікації трактора МТЗ 80.

Двигун трактора МТЗ-80

Виробник встановлює на трактор Беларус 80 чотиритактний дизельний двигун. Він має 4 циліндри, розташованих вертикально. Обсяг силового агрегату становить 4.75 літра.

Мотор має рідинну систему охолодження примусового типу. Рух води в системі охолодження здійснюється за допомогою водяного насоса з ремінним приводом. Охолодження рідини здійснюється в радіаторі розташованому в передній частині трактора.

Мотор має наступні характеристики:

 • Тип силової установки – дизельний;
 • Частота обертання колінчастого вала 2200 оборотів в хвилину;
 • Діаметр циліндра 110 міліметрів;
 • Хід поршня від нижньої до верхньої мертвої точки – 125 мм;
 • Максимальна потужність силової установки – 80 кінських сил;
 • Витрата дизельного палива – 242 г / кВт за одну годину роботи.

Запуск силового агрегату здійснюється електричним стартером, напруга живлення якого становить 12 Вольт або бензиновим пускателем. Одноциліндровий бензиновий двигун карбюраторного типу має потужність 10 к.с. Запуск пускача здійснюється розкручуванням маховика шкіряним ременем. Шестерня приводу бензинового мотора входить в зачеплення з маховиком дизельного двигуна. Після запуску основної установки шестерня виходить із зачеплення автоматично.

ДОВІДКА: Трактор оснащений системою захисту від запуску силового агрегату при включеній передачі. Це виключає травмування оператора і виникнення непередбачених ситуацій.

Трансмісія

Трактор Білорусь 80 обладнаний механічною коробкою перемикання передач. КПП має 18 передач для руху вперед і 4 – назад.

На деяких моделях встановлена ​​КПП перемикання передач якої виконується гідромуфтами. Це дозволяє перемикати передачі без розриву потоку потужності.

Кожух коробки перемикання передач жорстко з’єднаний з силовим агрегатом трактора. Крутний момент від маховика двигуна до первинного валу КПП передається за допомогою муфти зчеплення сухого типу. Зчеплення моделі однодисковое. Нормальне положення муфти зчеплення – постійно включене. Вимкнення зчеплення виконується натисканням на педаль з механічним приводом.

Беларус МТЗ 80 має колісну формулу 4х2. Задній міст ведучий. Він має функцію межколесной блокування. Управління блокуванням здійснюється дистанційно з кабіни оператора за допомогою механічної педалі. Так само можете прочитати про Трактор ДТ 20 “Гусеничний”: Технічні характеристики.

Кабіна оператора і пост управління

Виробник встановлює на трактор МТЗ 80 металеву кабіну закритого типу. Вона встановлена ​​на гумових подушках. Це знижує рівень вібрації передається від силового агрегату.

Кабіна має систему вентиляції і автономний обігрівач. Для вентиляції салону відкривається заднє скло і люк, розташований на даху трактора. Нагрівання повітря в кабіні походить від рідинного радіатора. Він включений в систему охолодження двигуна. Циркуляцію повітря через радіатор виконує електричний вентилятор.

ДОВІДКА: Новіші моделі трактора можуть додатково укомплектовуватися системою кондиціонування.

У салоні МТЗ 80 встановлено крісло механізатора. Сидіння встановлено на амортизатор. Можливе регулювання крісла по висоті і куту нахилу спинки. Це дає можливість встановити необхідні параметри для людини будь-якої комплекції.

Оператор управляє трактором за допомогою рульового колеса. Положення рульового колеса регулюється вертикально. На передній панелі кабіни розташований блок приладів і контрольних ламп. Щиток приладів дозволяє оператору контролювати роботу систем і механізмів під час роботи.

З правого боку від рульової колонки розташовані важелі управління гідравлічною системою. Елементи управління розташовані поруч з сидінням механізатора. Це виключає необхідність тягнутися до важелів під час керування машиною.

На підлозі встановлені педалі зчеплення, акселератора і гальма. Гальмівна система трактора роздільна з механічним приводом. Це дає можливість розгортати його практично на одному місці.

Ходова частина

Машина має колісну ходову частину. Колеса задньої осі збільшеного розміру, кріпляться на півосі спеціальними кронштейнами. Це дозволяє встановлювати необхідну величину колії. Передня балка шарнірно кріпиться до рами трактора. При русі вона вільно зміщується відносно площини рами. Передня балка складається з трьох частин. При зміщенні бічних частин балки регулюється ширина колії передніх коліс.

ВАЖЛИВО: Передні колеса служать тільки для керування трактором. Для полегшення повороту коліс кермо обладнаний гідравлічним підсилювачем.

Гідравлічна система

На МТЗ 80 встановлена ​​система гідравліки. Вона необхідна для управління навісним обладнанням. Гідравлічна система МТЗ складається з наступних елементів:

 • Насос шестеренчатого типу. Потрібен для нагнітання тиску масла в систему. Насос встановлений на силовій установці;
 • Силовий гідравлічний циліндр. Застосовується для підйому, опускання навісного обладнання;
 • Гидрораспределитель. Він має три секції для підключення додаткових циліндрів;
 • Рукава високого тиску. Служать для передачі масла під високим тиском від шестеренчатого насоса до силового циліндра.

УВАГА: У залежності від модифікації, гідравлічна система трактора Беларус може відрізнятися.

Електрообладнання

МТЗ 80 має електричну мережу живлення напругою 12 Вольт. Електрообладнання підключено по однопровідною схемою. Мінусовим дротом є корпус трактора. Харчування здійснюється акумуляторною батареєю і генератором постійного струму. Акумулятор використовується для включення електричного стартера. Після запуску силової установки генератор здійснює харчування електроустаткування і заряд акумуляторної батареї.

До електроустаткування трактора відносяться:

 • Фари ближнього і дальнього світла. Вони необхідні для безпечної роботи в темний час;
 • Плафон освітлення салону;
 • Ліхтарі світлової сигналізації;
 • Електричний звуковий сигнал;
 • Блок контрольних ламп;
 • Контрольно вимірювальні прилади;
 • Реле регулятор напруги;
 • Електродвигун опалювача салону;
 • Електродвигуни склоочисників переднього і заднього скла.

ДОВІДКА: Електрична проводка оснащена розеткою для підключення світлової сигналізації причепа.

За весь час виробник випустив різні модифікації трактора Беларус 80. Нижче представлені деякі з них:

 • МТЗ-82. Модифікація відрізняється від базової версії колісною формулою. На відміну від базової моделі трактор МТЗ 82 має два ведучих моста;
 • МТЗ-82.1. Повнопривідна машина зі збільшеною кабіною. Для вентиляції в кабіні піднімається не тільки заднє, а й бічні стекла;
 • МТЗ-80л. Відрізняється від базової моделі силовим агрегатом. Двигун МТЗ 80л має максимальну потужність 60 л.с .;
 • МТЗ 80Х. Відмінністю модифікації є ходова частина і силова установка. Замість передньої балки встановлено одне поворотне колесо. Максимальна потужність двигуна становить 100 к.с.

З перерахованого вище випливає, що колісний трактор МТЗ 80 є універсальною машиною. Завдяки своїм технічним характеристикам, він використовується в різних областях. Залежно від модифікації, машина може використовуватися з великою кількістю причіпного, напівнавісного і навісного обладнання.

Leave A Reply

Your email address will not be published.